Jump to content

Πολλά προβλήματα με την εφαρμογή της Google τις τελευταίες μέρες


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Πόλεμος" έχει ξεσπάσει στο web από παράπονα χρηστών σε όλο τον κόσμο που διαμαρτύρονται ως προς την λειτουργία της αναζήτησης στο Google. Αντίστοιχα παράπονα εμφανίστηκαν στον ιστότοπο Downdetector, που παρακολουθεί προβλήματα και δυσλειτουργίες στις πιο δημοφιλείς υπηρεσίες διαδικτύου.

 

Οι πρώτες καταγγελίες σχετικά με τις διακοπές λειτουργίας της Google εμφανίστηκαν σήμερα το πρωί και πιο ενεργά ανέφεραν σφάλματα από χρήστες από τις ΗΠΑ, την Ιταλία, την Ισπανία, τη Γερμανία, την Ουκρανία, τη Ρωσία και τη Βρετανία. Ένα από τα κύρια παράπονα είναι η αδυναμία πλήρους χρήσης της αναζήτησης λόγω της συνεχούς επανεκκίνησης του προγράμματος περιήγησης και των προβλημάτων με τη σύνδεση στον λογαριασμό. Ταυτόχρονα, δεν καταγράφηκαν παράπονα σχετικά με τη λειτουργία του Gmail και φιλοξενίας βίντεο YouTube. Δεν υπάρχουν επίσης παράπονα για τη χρήση άλλων προϊόντων της Google.

 

Ένας χρήστης στο Downdetector είπε: "Η Google μου δείχνει συνεχώς αυτό το μήνυμα τώρα: ‘403. That’s an error. Your client does not have permission to get…’Και μετά συνεχίζει να λέει το URL και αυτό που προσπαθούσα να αναζητήσω."

 

Η εταιρεία έχει επίγνωση των προβλημάτων και πρέπει να τα επιλύσει σε σύντομο χρονικό διάστημα. Εν τω μεταξύ, οι λάτρεις έχουν βρει ήδη έναν τρόπο να λύσουν το πρόβλημα. Για να το κάνετε αυτό, πρέπει να καταργήσετε την ενημέρωση. Ο τρόπος είναι ο εξής: πατήστε παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής Google στο πρόγραμμα εκκίνησης - κάντε κλικ στο εικονίδιο πληροφοριών (i) - πρόσθετες ρυθμίσεις (τρεις κουκκίδες στην επάνω δεξιά γωνία) - "διαγραφή ενημερώσεων".

 

Για να διακόψετε τη διαδικασία αυτόματης ενημέρωσης εφαρμογών μέσω του Google Play store, πρέπει να απενεργοποιήσετε το στοιχείο που είναι υπεύθυνο για αυτήν τη λειτουργία στις ρυθμίσεις.

 

[via]

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα σήμερα οδηγίες κατάργησης των ενημερώσεων της εφαρμογής Google σε τουλάχιστον πέντε άτομα από το πρωί.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Τσαόμι Redmi Note 8 μιας κοπέλας σήμερα το έφτιαξα στην δουλειά. Της πετούσε μύνημα συνέχεια πως η εφαρμογή Google σταμάτησε η κάτι τέτοιο. Απλά έκανα εκκαθάριση της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις και σταμάτησε. Στην δική μου συσκευή, δεν μου έχει κάνει κάτι ακόμη.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα κι εγώ θύμα της συγκεκριμένης παρενέργειας καί αγχώθηκα μέχρι να φέρω την συσκευή στα ίσια της.

Τα υπόλοιπα gmail, maps, tube κλπ λειτουργούσαν κανονικά.

Μετά σου λέει ο άλλος πάρε συσκευή χωρίς gms.

Άσε.

Να λείπει το βύσσινο που λένε και στο χωριό μου.

Ας πάρουν τέτοιες συσκευές οι ψαγμένοι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Έπεσα κι εγώ θύμα της συγκεκριμένης παρενέργειας καί αγχώθηκα μέχρι να φέρω την συσκευή στα ίσια της.

Τα υπόλοιπα gmail, maps, tube κλπ λειτουργούσαν κανονικά.

Μετά σου λέει ο άλλος πάρε συσκευή χωρίς gms.

Άσε.

Να λείπει το βύσσινο που λένε και στο χωριό μου.

Ας πάρουν τέτοιες συσκευές οι ψαγμένοι.

Μα το πρόβλημα εμφανίστηκε σε κινητά ΜΕ gms.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα εμφανίστηκε σε κινητά ΜΕ gms.

 

Αυτό ακριβώς εννοώ.

Μόλις άρχισαν οι παρενέργειες, δηλαδή προσωρινή απώλεια προσπάθησα γιά την επαναφορά το συντομότερο δυνατόν.

Δεν ξέρω γιά τους υπολοίπους αλλά εγώ δεν μπορώ χωρίς αυτές.

