Jump to content

Xiaomi: Ίδρυσε το νέο MIUI Pioneer Group για το MIUI


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσες δημοσκοπήσεις και εάν γίνουν παγκοσμίως για το ποιο θεωρείτε το πιο αγαπημένο skins σε Android συσκευές, το MIUI της Xiaomi φιγουράρει στην λίστα με τα πιο δημοφιλή UI στον κόσμο και μάλιστα η εταιρεία αναπτύσσει και εξελίξει αυτό το skin για πάνω από 10 χρόνια. Χωρίς αμφιβολία, η πρόοδος του MIUI είναι αρκετά εκπληκτική, ωστόσο, έχουν υπάρξει πολλά παράπονα τα τελευταία χρόνια και οι χρήστες φαίνονται ιδιαίτερα εκνευρισμένοι με κάποια bugs. Αυτά τα παράπονα προέρχονται κυρίως από παγκόσμιους χρήστες που αισθάνονται περιθωριοποιημένοι και αυτό οφείλεται καθαρά σε δυσλειτουργίες του MIUI. Ως απάντηση σε αυτό, η Xiaomi δημοσίευσε μια έρευνα όπου ζήτησε από τους χρήστες να δηλώσουν τα παράπονά τους και αυτή η έρευνα δεν είναι πλέον ενεργή καθώς ήταν ανοιχτή μόνο για δύο ημέρες (2 Ιουνίου - 4 Ιουνίου). Κάνοντας ένα βήμα παραπέρα, η εταιρεία έχει πλέον δημιουργήσει το MIUI Pioneer Group που θα αντιμετωπίσει όλα τα θέματα λογισμικού.

 

Γεμάτος ενθουσιασμό, ο Διευθυντής Προϊόντων της Xiaomi (MIUI Experience General Manager) ανακοίνωσε ότι το MIUI Pioneer Group ιδρύθηκε πριν από περίπου μία εβδομάδα και σύμφωνα με την ανακοίνωσή του, αυτή η ομάδα θα αναλάβει να αντιμετωπίσει όλα τα ενοχλητικά θέματα του MIUI. Αυτό σημαίνει ότι οι χρήστες μπορούν να τους υποβάλουν τα παράπονά τους για άμεσες λύσεις και επιπλέον αυτή η νέα επιτροπή θα δημοσιεύει με συνέπεια την πρόοδό της στην κοινότητα της Xiaomi με τη μορφή έκθεσης.

 

Μέλη του MIUI Pioneer Group:

Διευθυντής προϊόντων της Xiaomi (γενικός διευθυντής της όλης εμπειρίας του MIUI): Υπεύθυνος για τη συνολική εμπειρία λογισμικού της Xiaomi και το MIUI.

Da Li (Weibo Handle: @ 大 李 同学): Υπεύθυνος για την προώθηση της εσωτερικής επίλυσης παραπόνων και ανακοινώσεων χρηστών

Zhang Guoquan (Διευθυντής του Τμήματος Λογισμικού Συστήματος Κινητών Xiaomi): Υπεύθυνος για την ανάπτυξη λογισμικού συστήματος smartphone.

Qiao Zhongliang (Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής του Mi Internet One): Υπεύθυνος για την ανάπτυξη λογισμικού, επίλυση προβλημάτων λογισμικού.

Zhou Zhibin (Διευθυντής δοκιμών smartphone Xiaomi): Υπεύθυνος για την ποιότητα και τις δοκιμές.

 

[via]

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ σημαντικό βήμα προόδου για το δημοφιλές miui.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό βήμα προόδου για το δημοφιλές miui.

Πρόσεχε τι γράφεις!!... θα σε φάνε οι Ίνκας ...καταφθάνουν ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα διορθώνουν γρήγορα σχετικά. Καιρός ήταν...

 

@konakis Χαχα, δεν έχεις και άδικο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν πάνε καλά οι πωλήσεις του mi 11 UI UI UI!!!

αντιπροσωπεία ποτέ είπαμε ?

3 χρόνια updates και 4 security's patches on time!

