Jump to content

Ελληνικές Κωμικές Σειρές - Τα Άπαντα


trapped
 Κοινοποίηση

Η καλύτερη κωμική σειρά της ελληνικής τηλεόρασης  

195 members have voted

  1. 1. Η καλύτερη κωμική σειρά της ελληνικής τηλεόρασης

    • Οι Τρεις Χάριτες (Mega)
      3
    • Οι Απαράδεκτοι (Mega)
      25
    • Dolce Vita (Mega)
      17
    • Δύο Ξένοι (Mega)
      21
    • Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς (Mega)
      22
    • Το Δις Εξαμαρτείν (Mega)
      15
    • Οι Μεν και οι Δεν (Ant1)
      15
    • Εγκλήματα (Ant1)
      34
    • Κωνσταντίνου και Ελένης (Ant1)
      24
    • Άλλη - Ποιά;
      19


Recommended Posts

Ποιες ξεχώρισαν; Ποιές είναι καλύτερα να σταματήσουν; και γενικά συζητήσεις!

 

π.χ

Σαββατογεννημενες

Η Νταντά

Δεκα λεπτά κηρυγμα

Οι σταβλοι της εριέτας ζαίμη

Το πιο γλυκό μου ψέμα κτλπ

 

Πάντως εμένα μου άρεσαν οι Σαββατογεννημένες και η νταντά! Αλλη φάση ε? :p

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'το μέγκα για μένα ξεχώρισαν η Λένη, ο Αλήτης Αθερίδης κι η Νταντά. Επίσης γουστάρω τη Μανουσακοσειρά στον Αντ1 με Τσαρούχα-Αλοιμόνου, έχει κορυφαίο γέλιο, την είχα πετύχει κατά τύχη τις προάλες και γελούσα με τις φάσεις που έχει απ'τους αγώνες με ταχύτητα ριπλέι :happy: Τσαρούχας Θεός, τα πιάνει όλα και συμφέρει και τον ζητάει κι η Ίντερ περικαλώ :lol: :lol:

Για σταμάτημα προτείνω το πιο γλυκό μου ψέμα :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω να σταματησουν όλες

 

που ειναι οι χρυσες σειρες που εγραψαν εποχη

(απαραδεκτοι , 2 εξαμαρτειν, Τρεις Χαριτες , Αυθαιρετοι , Εγκληματα ) και κάθε χρόνο μας βγάζουν αηδιες...

 

γκρουμφ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Savvatogennimenes apo Mega kai Ellas to megaleio sou apo Ant1 mou aresoun mexri stigmis!

H ntanta einai original copy tis petyximenhs palias amerikanikis seiras me tin Fran Dreshcer gia osous thn thymoude....toso fantasia oi ellhnes paragwgoi pia??!!! Protimw thn original seira....eidika an tin exeis dei....i ellhnikh imitation tis me to zori vgazei gelio! :wacko: :whistle: o agglos batler kai i drescher eitan ola ta lefta! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που βλέπω είναι το "Εισαι πολύ αλήτης τελικά" και αυτό με τον Ρώμα και την Λουιζίδου. "Έλλας το μεγαλείο σου" δεν έχω κατορθώσει να δω ακόμα. Κι αυτές όχι ότι είναι καλές, απλά δεν είναι τόσο χάλια όσο οι άλλες... :o

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Quasimodo

 

H ntanta einai original copy tis petyximenhs palias amerikanikis seiras me tin Fran Dreshcer gia osous thn thymoude....toso fantasia oi ellhnes paragwgoi pia??!!! Protimw thn original seira....eidika an tin exeis dei....i ellhnikh imitation tis me to zori vgazei gelio! :wacko: :whistle: o agglos batler kai i drescher eitan ola ta lefta! :)

 

Σωστοοοοοοοός. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνεί κανείς πως η νταντά είναι η γκρηκ κόπια της αμερικάνικης, ίσα ίσα που είναι κι επίσημα. Οι Αμερικανοί τους δώσαν τα σενάρια της ορίτζιναλ, οι δικοί μας απλά τα κάναν μια μικρή μετατροπή στην γκρηκ επικαιρότητα κλπ κλπ...
Link to comment
Share on other sites

μόνο με το σαββατογεννημένες κάτι πάει να γίνει αλλά δεν το βλέπω να κρατά....

 

Γιατί οι έλληνες σεναριογράφοι δεν μπορούν να κάνουν σειρές σαν τα friends, frasier, 3rd ROCΚ κτλ....

Σε δραματικές σειρές δεν τους φτάνει κανένας αλλά σε κομωδία κάπου τα χάνουν.

 

 

Το "Είσαι Το ταίρι μου" είναι ένα από τα καλύτερα ε?

όπως και το Σ'αγαπω Μ'αγαπάς. (τουλάχιστον για μένα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Το "Είσαι Το ταίρι μου" είναι ένα από τα καλύτερα ε?

 

 

Συμφωνώ μαζί σου! πιστεύω ήταν μία απο τις καλύτερες-ίσως και η καλυτερη-σειρά...είχα δεί τις επαναλήψεις και σκεφτόμουνα...αυτό τώρα γιατί το σταμάτησαν ?

