Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello..

Re'seis ti diaolemenes rythmiseis prepei na kanw gia to SE T310 poy exw?? phra thl sto tmhma eksyphrethshs otan phra to kinhto prin apo 3 bdomades me eipan kai doulepse mia xara, shmera logoy afragias anagasthka na balw karta kote kai apo tote me tis idies rythmiseis de kanei tpt ???? why?!!!

its you that i adore, you'll always be my whore
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον zerostar

 

hello..

Re'seis ti diaolemenes rythmiseis prepei na kanw gia to SE T310 poy exw?? phra thl sto tmhma eksyphrethshs otan phra to kinhto prin apo 3 bdomades me eipan kai doulepse mia xara, shmera logoy afragias anagasthka na balw karta kote kai apo tote me tis idies rythmiseis de kanei tpt ???? why?!!!

 

 

Οι ρυθμίσεις για Telestet MMS είναι:

 

- Όνομα προφίλ: Telestet MMS

- Αρχική σελίδα: http://mms/

- Τύπος περιόδου σύνδεσης: Συνεχής

- Φορέας δεδομένων: GPRS

- Σημείο πρόσβασης: mnet.b-online.gr

- Διεύθυνση IP: 192.168.200.11

- Θύρα: 9201

- Έλεγχος στοιχείων: Κανονικός

- Όνομα χρήστη: κενό

- Κωδικός χρήστη: κενό

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Οι ρυθμίσεις για Telestet MMS είναι:

 

Για MMS σε be free, χρειάζεται εκτός των ρυθμίσεων και ενεργοποίηση; Πρέπει να πάρω τηλέφωνο κάπου;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vegos

 

Για MMS σε be free, χρειάζεται εκτός των ρυθμίσεων και ενεργοποίηση; Πρέπει να πάρω τηλέφωνο κάπου;

 

 

Αν το κινητό σου είναι αυτό που βλέπω στο avatar, στείλε MMS#E στο 345 και θα σου έρθουν οι ρυθμίσεις έτοιμες για αποθήκευση. Η ενεργοποίηση θα γίνει αυτόματα μετά από 1-2 εργάσιμες μέρες.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Αν το κινητό σου είναι αυτό που βλέπω στο avatar, στείλε MMS#E στο 123 ή στο 345 και θα σου έρθουν οι ρυθμίσεις έτοιμες για αποθήκευση. Η ενεργοποίηση θα γίνει αυτόματα μετά από 1-2 εργάσιμες μέρες.

 

 

Το κινητό μου αυτό είναι, αλλά ρωτάω για άλλον [:rolleyes:] που έχει T68i, οπότε φαντάζομαι ισχύει το ίδιο.

 

Thanx a lot.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον broxopoios

 

gia compatibility me alles etairies ti paizei?

leitourgoun ola ok?

 

Eχω στείλει και μου έστειλαν και από voda και cosmote

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Poia h xrewsh tu MMS stin Telestet?

Exei diafora to ti tha perilamvanei to mms?

An exeis yphresia GPRS allazei tpt?

 

 

H xreosi einai € 0,39 + FPA, to orio einai mexri 100 KB peripou, kai DEN yparxei kanenas periorismos gia to ti 8a perierxei to MMS sou :)

 

PROSOXH: An exeis GPRS kai MMS, alla apenergopoiiseis to GPRS, tote aytomata sou kovetai kai to MMS (Ericsson Bug :!: ), gia ayto prepei na kaleseis to 1231 na sou energopoiisoun to MMS kai pali, sthn periptosi pou katargiseis to proto... :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να περάσω χειροκίνητα τα settings για τα MMS στο t610; Ήρθε το sms με τις ρυθμίσεις αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα δουλέψουν. Δεν έχω ενεργοποιημένο το GPRS. :o
Link to comment
Share on other sites

Messaging -> picture -> options -> wap profile -> select -> επιλέγεις MMS

Tελικά τα settings που μου ήρθαν από την TELESTET ήταν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Messaging -> picture -> options -> wap profile -> select -> επιλέγεις MMS

Tελικά τα settings που μου ήρθαν από την TELESTET ήταν σωστά.

 

 

Etsi to exw alla mu parusiazei sfalma... Pws ginetai? Ehw energopoihmenh tin yphresia GPRS edw kai 1week. Mazi me to GPRS den energopoieitai kai to MMS i xreiazetai extra tilefwnima?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.01) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την zerostar

hello..

Re'seis ti diaolemenes rythmiseis prepei na kanw gia to SE T310 poy exw?? phra thl sto tmhma eksyphrethshs otan phra to kinhto prin apo 3 bdomades me eipan kai doulepse mia xara, shmera logoy afragias anagasthka na balw karta kote kai apo tote me tis idies rythmiseis de kanei tpt ???? why?!!!

 

Na xereste tin telestet. Eine protoporos stis exelixis... Den drebode ligo. Ta leo auta giati ime pathon. Ixa cosmote piga stet ida tis blakies tis k girisa piso.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Etsi to exw alla mu parusiazei sfalma... Pws ginetai? Ehw energopoihmenh tin yphresia GPRS edw kai 1week. Mazi me to GPRS den energopoieitai kai to MMS i xreiazetai extra tilefwnima?