θα επανέλθω το 2024 για να δω αν τα τηρήσει και θα το σκεφτωωωωωω

το δημοφιλες UI UI από πού προκύπτει,όλοι ξέρουμε γιατί αγοράζουν xiaomi,όταν είναι να δώσουν κάποιο σοβαρό πόσο πάνε αλλού όπως apple και Samsung

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι γράφεις!!... θα σε φάνε οι Ίνκας ...καταφθάνουν ;)

Χαχαχαχαχα, φίλε μου έχεις δίκιο.

Έχω το χάρισμα να αδιαφορώ για όσους εκφράζονται με μη σωστούς τρόπους.

Δέχομαι την οποιαδήποτε διαφωνία, αρκεί να γράφεται ευγενικά.

Και πίστεψέ με, μπορείς να καταλάβεις από τα γραφόμενα ποιος είναι καλοπροαίρετος.

* Οι Ίνκας είχαν αναπτύξει σπουδαίο πολιτισμό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ζήσει από την αρχή τη διαδρομή του ΜΙUI, έχω να πω ότι βελτιώνεται συνεχώς.

Bugs και προβλήματα υπάρχουν σε όλα τα skins.

Το τελικό αποτέλεσμα μετράει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

άσε μας λοιπόν να το κρίνουμε εμείς αυτό αλλά επί της ουσίας δεν απαντάς όμως και στα ερωτήματα που θέτω απεγνωσμένα πλέον,αν δεν σε ενδιαφέρουν προχωρά παρακάτω,εδώ είναι west,άλλο είδους πολιτισμό έχουμε με κούρους Παρθενώνες και Πλάτωνες και τόσου άλλους ,και δεν τα παραχωρούμε !!!

οι πονηριές και τα copy paste των Κινέζων δεν περνάνε,τρωει πολύ ξύλο η σειρά mi 11

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

άσε μας λοιπόν να το κρίνουμε εμείς αυτό αλλά επί της ουσίας δεν απαντάς όμως και στα ερωτήματα που θέτω απεγνωσμένα πλέον,αν δεν σε ενδιαφέρουν προχωρά παρακάτω,εδώ είναι west,άλλο είδους πολιτισμό έχουμε με κούρους Παρθενώνες και Πλάτωνες και τόσου άλλους ,και δεν τα παραχωρούμε !!!

οι πονηριές και τα copy paste των Κινέζων δεν περνάνε,τρωει πολύ ξύλο η σειρά mi 11

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Καλύτερα το κρίνουν αυτοί που έχουν MIUI αυτή τη στιγμή παρά αυτοί που δεν έχουν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 7 χρόνια και αυτή την στιγμή έχω miui,ξέρω πολύ καλά τι γίνεται,όταν έκαψε τα τηλέφωνα πελατών της στο mi a3 οι διαχειριστες έσβησαν τα μηνύματα των χρηστών της στο επίσημο foroum όπως επίσης έγινε και με το roll back στο redmi note 5 που έγινε εντελώς ξαφνικά,εννοείται ότι δεν ζήτησε ούτε καν Ζήτησε συγνώμη....

αυτή είναι η πραγματική miui απόρροια ενος απολυταρχικού καθεστώτος και πρακτικων,τώρα τρέχει πανικόβλητη με ανακοινώσεις και καλά να επανορθώσει ακριβώς τι ? UI UI UI

καμία ανοχή λοιπόν !!!

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού στο Myphone λένε ότι όλα δουλεύουν ρολόι στο ΜΙΑΟΥΙ κι ότι έχει και super wallpapers :lol: :lol: :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού στο Myphone λένε ότι όλα δουλεύουν ρολόι στο ΜΙΑΟΥΙ κι ότι έχει και super wallpapers :lol: :lol: :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

συμφωνώ με αυτούς που το λένε έτσι είναι από μπιχλιμπιδια άλλο τίποτα έχει και σούπερ ουαου ringtones αλλα δεν χτυπάνε όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις,bug πάλι....

