Jump to content

[S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο


hrc_thanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε παρατηρησει κατι περιεργο στην φωτογραφια απο την καμερα του s8?

 

νομιζω οτι τις παραμορφωνει λιγο τις φωτογραφιες..

 

Εβγαλα το αμαξι μου καποιες φωτο και παρατηρησα οτι το εδειχνε πιο στενο, στην αρχη νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου αλλα εκανα ζουμ στην ροδα του και οντως ειναι παραμορφωμενη(δοκιμασα με 4:3 αναλογια αλλα και με 16:9 κ ηταν το ιδιο)

 

θελω να μου πειτε την γνωμη σας..

 

Στον πισω τροχο φαινεται πιο καθαρα

http://i767.photobucket.com/albums/xx320/hrc_thanos/20170428_202040.jpg

 

ειναι σαν τεντωμενη καπως..

http://i767.photobucket.com/albums/xx320/hrc_thanos/20170428_202040_1.jpg

Edited by hrc_thanos

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετυχε να θελω να τραβηξω το αυτοκινητο το οποιο εβγαζα αρκετες φωτο παλια με αλλα κινητα και καταλαβα αμεσως οτι ειναι κατι διαφορετικο..

 

Αν καποιος τραβηξει ενα τοπιο η κατι αλλο που δεν εχει σχημα (οπως πχ στο αμαξι επρεπε η ροδα να ειναι στρογγυλη αλλα δεν ειναι) δεν ξερω αν θα καταλαβει κατι..

 

Το θεμα ειναι οτι ετσι βγαζουν τα S8 ή μερικα εχουν προβλημα?

Edited by hrc_thanos

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

Θάνο πολύ ενδιαφέρον το πρόβλημα που παρουσιάζεις. Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί όντως φαίνεται σοβαρό

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κατι προβλημα θα εχει ο φακος σου.μιλαμε για την καλυτερη καμερα παντα δεν μπορει να βγαζει τετοιου ειδους φωτογραφια το s8 plus/s8! να το πας στην smartec να το δεις!απο περιεργεια τι αισθητηρα καμερας εχει;μπορεις να το δεις απο το aida 64,phone info,η απο το dialer *#34971539#
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε βιντεο η ποιοτητα σε κλειστο χωρο δν ειναι και η πιο καθαρη.σε σχεση παντα με τα note που ειχα παλιοτερα..δεν ξερω γιατι..φανταζομαι με καποιο update ολα θα διορθωθουν

Επισης,οταν στελνω με viber στο κινητο της γυναικας μου samsung a5 2017 τις φωτο κου της δειχνει σαν πιξελαρισμενες..φταει η αναλυση που τραβαω εγω και δεν την υποστηριζει το α5?ή το μεγεθος της φωτο που τραβαω?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε βιντεο η ποιοτητα σε κλειστο χωρο δν ειναι και η πιο καθαρη.σε σχεση παντα με τα note που ειχα παλιοτερα..δεν ξερω γιατι..φανταζομαι με καποιο update ολα θα διορθωθουν

Επισης,οταν στελνω με viber στο κινητο της γυναικας μου samsung a5 2017 τις φωτο κου της δειχνει σαν πιξελαρισμενες..φταει η αναλυση που τραβαω εγω και δεν την υποστηριζει το α5?ή το μεγεθος της φωτο που τραβαω?

 

Το Viber μειώνει την ανάλυση της φωτογραφίας πριν τη στείλει. Δεν στέλνει 12 Megapixels που βγάζει το S8+. Με e-mail πάει χωρίς μείωση ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε από ότι είδα την σελφιε την πίσω κάμερα ήταν δυνατή ρύθμιση στο s7 edge όταν έβρισκε μούτρα τραβούσε φώτο.. Κ νομίζω το βγάλανε στο σ8

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κατι προβλημα θα εχει ο φακος σου.μιλαμε για την καλυτερη καμερα παντα δεν μπορει να βγαζει τετοιου ειδους φωτογραφια το s8 plus/s8! να το πας στην smartec να το δεις!απο περιεργεια τι αισθητηρα καμερας εχει;μπορεις να το δεις απο το aida 64,phone info,η απο το dialer *#34971539#

 

Αυτο θελω να μαθω αν εχει προβλημα ο φακος,μηπως ομως ετσι ειναι η φωτο στα s8?

