Jump to content

The Old Unwired


Morpheus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Morpheus

 

Look here:

 

www.unwired.gr

 

Sad but interesting.

 

 

Sad.... so sad.... :(

 

Although some other words come in my mind as well.... :mad:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Sad.... so sad.... :(

 

Although some other words come in my mind as well.... :mad:

 

 

Interesting development this one is. Declares a clear intention and prescribes the future in two unwired realities. Have you ever read Diaspora?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και το λογότυπο μοιάζει σαν κακή ... φωτοτυπία!

Είναι προφανές ότι εκεί γίνεται κακοήθης εκμετάλλευση τς ιδιοκτησίας του domain με περιεχόμενο που πιστεύω ΔΕΝ ανήκει στον ιδιοκτήτη του unwired.gr domain. Εάν επανέλθει από backup, προφανώς κάτω από άλλη ιδιοκτησία, σκοπεύω να διαμαρτυρηθώ και να αποσύρω (διαγράψω/διορθώσω κλπ) όλα μου τα post.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Σαμποταζ μυριζομαι!!!Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος πάντως να ενημερωθούν οι παλιοί χρήστες? Γιατι και εγώ τυχαία το έμαθα...δεν υπάρχει καμιά database με τα emails των χρηστών τοu unwired???

 

και το περίεργο: ούτε στο archive.org δεν υπάρχει το unwired!!!

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικές απαντήσεις για εσάς.

 

1. backup του παλαιού φόρουμ και site δεν υπάρχει. (αν υπήρχε έστω και 6μηνών παλαιό δεν θα σώζαμε ότι μπορούσαμε? Για όνομα.)

 

2. Ολη η ομάδα του παλαιού Unwired σύσσωμη και ενωμένη γύρω από τον MsK έχει έρθει εδώ. Ενας μόνο έμεινε πίσω και είναι αυτός που του ανήκε το domain unwired.gr (Ηταν στο ονομά του δλδ, γιατί όλο το δημιουργικό, σχεδιαστικό, νέα ,ειδήσεις ήταν από τον MsK και ΕΣΑΣ , τα μέλη του Unwired).

 

3. Το τι θα απογίνει το unwired.gr είναι άγνωστο. Ανήκει σε κάποιον και αυτός θα αποφασίσει τι θα το κάνει. Μπορεί να το κάνει dating site, μπορεί να το κάνει site με συνταγές δικό του είναι. Εχει την πίτα έχει και το μαχαίρι.

 

Πράγματι το να βλέπω το unwired σε αυτή την κατάσταση είναι sad,

όμως το domain δεν κάνει το site. The Matrix cannot tell you who you are. Η ΨΥΧΗ και η ΚΑΡΔΙΑ του παλαιού Unwired βρίσκονται εδώ. ΕΔΩ επίσης είναι και όλοι όσοι έκαναν το παλαιό Unwired αυτό που ήταν. :!: :!: :!:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

Εχω μερικές απαντήσεις για εσάς.

 

 

2. Ολη η ομάδα του παλαιού Unwired σύσσωμη και ενωμένη γύρω από τον MsK έχει έρθει εδώ. Ενας μόνο έμεινε πίσω και είναι αυτός που του ανήκε το domain unwired.gr (Ηταν στο ονομά του δλδ, γιατί όλο το δημιουργικό, σχεδιαστικό, νέα ,ειδήσεις ήταν από τον MsK και ΕΣΑΣ , τα μέλη του Unwired).

 

Και το ονομα αυτου;

Απο j αρχιζει...;

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που το (απ' ότι έχω καταλάβει) domain δεν άνηκε στον msk αυτός που το είχε θα μπορούσε να ξεκινήσει κάτι άλλο... πάντως όχι μια φτηνή αντιγραφή του old unwired... και να επανέλθουν όλα εγώ δεν πρόκειται να κάνω πόστ εκεί... :mad:

και στο κάτω κάτω το http://www.unwired.gr χώρις όλους εμάς τα μέλη είναι ένα τίποτα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγώ απόλυτα...myphone rulezzzzzz

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Παίζονται πολλά αλλά ο καθένας μας και όλοι μαζί είμαστε υπεύθυνοι για τη...ρότα που θα ακολουθήσουμε! Μπράβο στην ιδρυτική ομάδα που συνεχίζει! Εμείς, και πιστεύω εκφράζει πολλούς αυτό, ακολουθούμε γιατί γουστάρουμε ελεύθερα sites που ψάχνουν και ψάχνονται! Δεν θα γίνουμε ένα μάτσο τσοντόβιοι που μπαίνουν internet μόνο για ΧΧΧ.
Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

The Matrix cannot tell you who you are. Η ΨΥΧΗ και η ΚΑΡΔΙΑ του παλαιού Unwired βρίσκονται εδώ. ΕΔΩ επίσης είναι και όλοι όσοι έκαναν το παλαιό Unwired αυτό που ήταν. [/b] :!: :!: :!:

 

 

Brightly True, indeed.

 

However, a Matrix can not tell us who we are; can we tell if we live in a Matrix?

 

Pretty interesting the scene will be going this era. You know the end, I know the end and we are both laughing.

Link to comment
Share on other sites

Egw lew guyzz na xairomaste pou estw blepoume to myphone kai mas thymizei kati apo ekeino to palio unwiredaki!!ax...prwto post dioti ematha prin dyo wres oti hrthe antikatastahts...empaina kathe mera alla otue anakonwsh oute tipota...tespa as to xaroume to Myphone!!Ciao kai kalo postarisma se olous! :p :) :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Και το ονομα αυτου;

Απο j αρχιζει...;

 

 

Πλάκα πλάκα ενημερώστε μας για το τί ακριβώς παίχτηκε...

Κι αν δεν είναι ανακοινώσιμο έστω σε PM.

 

Πάντως αφού ήρθαμε όλοι στο MyPhone, το Unwired δεν πρόκειται ποτέ πια να είναι το ίδιο...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nicktsak

 

Σαμποταζ μυριζομαι!!!Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος πάντως να ενημερωθούν οι παλιοί χρήστες? Γιατι και εγώ τυχαία το έμαθα...δεν υπάρχει καμιά database με τα emails των χρηστών τοu unwired???

 

Περιεργο, εγω ελαβα e-mail !

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Και το ονομα αυτου;

Απο j αρχιζει...;

 

 

η απάντηση ...

 

https://grweb.ics.forth.gr/servlet/gr.hostmaster.form.WhoIsServlet?domain=unwired.gr&SEARCHOPTIONS=All

Link to comment
Share on other sites

To τι εγινε και γιατι δε νομιζω πως εχει πια σημασια... Η απαντηση του vampyre πιστευω τα λεει ολα, επομενως το να συζηταμε τι ακριβως εγινε και γιατι δεν εχει πια οφελος.. οσο για το unwired.gr οσο και αν μας λειψει σαν domain πιστυω το Μyphone.gr θα το αντικαταστησει επαξια και ακομη καλυτερα...

www.techteam.gr

www.drain-online.tk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Απο που?Απο το unwired?Τι έγραφε;

 

 

Το FROM: ήταν άπο κάποιον @yahoo.co.uk

στο TO: ήταν καμια 10αρια άτομα

 

Το subject ηταν : Welcome to Myphone.gr!!!

 

και το body ηταν

The Unwired Revolution...has begun...!

 

 

http://www.myphone.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...