στις ρυθμίσεις δε ευτυχώς που έχει το search διαφορετικά θέλει βδομάδα αν ψάχνεις κάτι ειδικό και παλι δεν σε πάει στην ρύθμιση αλλα στο μενού που υπάρχει αυτή η ρύθμιση που μπορεί να μην υπάρχει γιατί θέλει ειδική ρύθμιση να εμφανιστεί ....lol

αν λέω ψέματα μάρτυς μου ο Βασίλης

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς. Πάντως με κανένα από αυτά που αναφέρεις δεν έχω θέματα. Τουλάχιστον έστω και αργά έχει σκοπό να τα διορθώσει όλα αυτά. Τώρα αν κάθεστε να ασχολείστε με τα θέματα που είχε πριν, δεν βγάζουμε άκρη. Εγώ στη συσκευή μου δεν βλέπω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.

Κι εγώ είχα κάποιους ενδοιασμούς πριν αγοράσω Xiaomi με αυτά που άκουγα για το MIUI. Τελικά το πήρα και δεν το μετάνιωσα. Παρά τα θέματα των ενημερώσεων που γίνεται ένα μπέρδεμα με τις εκδόσεις του λογισμικού.

Θεωρώ πως τα τραγικοποιήτε παραπάνω από όσο θα έπρεπε. Εντάξει κάποιες συσκευές μπορεί να είχαν πιο πολλά θέματα, αλλά αυτά υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο τμήμα και poll για προβλήματα του λειτουργικού δημιουργήθηκε κι ακόμα διαβάζουμε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Για άλλη μια φορά η ίδια η xiaomi μας επιβεβαιώνει ένας τους hater και διαψεύδει τα fans.

Κάλιο αργά πάρα ποτέ κι αντε να στρώσει το λειτουργικό της γιατί δεν φταίνε σε τίποτα οι normal χρήστες με όλα αυτά τα bugs.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο τμήμα και poll για προβλήματα του λειτουργικού δημιουργήθηκε κι ακόμα διαβάζουμε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

Για άλλη μια φορά η ίδια η xiaomi μας επιβεβαιώνει ένας τους hater και διαψεύδει τα fans.

 

Κάλιο αργά πάρα ποτέ κι αντε να στρώσει το λειτουργικό της γιατί δεν φταίνε σε τίποτα οι normal χρήστες με όλα αυτά τα bugs.

στα συν βάλε ότι οι global roms δεν τεσταρονται από κανένα,δίνονται έτσι χύμα και όποιο bug πάρει ο χάρος στην καλύτερη περίπτωση ,κατά τα άλλα το miui αυτοαποκαλείται δημοφιλες και όλοι αυτοί που κάνουν όλες αυτές τις βαρυγδουπες ανακοινώσεις βγάζουν και ένα must have IPhone για selfie!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι ως αυθεντική Κινέζικη εταιρεία, έκανε τον Κινέζο όταν έσβηνε κάτι polls στο Twitter παλιότερα για το αν ο κόσμος προτιμάει stock Android η MΙΑΟΥΙ και δεν της έβγαιναν τα κουκιά, έσβηνε αναφορές χρηστών για καμμένες μητρικές σε κάτι Mi 11, έσβηνε σχόλια για προβλήματα και bugs στο community της.

 

Άσε τώρα τα fanboys της που χρησιμοποιούν την συσκευή τους μόνο για να στέλνουν αρχεία Bluetooth η δεν ξέρουν σε ποιο μενού κρύβεται η ενημέρωση ασφαλείας της συσκευής τους, να χαίρονται με τα "υπέροχα super wallpapers" να μην "βλέπουν" τα bugs και να κάνουν τους...σχιστομάτηδες :p

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στη τρίτη θέση και μη δημοφιλή, δεν παίζει.

 

"δημοφιλές" όχι "δημοφιλή"

Η xiaomi είναι στην τρίτη θέση γιατί πουλάει με το τσουβάλι κινητά των 150-200€ και όχι γιατί το miui είναι πολύ δημοφιλές! Μην λέμε ότι θέλουμε. Εσύ γιατί πήρες xiaomi? Για το miui ή γιατί ήθελες κάτι φτηνό;;

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι ως αυθεντική Κινέζικη εταιρεία, έκανε τον Κινέζο όταν έσβηνε κάτι polls στο Twitter παλιότερα για το αν ο κόσμος προτιμάει stock Android η MΙΑΟΥΙ και δεν της έβγαιναν τα κουκιά, έσβηνε αναφορές χρηστών για καμμένες μητρικές σε κάτι Mi 11, έσβηνε σχόλια για προβλήματα και bugs στο community της.

