Jump to content

καμμενο πλαστικο στον φουρνο


parkakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια....θα ηθελα την βοηθεια σας.... η μικρη μου κορη απο λαθος λαθος εβαλε στο φουρνο μαζι με το ταψι και πλαστικη σακουλα τροψιμων......μολις εβαλε θερμοκρασια μετα απο λιγο οπως ηταν φυσικο εγινε ενας χαμος...μυριζε πλαστικο ολο το σπιτι......εχετε καμια ιδεα πως καθαριζεται η εστια του φουρνου ?????και δυστυχως κολησε στην πλατη ποθ ειναι ο ανεμιστηρας.......ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τη γνώμη ενός τεχνικού, για να είστε σίγουροι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....θα ηθελα την βοηθεια σας.... η μικρη μου κορη απο λαθος λαθος εβαλε στο φουρνο μαζι με το ταψι και πλαστικη σακουλα τροψιμων......μολις εβαλε θερμοκρασια μετα απο λιγο οπως ηταν φυσικο εγινε ενας χαμος...μυριζε πλαστικο ολο το σπιτι......εχετε καμια ιδεα πως καθαριζεται η εστια του φουρνου ?????και δυστυχως κολησε στην πλατη ποθ ειναι ο ανεμιστηρας.......ευχαριστω...
Βάλε υψηλή θερμοκρασία Μέχρι να καεί το πλαστικό και καλό εξαερισμό γιατί τα αέρια περιέχουν διοξίνες.

Μακριά τα παιδιά και οι γέροι.

Μετά ξύνεις το καρβουνιδι και μετά από πολλές μέρες θα ξεβρωμισει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε υψηλή θερμοκρασία Μέχρι να καεί το πλαστικό και καλό εξαερισμό γιατί τα αέρια περιέχουν διοξίνες.

Μακριά τα παιδιά και οι γέροι.

Μετά ξύνεις το καρβουνιδι και μετά από πολλές μέρες θα ξεβρωμισει.

 

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κολλήσει το πλαστικό της σακούλας, στο προστατευτικό του ανεμιστήρα, δοκίμασε να το ξεβιδώσεις να το καθαρίσεις και να το ξανατοποθετήσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κολλήσει το πλαστικό της σακούλας, στο προστατευτικό του ανεμιστήρα, δοκίμασε να το ξεβιδώσεις να το καθαρίσεις και να το ξανατοποθετήσεις

 

ναι φιλε μου...εκει κολλησε....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ειδικο καθαριστικο φουρνου που απομακρυνει τα καρβουνιδια απο τα φαγητα, σαλτσες κλπ....τα εχουν στα μπακαλικα. Ρωτα τη συζυγο. Ακολουθησε οδηγιες. Κανε και αυτο που σωστα σου ειπε απο πανω με τον ανεμιστηρα.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αν επέμβεις στην συσκευή να κλείσεις τον διακόπτη! Ακόμη καλύτερα να την αποσυνδέσεις κιόλας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...