Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 10


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dribbble_samsung-_loop_-1.gif

Ρυθμισεις Android - 10 για Galaxy S9 και S9+ .

 

giphy.gif

 

*** O Οδηγος ρυθμισεων ειναι χρησιμος και για Αλλες συσκευες Samsung που θα μεταβουν σε Android - 10 .

 

*Ενημερωση:

Ο παρακατω Οδηγος ρυθμισεων δειχνει πως μπορουμε μετα απο εγκατασταση λειτουργικου με Odin η μετα απο Hard Reset να πετυχουμε μια πολυ καλη διαχειριση σε μπαταρια και ταχυτητα μακροπροθεσμα.Εχει σκοπο να εχει περισσοτερο τον ελεγχο ο χρηστης αποφευγοντας ετσι τις προκαθορισμενες τιμες-ρυθμισεις που εχει το λειτουργικο.Ετσι ο χρηστης γνωριζει καλυτερα τη θελει να τρεχει και τι οχι στην συσκευη του .

 

*Γενικα:

Με μια εννοια κανουμε συρρικνωση πορων συστηματος που στο συνολο τους αρκετοι κατοχοι δεν χρησιμοποιουν με αποτελεσμα εαν ειναι ενεργοι να τρεχουν 30 μερες το μηνα ασκοπα στη συσκευη. Την συρρικνωση πορων την πετυχαινουμε χωρις να εγκαταστησουμε καποια τριτη εφαρμογη κτλ.Απλα με την διαδικασια του On / Off η delete των εφαρμογων και διεργασιων που υπαρχουν στο Μενου της συσκευης.Το παρεχει δηλαδη η ιδια η Samsung.Δηλαδη δεν προκειται να μας λειψει η να χασουμε κατι γιατι οτι ενεργεια κανουμε οποτε θελουμε την κανουμε On η Off εαν δεν θελουμε να τρεχει ασκοπα και καταναλωνει πορους

 

*Διαδικασια:

1) . Aφορα χρηστες Που κανουν καινουργια καθαρη εγκατασταση με Odin.(Μετα απο Odin θα ξανακανετε Hard reset οταν θα φτασετε στην κεντρικη επιφανεια εργασιας ωστε να εμφανισει τον καταλογο εγκαταστασης εφαρμογων Sansung και σεις με την σειρα σας Θα τον αποριψετε 'Απαραιτητα' . Ολες οι εφαρμογες υπαρχουν στο Google Play.

2) Aφορα χρηστες που κανουν Hard Reset .

 

Ειμαστε λοιπον στο σημειο που φλασαραμε το λειτουργικο η κανανε hard-reset .

H οθονη ειναι μαυρη με το λογοτυπο Samsung και ... περιμενουμε .

Μολις συναντησουμε την πρωτη λευκη οθονη που μας χαιρετα (ΓΕΙΑ ΣΑΣ) δεν συνεχιζουμε κραταμε πατημενο το κουμπι Power on/off και βγαινει το κοκκινο εικονιδιο "Απενεργοποιηση". Το παταμε παρατεταμενα και βγαινει το πρασινο εικονιδιο "Ασφαλη Λειτουργια" .Την παταμε . Θα γινει Reboot και θα μπουμε σε 'Ασφαλη Λειτουργια" . Θα ξαναρθουμε στην λευκη οθονη με το χαιρετισμο .

Ετσι τωρα δεν επιτρεπουμε στo λειτουργικο να βαλει τις προκαθορισμενες ρυθμισεις και να τρεξει επισης τα προκαθορισμενα service .

Στην επομενη λευκη οθονη θα επιλεξουμε μονο την αδεια τελικου χρηστη και τιποτε αλλο . Θα πατησουμε επομενο .

Μεχρι να φτασουμε στο τελος θα παταμε παντα οπου βλεπουμε την λεξη "Παραλειψη" , "Παραβλεψη" η "Επομενο" .

Προσοχη σε καποια σημεια για να δειτε τις παραπανω τρεις λεξεις ισως χρειαστειτε να σερνεται τις οδηγιες με το δαχτυλο σας μεχρι κατω.