 

 

Δεν ξέρω γιατί έχει επικρατήσει η εντύπωση ότι GPRS και MMS είναι το ίδιο πράγμα. Το έχω δει από πολλούς να απορούν γιατί ενώ έχουν GPRS δεν έχουν MMS ή το αντίστροφο.

 

Τα MMS στηρίζονται στο GPRS. Όμως άλλο το GPRS για Internet και άλλο το GPRS για τα MMS. Είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα και το καθένα θέλει ξεχωριστή ενεργοποίηση.

 

Δεν χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο κάπου, ανάλογα με το κινητό που έχεις στέλνεις το ανάλογο SMS στο 345:

 

MMS#N για Nokia

MMS#E για Ericsson

MMS#S για Siemens

MMS#P για Panasonic

 

Μετά από πολύ λίγα δευτερόλεπτα σου έρχονται οι ρυθμίσεις από το δίκτυο έτοιμες για αποθήκευση ενώ η ενεργοποίηση για να μπορείς να στέλνεις και να δέχεσαι MMS γίνεται σε 1-2 εργάσιμες μέρες :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εγώ με το siemens το Μ55 έστειλα 5 ΜΜS πριν μια βδομάδα και όλα πήγαν σφαίρα και χωρίς καμιά αποτυχία. Μάλιστα το ΜΜS είχε μέγεθος 80kbyte(τι έβαλα μέσα ήταν άλλο θέμα) και το έστειλε σε 16-17 δευτερόλεπτα!!!! Αντίθετα η cosmote στο Τ610 μας έβγαλε την πίστη να στείλουμε ΜΜS και από την εξυπηρέτηση πελατών όλο δικαιολογίες ήταν. Τελικά όμως έφταιγε το Τ610 μάλλον αφού μετά από λίγα λεπτά έστειλαν νέες ρυθμίσεις που δούλευαν σχετικά καλά. κοιτάξτε: δεν φταίνε οι εταιρίες πολλές φορές. Κοιτάξτε τις ρυθμίσεις του κινητού σας και μετά κατηγορείτε. Με το gprs όλοι πρόβλημα τέλος πάντων έχετε και μόνο εγώ δεν έχω... Δεν νομίζω ότι θα είχατε πρόβλημα αν δεν πειράζατε συνέχεια τις ρυθμίσεις ή αν κατεβάζατε τις σωστές. Στην Καρδίτσα τουλάχιστον όλα δουλεύουν καλά,τόσο κολόφαρδος να είμαι τελικά;;; Και να πείτε ότι το δίκτυο εδώ δεν έχει traffic...χαμός γίνεται καθώς το βράδυ δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο αλλά το GPRS δουλεύει κανονικά... Τι να πεις,εδώ όλα ανατρέπονται...(6kbyte/sec χωρίς παγώματα σύνδεσεις και αποσυνδέσεις...) :blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Egw ena pu esteila prin 3-4 meres phge meta apo 14-15 wres ston paralipti!! Den eixe to kalytero shmera vevea, alla einai logiko na argei toso?

Twra teleutaia pantws ola pane on time!

 

Alithia, an o allos den exei energopoihmena ta mms, ti ginetai? Tha ta parei otan ta kanei activate i hanontai? Mallon to 2o, e?

Link to comment
Share on other sites

αυτός που δεν εχει ενεργοποιημένο το ΜΜS του έρχεται ενα link που πρέπει να ακολουθήσει είτε μέσω WAP είτε μέσω WEB για να το λάβει... Τίποτα δεν χάνεται. Πάντως εγώ ως τώρα δεν έχω πρόβλημα με τα ΜΜS...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
μέσα στο site της stet βρήκα αυτό αλλά δεν σε καλύπτει :( : http://www.telestet.gr/02_01_01.cfm?PageID=556 Αλλά θα σου πω τις ρυθμίσεις μπας και μπορέσεις να τις βάλεις μόνος σου: Χρόνος λήξης: Μέγιστος,Ορισμός προτεραιότητας: Κανονικός,Ανάκτηση:αυτόματα,mms relayserver:http://mms/,Ρυθμίσεις IP 192.168.200.011,Θύρα:9201,2η διεύθυνση ΙP:000.000.000.000,2η θύρα 9201. Αν χρειάζεται τίποτα άλλη ρύθμιση ρώτα. Μόλις τελειώσεις την ρύθμιση στείλε sms: MMS στο 123 να σου ενεργοποιηθεί απλά η υπηρεσία :) Ελπίζω να βοήθησα!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και αν θελήσω να στείλω σε κινητό κάτι ως MMS από email τι πρέπει να γράψω για παραλήπτη?
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VaradeRo

 

Και αν θελήσω να στείλω σε κινητό κάτι ως MMS από email τι πρέπει να γράψω για παραλήπτη?

 

 

Δεν γίνεται. Μέχρι πρόσφατα γινόταν αν έστελνες e-mail στον αριθμό 3069xxxxxxxx@mms.b-online.gr

 

Το μήνυμα πήγαινε στον παραλήπτη (69xxxxxxxx) ως MMS και φαίνονταν κανονικά και τα attachments στο κινητό (εικόνες, ήχοι, video κλπ)

 

Αντίστοιχες διευθύνσεις υπήρχαν και για τα άλλα δίκτυα. Όμως το έκοψαν οι σπάγγοι (και στα τρία δίκτυα) μην τυχόν και τους ξεφύγει κανά έουρο και μπουν μέσα.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...