Cosmote Calling Tunes

Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;

Μου αρέσει. Πρωτότυπη 146 ψήφοι 54,48%
Δεν μου αρέσει. Άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν € 66 ψήφοι 24,63%
Με αφήνει αδιάφορο! 56 ψήφοι 20,90%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 268
Απάντηση

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Θα καλέσεις στο 14014 για να ακούσεις τη λίστα με τα τραγούδια.

hackfree

hackfree's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: thessaloniki
ουυυ απατεώνες τελείως....στο site της cosmote έλεγε το τραγούδι what i've done/linkin park ότι υπάρχει http://callingtunes.mycosm...?catid=5984583 ,και όταν πήρα τηλέφωνο άκουσα όλα τα rock και δεν το είχε....τζάμπα τα λεφτά τρώει η υπηρεσία....άλλα ντάλον τυχαίο είναι ότι δεν ανανεώνει την λίστα? προτιμώ να δίνω 50 λεπτά το μήνα για να έχω από το ίντερνετ κάποιο ringtone όπως με την wind παρά αυτή η κατάσταση! έλεος ΜΑΚΡΙΑ!!

technoholic

trypord

no avatar
Mobile Newbie

Απενεργοποιηση calling tune

Καλησπερα, πως μπορω να απενεργοποιηση το calling tune που εχω βαλει ωστε οσοι με περνουνε να ακουν το παραδοσιακο μπιμ μπιπ;

kou_klaki

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από trypord >
Καλησπερα, πως μπορω να απενεργοποιηση το calling tune που εχω βαλει ωστε οσοι με περνουνε να ακουν το παραδοσιακο μπιμ μπιπ;

Καλεις 14014 πατας το 1 για να μπεις στο βασικο μεννου και μετα υπαρχουν ηχογραφημενςς οδηγιες για να ακουσεις το τραγουδι που εχεις επιλεξει και να πατησεις επαναφορα ηχου δικτυου

orestes_12

no avatar
Banned
Περιοχή: Zωγράφου
αν και εχω βάλει,είμαι δυσαρεστημένος από τον τρόπο ενεργοποίησης γιατί γίνεται μόνο μέσω τηλεφώνου και σε συνάρτηση με την αγορά του κομματιού σου στοιχίζει πάρα πολλά χρηματα από ότι αξίζει,το πιο ωραίο το έχουν vodafone και wind που μπαίνεις μέσω κινητού στην σελίδα τους διαλέγεις μέσα από εκατοντάδες και το ενεργοποιείς,το μόνο καλό που έχει η cοsmοte είναι ότι το αγοράζεις μια και έξω,στις άλλες πληρώνεις μηνιαίο πάγιο,πάντως πρέπει να μπει στο ΜY VΙΕW Για να επιλέγουμε πιο οικονομικά

Waldo_Vrs

Waldo_Vrs's Avatar: ETEN X800
Mobile Member
Περιοχή: Καβάλα / Θεσσαλονίκη

Βackground μουσική...η κάπως έτσι τελσπ.

Για το θέμα έχω ψάξει αρκετά αλλά άκρη δεν έβγαλα οπότε θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάπιος πως γίνετε.

Έχω ένα φίλο που έχει Vodafone και όταν το καλώ αντί για μουσική "ως συνήθως" που βάζουν πολοί ακούγετε ένα σκετσάκι φανταστικό...
Ένας που μου λέει: αυτή τη στιγμή το αφεντικό μου δεν είναι εδώ μισό μισό να πάω να δω αν είναι εδώ και έρχομαι......έφαγα το τόπο να τον βρώ κάπου εδώ τριγύρο θα είναι...και κάτι τέτοια τελσπ...πολύ χαβαλέ...

Ξέρει κανείς που τα βρίσκουν αυτά και πως τα βάζουν?. Ανάρτω εδώ γιατί απο όσο ξέρω αυτά τα προσφέρει η υπηρεσία που είσαι ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!...

