Jump to content

Aπο s7 edge σε ιPhone 7 αξιζει?


Pwpwpw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπεριζω την παρεα.

Ειμαι κατοχος του s7 edge εδω και 6-7 μηνες περιπου.

Βρηκα απο γνωστο μου ενα iphone7 και μου προτεινε ανταλλαγη των συσκευων και +130 ευρω απο την δικη μου πλευρα.

Πιστευεται οτι αξιζει η οχι?

Απο πλευρας αυτονομιας και καμερας πια συσκευη υπερτερει?

 

Ειδικα αν καποιος τυγχανει να ητανε/ειναι κατοχος και των 2 συσκευων θα εκτιμουσα πολυ την αποψη του.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μου έλεγες για το 7 plus θα σου έλεγα παρτο με κλειστά μάτια. Για το απλό το 7 πιστεύω δεν αξίζει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες για το 7 plus θα σου έλεγα παρτο με κλειστά μάτια. Για το απλό το 7 πιστεύω δεν αξίζει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Γιατι τοσο τραγικες διαφορες εχει το 7 με το 7Plus? Περαν της διπλης καμερας που προσφερει wide photo και της μεγαλυτερης οθονης(εμενα που φαινεται δυσχρηστο, πολυ μεγαλο για μολις 5,5ara οθονη) κατα τα αλλα ιδια συσκευη δεν ειναι hardwarικα?

Link to comment
Share on other sites

θα δώσεις το κινητό της χρονιάς και 130 ευρω κιόλας για κάτι χειρότερο; ουτε καν.. μόνο αν σε δώσει αυτός 130 ευρω το συζητάμε
Link to comment
Share on other sites

το 7 plus απο το 7 σιγουρα ειναι καλυτερο απο αποψης οθονης.καταρχην παιρνεις μεγαλη οθονη που ειναι το παν σε ενα κινητο..το s7 edge ειναι μακραν το κινητο της χρονιας 2016.ειναι καλυτερο σε ολα ομως..το iphone 7 plus ειναι πανακριβα..παρα πολυ ακριβα.μπορεις να δεις και το 6s plus 64gb .δν θα καταλαβεις μεγαλη διαφορα απο τα 7!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θα δώσεις το κινητό της χρονιάς και 130 ευρω κιόλας για κάτι χειρότερο; ουτε καν.. μόνο αν σε δώσει αυτός 130 ευρω το συζητάμε

 

Καποια επειχηρηματα ομως για τα θετικα του s7 που το κανει καλυτερο?:)

Η διαφορα εκ μερους μου προεκυψε κατοπιν συζητησης και αναζητησης τιμων των συσκευων στο skroytz, το iphone εναι 100 και κατι ευρω ακριβοτερο σαν καινουργιες συσκευες!

Link to comment
Share on other sites

Καποια επειχηρηματα ομως για τα θετικα του s7 που το κανει καλυτερο?:)

Η διαφορα εκ μερους μου προεκυψε κατοπιν συζητησης και αναζητησης τιμων των συσκευων στο skroytz, το iphone εναι 100 και κατι ευρω ακριβοτερο σαν καινουργιες συσκευες!

 

οθόνη, μπαταρία, κάμερα, micro sd, χαμηλό sar

 

φτάνουν και περισσεύουν αυτά νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

οθόνη, μπαταρία, κάμερα, micro sd, χαμηλό sar

 

κι άλλα θες;

 

Η οθονη του s7 edge ειναι ονειρο εκει σιγουρα υπερτερει δεν χωραει συζητηση!

Στην καμερα ομως ειναι οντως καλυτερο?

Επισης αυτονομια νομιζα οτι ειναι στα ιδια επιπεδα!

Μαλλον δεν ειμαι καλα διαβασμενος!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το κινητό της χρονιάς..Επειδή ειναι το iphone πιο ακριβό δεν σημαίνει οτι είναι και καλύτερο..Καταρχήν θα δώσεις την οθοναρα του s7 edge,για να πάρεις 4.7 ίντσες,που για μενα προσωπικά είναι ελάχιστες για smartphone..Και εκτός απο ολα αυτα,ειναι και κλειδωμένα τα iphone.Οποτε αν ειναι να σου δώσει αυτός τα 130 κάντο :D
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το κινητό της χρονιάς..Επειδή ειναι το iphone πιο ακριβό δεν σημαίνει οτι είναι και καλύτερο..Καταρχήν θα δώσεις την οθοναρα του s7 edge,για να πάρεις 4.7 ίντσες,που για μενα προσωπικά είναι ελάχιστες για smartphone..Και εκτός απο ολα αυτα,ειναι και κλειδωμένα τα iphone.Οποτε αν ειναι να σου δώσει αυτός τα 130 κάντο :D

 

Επειδη παιδια δεν ετυχε να εχω ποτε Iphone στο παρελθον, και επειδη ακουω συνεχεια για κλειδωματα και περιορισμους στα iphone, μπορει καποιος να μου δωσει 2-3 παραδειγματα για να καταλαβω τι μπορεις να κανεις στο android που στο Iphone δεν μπορεις?