Ηρεμα λοιπον , οχι βιαστικα και νευρικα .

 

Και φτανουμε στην κεντρικη επιφανεια Εργασιας Με την ενδειξη ασφαλη λειτουργια κατω αριστερα .

 

Τωρα θα παμε στο μενου:

 

Ρυθμισεις / πληροφοριες για το τηλεφωνο /πληροφοριες για το λογισμικο / αριθμος κατασκευης παταμε 7 φορες επανω του θα ενεργοποιηθει το μενου επιλογες προγραμματιστη . Βγαινουμε εξω πηγαινουμε ρυθμισεις κατω-κατω επιλ.προγραμματιστη μπαινουμε και παμε κατω κατω θα βρουμε τις τρεις κλιμακες ειναι τωρα στο 1x .Βαζουμε και τις τρεις Off.

 

Βγαινουμε εξω και παμε:

Ρυθμισεις / Εφαρμογες για να διαγραψουμε και να απενεργοποιησουμε τις παρακατω εφαρμογες.Προσοχη δεν μας ενδιαφερει εαν μας χρειαζεται καποια ολες υπαρχουν στο Google play . Mας ενδιαφερει να μην λαβει το system ενεργες τιμες απο αυτες μια και ειμαστε ακομα σε ασφαλη λειτουργια .

Βρισκουμε λοιπον τις παρακατω εφαρμογες και οπου διαγραφη η απενεργοποιηση .

 

Χαρτες.

Briefing.

Excel.

Game Launcher.

Google-Chrome(Για καποιον που δεν τον Θελει και δουλευει αλλο Browser)

Google(ειναι η μπαρα)

Linkedln.

Onedrive.

Powerpoint.

Word.

Ειναι κιαλλες που κατα την γνωμη σας δεν θελετε Καντε ελεγχο και προχωρηστε σε διαγραφες . Δεν χανεται καμια ολες βρισκονται εαν θελησουμε να εγκαταστησουμε καποια απο αυτες ξανα στο Google-play .

ΠΡΟΣΟΧΗ !

Τις εφαρμογες που απενεργοποιουμε δεν την βαζουμε ποτε σε αδρανεια στην εφαρμογη "ΦΡΟΝΤΙΔΑ".

 

Ρυθμισεις και απενεργοποιησεις Λειτουργιων συσκευης που τρεχουν συνεχως στο Background.

Παμε στο μενου ρυθμισεις και:

Συνδεσεις:

Nfc "Off".

Περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσεις , Προσωπικο DNS μπαινουμε πηγαινουμε κατω γραφουμε: dns.google.

Mετα επιλεγουμε Aυτοματο .

Για καποιον που δεν εχει Browser με ενσωματωμενο Ad-block μπορει να γραψει : dns.adguard.com και να το αφησει ως εχει .

Ηχοι και δονηση

Ελεγχος ηχου/ δονηση συστηματος ολα Off.(Αφηνουμε μονο αυτο που θελουμε)

Οθονη :

Προσαρμοσμενη φωτεινοτητα Off.( Ποιο Φωτεινη στην αυτοματη λειτουργια Αλλα μεγαλυτερη καταναλωση)

Σκουροχρωμη Λειτουργια On.

Ζουμ Οθονης στο -(μειον) για καποιον που βλεπει καλα : ) Μπορει να ανεβασει μετα αν θελει το μεγεθος γραμματοσειρας .

Aναλυση οθονης 2960x1440.

Ληξη χρ.οριου 15 δευτερα.

Αρχικη οθονη τα πλεγματα και τα δυο 5x6.

Σαρωση προς τα κατω απο πιν.ειδοπ. Οn .

Επιστρεφουμε πισω και:

Οθονη Edge Off.

Γραμμη πλοηγησης δυνατο πατημα βαζουμε 1 τα αλλα οπως θελει ο καθενας.

Προστασια απο αγγιγματα off.

Ευαισθησια αφης On.

Προφυλαξη οθονης off.

Φοντο και θεματα

Το προσπερναμε .

Κλειδωμα οθονης.

Always On Display "Οff". (Εχει καταναλωση οποιος το θελησει ενεργο).

Eιδοποιησεις ενεργο επισης μπαινουμε και βαζουμε προβολη στυλ "λεπτομεριες"

Βιομετρικα και ασφαλεια

Προτιμησεις βιομετρικων , Εφε μεταβασης οθονης Off.

Ευρεση του κινητου μου Off(για καποιον που δεν θελει) .

Αλλες ρυθμισεις ασφαλειας , Αξιοπ.υπηρεσια διαφημισης μπαινουμε και τα δυο Off .

Ενημερωση πολιτ.ασφαλειας Off

Aπορρητο , Μπαινουμε οτι βλεπουμε Off .

Θεση , Μπαινουμε οτι βλεπουμε Off (Ενεργοποιουμε μονο για χρηση Gps) .

Συνθετες λειτουργιες.

Τα παντα Off μειωση κινησης On.

Επισης μπαινουμε στις κινησεις και χειρονομιες και βαζουμε τα παντα Off.

Φροντιδα συσκευης .(Ρυθμισεις Μπαταριας)

Βλεπουμε τρεις τελειες πανω δεξια μπαινουμε παταμε προχωρημενος και βαζουμε εοδοποιησεις Ενεργο , οριζουμε την αυτοματη βελτιστοποιηση μια φορα την ημερα το βαζουμε σε ωρα που δεν ασχολουμαστε με την συσκευη.

Γυρναμε πισω Παταμε Μπαταρια , διαχειριση ισχυος εφαρμογων μπαινουμε και αφηνουμε ενεργη την προσαρμοσιμη μπαταρια .

Τοποθ.μη χρησ.εφαρ.σε αδραν.Απαραιτητα Off.

Εφαρμογες σε Αδρανεια Μπαινουμε βαζουμε Απαραιτητα και Μονο τις παρακατω:

Kαμερα

Συλλογη

Bixby Home

Bixby Vision

Google play

Youtube .

(Εαν χρησιμοποιει καποιος την εκδοση Vanced την βαζει σε αδρανεια και Aπενεργοποιουμε την κανονικη χωρις αδρανεια . Επισης Βαζουμε και το Vanced microG σε αδρανεια .)

Δεν Βαζουμε σε Αδρανεια τιποτε αλλο απο τον προτεινομενο καταλογο.

Δεν βαζουμε σε αδρανεια εφαρμογες που απενεργοποιησαμε .

Φορτιση ,Γρηγορη και ασυρματη φορτιση Off .

Φευγουμε απο την εφαρμογη φροντιδα και:ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ παμε Ρυθμισεις/Εφαρμογες/Αρχικη One UI Μπαινουμε-Μπαταρια-Να επιτρ.δραστ.στο παρασκηνιο OFF.

 

Τελιωσαμε .Τωρα πηγαινουμε επανω στην κουρτινα να απενεργοποιησουμε την ασφαλη λειτουργια και να επανελθουμε στην κανονικη .Θα γινει Reboot.

 

Συλλογη:

Μπαινουμε τρεις τελειες πανω δεξια/ρυθμισεις και αφηνουμε ενεργη μονο την εμφανιση ειδοποιησεων.

 

Google - Play:

Πηγαινουμε Google-Play/Ρυθμισεις και :

Aπενεργοποιουμε το play protect .

Διαγραφουμε τις εφαρμογες που περιμενουν να εγκατασταθουν , βρισκονται σε αναμονη μεσο wifi.

Απενεργοποιουμε τις αυτοματες ενημερωσεις-ειδοποιησεις.

 

Καμερα Mod 48mp ...........για Γιγας φωτο στο Pc κατευθειαν με το ανοιγμα τους . Eδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598812#post7598812

 

To Android 10 φερει πολλες βελτιωσεις σε σχεση με το Android 9 με αποτελεσμα να μη χρειαζονται περαιτερω ρυθμισεις περα απο τις αναγραφομενες .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπραβο φίλε. Ευχαριστούμε.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη όταν είναι τέρμα ανάλυση όπως προτείνει ο οδηγός και όχι FHD+ δεν καταναλώνει παραπάνω μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Πρόσφατα έμαθα μια πολύ άσχημη εμπειρία που είχε ένας φίλος. Κάποιος, σε δημόσιο wifi σε καφετέρεια, ''έκλεψε'' προσωπικά του δεδομένα, μπήκε στο λογαριασμό του στο fb και μέσω μηνυμάτων σε γνωστούς και συγγενείς κατάφερε να αποσπάσει χρηματικά ποσά. Στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος του είπαν ότι είναι γνωστή τακτική.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω και νομίζω ταιριάζει να το ψάξουμε και να μπεί σε έναν οδηγό όπως αυτόν εδω, υπάρχει κάποιος VPN να ρυθμίσουμε για τα δημόσια WIFI που μπαίνουμε;

 

Το VPN είναι μια ρύθμιση που με απλά λόγια λειτουργεί σαν γέφυρα σε ένα WIFI και προστατεύει τα προσωπικά δεδομένα μας. Βρίσκεται στο υπομενού των Συνδέσεων στις συσκευές Android (και IOS).

Νομίζω είναι πολύ συμαντικό.

 

Εδω ένα άρθρο που μπορεί να βοηθήσει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλά μια φορά το μήνα έμπαινε στο Facebook ο φίλος σου; είναι δυνατόν να μην είχε παράξενα μηνύματα στο Messenger του που δεν έχει στείλει αυτός;
Link to comment
Share on other sites

Καλά μια φορά το μήνα έμπαινε στο Facebook ο φίλος σου; είναι δυνατόν να μην είχε παράξενα μηνύματα στο Messenger του που δεν έχει στείλει αυτός;
Δεν έγινε έτσι...

Μπήκε, άλλαξε τους κωδικούς κατευθείαν κι άρχισε να στέλνει μηνύματα σε συγγενείς και φίλους να του περάσουν χρήματα στη κάρτα με μια υπηρεσία της Πειραιώς που τα τραβάς από ΑΤΜ άμεσα.

Έστειλε και σε μένα μήνυμα και μπορώ να σου πω και πολύ πειστικό.... Μερικοί τσίμπησαν, ευτυχώς όχι εγώ.

 

Και όπως είπα είναι γνωστοί στις αρχές...

 

Προσοχή στα ελεύθερα δίκτυα παιδιά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά. Γύρισα στην 9. Είχα καθημερινά force close προγραμμάτων. Memory leaks και γενικά αστάθεια. Ειδικά το πρωί, αφού το κινητό είχε μείνει σε αδράνεια το βράδυ, ο launcher έκανε συνεχή redraw. Απενεργοποιήσα το βραδινό καθάρισμα μνήμης που έκανε και όντως διορθώθηκε αλλά μετά από μέρα άρχισε να το κάνει σε άσχετες φάσεις. Δε δοκίμασα το patch Φεβρουαρίου. Θα περιμένω λίγο ακόμα μπας και έρθει μεγαλύτερο update και βλέπουμε...

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμ κατι δεν παει ισως καλα στο στησιμο που κανεις προσωπικα .

Εχω φλασαρει την 10 με Odin .

Kαθε μερα μπαινω τουλαχιστον τρεις + ωρες Opera που ειναι ανεκαθεν βαρυς.

Μπαινω social-Fb τουλαχιστον 2 ωρες ...

Υoutube σχετικα ποτε λιγο ποτε πολυ...

Ναι οκ κανω ολα τα βασικα και προβληματα δεν εχω τα βασικα εκανα και στην 9.

Eχω ενεργοποιημενους τους συχρονισμους και αυτοματο φωτισμο απο την αρχη του στησιματος . Κλειστη AOD .Μιλω ολες τις κλησεις με Bt ,παντα εχω ενεργο 4G δεν εχω μπει ποτε σε wifi τα τελευταια 3 χρονια.

 

To λειτουργικο το Φλασαρα προς τα τελη γεναρη .Απο τοτε εως τωρα τιποτα κανενα Θεμα.

EDIT:

Επισης εαν κλεισω το 4G εχω και αρκετα καλο εως πολυ καλο Deep-Sleep του επεξεργαστη στο Stand-by αγγιζοντας το 90%.

 

87384718_1378837848955023_1751463203470049280_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&_nc_ohc=Xo_OmUYzncoAX8f3dgc&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&_nc_tp=7&oh=458f660c8e6deff9e607fdd9ee647a7f&oe=5EC3C0FB

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω και συμβολαιο wind και καρτα wind απειρα giga. Στο σπιτι εχω οπτικη Ινα ασχετο βεβαια αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ κατι δεν παει ισως καλα στο στησιμο που κανεις προσωπικα .

Εχω φλασαρει την 10 με Odin .

Kαθε μερα μπαινω τουλαχιστον τρεις + ωρες Opera που ειναι ανεκαθεν βαρυς.

Μπαινω social-Fb τουλαχιστον 2 ωρες ...

Υoutube σχετικα ποτε λιγο ποτε πολυ...

Ναι οκ κανω ολα τα βασικα και προβληματα δεν εχω τα βασικα εκανα και στην 9.

Eχω ενεργοποιημενους τους συχρονισμους και αυτοματο φωτισμο απο την αρχη του στησιματος . Κλειστη AOD .Μιλω ολες τις κλησεις με Bt ,παντα εχω ενεργο 4G δεν εχω μπει ποτε σε wifi τα τελευταια 3 χρονια.

 

To λειτουργικο το Φλασαρα προς τα τελη γεναρη .Απο τοτε εως τωρα τιποτα κανενα Θεμα.

EDIT:

Επισης εαν κλεισω το 4G εχω και αρκετα καλο εως πολυ καλο Deep-Sleep του επεξεργαστη στο Stand-by αγγιζοντας το 90%.

 

87384718_1378837848955023_1751463203470049280_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&_nc_ohc=Xo_OmUYzncoAX8f3dgc&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&_nc_tp=7&oh=458f660c8e6deff9e607fdd9ee647a7f&oe=5EC3C0FB

Πριν αποφασίσω να πάω στην 9, φλάσαρα κι εγώ τη 10 με Odin και ακολούθησα τον οδηγό σου. Κάνουμε παρόμοια χρήση αν και χρησιμοποιώ WiFi όταν μπορώ.

Στο στήσιμό μου, επειδή δεν έχω κάνει root ακόμα έχει το netguard για να μπλοκάρει κάποια προγράμματα να μπαίνουν στο ίντερνετ μόνα τους, καθώς και το συνδυασμό Island-Greenify για πάγωμα εφαρμογών. Επίσης YouTube vanced αντί του κανονικού, tasker για κάποιους αυτοματισμούς και δικαιώματα σε κάποια προγράμματα (πχ. Better battery stats) να βλέπουν logs και να αλλάζουν system settings μέσω ADB. Το ίδιο setup είχα και στην 9. Μπορεί όντως κάποιο πρόγραμμα να μην είναι optimised για 10 ή το setup που κάνω να μην "αρέσει" στη Samsung/Google (όσο πάει η Google γίνεται πιο πολύ Apple), παρόλα αυτά εμένα μου φαινόταν να είναι κάτι σαν memory leak. Deep sleep είχα και γω καλό.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Edited by ttlog
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω και συμβολαιο wind και καρτα wind απειρα giga. Στο σπιτι εχω οπτικη Ινα ασχετο βεβαια αυτο.

Kαι προτιμάς μέσα στο σπίτι τη wind απο την οπτική ίνα;;;:wacko:

Καλά, σε οποιονδήποτε κλειστό χώρο με wifi, αλλά με ίνα;;; Εγώ με ίνα ούτε τολμάω να ανοίγω τα δεδομένα κι έχω και wind και cosmote.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χα! Κι άλλοι με το δικό μου πρόβλημα! Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα!

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4049203&share_tid=4049203&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

 

Erratic ram management in Android 10

 

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χα! Κι άλλοι με το δικό μου πρόβλημα! Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα!

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4049203&share_tid=4049203&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

 

Erratic ram management in Android 10

 

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Καθε εφαρμοφη που ανοιγει στην πορεια δεσμευεται.Εγω δεν εχω προβληματα καθολου.Για να κλεισουν εφαρμογες οπως διαβασα πρεπει να μην υπαρχει καθολου μνημη Η να εχουν bugs στο ftamework συστηματος.

Εφοσον γινεται επανεκιννηση και ξαναλειτουργουν σημαινει προβλημα μνημης κυριως οσοι εκαναν αναβαθμιση πανω απο την 9 και οχι καθαρη με Odin.Τοτε το συστημα κυριως στον Framework εχει διπλα αρχεια κτλ.Οκ Μπορει να συμβει σε πολλους οχι σε ολους.

85159387_1379479015557573_901734839131045888_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=XC3qaMCgACoAX9Jb5e7&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=0389ce4bf55ec2e471f6b61eb4336763&oe=5EFEA6E1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι προτιμάς μέσα στο σπίτι τη wind απο την οπτική ίνα;;;:wacko:

Καλά, σε οποιονδήποτε κλειστό χώρο με wifi, αλλά με ίνα;;; Εγώ με ίνα ούτε τολμάω να ανοίγω τα δεδομένα κι έχω και wind και cosmote.

 

Γιατι τι συμβαινει Δηλαδη ?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οσες εφαρμογες και να ανοιξω προβληματα μνημης δεν υπαρχουν.

87543423_1379514222220719_7171398707647086592_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=GP3SchgQy54AX_q12FZ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=4c8d8bbf29ccf064687a19bc3884b125&oe=5EB84DE4

 

87384986_1379514322220709_7356184551661502464_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=hipDHzkcJWgAX941ClS&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=2cb57162c4fbef9f13d7df0dd4c20598&oe=5F01E3F9

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι συμβαινει Δηλαδη ?

Τί μπορεί να συμβαίνει άλλο απο πολύ χαμηλότερη ταχύτητα ?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τον όδηγο.!!

Μόλις άλλαξα μπαταρία στον Αβραμίδη Θεσσαλονίκη. Άψογα τα παιδιά αν και έχω το s9 1,5 χρόνο χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα μου άλλαξαν μπαταρία και θύρα USB σε 2 εργάσιμες εντελώς δωρεάν ενώ περίμενα να πληρώσω τουλάχιστον τα μισά αφού είμαι ήδη στο δεύτερο έτος εγγύησης. ΆΨΟΓΗ εξυπηρέτηση.!!

Με τον όδηγο και το android 10 δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν ομαλά προς το παρόν.

Βλέπω ότι κάποιοι χρησιμοποιείτε tasker ενώ μπορείτε να κατεβάσετε το BixbyRoutines (που δεν έχει καμία σχέση με το γνωστό Bixby ούτε και είναι ίδιο με GoodLock)

Ήταν να το βάλουν με το νέο update στο s9 άλλα τελικά δεν το έβαλαν ίσως σε κάποιο άλλο update αλλά υπάρχει τρόπος μέσω apkmirror και δουλεύει τέλεια απλό με πολλές επιλογές. Αφού το κατεβάσετε το βρίσκετε στις ρυθμίσεις/Συνθέτες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο απορίες από τον οδηγό: 1. Τις ρυθμίσεις "συλλογή και Google play" τις κάνουμε μετά την απενεργοποίηση της ασφαλής λειτουργίας ή πριν;

2. Όταν τελειώσουμε τις ρυθμίσεις του οδηγού, όσες εφαρμογές θέλουμε να κατεβάσουμε από το google play, τις κατεβάζουμε πριν ή μετά την απενεργοποίηση της ασφαλής λειτουργίας; Ευχαριστώ!

Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τον όδηγο.!!

