Cosmote Calling Tunes

Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;

Μου αρέσει. Πρωτότυπη 146 ψήφοι 54,48%
Δεν μου αρέσει. Άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν € 66 ψήφοι 24,63%
Με αφήνει αδιάφορο! 56 ψήφοι 20,90%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 268
Απάντηση

filippos

filippos's Avatar: Apple iPhone 6
3G Member
Περιοχή: Βόλος
Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά η Cosmote απόκτησε άλλη μια υπηρεσία στις ήδη παρεχόμενες.
Υπηρεσία Call Tunes.
Μέχρι τώρα, όταν αναμέναμε να απαντήσει κάποιος συνδρομητής Cosmote την κλήση μας, ακούγαμε τον χαρακτηριστικό ήχο-μπίπ. Αυτό αποτελεί παρελθόν μιας και μπορούμε να αντικαταστήσουμε τον μονότονο αυτόν ήχο με κάποιο τραγούδι ή μελωδία που επιθυμούμε.
Έτσι την επόμενη φορά που κάποιος θα καλέσει το Cosmote νούμερό μας, θα ακούει το τραγούδι της επιλογής μας μέχρι να δεχτούμε ή απορρίψουμε την κλήση του.

Κλήση στο 1414 για περισσότερες πληροφορίες.
Κόστος της όλης διαδικασίας:
- Το κόστος της κλήσης
- 1€ για κάθε τραγούδι που θα επιλέξουμε.

Μπορούμε να επιλέξουμε παραπάνω απο 1 τραγούδι, τις ώρες που θα ακούγονται (πχ απο τις 08:00 εως τις 13:00 το ένα , 13:00 έως 18:00 το άλλο), ποιός θα ακούει.
Η γκάμα των τραγουδιών απο την οποία μπορούμε να διαλέξουμε περιλαμβάνει τόσο ελληνικό όσο και ξένο ρεπερτόριο.
Τελευταία τροποποίηση από filippos: 17 Ιαν. 2005, 22:53.

kagg

kagg's Avatar: Apple iPhone 3G
GPRS Member
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΑΡΤΕΜΙΔΑ
καλο ακουγεται.....αλλα δεν καταλαβα ποσο χρεωνεται η επιλογη τραγουδιου!!!!!1 ευρο θες να πεις??

filippos

3G Member
Ναι.
Η χρέωση (εκτός απο την κλήση στο 1414) είναι επιπλέον 1 € (ευρώ) για κάθε τραγούδι που θα επιλέγουμε.

Ryback3

Ryback3's Avatar: Nokia Lumia 710
HSCSD Member
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου!
Μερικοι γκρινιαζαν εδω και καιρο για την Cosmote οτι ειχε μεινει πισω σε υπηρεσιες. Τωρα με αυτην τη νεα υπηρεσια, κανει κατι πρωτοτυπο στην Ελλαδα, που ειχε εμφανιστει στην Ευρωπη πριν λιγο καιρο.

Εγω το ρυθμισα μια χαρα, πολυ ευκολα και χωρις κανενα προβλημα.
Μετα απο λιγα λεπτα ερχεται και SMS που επιβεβαιωνει την ενεργοποιηση!

My love for you insatiable, not superficial
You 'LL never waLk aLone!

swiffer

swiffer's Avatar: Apple iPhone 4
3G Member
Περιοχή: Άγνωστη
Το θεμα ειναι ποσοι γνωριζουν την υπαρξη αυτης της υπηρεσιας ετσι ωστε να μην το κλεινουν οταν, αντι για το "τουτ τουτ" ακουνε τραγουδι!

filippos

3G Member
Το πρώτο μπιπ ακούγεται μεχρι να "φορτώσει" το τραγούδι.
Όταν έκανα την κλήση απο κινητό, ακουγόταν το τραγούδι,εκανε διακοπή για να ακουστεί το "τουτ" και μετα ξανα ακουγόταν το τραγούδι.
Όταν εκανα την κληση απο σταθερό, το τραγούδι ακουγόταν αδιάκοπτα και το "τουτ-τουτ" το άκουγα παράλληλα αλλά διακριτικά.

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Χαχα!Πολυ γ@μ@το μου ακουγεται, και το κοστος ειναι φυσιολογικο.

manos the greek

manos the greek's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Φανταστικό!