Είμαι χρήστης Cosmote...υπάρχουν τίποτα ανάλογα σε αυτήν να βάλω και εγώ τίποτα???..///... ευχαριστώ πολύ παλικάρια.
Τελευταία τροποποίηση από Waldo_Vrs: 21 Μάι. 2010, 19:05.

hostis

hostis's Avatar: Sony Ericsson K510i
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Cosmote calling tunes

http://callingtunes.mycosmos.gr/ για να ακούσεις

ενεργοποίηση με κλήση στο 14014

Δεν ξέρω αν έχει αστεία μηνύματα όμως

hostis

hostis's Avatar: Sony Ericsson K510i
3G Member
Έχουν κάποιο πρόβλημα τα calling tunes σήμερα; Ακούγεται το κλασικό τουτ-τουτ αντί για τραγουδάκι. Από το πρωί αυτό, χτες έπαιζε κανονικά. Επίσης η σελίδα callingtune.mycosmos.gr έχει μόνο τις επικεφαλίδες αλλά τα τραγούδια λείπουν. Τί έγινε κατέρρευσε το σύμπαν;

UPDATE

Η υπηρεσία λειτουργεί ξανά από σήμερα το απόγευμα. Έγινε αναβάθμιση στο interface της ιστοσελίδας και προστέθηκε δυνατότητα ενεργοποίησης με sms. Τα τραγούδια με μία πρόχειρη ματιά παραμένουν τα ίδια, πάντως σε σχέση με τον ανταγωνισμό πολύ περιορισμένα.
Τελευταία τροποποίηση από hostis: 9 Ιούν. 2010, 20:35. Αιτιολογία: update

TSIMITSELIS

no avatar
Mobile Newbie
ρε παιδια ειναι κανεις στην ιστοσελιδα για να μου απαντηση????θελω να βγαλω το calling tune που εχω.....και μην ακουγεται τιποτα...μονο το τουτ...ο κανονικος ηχος..ας απαντηση καποιος!!!!!!!!!!

stathis123

stathis123's Avatar: HTC One
HSDPA Member
Περιοχή: Λάρισα
αν θυμαμαι καλα καλεις το 14014 και πατας το 5 για απενεργοποιηση. αν δεν ειναι αυτο στο 14014 σιγουρα θα βρεις την επιλογη! (και λιγη ευγενεια δεν βλαπτει!)
Mobile Phone History:
Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7

k_giannis

k_giannis's Avatar: Nokia N82
HSCSD Member
Γεια σας παιδια. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει η Χρεωση Αγορας Calling Tune Mεσω SMS, αλλα μιας και το δοκιμασα εγω τωρα (και δεν το ξανακανω μεσω sms τελικα!) ειπα να κανω ενα ενημερωτικο ποστακι.

Στην σελιδα των calling tunes (που εχετε παραθεσει κ σε προηγουμενα ποστ) λεει την χρεωση του τραγουδιου κατω απο καθε επιλογη. 1,845Ε δηλαδη. ΔΕΝ ειναι ομως αυτη η συνολικη χρεωση..
Εστειλα το μηνυμα με τον κωδικο του τραγουδιου που ηθελα και στη συνεχεια μου ηρθε το εξης:

"ΤΟ CALLING TUNE ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ [ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ].
ΧΡΕΩΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 1,845Ε + 2,171Ε ΓΙΑ ΤΟ SMS ΜΕ ΦΠΑ."

Οπως μπορειτε να υπολογισετε κ μονοι σας, το συνολικο κοστος ειναι 4,016Ε....

ethis

ethis's Avatar: Sony Ericsson W205
Banned
Περιοχή: Αίγιο
Τώρα τελευταία χρεώνεσαι πάρα πολύ για να επιλέξεις τραγούδι περνάει 1 λεπτό και σε χρεώνει νομίζω 1,50E

Πρέπει να ξέρεις να το ενεργοποιείς και το αντίθετο

Πάντως δεν έχει ωραία γκάμα sorry που θα το πω αλλά έτσι είναι
Τελευταία τροποποίηση από Petros the Great: 31 Αύγ. 2010, 14:32. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

kapazo

no avatar
Mobile Newbie

Αφαιρεση calling tune

Γεια χαρα παιδια ! ξερετε μηπως πως μπορω να αφεραισω το calling tune ;

UniqueGR

UniqueGR's Avatar: HTC Touch HD
EDGE Member
Καλείς 14014, πατάς 1 για να μπεις στη κατηγορία calling tunes και μετά 4 για την επαναφορά του τόνου κλήσης της Cosmote ( χωρίς να χάσεις τα τραγούδια απο τη συλλογή σου ).

giothesuper

giothesuper's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
HSUPA Member
Περιοχή: ATHINA

Calling Tunes

Παιδια μια φιλη μου εχει αγορασει ενα calling tune και δεν τις εχει ενεργοποιηθει ενω εχασε λεφτα απο την καρτα της και της εχει μεινει το παλιο calling tune..καμοια βοηθεια??
Φιλικά Γιώργος

GIO......!!!!! ❼
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης