Jump to content

Αγορά νέου κινητού όσο το δυνατόν αμεσότερα


Zep
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω συσκευή και έχω απουσία από τα τεκταινόμενα εδώ και κάποιο καιρό.

Ψάχνω συσκευή που να είναι δοκιμασμένη ότι δεν κολλάει, με μεγάλη μπαταρία, dual sim, να μην απογοητεύομαι από τον ήχο όταν τραβώ βίντεο και ιδανικά 5" οθόνη. Θα δεχτώ και 5,5", άντε γιατί είστε εσείς :P

 

1000 ευχαριστώ σε όσους ασχοληθούν, αναμένω με ανυπομονησία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω συσκευή και έχω απουσία από τα τεκταινόμενα εδώ και κάποιο καιρό.

Ψάχνω συσκευή που να είναι δοκιμασμένη ότι δεν κολλάει, με μεγάλη μπαταρία, dual sim, να μην απογοητεύομαι από τον ήχο όταν τραβώ βίντεο και ιδανικά 5" οθόνη. Θα δεχτώ και 5,5", άντε γιατί είστε εσείς :P

 

1000 ευχαριστώ σε όσους ασχοληθούν, αναμένω με ανυπομονησία!

 

Συμπλήρωσε πρώτα τον οδηγό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το έχεις; Λειτουργεί καλά με 3gb ram?

 

Ναι, κανένα πρόβλημα λόγω stock Android.

Υπάρχει και έκδοση 4/64 (RAM/STORAGE)

 

Απλά πρέπει να την φέρεις από έξω, δες εδώ

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/23411

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, συγγνώμη, δεν είχα δει ότι υπάρχει αυτός ο οδηγός.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. - 250 - 300 + το κάτι παραπάνω αν αξίζει τη διαφορά μέχρι τα 350 πχ

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. - 5" ιδανικά. Έχω 5,5"αρι αυτή τη στιγμή, νομίζω μετά τις 5,5" είναι τεράστιο.

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; - Δε θα είχα πρόβλημα γενικά για Κίνα ή Ευρώπη, απλώς το χρειάζομαι σχετικά άμεσα. Νομίζω με εγγύηση αντιπροσωπείας θα ήμουν πιο ευχαριστημένος.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) - Δεν ξέρω τη διαφορά με τις άλλες μπάντες, Αθήνα θα το χρησιμοποιώ κυρίως, ωστόσο.

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? - Dual και ραδιόφωνο ναι, τα άλλα δύο δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; - Μπορώ να δουλέψω και με αγγλικό, έχω κάνει φλασαρίσματα, οπότε είμαι οκ.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. - Η οθόνη θα ήθελα να είναι FHD τουλάχιστον και amoled. Ο ήχος από το ηχείο δε με απασχολεί πολύ. Θα ήθελα να έχει μια σχετική ισχύ, ωστόσο. Ο ήχος με ενδιαφέρει στα βίντεο.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. - αυτονομία, ταχύτητα - κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. - Lenovo P2 32 GB - 4 GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, κανένα πρόβλημα λόγω stock Android.

Υπάρχει και έκδοση 4/64 (RAM/STORAGE)

 

Απλά πρέπει να την φέρεις από έξω, δες εδώ

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/23411

 

Πιστεύεις ότι είναι καλύτερο αυτό ή το Nokia 8?

Link to comment
Share on other sites

Amoled οθόνη σε αυτά τα λεφτά, οι επιλογές είναι αρκετά περιορισμένες. To mi8 se είναι ότι πιο κοντά υπάρχει σε αυτά που ζητάς. Από gearbest ή banggood με priority σου βγαίνει κάτω από 300€.

Υγ. Μην σε τρομάζουν οι 5.88 ίντσες, είναι αρκετά μαζεμένο (147.3 x 73.1 x 7.5 mm)

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει ραδιόφωνο και κάτι μαζεμένο οπωσδήποτε . Ουτε μαζεμένο είναι ούτε ραδιόφωνο έχει το mi 8 se . Το lg g6 είναι κοντά σε αυτός που ζητάς το οποίο θα το πάρεις κ άμεσα με διετή εγγύηση.+ έχει κ ραδιόφωνο. Οκ είναι 5.7 ιντσες αλλά κάτι.αλλο με αυτά που ζητάς δεν μπορώ να βρω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, συγγνώμη, δεν είχα δει ότι υπάρχει αυτός ο οδηγός.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. - 250 - 300 + το κάτι παραπάνω αν αξίζει τη διαφορά μέχρι τα 350 πχ

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. - 5" ιδανικά. Έχω 5,5"αρι αυτή τη στιγμή, νομίζω μετά τις 5,5" είναι τεράστιο.

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; - Δε θα είχα πρόβλημα γενικά για Κίνα ή Ευρώπη, απλώς το χρειάζομαι σχετικά άμεσα. Νομίζω με εγγύηση αντιπροσωπείας θα ήμουν πιο ευχαριστημένος.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) - Δεν ξέρω τη διαφορά με τις άλλες μπάντες, Αθήνα θα το χρησιμοποιώ κυρίως, ωστόσο.

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? - Dual και ραδιόφωνο ναι, τα άλλα δύο δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; - Μπορώ να δουλέψω και με αγγλικό, έχω κάνει φλασαρίσματα, οπότε είμαι οκ.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. - Η οθόνη θα ήθελα να είναι FHD τουλάχιστον και amoled. Ο ήχος από το ηχείο δε με απασχολεί πολύ. Θα ήθελα να έχει μια σχετική ισχύ, ωστόσο. Ο ήχος με ενδιαφέρει στα βίντεο.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. - αυτονομία, ταχύτητα - κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. - Lenovo P2 32 GB - 4 GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεύεις ότι είναι καλύτερο αυτό ή το Nokia 8?

 

Nokia 8 εννοείται.

Απίστευτο value for money, δε συγκρίνεται.

SD 835 , καλή ανάλυση, τίμια κάμερα και άριστος ήχος.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, συγγνώμη, δεν είχα δει ότι υπάρχει αυτός ο οδηγός.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. - 250 - 300 + το κάτι παραπάνω αν αξίζει τη διαφορά μέχρι τα 350 πχ

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. - 5" ιδανικά. Έχω 5,5"αρι αυτή τη στιγμή, νομίζω μετά τις 5,5" είναι τεράστιο.

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; - Δε θα είχα πρόβλημα γενικά για Κίνα ή Ευρώπη, απλώς το χρειάζομαι σχετικά άμεσα. Νομίζω με εγγύηση αντιπροσωπείας θα ήμουν πιο ευχαριστημένος.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) - Δεν ξέρω τη διαφορά με τις άλλες μπάντες, Αθήνα θα το χρησιμοποιώ κυρίως, ωστόσο.

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? - Dual και ραδιόφωνο ναι, τα άλλα δύο δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; - Μπορώ να δουλέψω και με αγγλικό, έχω κάνει φλασαρίσματα, οπότε είμαι οκ.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. - Η οθόνη θα ήθελα να είναι FHD τουλάχιστον και amoled. Ο ήχος από το ηχείο δε με απασχολεί πολύ. Θα ήθελα να έχει μια σχετική ισχύ, ωστόσο. Ο ήχος με ενδιαφέρει στα βίντεο.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. - αυτονομία, ταχύτητα - κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. - Lenovo P2 32 GB - 4 GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεύεις ότι είναι καλύτερο αυτό ή το Nokia 8?