Επιλογές είναι αυτές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Σε android one συσκευή προς το παρόν δεν έχει παρουσιάσει το πρόβλημα αυτό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο Pixel μου σήμερα πήρε update το πρωί. Οπότε δεν παρατήρησα κάποιο θέμα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ είχα θέμα με τη δικιά μου συσκευή. Ενημερώθηκε και η εφαρμογή το πρωί.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλα, το παραξενο θα ηταν να μην ειχε προβληματα. Απ' οταν θυμαμαι να εχω pixel, το πιο γνωστο προβλημα ειναι η εμφανιση του καιρου στην αρχικη οθονη. Πολυ συχνα χανεται τελειως οταν εισαι με δεδομενα, μετα στρωνει στο ακυρο απο μονη της και ξανα χαλαει επισης στο ακυρο. Το ιδιο συμβαινει σε μικροτερο βαθμο ακομα και με wifi.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να το κάνει νωρίς το πρωί σήμερα σε Nokia 8, ενώ μέχρι τότε δούλευε κανονικά και δεν μεσολάβησε κανένα update. Και παρόλο που υπήρχε εκείνη τη στιγμή διαθέσιμη ενημέρωση στο Play, δεν διόρθωσε το πρόβλημα (κρασάρισμα του app Google ανά λίγα δευτερόλεπτα και μόνο αυτού). Το λειτουργικό όμως επέτρεπε την απεγκατάσταση-απενεργοποίηση της εφαρμογής, οπότε ησυχάσαμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να το κάνει νωρίς το πρωί σήμερα σε Nokia 8, ενώ μέχρι τότε δούλευε κανονικά και δεν μεσολάβησε κανένα update. Και παρόλο που υπήρχε εκείνη τη στιγμή διαθέσιμη ενημέρωση στο Play, δεν διόρθωσε το πρόβλημα (κρασάρισμα του app Google ανά λίγα δευτερόλεπτα και μόνο αυτού). Το λειτουργικό όμως επέτρεπε την απεγκατάσταση-απενεργοποίηση της εφαρμογής, οπότε ησυχάσαμε...
Αυτήν εδώ έχεις τώρα και σου το κάνει ακόμα;

 

6b3e37a9bdb752e60c7c2a8da2453d1b.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εδώ έχεις τώρα και σου το κάνει ακόμα;

 

6b3e37a9bdb752e60c7c2a8da2453d1b.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Εμένα το πρωί ήρθε η 12.23.16.23.arm64. Χωρίς προβλήματα. Ήρθε κι άλλη έκδοση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 12.24.7.23 και είμαι σε BETA.Kανένα πρόβλημα ,εκανα update το μεσημέρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα, το παραξενο θα ηταν να μην ειχε προβληματα. Απ' οταν θυμαμαι να εχω pixel, το πιο γνωστο προβλημα ειναι η εμφανιση του καιρου στην αρχικη οθονη. Πολυ συχνα χανεται τελειως οταν εισαι με δεδομενα, μετα στρωνει στο ακυρο απο μονη της και ξανα χαλαει επισης στο ακυρο. Το ιδιο συμβαινει σε μικροτερο βαθμο ακομα και με wifi.

 

Αυτό ποτέ δεν κατάλαβα πως το κάνουν.Εμενα οταν ξεκινάει το πρόβλημα μου δείχνει ότι η τοποθεσία μου στον καιρό είναι πχ 100 χλμ μακρυά και μετά κάθε μέρα έρχεται πιο κοντα.Στους χάρτες με δείχνει κανονικά.Στο καιρό της XIAOMI δείχνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου εχει το xiaomi redmi 9c, χθες ενω μιλουσε στο τηλεφωνο με 30% μπαταρια εκλεισε αυτοματα και μετα δεν ανοιγε, πηγε να το φορτισει (οχι με τον φορτιστη της xiaomi) και δεν εκανε τιποτα, οταν εβαλε τον αυθεντικο φορτιστη αρχισε να φορτιζει .....δεν ξερω αν ηταν προβλημα της google η του κινητου, εγγυηση υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου εχει το xiaomi redmi 9c, χθες ενω μιλουσε στο τηλεφωνο με 30% μπαταρια εκλεισε αυτοματα και μετα δεν ανοιγε, πηγε να το φορτισει (οχι με τον φορτιστη της xiaomi) και δεν εκανε τιποτα, οταν εβαλε τον αυθεντικο φορτιστη αρχισε να φορτιζει .....δεν ξερω αν ηταν προβλημα της google η του κινητου, εγγυηση υπαρχει

 

Μπα, μιλάμε για διαφορετικό πράγμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

όλοι θα πάμε σε iOS στο τέλος πολύ σορολοπ τελευταία από την μαμά google,αυτό έχω να πω και μόνο,αν θέλει να γίνει άλλη μια και μονο διαφημηστικη εταιρεία ας το πει καθαρά να τελειώνουμε,όχι ότι δεν είναι ήδη έτσι όπως το πάει

επίσης στις εφαρμογές πως επιτρέπει το information not provide by Developer ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Clear Cache και ολα ΟΚ
clear χρειάζεται όλο το android ...αυτά με την cache αστεία πράγματα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και πιο νέο update. 83a2f97a5fef84188fc7a6d0f4f690e2.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και πιο νέο update. 83a2f97a5fef84188fc7a6d0f4f690e2.jpg

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Εμένα έγινε 12.24.12.23.arm64. Μόνο το πρώτο 23άρι έγινε 24, το τελευταίο παρέμεινε 23. Διαφορετικές εκδόσεις δίνουν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...