Για παραδειγμα επειδη καποιοι εχουν iphone στην παρεα, μου λενε οτι τα iphone ειναι πιο γρηγορα και οτι τα android κολλανε(αν και δεν βλεπω κατι τετοιο με το s7 μου αλλα τεσπα) και οτι εχουν καλυτερη υποστηριξει τα Ios δινει χρονια αναβαθμισων κτλ.

Γενικα οι κατοχοι μου παρουσιαζουν το ios ως κατι ανωτερο του android απο πλευρας υποστηριξεις, ταχυτητας κτλ

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσο τραγικες διαφορες εχει το 7 με το 7Plus? Περαν της διπλης καμερας που προσφερει wide photo και της μεγαλυτερης οθονης(εμενα που φαινεται δυσχρηστο, πολυ μεγαλο για μολις 5,5ara οθονη) κατα τα αλλα ιδια συσκευη δεν ειναι hardwarικα?

 

 

 

Μεγαλύτερη οθόνη,μπαταρία,διπλή κάμερα και 3 gb ram.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παιδια δεν ετυχε να εχω ποτε Iphone στο παρελθον, και επειδη ακουω συνεχεια για κλειδωματα και περιορισμους στα iphone, μπορει καποιος να μου δωσει 2-3 παραδειγματα για να καταλαβω τι μπορεις να κανεις στο android που στο Iphone δεν μπορεις?

 

αποστολή αρχείων με bluetooth, αλλαγή launcher, εικονιδίων κλπ.. αυτά στο ios τα ξεχνάς

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ οτι φαινεται ειναι "μαζικη" η αποψη οτι το s7 edge ειναι ανωτερη συσκευη απο το Phone 7, οποτε το κραταω απ οτι φαινεται:D
Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ οτι φαινεται ειναι "μαζικη" η αποψη οτι το s7 edge ειναι ανωτερη συσκευη απο το Phone 7, οποτε το κραταω απ οτι φαινεται:D

 

Μονο για να πουλήσεις μούρη στις γκομενες είναι το IPhone 7....

Τα μονα θετικά που έχει: ταχύτερο δακτυλικο αποτύπωμα και αισθητήρα πίεσης στην οθόνη.

 

Υστερόγραφο... αμα ξέρεις πουλάς μούρη και με το edge. Το έχουν μάθει ακόμα και οι πέτρες αυτό το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

κι από εμένα μείνε εκεί που είσαι όπως κι εγώ . . γιατί το σκέφτηκα κι εγώ και λέω όχι . . άσε που με την αναβάθμιση θα είναι πολύ καλύτερο και πιο όμορφο μέσα
Link to comment
Share on other sites

Μονο για να πουλήσεις μούρη στις γκομενες είναι το IPhone 7....

 

Τα μονα θετικά που έχει: ταχύτερο δακτυλικο αποτύπωμα και αισθητήρα πίεσης στην οθόνη.

 

 

 

Υστερόγραφο... αμα ξέρεις πουλάς μούρη και με το edge. Το έχουν μάθει ακόμα και οι πέτρες αυτό το κινητό!

 

 

 

Έτσι είναι όπως τα λέει. Το βασικό κριτήριο για την αγορά συσκευής είναι αν μπορείς να πουλήσεις μούρη η όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν το plus δεν θα έβλεπες καμια τρομερή διαφορά με το ένα να υπερέχει στα δικά του σημεία ελαφρώς από το άλλο.

Με το απλό θα δεις μεγάλη διαφορά σε αρκετά πράγματα και ειδικά στο θέμα της αυτονομίας υπερ του edge.

Link to comment
Share on other sites

Μονο για να πουλήσεις μούρη στις γκομενες είναι το IPhone 7....

Τα μονα θετικά που έχει: ταχύτερο δακτυλικο αποτύπωμα και αισθητήρα πίεσης στην οθόνη.

 

Υστερόγραφο... αμα ξέρεις πουλάς μούρη και με το edge. Το έχουν μάθει ακόμα και οι πέτρες αυτό το κινητό!

 

Tι ακριβως να ξερεις δηλαδη?:p

Έτσι είναι όπως τα λέει. Το βασικό κριτήριο για την αγορά συσκευής είναι αν μπορείς να πουλήσεις μούρη η όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σοβαρα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λέει. Το βασικό κριτήριο για την αγορά συσκευής είναι αν μπορείς να πουλήσεις μούρη η όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σωστος!Εβγαλα 3 γκομενες με το iphone μεσα σε 1 μηνα!Εκανα το λαθος και πηρα Samsung και τωρα δεν με κοιταει ουτε φωτογραφια θηλυκου στο ιντερνετ...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτο.

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι καποιος που εχει Iphone7 πουλαει (και καλα) περισσοτερη μουρη απο αυτο που εχει s7 edge για παραδειγμα.

