Ασύρματα Τηλέφωνα

Απάντηση

JoeBar

JoeBar's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
3G Member
Περιοχή: Κερατσίνι
Τhanks παίδες. Είχα ακριβώς την ίδια απορία.

Μάλλον με βλέπω να χτυπάω το SL560 ή (σε μικρότερο ποσοστό) το SL370. Ποιά ή γνώμη σας για το 370?

voukefalas

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη

TURBO-X

Γνωρίζει κάποιος κάτι για τα TURBO-X? Καταρχήν από που τα προμηθεύεται η ΠΛΑΙΣΙΟ και τα παρουσιάζει ως δικά της? Δεν πιστεύω να κατασκευάζονται στην Ελλάδα από την εταιρεία...μάλλον τα εισάγει από κάπου. Με ενδιαφέρει πιο πολύ πόσο αξιόπιστα είναι, αν κρατάνε, δεν χαλάνε κλπ. Επίσης αν έχουν εύκολο μενού και γενικά λειτουργικά.
Και αν overall είναι good value for money.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

chrismasgr

chrismasgr's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
EDGE Member
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι τα turbo-x αλλά εγώ θα προτιμούσα να δώσω 10-20 ευρώ παραπάνω να πάρω ένα επώνυμο.2 χρόνια εγγύηση και ξέρω ποιός είναι ο κατασκευαστής , όχι ό εισαγωγέας.

voukefalas

no avatar
Mobile Newbie
Και γω μάλλον προς το Panasonic KX-TG 1100 κλίνω...

jimmy81

jimmy81's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 1 Member
Να πω πως έχω το SL560 εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Πολύ γρήγορο στην πληκτρολόγηση και στις εισερχόμενος κλήσεις. Επίσης πάρα πολύ καλή εμβέλεια και καλές ρυθμίσεις βάσης. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Τελευταία τροποποίηση από jimmy81: 23 Ιαν. 2008, 21:15.

digitalex

digitalex's Avatar: Apple iPhone 5
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από connx >
Παράθεση από ALekz182 >
Παιδια μηπως εχει κανεις το panasonic KX-TCD705GR ?Πηρα νεο ασυρματο και θελω να το εχω να υπαρχει στο δωματιο μου,το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να χτυπα οταν παιρνουν τηλεφωνο,και δεν εχω το manual για να μπορεσω να απενεργοποιησω τον ηχο της βασης,[η απενεργοποιηση του ειναι της μορφης κωδικου,μολις τον βαλεις στο ακουστικο σου δινει τη δυνατοτητα να το αλλαξεις]
Pls help γιατι ετσι κ δεν βρω ακρη θα το σουταρω,δεν μπορω να κοιμηθω,χτυπανε 4 κουδουνια πια(2 ακουστικα κ 2 βασεις)
Όταν σου ζητήσει να εισαγάγεις εντολή θα βάλεις 22 και μετά το 0 που συμαλινει απενεργοποίηση κουδουνισμολύ βάσης. Το έχω ρο manual
Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο μοντέλο ασύρματου (Panasonic KX-TCD705GR) και έχω χάσει το manual μήπως γνωρίζει κανείς την εντολή για εισαγωγή ημερομηνίας και ώρας στην οθόνη της συσκευής?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση.
Apple iPhone 5 < Apple iPhone 4 < Apple iPhone 3GS < Samsung Galaxy S < Apple iPhone 3GS < Nokia 5530 < Sony Ericsson G900 < O2 XDA Ignito < HTC P3300 < Nokia E51 < Nokia N70 < Nokia 6131 < Sony Ericsson W800i < Samsung SGH-D500 < Qtek 8020 < Nokia 6230i < Samsung SGH-E700 < Sony Ericsson T630 < Nokia 7210 < Nokia 8210 < Panasonic GD90 < Ericsson GF 768 < Ericsson GA 628

emc2

emc2's Avatar: Huawei U8800 IDEOS X5
Mobile Newbie
Πατάς "Ρύθμιση Βάσης" και μετά πατάς * για ρύθμιση ώρας και ** για ρύθμιση ημερομηνίας.
Αν θες παραπάνω πληροφορίες μου λες
Β.