 

Άσε τώρα τα fanboys της που χρησιμοποιούν την συσκευή τους μόνο για να στέλνουν αρχεία Bluetooth η δεν ξέρουν σε ποιο μενού κρύβεται η ενημέρωση ασφαλείας της συσκευής τους, να χαίρονται με τα "υπέροχα super wallpapers" να μην "βλέπουν" τα bugs και να κάνουν τους...σχιστομάτηδες :p

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Είπα ποτέ ότι είμαι fanboy της Xiaomi; Επειδή υποστηρίζω τη συσκευή μου που δεν έχει τα προαναφερθέντα προβλήματα;

Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;

 

@koutsis Για κανένα από τους παραπάνω λόγους. Ήταν το καλύτερο σε κάμερα από αυτά που μου έδιναν στην επιδότηση.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

"δημοφιλές" όχι "δημοφιλή"

 

Η xiaomi είναι στην τρίτη θέση γιατί πουλάει με το τσουβάλι κινητά των 150-200€ και όχι γιατί το miui είναι πολύ δημοφιλές! Μην λέμε ότι θέλουμε. Εσύ γιατί πήρες xiaomi? Για το miui ή γιατί ήθελες κάτι φτηνό;;

καλά εκεί γίνεται το έλα να δεις 100 μοντέλα την βδομάδα βγάζει,απορώ πως είναι στην τρίτη θέση ακόμα,προφανώς και εκεί κάτι λάθος κάνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπα ποτέ ότι είμαι fanboy της Xiaomi; Επειδή υποστηρίζω τη συσκευή μου που δεν έχει τα προαναφερθέντα προβλήματα;

Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;

μην παραποιεις αυτά που λέμε άλλο υπάρχει πρόβλημα και άλλο σβήνω τα μηνύματα των πελατών σου για σοβαρο πρόβλημα,για αυτό λέμε πρακτικές απολυταρχικού καθεστώτος δεν περνάνε εδώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είπα ποτέ ότι είμαι fanboy της Xiaomi; Επειδή υποστηρίζω τη συσκευή μου που δεν έχει τα προαναφερθέντα προβλήματα;

Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;

Δεν σε πείραξε δηλαδή η αναφορά μου στο "χρησιμοποιούν την συσκευή τους μόνο για να στέλνουν αρχεία Bluetooth" αλλά σε πείραξε η λέξη fanboy, που ούτε καν σε εσένα δεν έκανα παράθεση.

 

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις :lol: :lol: :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η παραποίηση;

 

@baioss Δεν σε επιβεβαιώνω τίποτα. Αφού εγώ γράφω μόνο, ποιόν θα εννοούσες;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η παραποίηση;
OMG και :lol: :lol: :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

----Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;----

έγραψες ....αυτό είναι παραποίηση

που ξέρεις εσύ πόσοι είναι αυτοί και πόσα μηνύματα σβήστηκαν !

όταν έγιναν κάρβουνο τα τηλέφωνα των χρηστών με το rollback εξαφανιζόταν ολόκληρα νήματα και οι χρήστες μαζί τους

μετά από τέτοιες πρακτικές ξέρω εγώ η εσύ πόσοι ήταν και γράφεις εσύ κάποιοι υπονοώντας σαφώς 5 6 άτομα .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;----

έγραψες ....αυτό είναι παραποίηση

που ξέρεις εσύ πόσοι είναι αυτοί και πόσα μηνύματα σβήστηκαν !

όταν έγιναν κάρβουνο τα τηλέφωνα των χρηστών με το rollback εξαφανιζόταν ολόκληρα νήματα και οι χρήστες μαζί τους

μετά από τέτοιες πρακτικές ξέρω εγώ η εσύ πόσοι ήταν και γράφεις εσύ κάποιοι υπονοώντας σαφώς 5 6 άτομα .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αφού ξέρεις εσύ πόσοι ήταν γιατί δεν μας λες; Κρυφό το έχεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...