Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

image.jpg

Kαι αφού είναι επίσημο πλέον, πρέπει να υπάρχει και το ανάλογο θέμα.

 

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2017, August

Status Coming soon. Exp. release 2017, September

Body Dimensions 162.5 x 74.8 x 8.6 mm (6.40 x 2.94 x 0.34 in)

Weight 195 g (6.88 oz)

Build Corning Gorilla Glass 5 back panel

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

- Stylus

- Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.3 inches (~83.2% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2960 pixels (~521 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 5

- Always-on display

- Grace UI

Platform OS Android 7.1.1 (Nougat)

Chipset Exynos 8895 Octa - EMEA

Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 - USA & China

CPU Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - EMEA

Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & China

GPU Mali-G71 MP20 - EMEA

Adreno 540 - USA & China

Memory Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot) - single-SIM model

microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot) - dual-SIM model

Internal 64/128/256 GB, 6 GB RAM

Camera Primary Dual 12 MP, f/1.7 & f/2.4, OIS, phase detection autofocus, 2x optical zoom, dual-LED (dual tone) flash

Features 1/2.55" sensor size, 1.4 µm pixel size @ 26 mm

1/3.6" sensor size, 1.0 µm pixel size @ 52 mm

Geo-tagging, simultaneous 4K video and 9MP image recording, touch focus, face/smile detection, Auto H

Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@240fps, HDR, dual-video rec.

Secondary 8 MP, f/1.7, autofocus, 1/3.6" sensor size, 1.22 µm pixel size, 1440p@30fps, dual video call, Auto HDR

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- 24-bit/192kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, EDR, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio No

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Iris scanner, fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, heart rate, SpO2

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Java No

- Samsung Desktop Experience support

- Fast battery charging

- Qi wireless charging (market dependent)

- ANT+ support

- S-Voice natural language commands and dictation

- MP4/DivX/XviD/WMV/H.265 player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document editor

Battery Non-removable Li-Ion 3300 mAh battery

Misc Colors Midnight Black, Maple Gold, Orchid Grey, Deep Sea Blue

Price About 1000 EUR

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note8-8505.php

Edited by Running_Rabbit
Link to comment
Share on other sites

...Πανέμορφο...Μεγάλο....και κυρίως...S-PEN..!!!!

ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ επίσης, θα έχει 50-70ευρώ ακριβότερο από S8plus αλλά αυτό το ξέραμε.

Όποιος τα έχει τα σκάει και το παίρνει! όποιος έχει λίγα.... κάνει υπομονή μέχρι τέλος του χρόνου και το παίρνει 700-750...

Όποιος δεν έχει δεν το παίρνει και το λιγουρεύεται ιντερνετικώς....απλά τα πράγματα...!

Link to comment
Share on other sites

για του λατρεις του s pen!πολυ ωραιο τηλεφωνο παντως!δεν μπορω να καταλαβω η δευτερη καμερα telephoto να εχει διαφραγμα 2,6 και οχι π.χ 1,7?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά όμορφη συσκευή αν και θα είναι πανάκριβη, σίγουρα θα ήθελα κάποια στιγμή να την αποκτήσω νομίζω η Samsung έχει ξεφύγει πλέον,αν είναι και πραγματικότητα αυτή η κάμερα απλά η απόλυτη συσκευή

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιό όμορφο από ποτέ το νέο Note8, ό,τι πιό τέλειο τεχνολογικώς και....μονόδρομος γιά τους λάτρεις του S-PEN !
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρη αγορά κατά τα Χριστούγεννα να'μαστε καλά κι εφόσον δε βγάλει τίποτα τρανταχτά κουσούρια. Στη σελίδα της samsung Ελλάς αναφέρει hybrid slot, αν ισχύει είναι ένα ακόμα συν και γλιτώνει ψάξιμο,παραεισαγωγές κτλ όσους θέλουν dual sim μοντέλο. 49a29d738cfc2e8ac1f91c35b43df284.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αν δεν είχε έχανε στην οθόνη λόγο του edge

Δείτε εδώ....