 

Πρεπει κ καποιος αλλος ιδιοκτητης να βγαλει ενα αυτοκινητο (φωτο πλαινη) κ το αυτοκινητο να μην ειναι στο κεντρο της φωτογραφιας αλλα λιγο πιο πανω ή πιο κατω

 

http://i767.photobucket.com/albums/xx320/hrc_thanos/media-share-0-02-05-810034bff66f5495b6ada6bf4c0c637a1862c5556213cf0c5bd88716ef20e95f-8c1050aa-0ebc-446d-bafc-2fd17f6d99c9.jpg

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του ειναι απογοήτευση σκέτη, ούτε το S3 δεν ηταν ετσι σε βραδινές φωτο, αν δεν το φτιάξει με αναβάθμιση δεν με βλεπω να το κρατω, θα γυρισω στο S7 edge που ηταν κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του ειναι απογοήτευση σκέτη, ούτε το S3 δεν ηταν ετσι σε βραδινές φωτο, αν δεν το φτιάξει με αναβάθμιση δεν με βλεπω να το κρατω, θα γυρισω στο S7 edge που ηταν κορυφή.

 

ή αστειεύεσαι ή δεν ξέρεις να τραβάς φωτό

 

auto

34600259995_4bf1d65543_c.jpg

 

manual

34409381961_d0cf8d8c5b_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμμ μαλλον κατι δεν παει καλα με το δικο μου, στο auto κάποιες που τραβηξα αποψε και τις βλέπω τωρα στο pc ειναι χαλια, κανω σύγκριση με το s7 edge που ειχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

χμμ μαλλον κατι δεν παει καλα με το δικο μου, στο auto κάποιες που τραβηξα αποψε και τις βλέπω τωρα στο pc ειναι χαλια, κανω σύγκριση με το s7 edge που ειχα πριν.

 

γενικά στο auto μην ελπίζεις σε πολλά.. η νύχτα θέλει manual κακά τα ψέματα

Link to comment
Share on other sites

γενικά στο auto μην ελπίζεις σε πολλά.. η νύχτα θέλει manual κακά τα ψέματα

Τράβηξα σε auto σκοτεινά σε ενα καφέ με ελάχιστο φωτεισμο και πραγματικά ηταν χαλια, μια με ζουμ δεν βλέπετε:(

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα σε auto σκοτεινά σε ενα καφέ με ελάχιστο φωτεισμο και πραγματικά ηταν χαλια, μια με ζουμ δεν βλέπετε:(

 

μέσα σε καφε ή θα ρίξεις φλας αν θες να βγάλεις πρόσωπα ή θα παίξεις με χαμηλό iso και αργό κλείστρο αν θες να βγάλεις το χώρο.. μόνο έτσι

Link to comment
Share on other sites

Καφέ, χαμηλός φωτισμός, ζουμ και ποιότητα σε ΚΙΝΗΤΟ δεν υπάρχει σε καμία συσκευή...
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει κατι περιεργο στην φωτογραφια απο την καμερα του s8?

 

νομιζω οτι τις παραμορφωνει λιγο τις φωτογραφιες..

 

Εβγαλα το αμαξι μου καποιες φωτο και παρατηρησα οτι το εδειχνε πιο στενο, στην αρχη νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου αλλα εκανα ζουμ στην ροδα του και οντως ειναι παραμορφωμενη(δοκιμασα με 4:3 αναλογια αλλα και με 16:9 κ ηταν το ιδιο)

 

θελω να μου πειτε την γνωμη σας..

 

Στον πισω τροχο φαινεται πιο καθαρα

http://i767.photobucket.com/albums/xx320/hrc_thanos/20170428_202040.jpg

 

ειναι σαν τεντωμενη καπως..

http://i767.photobucket.com/albums/xx320/hrc_thanos/20170428_202040_1.jpg

 

Έκανα δοκιμή σε ένα τυχαίο αυτοκίνητο και εδώ τα αποτελέσματα...

Η πρώτη στην ευθεία

Η δεύτερη σε γωνία και στην άκρη..

Δεν βλέπω να υπάρχει παραμόρφωση...

 

 

20170515_190506.jpgforum image hosting"]20170515_190506.jpgforum image hosting[/url]

 

20170515_190451.jpgforum image hosting"]20170515_190451.jpgforum image hosting[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ σας έχω κάποια samples από δικές μου φώτο από διάφορες συσκευές

Θα Ήθελα πολύ τις απόψεις και τα σχόλια σας...