 

Γκομενοπαγιδα το μηλο? Αυτο ομολογο πρωτη φορα τοο ακουω, να κανω την ανταλλαγη τελικα αν αν ειναι:lol::lol:

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτο.

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι καποιος που εχει Iphone7 πουλαει (και καλα) περισσοτερη μουρη απο αυτο που εχει s7 edge για παραδειγμα.

 

Γκομενοπαγιδα το μηλο? Αυτο ομολογο πρωτη φορα τοο ακουω, να κανω την ανταλλαγη τελικα αν αν ειναι:lol::lol:

Μούρη πουλάς και με το s7 edge αλλά το iPhone 7 κερδίζει με διαφορά σε αυτό τον "τομέα".Πολλοί αγοράζουν iPhone για να δείξουν ότι "το φυσάνε" κάτι που όπως και να το κάνουμε τραβάει ορισμένες κοπέλες.

Edited by tasgr86
Link to comment
Share on other sites

Μούρη πουλάς και με το s7 edge αλλά το iPhone 7 κερδίζει με διαφορά σε αυτό τον "τομέα".Πολλοί αγοράζουν iPhone για να δείξουν ότι "το φυσάνε" κάτι που όπως και να το κάνουμε τραβάει ορισμένες κοπέλες.

 

Μα και ετσι να το πας.

Τα κορυφαια android κοστιζουν πανω κατω οσο το Iphone.

Δεν ειναι να πεις οτι το ενα ειναι συσκευη του 100αρικου και το αλλο κανει 500 ξερω γω.

 

Παντως θεωρω οτι ενα απο τα πλεονεκτηματα που εχει το iphone ειναι η αξια μεταπωλησης,ειδικα για καποιον που αλλαζει συχνα συσκευες, δεν ριχνει γρηγορα τις τιμες η apple.

αυτη την στιγμη το 6s ειναι ακριβοτερο απο το s7 το απλο και ας ειναι το δευτερο πιο καινουργιο και θεωρητικα παντου καλυτερο.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Μα και ετσι να το πας.

Τα κορυφαια android κοστιζουν πανω κατω οσο το Iphone.

Δεν ειναι να πεις οτι το ενα ειναι συσκευη του 100αρικου και το αλλο κανει 500 ξερω γω.

 

Παντως θεωρω οτι ενα απο τα πλεονεκτηματα που εχει το iphone ειναι η αξια μεταπωλησης,ειδικα για καποιον που αλλαζει συχνα συσκευες, δεν ριχνει γρηγορα τις τιμες η apple.

αυτη την στιγμη το 6s ειναι ακριβοτερο απο το s7 το απλο και ας ειναι το δευτερο πιο καινουργιο και θεωρητικα παντου καλυτερο.

Μάλλον έχει να κάνει με την αναγνωρισιμότητα παρά με την τιμή.Και το OP3 ακριβό είναι αλλά πέρα από τους geeks δε το ξέρει κανένας.Ειδικά οι κοπέλες ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος!Εβγαλα 3 γκομενες με το iphone μεσα σε 1 μηνα!Εκανα το λαθος και πηρα Samsung και τωρα δεν με κοιταει ουτε φωτογραφια θηλυκου στο ιντερνετ...

 

Ώστε γι αυτό πάτωσα τελευταία?... .. :lol:

Στα σοβαρά τώρα. Κι εγώ προτιμώ το s7. Το ios έχει κάποια κολλήματα (πχ iTunes) που με απωθούν. Έχει βέβαια και τα υπέρ του όπως ταχύτητα, υποστήριξη κλπ. Η δική μου ζυγαριά έδειξε ξεκάθαρα s7 edge βέβαια....

Βλέπω όμως πως σε "τρωει" και το μήλο. Για να σου φύγει λοιπόν η ιδέα γιατί αλλιώς μάλλον θα σε κυνηγάει πάντα, μπορείς να κάνεις την δοκιμή σου στο μήλο κι αν δεν σε κερδίσει τότε το πουλάς (εμπορικό μοντέλο είναι, θα φύγει εύκολα) και επιστρέφεις εκεί που ήσουν (ή και αλλου)...... Σήμερα οι αγοροπωλησιες κινητών (ειδικά γι αυτά τα δυο) είναι πολύ εύκολη οπότε εγώ προτείνω πάντα να δοκιμάζουμε αυτό που μας "καρφωνεται".....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως να ξερεις δηλαδη?:p

 

Σοβαρα τωρα?

 

Χαχα εγινε μεγαλο θεμα η ατάκα μου....

 

Απλο είναι για να τραβήξεις την προσοχή με το S7...

Της λες βγαλε μια selfi με το δικό μου... μόλις βγάλει σου λέει= οοοοο καταπληκτικό, πόσο το πείρες;;;;

... και απαντάς!!!! = 850€!!!!

 

Βουαλα εχεις ολη την προσοχή της ;)

 

Think smart... act smart

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...