Jump to content

Το καφεδάκι των Βορείων είχε πολύ κους-κους και σχολιάστηκαν όλα τα tech news


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η παρέα των Βορείων του myphone.gr πέρασε ένα πραγματικά υπέροχο απόγευμα και πάλι με ποικίλες συζητήσεις γύρω από το αγαπημένο μας χόμπι και αρκετή «καζούρα» κυρίως για τους fans της Samsung και του «εκρηκτικού» Galaxy Note 7, ενώ και για το iPhone 7 Plus που εντοπίστηκε να το έχει στα χέρια του ο Homer_GR ακούστηκαν υπερβολές για το μέγεθος, ωστόσο απέσπασε και τα θετικά του σχόλια.

 

Σε γενικές γραμμές απολαύσαμε τον καφέ μας για πολλές πολλές ώρες και κάναμε νέες γνωριμίες με άτομα που αν και μας επισκέφθηκαν πρώτη φορά αισθάνθηκαν και αυτοί όπως και εμείς, πολύ οικεία και υποσχέθηκαν να γίνουν τακτικοί επισκέπτες στα επόμενα meetings που θα ακολουθήσουν. Διαπιστώσαμε ότι έχουμε και αρκετές φίλες μελών που μας επισκέπτονται και ρωτάνε να μάθουν τα πάντα για τα smartphones!

 

Από θέμα χώρου είχαμε την άνεση που θέλαμε αλλά ομολογουμένως αργούσανε να φθάσουν οι παραγγελίες μας, όπως και να έχει ένα ευχαριστώ στο κατάστημα Yolo (ίσως το ξαφνικό «ντου» που κάναμε όλοι μαζί να τους άγχωσε λίγο παραπάνω, αλλά μετά από κάποια στιγμή τα πράγματα κύλησαν πιο ομαλά).

 

Τι θα θυμόμαστε περισσότερο από την σημερινή ημέρα; Διάφορα αστεία για όσους κρατούσαν στα χέρια τους συσκευή Samsung περί ασφάλειας και πιθανού κινδύνου ανάφλεξης, ε το παρακάναμε μωρέ. :p

 

Άλλη μία ωραία στιγμή ήταν εκείνη όπου κάποιοι επέμεναν και πάλι να πείσουν υπολοίπους ότι τα Windows Phone έχουν «ζωή», τίποτα δεν έχει τελειώσει για αυτά, αλλά το καλό είναι ότι είχαν πράγματι επιχειρήματα, evris2013 και colossus_r σας πήρε το μάτι μου και όντως όσα λέγατε είχαν την βάση τους, αλλά πάλι Android θα έπαιρνα... χεχεχε.

 

Τα μικρο-δωράκια ήταν συνολικά τρία αντί για δύο όπως είχε κανονιστεί στην αρχή και ευχόμαστε στους τυχερούς να τα καταευχαριστηθούν και πάντα τέτοια! :)

 

Άλλη μια έκπληξη ήταν η εμφάνιση ενός Xiaomi Mi5s που το είχαμε καθαρά για «εξέταση», το είδαν σχεδόν όλοι και φάνηκε ιδιαίτερα γοητευτικό.

 

* Ότι και να πω είναι λίγο, πραγματικά γυρνάω σπίτι και ψάχνω το ημερολόγιό μου να δω πότε θα βολέψει για να οργανωθεί το επόμενο meeting, περνάμε τέλεια πάντα αυτό είναι πλέον γεγονός. Ευχαριστούμε όλους σας που ανταποκρίνεστε σε κάθε μας κάλεσμα και έρχεται με την θετικότερη διάθεση.

 

spiros2021 να σαι καλά φίλος για τις φωτογραφίες, θα σε ξανα-προτιμήσουμε :)

 

Johny-B σε θέλει ο φακός πάντως, ο πρωταγωνιστής μας σε κάθε κλήρωση, κεντρικός παρουσιαστής!

 

Χρωστάμε ένα ευχαριστώ στο φιλόξενο κατάστημα Yolo που παρά τα μικρο-προβληματάκι το προσωπικό ήταν πάντα με ένα διαρκή χαμόγελο στο πρόσωπο.

 

Τέλος ένα ευχαριστώ στον χορηγό μας, το online shop http://www.foxosmall.com για την παραχώρηση των δώρων.