 

Όπως και ναχει απο τις προαναφερθείσες παρακολουθάω το 10 λεπτά κήρυγμα αφού δεν βρήκα την ευκαιρία να παρακολουθήσω και τα άλλα! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε το "Πεθαίνω για σένα" (Αχ και να 'ξερες νο 2). Η πλοκή φαίνεται ωραία. Ας δούμε και το δεύτερο επεισόδιο για να κρίνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Εγώ πάλι λέω να σταματησουν όλες

 

που ειναι οι χρυσες σειρες που εγραψαν εποχη

(απαραδεκτοι , 2 εξαμαρτειν, Τρεις Χαριτες , Αυθαιρετοι , Εγκληματα ) και κάθε χρόνο μας βγάζουν αηδιες...

 

γκρουμφ...

 

 

Συμφωνώ απόλυτα...

Μάπες είναι όλες. Άντε λίγο ψιλογέλασα με τον Παρτσαλάκη που είδα λίγο.. Αλλά και αυτή δεν κάθομαι να την δω.. Απλά είδα πρεμιέρα.

Αδιάφορες όλες..

 

Ο μανούσακας θα κάνει την διαφορά. Ο Τσαρούχας είναι όλα τα λεφτά, πολύ τον πάω και ας είναι χανούμι. :p :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που κάνει την νταντά παίζει εντελώς υπερβολικά. Δεν της βγαίνει καθόλου καλά. Μπορεί να φέρνει λίγο εμφανίσιακά στην ξένη Nanny Fein... (άπαιχτη) αλλα δεν πείθει με την ερμηνεία της. Νομίζεις μερικές φορές ότι θα αρχίσει να ουρλιάζει "ΣΚΥΛΕΣ ΤΗΣ ΛΥΣΣΑΣΣ" όπως έκανε στο κωσταντινου κι ελένης :D

 

Οι επιλογή των υπόλοιπων ηθοποιών ήταν καλή. Λίγο τα παιδιά είναι γκάου, αλλά αυτά συγχωρούνται.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ! ΣΚυλλες της λυσσας =ρ το κωνσταντίνου και ελένης ήταν μια απο τις πιο ωραίες κωμικές σειρές ε; =Ρ πολυ γέλιο
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μονο 2 επεισοδια απο αυτο με τον Ρωμα και την Λοιζιδου..καλο φαινεται ως τωρα....αλλες σειρες δεν εχω δει αλλα δεν νομιζω οτι αξιζουν.....καλυτερα να δειξουν τα εγκληματα ξανα ή να γυρισουν εγκληματα reloaded :p
Link to comment
Share on other sites

Το χτεσινό επισόδιο των "Σαββατογεννημένων" άπαιχτο.

Ηταν η πρώτη φορά μετά από καιρό που γέλασα με κωμική σειρά - φοβερές ατάκες η μια μετά την άλλη και καλές ερμηνείες.

Εύγε :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Το χτεσινό επισόδιο των "Σαββατογεννημένων" άπαιχτο.

Ηταν η πρώτη φορά μετά από καιρό που γέλασα με κωμική σειρά - φοβερές ατάκες η μια μετά την άλλη και καλές ερμηνείες.

Εύγε :p

 

 

Γενικά η σειρά βελτιώνεται σε κάθε επισόδιο και προσφέρει όλο και πιο πολύ γέλιο. Για να πω την αλήθεια το πρώτο επεισόδιο δε με ενθουσίασε αλλά διαβάζοντας τις καλύτερες κριτικές από όλους είπα γαι να δω στη συνέχεια και όντως ειδικά η Ράντου είναι άπαιχτη!!! Κι από τα επόμενα επεισόδια (από το 7 νομίζω) που τη σκηνοθεσία αναλαμβάνει ο σκηνοθέτης των επιτυχιών (είσαι το ταίρι μου&εγκλημάτα) θα πάει ακόμα πιο καλά πιστεύω αφού ήταν γενικά αποδεκτό ότι στη σκηνοθεσία πάσχει η σειρά και γι' αυτό θεωρήθηκε αναγκαία η αντικατάσταση του σκηνοθέτη.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ως απάντηση σε μερικά posts παραπάνω, καλά κάνανε και σταματήσανε το «Είσαι το ταίρι μου». Αν το συνέχιζαν θα έχανε τη φρεσκάδα του και θα χάλαγε. Δεν βλέπετε τι γίνεται με τους «Στάβλους...». Δυστυχώς πάντως δεν βλέπω πια σειρές της σπιρτάδας των «Δις εξαμαρτείν», «Δύο ξένοι» κτλ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aimilios

 

Πάντως, ως απάντηση σε μερικά posts παραπάνω, καλά κάνανε και σταματήσανε το «Είσαι το ταίρι μου». Αν το συνέχιζαν θα έχανε τη φρεσκάδα του και θα χάλαγε. Δεν βλέπετε τι γίνεται με τους «Στάβλους...». Δυστυχώς πάντως δεν βλέπω πια σειρές της σπιρτάδας των «Δις εξαμαρτείν», «Δύο ξένοι» κτλ.

 

 

Tέτοιες σειρές πιστεύω δύσκολα ξαναβγαίνουν, οι δυό ξένοι καθήλωναν κάθε βδομάδα πάνω από 2εκ. τηλεθεατές τώρα που να βρεθεί σειρά τέτοιας ύψους. Η τελευταία ήταν το είσαι το ταίρι μου από κει και πέρα το χάος.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άν με ρωτούσες πέρσι θα έλεγα τους στάβλους, αλλά φέτος το λυσσάξανε-δε βλέπεται πλέον! Εγκλήματα κ' της Ελλάδος τα παιδια---> ΤΕΛΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

της Ελλάδος τα παιδια---> ΤΕΛΕΙΑ

 

 

συμφωνω και επαυξανω προσθετοντας τον Ζαχο (Δογκανο) :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...