 

S8+ extremely dark Auto

Sorry no santa-claus

S8_DARK1.jpgupload image free"]S8_DARK1.jpgupload image free[/url]

 

Mate 9 extremely dark Auto

MATE_9_DARK.jpgupload an image"]MATE_9_DARK.jpgupload an image[/url]

 

LG V20 extremely dark Auto

LG_V20_DARK_1.jpggifs upload"]LG_V20_DARK_1.jpggifs upload[/url]

 

S7 edge extremely dark Auto

S7_DARK_1.jpgimage upload with preview"]S7_DARK_1.jpgimage upload with preview[/url]

 

S8+ 2 light Auto

LIGHT3_S8.jpghosting images"]LIGHT3_S8.jpghosting images[/url]

 

S7 edge 2 light Auto

LIGHT3_S7_EDGE.jpgfree picture upload"]LIGHT3_S7_EDGE.jpgfree picture upload[/url]

 

LG V20 2 light Auto

LIGHT3_V20.jpgimage hosting sites"]LIGHT3_V20.jpgimage hosting sites[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα σε πάρα πολύ χαμηλό φωτισμό

S8+

S8_LOW_LIGHT.jpgfree image uploading"]S8_LOW_LIGHT.jpgfree image uploading[/url]

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά η κάμερα του ειναι απογοήτευση σκέτη, ούτε το S3 δεν ηταν ετσι σε βραδινές φωτο, αν δεν το φτιάξει με αναβάθμιση δεν με βλεπω να το κρατω, θα γυρισω στο S7 edge που ηταν κορυφή.

 

Σύμφωνα με τα συγκριτικά δείγματα που Ανέβασα δεν θα συμφωνήσω μαζί σου...

Ειναι τουλάχιστον στο ίδιο επίπεδο.

Παντως δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά η φωτογραφία του Mate 9 extremely low light έχει να πει πολλά ότι αφορά την εικόνα στην οθόνη ενός κινητού τηλεφώνου... Στα δικά μου μάτια τα πήγε καλύτερα από όλες παρόλα αυτά που λέγονται

Τώρα στο pc δεν την έχω δει για να πω με ακρίβεια...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά στα Samsung ξέρω σίγουρα πως με λίγο πειραματισμό στις ρυθμίσεις π έχει σαν ψηφιακής θα το κάνει μέρα το δωμάτιο χωρίς φλας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ στο s7 edge μου χρησιμοποιουσα πολύ την εφαρμογή απτις ρυθμίσεις της κάμερας σελφι με πίσω κάμερα μόλις εντοπίζει πρόσωπο βγάζει φωτογραφία πολύ χρήσιμο. Στο s8 αν είδα καλά το έχουν αφαιρέσει απτή λήψη να το κατεβάσεις έχω δίκιο; κακώς για εμένα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά στα Samsung ξέρω σίγουρα πως με λίγο πειραματισμό στις ρυθμίσεις π έχει σαν ψηφιακής θα το κάνει μέρα το δωμάτιο χωρίς φλας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ στο s7 edge μου χρησιμοποιουσα πολύ την εφαρμογή απτις ρυθμίσεις της κάμερας σελφι με πίσω κάμερα μόλις εντοπίζει πρόσωπο βγάζει φωτογραφία πολύ χρήσιμο. Στο s8 αν είδα καλά το έχουν αφαιρέσει απτή λήψη να το κατεβάσεις έχω δίκιο; κακώς για εμένα..

Αν εννοεις το rear-cam selfie υπαρχει κανονικα για να το κατεβασεις.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

κανα τιπ για την καμερα , καμια ρυθμιση ή καποιο προγραμα που μπορουμε να κατεβασουμε για βελτιστοποίηση έχουμε να προτείνουμε???
Link to comment
Share on other sites

Μια σοβαρή ανάλυση για τη κάμερα, εγω εχω ακόμα κάποιες αντιρρήσεις , ελπίζω με αναβάθμιση να γίνει καλύτερη.

https://www.dxomark.com/Mobiles/Samsung-Galaxy-S8-mobile-review-High-photo-potential

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

2 βραδινές και από εμένα. Θεωρώ όντως ένα μικρό κλικ πιο πάνω από το s7 edgea1f6c242c4d177a87a6234160e59dfea.jpg2877a93097676a0346c07d8f0fde3f45.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...