Jump to content

Στάθης Ψάλτης


Candlemass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό cult ελληνικές ταινίες των 80's και περισσότερο αυτές του Στάθη Ψάλτη (ΘΕΟΣ :lol: ) (π.χ. Βασικά καλησπέρα σας, Ο Βρωμόστομος, Τρελός είμαι ό,τι θέλω κάνω κλπ) αλλά και με άλλους ηθοποιούς του ίδιου βεληνεκούς (π.χ. Γαρδέλης, Ντούζος κτλ...) και δεν έχω καταφέρει να βρώ πουθενά (σε βιντεοκασσέτες ώστε να τις περάσω σε DVD, γιατί σε DVD δεν κυκλοφορούν).

Ξέρει κανείς κανένα videoclub στην Αθήνα ή/και στην Πάτρα που να έχει τέτοιες ταινίες; Ευχαριστώ.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απέναντι από το Μινιόν στην Πατησίων κοίταξες; Σατωβριάνδου και Πατησίων για την ακρίβεια. Εκεί έχει όλες τις παρακμές.
Link to comment
Share on other sites

Λες αυτο που βαζει κατς στις τηλεορασεις? Στον πεζοδρομο?

Ναι, η Σατωβριάνδου είναι πεζόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις απλα capture αυτες που βαζει καθε απογευμα(συνηθως γυρω στις 4 ) το ALTER;Σχεδον μερα παρα μερα εχει και μια με Σταθη Ψαλτη.Εγω αυτο κανω και εχω ηδη 3 αρχι-cult ("Η μεγαλη αποφραξη",Τσακωνας-"Ο δυναστειας" ,Μουστακας,"Ελα να αγαπηθουμε νταρλινγκ",Ψαλτης ,αλλα με κακο συγχρονισμο) στον σκληρο μου δισκο!Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου pm!Παντως, εχω βρει και σε καποια seven τετοιου ειδους ελληνικες.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Se pia seven sti thessaloniki PMNEDM?
Αν θυμαμαι καλα σε αυτα που ειναι στην Μποτσαρη λιγο πιο πανω απο την Παπαναστασιου (εκει που στριβει το 30, αν ξερεις ) Αν περασω συντομως απο εκει (δεν μενω εκει κοντα) θα το ελεγξω και θα σου πω.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

("Η μεγαλη αποφραξη",Τσακωνας)

Simply the best!!! :up: "Δώσε ατμόσφαιρες!!! Κλείσε και δώσε απότομα ατμόσφαιρες!!!" :lol: :lol: Τσάκωνας φοβερός, Κωστής ακόμα πιο φοβερός!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Simply the best!!! :up: "Δώσε ατμόσφαιρες!!! Κλείσε και δώσε απότομα ατμόσφαιρες!!!" :lol: :lol: Τσάκωνας φοβερός, Κωστής ακόμα πιο φοβερός!!! :lol:

Καλύτερη ελληνική κωμωδία ever. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ελληνική κωμωδία ever. :D

Δεν μπορεις να πεις οτι ειναι η καλυτερη ελληνικη κωμωδια ,πολυ απλα γιατι υπαρχει και η "Κλασικη περιπτωση βλαβης"...που ειναι Η ΙΔΙΑ ταινια με τη "Μεγαλη αποφραξη" :p Οποιος γνωστος μου τα εχει δει δεν τα ξεχωριζει!Μονο η γυναικα του Τσακωνα αλλαζει,ολα τα αλλα(ηθοποιοι,"σεναριο",χιουμορ) ειναι πανομοιοτυπα! :D Και για μενα παντως αυτες οι δυο ειναι απο τις πιο cult.Τις συναγωνιζεται μονο το "The κοπανοι"! :!:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το έργο που του απαύτωνε τη γυναίκα του ο Τάσος Κωστής (Ανδρόνικος με το εστιατόριο) είχε επίσης φοβερή φάση... Του ζήτησε να κρατήσει λίγο τα μαγαζί για να πάει να του πηδ....ει τη γυναίκα! Και αυτός έπλενε πιάτα!

Τσάκωνας τώρα με μια χοντρή που της βούλωσε η τουαλέτα και πετάχτηκε λίγο νερό στα μούτρα της: "Σιγά κυρ-Τρύφωνα με λέρωσες! - Δικά σου νερά είναι κυρά Βασιλική, σπλά--χνα σου, τι να πούμε κι εμείς που δεν είναι και δικάααα μας!!!" :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τσάκωνας τώρα με μια χοντρή που της βούλωσε η τουαλέτα και πετάχτηκε λίγο νερό στα μούτρα της: "Σιγά κυρ-Τρύφωνα με λέρωσες! - Δικά σου νερά είναι κυρά Βασιλική, σπλά--χνα σου, τι να πούμε κι εμείς που δεν είναι και δικάααα μας!!!" :lol: :lol: :lol:

Τι μου θυμισες βρε συ minovg.... :p

Μιλαμε εχω λιωσει στα γελια!!!!!! http://www.langkawi.dk/q115.gif http://www.langkawi.dk/u199.gif.

Αχ...Αυτες ηταν Ελληνικες ταινιες απειρου καλους!