Screenshot%202017-08-24%2009.23.05.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/stwasd7jysq9q3i/Screenshot%202017-08-24%2009.23.05.png?dl=0

 

Screenshot%202017-08-24%2009.23.07.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/cbddx3g9x962ff8/Screenshot%202017-08-24%2009.23.07.png?dl=0

 

τι άλλο να πουμε για την μανία με τις οθόνες edge

Link to comment
Share on other sites

για του λατρεις του s pen!πολυ ωραιο τηλεφωνο παντως!δεν μπορω να καταλαβω η δευτερη καμερα telephoto να εχει διαφραγμα 2,6 και οχι π.χ 1,7?

Ειναι δυσκολο τεχνικα και ακριβο, ο τηλεφακος να εχει μικρο διαφραγμα. Τουλαχιστον στους κλασικους φακους των μηχανων αυτο ισχυει, δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι σε τετοιο μεγεθος φακων οπως των κινητων.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρη αγορά κατά τα Χριστούγεννα να'μαστε καλά κι εφόσον δε βγάλει τίποτα τρανταχτά κουσούρια. Στη σελίδα της samsung Ελλάς αναφέρει hybrid slot, αν ισχύει είναι ένα ακόμα συν και γλιτώνει ψάξιμο,παραεισαγωγές κτλ όσους θέλουν dual sim μοντέλο. 49a29d738cfc2e8ac1f91c35b43df284.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

οκ αυτό που λες, αλλά από την άλλη πόσο δύσκολο τους είναι να βάλουν δύο αποκλειστικες θέσεις σιμ Dual active και όχι dual standby, και παράλληλα μια θέση ξεχωριστή για micro sd? δεν έχω δει εταιρεία να έχει υλοποιήσει κάτι αντίστοιχο και αναρωτιέμαι γιατί?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτό που λες, αλλά από την άλλη πόσο δύσκολο τους είναι να βάλουν δύο αποκλειστικες θέσεις σιμ Dual active και όχι dual standby, και παράλληλα μια θέση ξεχωριστή για micro sd? δεν έχω δει εταιρεία να έχει υλοποιήσει κάτι αντίστοιχο και αναρωτιέμαι γιατί?
Σωστή παρατήρηση και δεν έχω σίγουρη απάντηση, ίσως θα απαιτούσε διαφορετικό σχεδιασμό σ'ένα ήδη στενάχωρο σασί, σκέψου πως έχει ότι και το s8+ συν το s-pen,συν το διπλό φακό δίχως καρούμπαλο κι όλα αυτά σχεδόν στο ίδιο σασί. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει το dual sim και δε θα το χρησιμοποιώ οποιαδήποτε μορφή κι αν έχει..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει τελικά το dual sim, γι αυτά τα κινητά (για Ευρώπη βέβαια μιλάμε) θα ναι μεγάλο βήμα παιδιά, γιατί αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον σε high end κινητό samsung, δεν έχει ξανάρθει σε dual. Οπότε μην παραπονιόμαστε
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει τελικά το dual sim, γι αυτά τα κινητά (για Ευρώπη βέβαια μιλάμε) θα ναι μεγάλο βήμα παιδιά, γιατί αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον σε high end κινητό samsung, δεν έχει ξανάρθει σε dual. Οπότε μην παραπονιόμαστε

Ρώτησα το Support της Samsung Ελλάς. Μου επιβεβαίωσαν ότι είναι Dual Sim. 1 Sim + Micro SD ή 2 Sim. Δυστυχώς για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshot με τη συνομιλία που είχα μαζί τους!

Συνεπώς ισχύει για την Ευρώπη το Dual Sim!

Edited by lemonis
Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα το Support της Samsung Ελλάς. Μου επιβεβαίωσαν ότι είναι Dual Sim. 1 Sim + Micro SD ή 2 Sim. Δυστυχώς για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshot με τη συνομιλία που είχα μαζί τους!

Συνεπώς ισχύει για την Ευρώπη το Dual Sim!