 

Σ αυτά που ζητάς θα σου πρότεινα το Galaxy Α8 2018.Μην τρομάζεις με τα 3000Mah έχει αυτονομία αντίστοιχη με κινητά 4.000Mah λόγω επεξεργαστή..αν μπεις και στο σχετικό νήμα εδώ στο myphone θα στο επιβεβαιώσουν και τα παιδιά,αλλά και γω που το είχα για ένα διάστημα μου έβγαζε 7-8-9 ώρες sot (ανάλογα την χρήση).Ειναι 5.6 μαζεμένο όμως,έχει ράδιο είναι dual και παίρνει και sd card ταυτόχρονα οπότε θα σε βολέψει.Ηχος καλός,οθόνη δεν το συζητάμε.Αυτή τη στιγμή σε αλυσίδες παίζει σε προσφορά στα 350€..20-30€ λιγότερα είναι στο Skroutz.Ριξτου μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η μάχη είναι είναι μεταξύ nokia 8 vs lg g6. Στα 300+ είναι κορυφή κ τα δυο το. Α8 είναι μια πολύ αδυναμη συσκευη σε σχέση με τα παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η μάχη είναι είναι μεταξύ nokia 8 vs lg g6. Στα 300+ είναι κορυφή κ τα δυο το. Α8 είναι μια πολύ αδυναμη συσκευη σε σχέση με τα παραπάνω

 

Ναι το δέχομαι,απλά το Α8 έχει όλα αυτά που ζητάει ο φίλος.Αν κάνει κάποιες υποχωρήσεις σε Amoled κλπ τότε ναι ένα από αυτά τα 2 είναι η λύση και να προσθέσω και το Mi 8 που έχει Amoled αλλά δεν έχει ράδιο και έχει μεγαλύτερη οθόνη αλλά είναι κορυφή.Οπότε ναι αν γίνουν 1-2 υποχωρήσεις αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν λέω για το Se,για το κανονικό λέω από Κίνα με κουπόνι το βρίσκεις στα 335€ και έχει Snapdragon 845.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν λέω για το Se,για το κανονικό λέω από Κίνα με κουπόνι το βρίσκεις στα 335€ και έχει Snapdragon 845.

 

Αν φτάσει στα 350 ευρώ με μια υποχώρηση στο ραδιόφωνο νομίζω ότι το Mi8 παίζει μόνο του. Δεν θα βρει σε αυτά τα λεφτά άλλο με snap 845 και amoled οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάει στο 6.2 η οθόνη χωρίς ραδιόφωνο και το θέλει κ άμεσα .Εδώ δεν είναι μια η παραχώρηση αλλά πολλές κ μεγαλες
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η μάχη είναι είναι μεταξύ nokia 8 vs lg g6. Στα 300+ είναι κορυφή κ τα δυο το. Α8 είναι μια πολύ αδυναμη συσκευη σε σχέση με τα παραπάνω

 

Ρε παιδιά πάει στο 6.2 η οθόνη χωρίς ραδιόφωνο και το θέλει κ άμεσα .Εδώ δεν είναι μια η παραχώρηση αλλά πολλές κ μεγαλες

 

Αφού το θέμα δεν το άνοιξες εσύ, με ποιο δικαίωμα αποφασίζεις εσύ μεταξύ ποιων κινητών είναι η "μάχη", ποιες υποχωρήσεις μπορεί να κάνει κάνει και ποιες όχι; Άσε τον ίδιο να αποφασίσει. Εμείς απλά προτείνουμε επιλογές, αυτός αποφασίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τα σημαντικότερα στοιχεία που θέλω να έχει είναι να μην κολλάει σε καθημερινές εφαρμογές (που κάποιες φορές το Lenovo P2 το κάνει), να έχει σκυλί μπαταρία (ξέρω ωστόσο ότι σαν του Lenovo P2 δε θα βρω) και να μην κολλάει από τον ένα χρόνο και μετά. Ιδανικά το παίρνω με προοπτική τριετίας κι όσο παραπάνω πάει. Επίσης, θα με βοηθούσε όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα, για τα βίντεο covers που κάνω. Μέχρι τώρα τα τραβάω με τη μπροστινή κάμερα του παλιού Mi4 που έχω γιατί το βίντεο του P2 δεν...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τα σημαντικότερα στοιχεία που θέλω να έχει είναι να μην κολλάει σε καθημερινές εφαρμογές (που κάποιες φορές το Lenovo P2 το κάνει), να έχει σκυλί μπαταρία (ξέρω ωστόσο ότι σαν του Lenovo P2 δε θα βρω) και να μην κολλάει από τον ένα χρόνο και μετά. Ιδανικά το παίρνω με προοπτική τριετίας κι όσο παραπάνω πάει. Επίσης, θα με βοηθούσε όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα, για τα βίντεο covers που κάνω. Μέχρι τώρα τα τραβάω με τη μπροστινή κάμερα του παλιού Mi4 που έχω γιατί το βίντεο του P2 δεν...