Αν και πρεπει να παραδεχτω πως ο Ψαλτης ηταν απο τους αγαπημενους μου.

Γενικα μου αρεσουν ακομα πολλες ταινιες εκεινης της εποχης. :whistle: :D

Link to comment
Share on other sites

Απέναντι από το Μινιόν στην Πατησίων κοίταξες; Σατωβριάνδου και Πατησίων για την ακρίβεια. Εκεί έχει όλες τις παρακμές.

 

Δεν είμαι Αθήνα αυτόν τον καιρό, όταν ανέβω θα πάω σίγουρα μια βόλτα από εκεί... :D

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

Τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ τα έχει δεί κανείς;

ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΑΡΔΕΛΗΣ : "Με θυμάσαι ρε π...στη;" :D :D

All time classic ατάκα καυγά...!!!

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Τσάκωνας τώρα με μια χοντρή που της βούλωσε η τουαλέτα και πετάχτηκε λίγο νερό στα μούτρα της: "Σιγά κυρ-Τρύφωνα με λέρωσες! - Δικά σου νερά είναι κυρά Βασιλική, σπλά--χνα σου, τι να πούμε κι εμείς που δεν είναι και δικάααα μας!!!" :lol: :lol: :lol:

 

Aυτό είναι το "η μεγάλη απόφραξη"

Link to comment
Share on other sites

Simply the best!!! :up: "Δώσε ατμόσφαιρες!!! Κλείσε και δώσε απότομα ατμόσφαιρες!!!" :lol: :lol: Τσάκωνας φοβερός, Κωστής ακόμα πιο φοβερός!!! :lol:

roflmao :lol: :lol: :lol:

Απίστευτη σκηνή!

 

Εκείνο το έργο που του απαύτωνε τη γυναίκα του ο Τάσος Κωστής (Ανδρόνικος με το εστιατόριο) είχε επίσης φοβερή φάση... Του ζήτησε να κρατήσει λίγο τα μαγαζί για να πάει να του πηδ....ει τη γυναίκα! Και αυτός έπλενε πιάτα!

Το "Για μια χούφτα τούβλα" ήταν. Καλή κι αυτή αλλά όχι τόσο όσο οι 2 άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Ε όλες αυτές για μια ταινία τις έχω. Κανονικά έπρεπε να λέγονται Τσάκωνας 1, 2, 3 :p Τριλογία Τσάκωνα, φοβερός!!! :up:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι το "η μεγάλη απόφραξη"

 

Ναι ακριβώς. Ε όλες αυτές για μια ταινία τις έχω. Κανονικά έπρεπε να λέγονται Τσάκωνας 1, 2, 3 Τριλογία Τσάκωνα, φοβερός!!!

 

Οταν τα λεςω εγω... :p :lol:

...υπαρχει και η "Κλασικη περιπτωση βλαβης"...που ειναι Η ΙΔΙΑ ταινια με τη "Μεγαλη αποφραξη" Οποιος γνωστος μου τα εχει δει δεν τα ξεχωριζει!

Το για μια χουφτα τουβλα εχει ενα μειονεκτημα σε σχεση με τα αλλα δυο...Σου δινει την εντυπωση οτι εχει σεναρια,σε αντιθεση με τα υπολοιπα! :p Βεβαια,απο ο,τι θυμαμαι,το τελος ειναι παλι ο,τι να 'ναι,με την ταινια να κοβεται ψιλοξαφνικα δειχνοντας απλα τον Τσακωνα να βρισκεται σε παραληρημα! :D

Μου εχουν πει και για μια αλλη( δεν την ξερω εγω) στην οποια ο Τσακωνας καθεται σε ενα παγκακι και ξαφνικα περναει απο μπροστα του...ο Τσακωνας!Και αρχιζουν και μιλανε...Και παει να του τα φτιαξει με την γυναικα του! :eek: Ισχυει, και αν ναι ποια ειναι;

EDIT:Θεικη σκηνη απο την "Μεγαλη αποφραξη":Παει ο Τσακωνας να ανοιξει την πορτα μιας γυναικας που εχει κλειδωθει απο εξω,και ενω του αοιγουν την πορτα της πολυκατοικιας και τον περιμενουν ολοι σε καποιον οροφο κοιτωντας κατω,αυτος εμφανιζεται ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ τα σκαλοπατια της πολυκατοικιας

Ενοικος:Καλε απο κατω δεν επρεπε να ερχεστε;

Τσακωνας:Και τι,πειραζει που ηρθαμε αποπανω;Τι να κανουμε δηλαδη,να κατεβουμε και να ξανανεβουμε επειδη εσεις μας περιμενατε απο κατω;! :up: :p

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένα παλιότερο παρόμοιο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41301 με αρκετά καλές ταινίες :D

 

Τα τσακάλια τα έχει κανείς σε DivX;

Link to comment
Share on other sites

To thread εκείνο είναι dead γιατί οι σελίδες που παραπέμπει είναι dead από μόνες τους. :p Μήπως έχει κανείς καμιά καλή σκηνή, ιδιαίτερα αυτές που προαναφέρθησαν σαν κλιπάκια; Μπορούμε να τις βρούμε πουθενά; :confused:
Link to comment
Share on other sites

To thread εκείνο είναι dead γιατί οι σελίδες που παραπέμπει είναι dead από μόνες τους.