Ένας επιπλέον λόγος για να το αγοράσουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε και τι ψάρια πιάνει από άποψη μπαταρίας παιδιά. Θεωρώ πως θα είναι στα ίδια επίπεδα με το s8+ με την 7.1.1,ίσως ένα κλικ πιο κάτω. Ωστόσο κάνεις δε μπορεί να εγγυηθεί ότι σε κάποιο μελλοντικό update,πχ στο Android O,δε θα τα κάνει μαντάρα η samsung ή η Google...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε και τι ψάρια πιάνει από άποψη μπαταρίας παιδιά. Θεωρώ πως θα είναι στα ίδια επίπεδα με το s8+ με την 7.1.1,ίσως ένα κλικ πιο κάτω. Ωστόσο κάνεις δε μπορεί να εγγυηθεί ότι σε κάποιο μελλοντικό update,πχ στο Android O,δε θα τα κάνει μαντάρα η samsung ή η Google...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Το έχω παραγγείλει και θα το δοκιμάσω σε 3 τομείς. Κάμερα, μπαταρία, πενακι - ευχρηστία μιας και ποτέ δεν είχα note. Θεωρώ πως η μπαταρία θα είναι 10% κάτω από S8 plus μιας και μιλάμε για απολύτως ίδιο hw και μόνη διαφορά την μεγαλύτερη οθόνη με λιγότερα mha. Άρα όση βελτίωση και να κάνει το sw δε νομίζω ότι θα φτάσει το S8 plus.

Εδώ πολύ θα πουν ότι τα ίδια λέγαμε για s7 edge με σ8 plus αλλά εκεί μας ξεγελασε η νέα αναλογία που αντιστοιχεί σε μικρότερη οθόνη της παλιάς και το νέο τσιπ που φαίνεται ότι κάλυψε αυτές τις διαφορές (οθόνη και λίγο πιο μικρή μπαταρία).

Προσωπικά περίμενα ένα note εδω και 2 χρόνια με το 5άρι να μην με ψήνει τόσο τότε βλέποντας τα edge..

Για να δούμε λοιπόν τι θα δούμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και θα το δοκιμάσω σε 3 τομείς. Κάμερα, μπαταρία, πενακι - ευχρηστία μιας και ποτέ δεν είχα note. Θεωρώ πως η μπαταρία θα είναι 10% κάτω από S8 plus μιας και μιλάμε για απολύτως ίδιο hw και μόνη διαφορά την μεγαλύτερη οθόνη με λιγότερα mha. Άρα όση βελτίωση και να κάνει το sw δε νομίζω ότι θα φτάσει το S8 plus.

Εδώ πολύ θα πουν ότι τα ίδια λέγαμε για s7 edge με σ8 plus αλλά εκεί μας ξεγελασε η νέα αναλογία που αντιστοιχεί σε μικρότερη οθόνη της παλιάς και το νέο τσιπ που φαίνεται ότι κάλυψε αυτές τις διαφορές (οθόνη και λίγο πιο μικρή μπαταρία).

Προσωπικά περίμενα ένα note εδω και 2 χρόνια με το 5άρι να μην με ψήνει τόσο τότε βλέποντας τα edge..

Για να δούμε λοιπόν τι θα δούμε

Η οθόνη είναι μόλις 0.1 ίντσα μεγαλύτερη με τα ίδια pixels κτλ οπότε δε νομίζω να είναι αισθητά πιο ενεργοβόρα από του s8+. Τα ίδια λέγαμε και πέρισυ με τα note 7-s7 edge, αλλα τελικά η αυτονομία του note 7 ήταν στα ίδια επίπεδα με το edge. Σε βίντεο στο YouTube γίνεται συγκριτικό μπαταρίας μεταξύ του s8+ με το note 7 fe (με 3200mha) και κάνωντας ακριβώς τα ίδια πράγματα (παίζουν το ίδιο game επί μια ώρα, αναπαράγουν το ίδιο βίντεο κτλ) το note fe παρά τη κατά 300mha μικρότερη μπαταρία του, και παρά το περυσινό,πιο ενεργοβόρο hardware, είναι μόλις ένα 4% πιο κάτω από το s8+ πράγμα που είναι απίστευτο. Γι'αυτό ελπίζω και για το note 8 και περιμένω να ακούσω νούμερα από αξιόπιστους χρήστες κτλ κι όχι τόσο από διάφορα sites..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ο Βασιλιάς επέστρεψε! a364faabb227e70c56d17d4f9b1730ef.jpg

 

Μας εστειλες φιλε ενταξει εισαι κορυφη:lol:

 

Το έχω παραγγείλει και θα το δοκιμάσω σε 3 τομείς. Κάμερα, μπαταρία, πενακι - ευχρηστία μιας και ποτέ δεν είχα note. Θεωρώ πως η μπαταρία θα είναι 10% κάτω από S8 plus μιας και μιλάμε για απολύτως ίδιο hw και μόνη διαφορά την μεγαλύτερη οθόνη με λιγότερα mha. Άρα όση βελτίωση και να κάνει το sw δε νομίζω ότι θα φτάσει το S8 plus.

Εδώ πολύ θα πουν ότι τα ίδια λέγαμε για s7 edge με σ8 plus αλλά εκεί μας ξεγελασε η νέα αναλογία που αντιστοιχεί σε μικρότερη οθόνη της παλιάς και το νέο τσιπ που φαίνεται ότι κάλυψε αυτές τις διαφορές (οθόνη και λίγο πιο μικρή μπαταρία).

Προσωπικά περίμενα ένα note εδω και 2 χρόνια με το 5άρι να μην με ψήνει τόσο τότε βλέποντας τα edge..

Για να δούμε λοιπόν τι θα δούμε

 

Αμα εισαι πρωταρης Νικολα στο Spen καλα...χαχαχα μετα απο κανα μηνα θα καταλαβεις ποσο κρατα η μπαταρια.Ζησε την εμπειρια Note-Spen και ασε τις μπαταριες.Σε βλεπω να σου φευγει ασχημα:D

Με γεια σε ολους οσοι το αποκτηστε παιδια ενα απο τα κορυφαια εργαλεια ισως το κορυφαιο ολων απο την δημιουργια τους.Μια πολυ υψηλου επιπεδου συσκευη για ολους τους κατοχους και φυσικα για τους επαγγελματιες ακομα ποιο πολυ!!!Και οσοι δεν μπορειτε να το αποκτηστε λογο οικονομικου μη στεναχωριεστε θα πεσει η τιμη του και θα το παρετε!!!

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αμα εισαι πρωταρης Νικολα στο Spen καλα...χαχαχα μετα απο κανα μηνα θα καταλαβεις ποσο κρατα η μπαταρια.Ζησε την εμπειρια Note-Spen και ασε τις μπαταριες.Σε βλεπω να σου φευγει ασχημα:D

Με γεια σε ολους οσοι το αποκτηστε παιδια ενα απο τα κορυφαια εργαλεια ισως το κορυφαιο ολων απο την δημιουργια τους.Μια πολυ υψηλου επιπεδου συσκευη για ολους τους κατοχους και φυσικα για τους επαγγελματιες ακομα ποιο πολυ!!!Και οσοι δεν μπορειτε να το αποκτηστε λογο οικονομικου μη στεναχωριεστε θα πεσει η τιμη του και θα το παρετε!!!

 

Μπράβο για το ήθος σου και το επίπεδο σου.

Βαρέθηκα να διαβάζω κομπλεξικά επιθετικά σχόλια.