giankyr

giankyr's Avatar: HTC Desire
GPRS Member
Περιοχή: Δουβλίνο, Ιρλανδία
Παιδιά έχει κανείς το Siemens SL 370? Έχω μεγάλο πρόβλημα με τον τρόπο που λειτουργεί το Bluetooth! Υποτίθεται ότι είναι μία λειτουργία universal, έχω δεί διαφορετικές εφαρμογές από εταιρία σε εταιρία, αλλά αυτό το siemens είναι πολύ διαφορετικό..

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
epeidh den exo ton xrono na diabasv ola ta post,θα μπορουσε να μου πει καποιος αν υπαρχει συσκευη ασυρματου τηλεφωνου με handsfree;;;
αν μπορειτε να μου πειτε και μαρκες,μοντελα θα ειμουν υποχρεη
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

manoz

manoz's Avatar: Sony Ericsson Elm
EDGE Member
Περιοχή: Ελλάδα
Μια φορά κι έναν καιρό είχε βγάλει η Samsung ένα μικρό ασύρματο τηλεφωνάκι, που είχε και hands free (για ενσύρματο μιλάμε βέβαια), αλλά η αυτονομία της μπαταρίας του ήταν...
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη διαθέσιμο ή αν βγήκε καινούριο μοντέλο...

giankyr

giankyr's Avatar: HTC Desire
GPRS Member
Περιοχή: Δουβλίνο, Ιρλανδία
Παράθεση από FREAK_OF_NATURE >
epeidh den exo ton xrono na diabasv ola ta post,θα μπορουσε να μου πει καποιος αν υπαρχει συσκευη ασυρματου τηλεφωνου με handsfree;;;
αν μπορειτε να μου πειτε και μαρκες,μοντελα θα ειμουν υποχρεη
Νομίζω πολλά Panasonic παίρνουν τα universal handsfree με υποδοχή minijack. Το 550 που είχα, είχε βύσμα στο πλάι αλλά δεν το δοκίμασα για να μπορώ να πω περισσότερα.

FREAK_OF_NATURE

4G Member
εχω ενα panasonic KX-TGA110EX το οποιο αν και λειτουργουσε σωστα μεχρι χτες,σημερα δεν μου βγαζει αναγνωριση κλησης !!!
οποιος και αν με παρει,δεν βγαζει το νουμερο του..

καμια ιδεα?

jimmy81

jimmy81's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από FREAK_OF_NATURE >
εχω ενα panasonic KX-TGA110EX το οποιο αν και λειτουργουσε σωστα μεχρι χτες,σημερα δεν μου βγαζει αναγνωριση κλησης !!!
οποιος και αν με παρει,δεν βγαζει το νουμερο του..

καμια ιδεα?
Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις φταίει... τεσπά...
Έχεις 2ο τηλέφωνο με αναγνώριση κλήσης ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν φταίει η εταιρία τηλεφωνίας σου?

FREAK_OF_NATURE

4G Member
αυτος που πηγες να πει πως φταιει,δεν με...καλυπτει..

αυριο θα φερω αλλο ασυρματο τηλεφωνο για να το δοκιμασω.

gattis

gattis's Avatar: Sony Ericsson K850i
GSM Phase 2 Member
παιδια ψανχω ασυρματο σχετικα αξιοπιστο, με εγχρωμη οθονη, ανοιχτη ακροαση, μνημη κλησεων, οχι πολλα πραγματα δλδ το πολυ 50 ευρω τι προτινετe??? εχω βρει αυτα τα 2 τι λετε???

http://www.plaisio.gr/prod...product=805629

http://www.skroutz.gr/s/29...-GE2-1857.html
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης