Jump to content

Προνομιακά Whats Up για κλήσεις σε Ουαλία.


GeorgeReaper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται. Μπορω να ρωτησω αν γινεται με την συγκεκριμενη προσφορα να καλεσω στο εξωτερικο? Η κοπελα μου μενει Ουαλια. Προσπαθησα να καλεσω αλλα μου ειπε οτι δεν εχω χρονο ομιλιας. Ενω εχω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται. Μπορω να ρωτησω αν γινεται με την συγκεκριμενη προσφορα να καλεσω στο εξωτερικο? Η κοπελα μου μενει Ουαλια. Προσπαθησα να καλεσω αλλα μου ειπε οτι δεν εχω χρονο ομιλιας. Ενω εχω.

Δεν βλέπω κάπου "συγκεκριμένη " προσφορά .

Τι εννοείς ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.
Το πακέτο αυτό αφορά μόνο για εθνικές κλήσεις Όχι για εξωτερικό. Εκτός αν είσαι εσύ ο ίδιος σε περιαγωγή που μπορείς να καλέσεις σε όλη την Ευρώπη με τα λεπτά προς όλους. Στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω όμως αν ισχύουν στην περιαγωγή γιατί είναι προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό αφορά μόνο για εθνικές κλήσεις Όχι για εξωτερικό. Εκτός αν είσαι εσύ ο ίδιος σε περιαγωγή που μπορείς να καλέσεις σε όλη την Ευρώπη με τα λεπτά προς όλους. Στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω όμως αν ισχύουν στην περιαγωγή γιατί είναι προσφορά.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε. Θα το ψαξω γιατι μονο με mb δε γινεται να μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.

 

Πάντως εγώ κάλεσα ένα νούμερο αλλά ο άλλος ήταν Ολλανδία, μια χαρά μιλήσαμε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κάλεσα ένα νούμερο αλλά ο άλλος ήταν Ολλανδία, μια χαρά μιλήσαμε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Άλλο είναι να καλείς ελληνικό νούμερο(ακόμα και αν έχει ταξιδέψει στο εξωτερικό), και άλλο ξένο. Στην πρώτη περίπτωση είναι εθνική κλήση, στην δεύτερη διεθνής όπου αν δεν έχεις πακέτο για τη συγκεκριμένη χώρα, χρεώνεται αρκετά.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

το whats Up έχει πακέτο 90 λεπτών για Μεγάλη Βρετανία ( και Ουαλία ) το οποίο στοιχίζει 7 ευρώ . Μπορείς να το αγοράσεις προκειμένου να μιλάς.

Εναλακτικά μπορει να χρησιμοποιηθεί Viber out ή Skype credit και πολλά άλλα .

 

Αν βρίσκεσαι σε περιαγωγή στην Ε.Ε. μπορεις να καλέσεις όλη την Ε.Ε. με το εθνικό σου πακέτο ( όχι λεπτά προς whatsUp )

είναι άλλο όμως το θέμα αν το προνομιακό πακέτο παίζει ή όχι στην Ε.Ε.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

πρέπει βέβαια να μας διευκρινίσει ο φίλος εάν αναφέρεται σε ελληνικό νούμερο το οποίο βρίσκεται στην Ουαλία ή αναφέρεται σε βρετανικό νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Το νουμερο της ειναι βρετανικο. Οποτε καταλαβα πρεπει να κανω ενα διεθνες πακετο. Καλυτερα με τα mb οπως το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Το νουμερο της ειναι βρετανικο. Οποτε καταλαβα πρεπει να κανω ενα διεθνες πακετο. Καλυτερα με τα mb οπως το βλεπω.
Ή αγόρασε μια κάρτα σιμ ελληνική και στείλε της την. Θα μπορείς να την παίρνεις κανονικά με τα 1500 λεπτά. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καιρό θα μπορεί να την χρησιμοποιεί σε περιαγωγή. Αν υπάρχει κάποιο χρονικό όριο
Link to comment
Share on other sites

θες διεθνες πακετο,τα 1500' ειναι για κλησεις προς ελληνικούς αριθμούς μόνο.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει και το αντιθετο,να παρεις εσυ με καποιο τροπο βρετανικο νουμερο.Αλλά και πάλι ο περιορισμος της περιαγωγής θα υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιταξω οταν ανεβω να την παω μια καρτα σιμ. Αλλα γενικα τι να πω. 7 ευρω για 90 λεπτα ειναι εξωφρενικο.

 

Είναι...

 

Επίσης, σε όλη τη μέρα της δεν είναι κάπου, με πρόσβαση σε wifi;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με viber out εφόσον έχεις wifi κατά προτίμηση, έχει πρόγραμμα με απεριόριστα προς ηνωμένο βασίλειο με 3.99€ το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Η ιδια εχει σχεδον 35 με 40gb δεδομενα στην ακρη. Της τα δινουν και απλα τα κραταει. Εγω παλι επιασα δουλεια να φυλαω τα βραδια ενα εργοστασιο. Αναγκαστικα ειμαι με δεδομενα. Οποτε και το viber δε μου λεει κατι μιας και μιλαμε μεσω line.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς θα της κοστίζει 5.99 για απεριόριστα προς Ελλάδα. Χρησιμοποιεί το viber & τα δικά της data για να σε καλεί στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρησιμοποιούν viber out και όχι viber to viber που είναι free? Δεδομένα έχουν και οι δύο ακόμη και σε wifi να μην έχουν πρόσβαση οπότε?
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια καρτοκινητή αγγλίας αν έχει και εκείνη καρτοκινητή αγγλίας.. Αν έχεις και δίκαρτο κινητό μια χαρά θα ειναι..

Απλά θα της πεις να ανοίξει την σιμ σου εκει και να την ενεργοποιήσει εκει πέρα και αν γίνεται να την έχει ανοιχτή για κάποιες ημέρες, ώστε η σιμ να πάρει την αγγλική "ιθαγένεια" :lol: και μετά όταν επιστρέψεις Ελλάδα, το δίκτυο να νομίζει ότι είσαι διακοπές στην Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρησιμοποιούν viber out και όχι viber to viber που είναι free? Δεδομένα έχουν και οι δύο ακόμη και σε wifi να μην έχουν πρόσβαση οπότε?

 

Αν διαβασεις παλι εγραφε ο φίλος οτι εχει λιγα δεδομένα και η φίλη του εχει πάρα πολλά γιγα και αυτο ειναι ακριβώς το θέμα του.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς θα της κοστίζει 5.99 για απεριόριστα προς Ελλάδα. Χρησιμοποιεί το viber & τα δικά της data για να σε καλεί στο κινητό σου.

 

Καλη η ιδεα δεν λεω. Αλλα δεν ειναι δικαιο να ξηλωνεται αυτη για να με παιρνει συνεχεια τηλεφωνο. Προς το παρον μπορουμε να αρκεστουμε στο 1.5gb μου. Δυστυχως στην Ελλαδα για καποιο λογο το giga κοστιζει πιο πολυ και απο κανονικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Για εμας τους βραδινούς τύπους υπάρχουνε τα πακέτα όπως το after dark

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμας τους βραδινούς τύπους υπάρχουνε τα πακέτα όπως το after dark

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5 ευρω για 10gb δεν ειναι ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...