Ισχυει αυτο για τα links,αλλα η ιστοσελιδα δουλευει τελικα.Αν πας απλα στο http://lalos.gr/ ,κανεις κλικ στις 2 ασπρες γραμμες που εχει αντι για "enter site" και επιλεξεις κατω αριστερα το "Greek Stars" ,θα βρεις αυτο που θες!

Μήπως έχει κανείς καμιά καλή σκηνή, ιδιαίτερα αυτές που προαναφέρθησαν σαν κλιπάκια; Μπορούμε να τις βρούμε πουθενά;

Οπως ανεφερα και πιο πανω εγω εχω 3 ολοκληρες ταινιες ("Η μεγαλη αποφραξη",Τσακωνας-"Ο δυναστειας" ,Μουστακας,"Ελα να αγαπηθουμε νταρλινγκ",Ψαλτης ,αλλα με κακο συγχρονισμο)....

 

Να κανω και μια ερωτηση στους συντονιστες:Μιας και το thread ανεφεροταν αρχικα σε αλλο θεμα (που μπορει να βρει ταινιες Ψαλτη ο Candlemass) να συνεχισουμε εδω ή να φτιαξω καινουργιο θεμα για αυτου του ειδους τις ταινιες( για αγαπημενες ταινιες,ατακες,και αν υπαρχουν πουθενα σε divx);

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εάν με κάποιον τρόπο καταφέρουμε και μου δώσεις τις ταινίες που έχεις, μπορώ να σου φτιάξω το συγχρονισμό, όπως επίσης να κόψω και διαφημίσεις κτλ. και να τις ανεβάσω σε FTP server για να τις έχουμε διαθέσιμες. Τώρα που το σκέφτομαι, θα κάνω dedicated server για Cult ελληνικές ταινίες :D :D LoL!! Και όποιος άλλος έχει σε DivX ανάλογα αριστουργήματα ας με ειδοποιήσει να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε με το θέμα. Όταν ανέβω Αθήνα (μετά το τέλος της εξεταστικής) θα την γυρίσω όλη για να βρώ videoclubs που να έχουν.

Α, επίσης, μόλις βρήκα ότι έχω τις ταινίες "Τρελλός είμαι, ό,τι θέλω κάνω" και "Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο. 3" αλλά σε MPEG συμπίεση και όχι με ιδιαίτερα καλή ποιότητα :down: , οπότε θα τα ξανασυμπιέσω μόλις τα βρώ.

 

Επίσης, δεν με πειράζει να συνεχίσουμε εδώ την κουβέντα μιας και την έχουμε αρχίσει.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα -Πατρα εσυ, Θεσσαλονικη εγω...δυσκολο να στις δωσω μαλλον!Αμα τις ανεβαζα καπου (που;!);Η αν τις κατεβαζες απο μενα μεσω dc++;Και σε αυτες που εχω εγω εχω κοψει διαφημισεις κτλ,το θεμα ειναι οτι στη μια με το προβλημα ηχου,ο ηχος "χανει "διαρκως απο λιγο, και πρεπει καθε 2 λεπτα να το διορθωνεις με το virtual dub(εκτος και αν υπαρχει πιο ευκολος τροπος και δεν το ξερω! :o )

Επισης αν καποιος βλεπει οτι την επομενη μερα εχει καμια "καλη" ταινια σε καποιο καναλι (βλ. ALTER) ας ενημερωνει και τους υπολοιπους!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ή την Δευτέρα περιμένω το router μου και θα σου δώσω account στον FTP server να τα ανεβάσεις όποτε μπορέσεις. Με τι codec τα έχεις συμπιέσει; Και πώς τα έκανες capture; Ο καλύτερος τρόπος είναι να γίνονται capture πρώτα με έναν lossless codec (π.χ. HUFFYUV) και μετά συμπίεση σε DivX σε 2η φάση ώστε να μην υπάρχουν dropped frames (εκτός βέβαια εάν έχεις Pentium4 HyperThreading, στον οποίο μπορείς άνετα να κάνεις capture και να συμπιέζεις ταυτόχρονα). Αλλιώς είτε θα υπάρχουν dropped frames στο video, είτε δεν θα συγχρονίζει καλά ο ήχος με το video, είτε.... πολλά. Και σε αυτή την περίπτωση δεν βοηθάει πολύ το virtual dub, εκτός και αν αλλάξεις το frame rate του video.
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ενοχλουμε τους υπολοιπους με λεπτομερειες γα το capture των ταινιων σου στειλα pm. :cool:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ALTER μας αγαπαει,φροντισε να βαλει ποιοτικες ταινιες και αυτην την εβδομαδα! :p Την Τριτη εχει στις 21:00 τον "Καβαλαρη των FM Stereo" (Σταθης Ψαλτης) και την Τεταρτη στις 16:20, "Για μια χουφτα τουβλα" (Τσακωνας) :!: :up:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...