Χάρηκα πολύ που διάβασα το δικό σου. Να είσαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μόλις 0.1 ίντσα μεγαλύτερη με τα ίδια pixels κτλ οπότε δε νομίζω να είναι αισθητά πιο ενεργοβόρα από του s8+. Τα ίδια λέγαμε και πέρισυ με τα note 7-s7 edge, αλλα τελικά η αυτονομία του note 7 ήταν στα ίδια επίπεδα με το edge. Σε βίντεο στο YouTube γίνεται συγκριτικό μπαταρίας μεταξύ του s8+ με το note 7 fe (με 3200mha) και κάνωντας ακριβώς τα ίδια πράγματα (παίζουν το ίδιο game επί μια ώρα, αναπαράγουν το ίδιο βίντεο κτλ) το note fe παρά τη κατά 300mha μικρότερη μπαταρία του, και παρά το περυσινό,πιο ενεργοβόρο hardware, είναι μόλις ένα 4% πιο κάτω από το s8+ πράγμα που είναι απίστευτο. Γι'αυτό ελπίζω και για το note 8 και περιμένω να ακούσω νούμερα από αξιόπιστους χρήστες κτλ κι όχι τόσο από διάφορα sites..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Κοίτα να δεις, για το s7 edge με S8 plus έδωσα την εξήγηση της λάθος εκτίμησης που κάναμε πολλοί, όπως και εγώ και που όταν πήρα το σ8 παραδέχθηκα ότι όντως έπεσα έξω. Όμως τα συγκριτικά του ίντερνετ γενικά δεν τα πιστεύω καθώς και πολλούς χρήστες ακόμα και εδώ που λένε πχ ότι το μικρό σ8 βγάζει ίδια αυτονομία σχεδόν με το μεγάλο και μου πετάνε ως απόδειξη ένα νούμερο οθόνης....

Έχω μάθει να κρίνω παίρνοντας δεδομένα από πολλούς και με βάση την εμπειρία μου καταλαβαίνω τι παίζει. Όσο για το note fe πρέπει να αποφασίσουμε τελικά τι ισχύει, γιατί αν αυτό με ίδια τεχνολογία με το s7 edge είναι ισάξιο του s8 τότε το s7 edge που μόνο μεγαλύτερη μπαταρία έχει και πιο μικρή οθόνη, έχει καλύτερη αυτονομία ή μόνο αυτό ξαφνικά έγινε προβληματικό ??

Γιαυτό λέω, δεν παραμυθιαζομαι, σίγουρα η μπαταρία για μένα παίζει ρόλο γιατί είμαι επαγγελματίας και μιλάω 2 ώρες τη μέρα και έχω και άλλες 2 με 3 ώρες οθόνης αρα βγάζω 2 μέρες με το S8 plus εφόσον δεν ξεπεράσω αυτή την χρήση ανά μέρα, άρα θα είμαι οκ αν βγάζω άνετα τη μέρα με note και ελπίζω το πεν να φανεί αντάξιο της φήμης για την πρακτική εφαρμογή σε πράγματα που όντως πιστεύω ότι θα χρειαστεί. Αν κάτι από όλα με απογοητεύσει απλά θα φύγει και θα μείνω με σ8. Αλλιώς θα δώσω σ8.

 

 

σε τι χρωμα Νικο?ευτυχως που αλλαξε το coral blue με deep blue!

 

Μαύρο διότι πίσω δε μου αρέσει το σημείο με τις κάμερες στα άλλα χρώματα όπου παραμένει μαύρο.

Γενικά θεωρώ μεγάλο φάουλ της Samsung το γυαλιστερό - γυφτε σασι που έφερε με το σ8 και το συνεχίζει και εδώ. Αντίστοιχα και το μαύρο μοιάζει φτηνό πλαστικό στο σ8, και θεωρώ ότι δεν άλλαξε στο note. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι θα πουληθεί εύκολα αν δεν το κρατήσω, και θα περιμένω να βγει ασημί αν αποφασίσω να το πάρω για μένα ξανά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που είπα ότι ηρέμησα με το s8+ και δεν κοιτάω άλλη συσκευή ούτε για δοκιμή, έρχεται το Note...

Δεν είχα ποτέ note, δεν ξέρω τι δουλειά κάνει το s pen, αλλά έχω ακούσει τόσα πολλά που πιστεύω ότι η δουλειά του θα είναι μοναδική..