Μόλις άλλαξα μπαταρία στον Αβραμίδη Θεσσαλονίκη. Άψογα τα παιδιά αν και έχω το s9 1,5 χρόνο χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα μου άλλαξαν μπαταρία και θύρα USB σε 2 εργάσιμες εντελώς δωρεάν ενώ περίμενα να πληρώσω τουλάχιστον τα μισά αφού είμαι ήδη στο δεύτερο έτος εγγύησης. ΆΨΟΓΗ εξυπηρέτηση.!!

Με τον όδηγο και το android 10 δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν ομαλά προς το παρόν.

Βλέπω ότι κάποιοι χρησιμοποιείτε tasker ενώ μπορείτε να κατεβάσετε το BixbyRoutines (που δεν έχει καμία σχέση με το γνωστό Bixby ούτε και είναι ίδιο με GoodLock)

Ήταν να το βάλουν με το νέο update στο s9 άλλα τελικά δεν το έβαλαν ίσως σε κάποιο άλλο update αλλά υπάρχει τρόπος μέσω apkmirror και δουλεύει τέλεια απλό με πολλές επιλογές. Αφού το κατεβάσετε το βρίσκετε στις ρυθμίσεις/Συνθέτες λειτουργίες.

 

Φιλε μου το κατέβασα αλλα δεν το βρίσκω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κατέβασα αλλα δεν το βρίσκω πουθενά

 

Φίλη :)

Παραξενο , έχεις android 10;;

Δες εδώ και μπες στο APKmirror να το κατεβάσεις από εκεί. https://www.androidpolice.com/2020/02/05/galaxy-s9-and-note9-pick-up-unofficial-bixby-routines-support-apk-download/?amp

Εγω το έχω και δουλεύει μια χαρά πχ WiFi ανοιχτό στο σπίτι κι όταν φεύγω 4g ή στη δουλειά ήχοι δόνηση wifi ανοιχτό ή όταν φτάνεις στο 15% μπαταρία σου ανοίγει αυτόματα το power save. Ξεχνάς ότι υπάρχει αν το σεταρεις όπως θες. Ίσως το καλύτερο feature που θα έπρεπε να είχαν βάλει με το android 10.

Edited by Joanna7
Link to comment
Share on other sites

Φίλη :)

Παραξενο , έχεις android 10;;

Δες εδώ και μπες στο APKmirror να το κατεβάσεις από εκεί. https://www.androidpolice.com/2020/02/05/galaxy-s9-and-note9-pick-up-unofficial-bixby-routines-support-apk-download/?amp

Εγω το έχω και δουλεύει μια χαρά πχ WiFi ανοιχτό στο σπίτι κι όταν φεύγω 4g ή στη δουλειά ήχοι δόνηση wifi ανοιχτό ή όταν φτάνεις στο 15% μπαταρία σου ανοίγει αυτόματα το power save. Ξεχνάς ότι υπάρχει αν το σεταρεις όπως θες. Ίσως το καλύτερο feature που θα έπρεπε να είχαν βάλει με το android 10.

 

Το κατέβασα αλλα μου βγάζει η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε και ουτε υπάρχει και στις ρυθμίσεις. Εχω android 10

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλα μου βγάζει η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε και ουτε υπάρχει και στις ρυθμίσεις. Εχω android 10

Εχεις δίκιο έχουν βγει και νεότερες εκδόσεις που δεν λειτουργούν. Κατέβασε την

2.4.41.4 και δε θα έχεις θέμα.!!

Εδώ το λινκ https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/bixby-routines/bixby-routines-2-4-41-4-release/bixby-routines-2-4-41-4-android-apk-download/download/

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο έχουν βγει και νεότερες εκδόσεις που δεν λειτουργούν. Κατέβασε την

2.4.41.4 και δε θα έχεις θέμα.!!

Εδώ το λινκ https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/bixby-routines/bixby-routines-2-4-41-4-release/bixby-routines-2-4-41-4-android-apk-download/download/

 

Είσαι θεά σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...