Edited by VeCo

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν. Και είχαμε και 4 άτομα με ΟΡ3 που σημαίνει ότι κάτι έκανε στο meeting :lol: Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε όμορφα και γνωρίσαμε νέο κόσμο, ευχαριστώ πολύ για το όμορφο δώρο! Περιμένω πως και πως την επόμενη συνάντηση για να γίνουμε πάλι ένα! :)
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία περάσαμε :D:D:p:p:p

 

την κεντρική φώτο εγο τράβηξα η μου φαίνεται? :p

Εσύ την τράβηξες αλλά εμάς μας ξέχασες! :p :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εσύ την τράβηξες αλλά εμάς μας ξέχασες! :p :(

Δεν σας ξέχασα, ήσασταν πολύ κοντά δεν σας πήρε ο φακός :p

Link to comment
Share on other sites

Οπως παντα μια χαρα περασαμε... Μπραβο nagata για την προσπαθεια ... να συνεχισεις για να ξαναμαζευτουμε.

Και την αλλη φορα με Q&A πανελ !!!!!!

 

Και μονο για αυτο αξιζε η όλη συνάντηση.....παρακαλω τους συμμετέχοντες εφόσον μπορούν να ξανάρθουν, την επομένη φορα θα κάνω τα αδύνατα δυνατα να έρθω!

Να ερθεις γιατι εμεις ειμαστε παντα εκει....

 

Εσύ την τράβηξες αλλά εμάς μας ξέχασες! :p :(

Αμαν ρε παραπονιαρη... Τι να κανει ο ανθρωπος ? με Samsung τραβαγε ....

Θα επρεπε να του δωσω το 950 να τραβηξει καμμια σοβαρη φωτο......:p:p:p:p:

 

Δεν σας ξέχασα, ήσασταν πολύ κοντά δεν σας πήρε ο φακός :p

 

Με το τηλ που εβγαζες σε δικαιολογω απολυτα :p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

 

Με το τηλ που εβγαζες σε δικαιολογω απολυτα :p:p:p:p:p

 

εε φοβήθηκα μην πάρω τα πλακάκια και γλιστρήσω :p:p ειπα να προτιμήσω το εκρηκτικό samsungi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος μας έβγαλε φωτογραφία εμάς που κερδίσαμε στην κλήρωση??? Θέλω την αναμνηστική μου Φώτο (πρώτη φορά που κερδισα σε κληρωση)!! :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος μας έβγαλε φωτογραφία εμάς που κερδίσαμε στην κλήρωση??? Θέλω την αναμνηστική μου Φώτο (πρώτη φορά που κερδισα σε κληρωση)!! :p

 

Λογικά ο spiros2021.. αυτός που είχε το τηλεσκόπιο με το ενσωματωμένο S7 edge :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος μας έβγαλε φωτογραφία εμάς που κερδίσαμε στην κλήρωση??? Θέλω την αναμνηστική μου Φώτο (πρώτη φορά που κερδισα σε κληρωση)!! :p

 

ο άνθρωπος με το τηλεσκόπιο :p

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φωτό μπήκαν και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6965989#post6965989

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν αντε τωρα για το επόμενο...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φωτό μπήκαν και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6965989#post6965989

 

Ευχαριστω για τον συνδεσμο

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δάο τι κοιτάς και γελάς ρε, n95 ??? :")

Δεν μένεις και κοντά να ερχόσουν στην επόμενη...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν αντε τωρα για το επόμενο...

Στο οποίο ελπιζω να μη δουλευω :'(

Και να μπορεσω να ρθω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν σχολιάστηκε νομίζω είναι πόσο ωραία μας τα παίρνουν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας με τις νέες αυξήσεις !
Link to comment
Share on other sites

Περνάμε καλά στις συναντήσεις και ελπίζω γρήγορα να ξαναβρεθουμε

 

Redmi Note 3 Pro Kenzo

XTRV Beta 1 6.10.20 dev

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο spiros2021.. αυτός που είχε το τηλεσκόπιο με το ενσωματωμένο S7 edge :p

Βασίλη την επόμενη φορά μπορεί να έρθω με κανα Drone, ποτέ δεν ξέρεις :lol:

 

Μια χαρά περάσαμε, προς αναμονή για το Χριστουγεννιάτικο Meeting.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...