 

Για προοπτική 3ετιας σ αυτά τα χρήματα θα επιμείνω στο Mi 8.Οκ δεν έχει ραδιόφωνο και είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτά που ζητάς αλλά πίστεψε μο το ίδιο θέμα είχα και γω δεν ήθελα μεγάλο κινητό αλλά σιγά σιγά τα συνήθισα.Αμα δεις είχα ανοίξει θέμα για να με βοηθήσουν τα παιδιά και κλωτσουσα ακόμα και για τις 5,5".Τώρα έχω το Meizu m6 note και ετοιμάζομαι να πάρω το Mi 8.Αν παρολαυτα είσαι ακόμα τελείως κάθετος κοίτα το Mi 6 στις 5,15" πολύ καλή οθόνη (όχι Amoled όμως) και μια υποχώρηση πάλι στο ραδιόφωνο.Έχει όμως εξαιρετικές κάμερες και καλή μπαταρία ενώ είναι σφαιρατο με τον 835.Στον Κωτσοβολο που κοίταξα παίζει στα 399€ από εξωτερικο μπορούμε να το βρούμε γύρω στα 350€.Ριξτου μια ματιά..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος το mi 6 στο public με κάρτα eurobank βγαίνει στα 300 λόγω επιστροφής . Μπαταρία έχει σούπερ και πάνω κάτω είναι στα θέλω του ανθρώπου που έκανε την δημοσίευση..
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορείς να τα έχεις όλα με 300-350 ευρώ. Πρέπει να κάνεις κάποιες υποχωρήσεις. Εμένα η πρώτη επιλογή θα ήταν το Mi8 από Κίνα όμως αναμονή 15 μέρες, χωρίς ραδιόφωνο και 6άρα οθόνη ή το περσινό Mi6 χωρίς ραδιόφωνο πάλι αλλά και χωρίς amoled. Όμως είναι αρκετά μικρότερο σε μέγεθος και θα το βρεις άμεσα από Ελλάδα. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο κινητό, καλύτερο από τα παραπάνω, σε αυτά τα λεφτά χωρίς επιπλέον παραχωρήσεις. Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου ήρθε και το Honor 10 με πολύ καλή οθόνη (όχι Amoled) αλλά νομίζω δεν έχει ράδιο.Στις 5,8 ίντσες πρέπει να είναι μαζεμένο από όσο έχω διαβάσει.Απο Bangood πριν λίγες μέρες είχε 307 με ένα κουπόνι (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

Και το Mi8 se που αναφέρθηκε παραπάνω είναι καλή περίπτωση, φθηνότερο, πιο μαζεμένο από το Mi8 με μικρότερη μπαταρία όμως και πάλι μόνο από Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλές συσκευές δεν έχουν jack 3,5 mm. Θα τις απέκλεια κι αυτές. Δεν το είχα σκεφτεί μέχρι που έψαξα αρχικά το mi 6. Το hands free το θεωρώ απαραίτητο. Το θεωρώ βασικότατο κι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλές συσκευές δεν έχουν jack 3,5 mm. Θα τις απέκλεια κι αυτές. Δεν το είχα σκεφτεί μέχρι που έψαξα αρχικά το mi 6. Το hands free το θεωρώ απαραίτητο. Το θεωρώ βασικότατο κι αυτό.

 

Δεν σε καλύπτει το ανταπτορακι που έχει μέσα για να το βάζεις και να γίνεται 3,5αρι?Ουσιαστικά μόνο στη φόρτιση δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις hands free.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...