Αυτό θα είναι το πρώτο μου note αν τα καταφέρω οικονομικά πριν το νέο έτος.

Πάντα θεωρούσα την ραμ σημαντική και τα 6 gb κάθε άλλο εκτός από αδιάφορο με αφήνουν.

Όπως και την μπαταρία κάμερα οθόνη..

Σε όλα μου φαίνεται υπέροχο εκτός από την μπαταρία..

Ένα 10% κάτω τουλάχιστον σε σχέση με το s8+ θεωρώ.

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να φορτίσω συσκευή μέσα στην μέρα..

Όσο για την τιμή είναι υψηλή ναι.

Πολύ υψηλή.

Αλλά πιστεύω ότι θα γίνει εκκίνηση στο σκρουτζ την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας στα 950€.

Να περιμένω και λίγο θα το χάσει το κατοσταρικο.

Από την παρουσίαση έως εδώ με έχει τρελάνει και από τώρα σκέφτομαι πως θα το αποκτήσω..

Εγώ το θεωρώ αναβάθμιση από το s8+.

Ραμ.

Κάμερα.

S pen που τόσα πολλά θετικά λέγονται.

Διπλή κάρτα σιμ αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω.

Σχέδιο.

Αυτό το λίγο ποιο τετράγωνο μου αρέσει περισσότερο..

Με το καλό να παραλάβουν όσοι έκαναν προ παραγγελία.

Εμείς θα που θα καθηστερισουμε λίγο θα είμαστε εδώ να διαβάζουμε τις εντυπώσεις σας.

Όποιος το θεωρεί ίδιο με το s8+, πεταμένα λεφτά κτλ υπάρχουν τοοοοσες πολλές συσκευές για να διαλέξει.

Φιλικά! :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που είπα ότι ηρέμησα με το s8+ και δεν κοιτάω άλλη συσκευή ούτε για δοκιμή, έρχεται το Note...

Δεν είχα ποτέ note, δεν ξέρω τι δουλειά κάνει το s pen, αλλά έχω ακούσει τόσα πολλά που πιστεύω ότι η δουλειά του θα είναι μοναδική..

Αυτό θα είναι το πρώτο μου note αν τα καταφέρω οικονομικά πριν το νέο έτος.

Πάντα θεωρούσα την ραμ σημαντική και τα 6 gb κάθε άλλο εκτός από αδιάφορο με αφήνουν.

Όπως και την μπαταρία κάμερα οθόνη..

Σε όλα μου φαίνεται υπέροχο εκτός από την μπαταρία..

Ένα 10% κάτω τουλάχιστον σε σχέση με το s8+ θεωρώ.

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να φορτίσω συσκευή μέσα στην μέρα..

Όσο για την τιμή είναι υψηλή ναι.

Πολύ υψηλή.

Αλλά πιστεύω ότι θα γίνει εκκίνηση στο σκρουτζ την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας στα 950€.

Να περιμένω και λίγο θα το χάσει το κατοσταρικο.

Από την παρουσίαση έως εδώ με έχει τρελάνει και από τώρα σκέφτομαι πως θα το αποκτήσω..

Εγώ το θεωρώ αναβάθμιση από το s8+.

Ραμ.

Κάμερα.

S pen που τόσα πολλά θετικά λέγονται.

Διπλή κάρτα σιμ αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω.

Σχέδιο.

Αυτό το λίγο ποιο τετράγωνο μου αρέσει περισσότερο..

Με το καλό να παραλάβουν όσοι έκαναν προ παραγγελία.

Εμείς θα που θα καθηστερισουμε λίγο θα είμαστε εδώ να διαβάζουμε τις εντυπώσεις σας.

Όποιος το θεωρεί ίδιο με το s8+, πεταμένα λεφτά κτλ υπάρχουν τοοοοσες πολλές συσκευές για να διαλέξει.

Φιλικά! :)

Αν πας σε note δύσκολα θα ξανά φύγεις. Το πενάκι είναι εξαιρετικο και θα το αγαπήσεις με τις ευκολίες που προσφέρει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...