Είμουν έτοιμος να επιλέξω το τραγούδι και εκεί την στιγμή μου τελείωσε η καρτα!
Δεν πειράζει τέλεια υπηρεσία! Φοβερή!! Πάρτα Βόντα!!
Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...
Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

filippos

3G Member
Ποιά τραγούδια έχετε διαλέξει;
Εγώ το πρώτο του Ρέμου "Χαμογέλασε..." για όλα τα νούμερα και για όλο το 24ωρο.

mplip^

mplip^'s Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
HSDPA Member
Περιοχή: 4*4
Η υπηρεσία είναι πραγματικά ενδιαφέρουσα. Ναι , το κάνουν για να μας τα πάρουν όμως τουλάχιστον έχει πλάκα. Ειναι σα να καλείς τηλεφωνικά κέντρα μεγάλων εταιριών. Και όντως πριν κανα τρίμηνο με τέσερις μήνες είχαμε κάνει ένα άρθρο για τον πανικό που προκαλεί η εν λόγω υπηρεσία στο εξωτερικό.

Τώρα απο εκεί και πέρα πιστευω ότι θα πάει καλά όταν τη μάθει ο κόσμος και κατανοήσει τι ακριβώς είναι η υπηρεσία (γιατί οι περισσότεροι ακόμη νομίζουν ότι πρόκεται για ringtones)

εγώ πάντως θα κατεβάσω κάτι σύντομα

αυτό που θέλω να ρωτήσω. Οταν κάνεις το "download", που πάει και κάθεται το ringtone? Στην sim ή στην συσκευή? Πχ αν κατεβάσεις ένα τραγούδι με ένα 6230 και μετά αλλάξεις την κάρτα και τη βάλεις σε ένα samsung, έχεις ακόμη την υπηρεσία ή πρέπει πάλι να κατεβάσεις απο την αρχή?
Τελευταία τροποποίηση από mplip^: 18 Ιαν. 2005, 04:11.

tronik

tronik's Avatar: Apple iPhone 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από mplip^
αυτό που θέλω να ρωτήσω. Οταν κάνεις το "download", που πάει και κάθεται το ringtone? Στην sim ή στην συσκευή? Πχ αν κατεβάσεις ένα τραγούδι με ένα 6230 και μετά αλλάξεις την κάρτα και τη βάλεις σε ένα samsung, έχεις ακόμη την υπηρεσία ή πρέπει πάλι να κατεβάσεις απο την αρχή?
Το ringtone "κάθεται" στο δίκτυο και όχι στη SIM ή τη συσκευή. Αν αλλάξεις συσκευή θα ακούγεται κανονικά και πάλι
...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...

Cue

Cue's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Εμένα προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο. Αντί να κοιτάξουν να βγάλουν κανά πακέτο με μυνήματα μας λανσάρουν "καινοτομικές" ιδέες και λύσεις.

Πόσα δευτερόλεπτα κατά μέσο όρο όταν πέρνετε κάποιον τηλ. θα ακούσετε το σήμα της αναμονής; 5'';

Ας το προσφέρανε άνευ χρηματικού αντίτιμου για τους χρήστες καθαρά για λόγους διαφήμισης! (και των τραγουδιών και σαν μοναδική υπηρεσία Cosmote).

Πάντως η διαφήμιση πετυχημένη δε μπορώ να πω. Αν και θα έπρεπε να αλλάξουν την ατάκα σε "Μα γιατί το σήκωσες;" και όχι "Γιατί δε το σηκώνεις τόση ώρα"
Sooner or later...

Bayern7

no avatar
HSUPA Member
Xμ που μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα διαθέσιμα προς επιλογή τραγούδια.
Η χρέωση είναι 1 ευρώ που τα δίνεις στην ενεργοποίηση/επιλογή τραγουδιού και αυτό είναι όλο; Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο;

poseidon2004

poseidon2004's Avatar: BlackBerry Z10
3G Member
Περιοχή: ..:: Χίος ::..
Πιστεύω ότι είναι πολύ ωραία και πρωτότυπη υπηρεσία !επέλεξα το Vertigo των U2 για όλες τις κλήσεις όλη την ημέρα !εντύπωση μου έκανε η πολλεεεεεεες επιλογές που διαθέτει

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Παράθεση από Bayern7
Xμ που μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα διαθέσιμα προς επιλογή τραγούδια.
Η χρέωση είναι 1 ευρώ που τα δίνεις στην ενεργοποίηση/επιλογή τραγουδιού και αυτό είναι όλο; Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο;
1 Ευρω+0,30 ανα λεπτο μεχρι να διαλεξεις τραγουδι κλπ
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης