Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

XiaomiMi5sPlus.jpg

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Network: 2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 CDMA 800

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Dimensions: 154.6 x 77.7 x 8 mm (6.09 x 3.06 x 0.31 in)

Weight: 168 g (5.93 oz)

SIM: Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size: 5.7 Inch, 550nit

Resolution: 1080 x 1920 pixels (~386 ppi pixel density)

Multitouch: Yes

PLATFORM OS: MIUI 8.0

Android OS: v6.0.1 (Marshmallow)

CHIPSET:

Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821

CPU Quad-core (2x2.35 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo)

GPU Adreno 530

MEMORY:

Card slot No

Internal 64 GB, 4 GB RAM or 128 GB, 6 GB RAM

CAMERA:

Primary Dual 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features 1/2.3" sensor size, 1.55µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, auto-HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps

Secondary 4 MP, f/2.0, 1/3" sensor size, 2µm pixel size, 1080p

FEATURES:

Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Java No

- Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)

- MP4/DivX/XviD/WMV/H.265 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document viewer

NFC: Yes

Radio: No

USB: Type-C 1.0 reversible connector

BATTERY: Non-removable 3800 mAh battery

COLORS: Silver, Gray, Gold, Rose Gold

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοβερό τηλέφωνο τελεια χαρακτηριστικά περιμένουμε και μια μπαταρία κτήνος!!!!!Οποιος παραλάβει να μας ενημερώσει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό τηλέφωνο τελεια χαρακτηριστικά περιμένουμε και μια μπαταρία κτήνος!!!!!Οποιος παραλάβει να μας ενημερώσει

Όταν παραλάβω θα ενημερώσω. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβω θα ενημερώσω. :D:D:D

 

Ποια εκδοση και χρωμα πηρες? Γενικα για αρχικες τιμες δε μου φαινονται ιδιαιτερα υψηλες σε συγκριση με το Mi5 οταν κυκλοφορησε. Μιλαω φυσικα για την μεγαλη εκδοση των 6/128.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση και χρωμα πηρες? Γενικα για αρχικες τιμες δε μου φαινονται ιδιαιτερα υψηλες σε συγκριση με το Mi5 οταν κυκλοφορησε. Μιλαω φυσικα για την μεγαλη εκδοση των 6/128.

 

Πήρα το 6gb Ram/128gb internal storage από Vickmall. Για την ώρα έχει μόνο άσπρο χρυσό. Ναι όπως το λες, δεν είναι τόσο ακριβό όπως ήταν το Mi5 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6gb Ram/128gb internal storage από Vickmall. Για την ώρα έχει μόνο άσπρο χρυσό. Ναι όπως το λες, δεν είναι τόσο ακριβό όπως ήταν το Mi5 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

Κανα 450αρι σου βγηκε περιπου?

Καλοδουλευτο οταν παραλαβεις!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανα 450αρι σου βγηκε περιπου?

Καλοδουλευτο οταν παραλαβεις!

 

436,77€ για την ακρίβεια. Ευχαριστώ φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση θες και σε ποιό χρώμα;

Δεν έχω πάρει κάτι απ' αυτό το μαγαζί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

436,77€ για την ακρίβεια. Ευχαριστώ φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

καλοδούλευτο φιλε μου !!η αληθεια ειναι οτι το γλυκοκοιτάζω και εγω το plus και μου κανει εντυπώσει που βγηκε σε τετοια τιμη και ειδικα με τα 6gb ram !!:blink::blink: 423 ευρω το εχει τωρα το vickmall

σου το εστειλαν ειδη φιλος??αναμενουμε με αγωνία μολις το παρεις στα χερια σου και να μας πεις κυρίως ποση βελτιωσει εχει στην καμερα μιας και εκει ειναι η κυρια αναβάθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Μάνθο 423€ έλεγε και τότε το Vickmall αλλά η κάρτα μου χρεώθηκε με 436,77€. Πέμπτη απόγευμα έκανα την παραγγελία. Ακόμα δεν μου έστειλαν tracking number. Τη Δεύτερα πιστεύω να έχω tracking number. Και εγώ θεωρώ ότι είναι καλή η τιμή γι αυτά τα specs.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο μα παραλαβεις!OIS στην καμερα, δεν εχει?

Απ' ότι λέει εδώ όχι http://en.miui.com/thread-370874-1-1.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Μάνθο 423€ έλεγε και τότε το Vickmall αλλά η κάρτα μου χρεώθηκε με 436,77€. Πέμπτη απόγευμα έκανα την παραγγελία. Ακόμα δεν μου έστειλαν tracking number. Τη Δεύτερα πιστεύω να έχω tracking number. Και εγώ θεωρώ ότι είναι καλή η τιμή γι αυτά τα specs.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

αα οκ παντως στην περιγραφη γραφουν αυτο Xiaomi Mi5S Plus 5.7inch FHD 6GB 128GB 4G και απο κατω στα specks γραφουν 64 gb με 4gb ram!!??

Link to comment
Share on other sites

αα οκ παντως στην περιγραφη γραφουν αυτο Xiaomi Mi5S Plus 5.7inch FHD 6GB 128GB 4G και απο κατω στα specks γραφουν 64 gb με 4gb ram!!??

Το 6/128 είναι. Ξέχασαν να το αλλάξουν από κάτω. Αν έχουν κάνει τέτοια πατάτα μαύρο φίδι που τους έφαγε. Το 4/64 είναι out of stock. Και στο email που μου έστειλαν για την παραγγελία 6/128 γράφει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έστειλαν tracking number. Τη Δεύτερα πιστεύω να έχω tracking number. .

 

Tracking number να αναμενεις από την επόμενη Δευτέρα και μετά (10/10). Όλη την εβδομάδα είναι μεγάλη εθνική γιορτή στην κινα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tracking number να αναμενεις από την επόμενη Δευτέρα και μετά (10/10). Όλη την εβδομάδα είναι μεγάλη εθνική γιορτή στην κινα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ωχ δεν τσέκαρα το κινέζικο εορτολόγιο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλαβεις.

Ενα μεγάλο μείον του PLUS, σε σχέση με το απλό, είναι ότι φοράει τον παλιό φακό IMX258.

Το μικρό φοράει τον ολοκαίνουριο IMX378...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλαβεις.

Ενα μεγάλο μείον του PLUS, σε σχέση με το απλό, είναι ότι φοράει τον παλιό φακό IMX258.

Το μικρό φοράει τον ολοκαίνουριο IMX378...

 

που το ειδες αυτο φιλε μου??γιατι εδω λεει οτι ειναι Sony IMX378 Exmor RS

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi5s-plus

δεν θελω να πιστευω και εγω οτι εχουν κανει τετοια πατατα με της καμερες!!!!:mad: γιατι γενικα αρκετα ειδαμε και απο την samsung με διαφορετικους σενσορες!!

Link to comment
Share on other sites

που το ειδες αυτο φιλε μου??γιατι εδω λεει οτι ειναι Sony IMX378 Exmor RS

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi5s-plus

δεν θελω να πιστευω και εγω οτι εχουν κανει τετοια πατατα με της καμερες!!!!:mad: γιατι γενικα αρκετα ειδαμε και απο την samsung με διαφορετικους σενσορες!!

Δες εδώ http://www.gizbeat.com/10906/compare-xiaomi-mi5s-vs-xiaomi-mi5s-plus-vs-xiaomi-mi5-standard-the-xiaomi-mi5s-review-of-specifications/. Το άρθρο λοιπόν λέει ότι θα έχει δύο κάμερες με αισθητήρες ΙΜΧ258 όπως έχει το Redmi Pro. Η συμπεριφορά των φακών θα είναι πιο κοντά στο P9 της Huawei γιατί έχει ένα ασπρόμαυρο και ένα έγχρωμο αισθητήρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.gizbeat.com/10906/compare-xiaomi-mi5s-vs-xiaomi-mi5s-plus-vs-xiaomi-mi5-standard-the-xiaomi-mi5s-review-of-specifications/. Το άρθρο λοιπόν λέει ότι θα έχει δύο κάμερες με αισθητήρες ΙΜΧ258 όπως έχει το Redmi Pro. Η συμπεριφορά των φακών θα είναι πιο κοντά στο P9 της Huawei γιατί έχει ένα ασπρόμαυρο και ένα έγχρωμο αισθητήρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως λεει κι ο φιλος, εχει -δυστυχως- τον ΙΜΧ258, ο οποιος -δεδομενου και του τραγικου software επεξεργασίας των κινεζων- δινει αποτελέσματα κατω του μετριου (ουσιαστικα copy paste η αποδοση του Redmi pro θα είναι). Δυστυχως ο ολοκαίνουριος 378 (που θα εχουν και τα νεα pixel phones, που θα παρουσιαστουν) μπηκε μονο στο "μικρο" αδελφακι....

Link to comment
Share on other sites

στο μικρο καλυτερη καμερα στο μικρο το καλο δακτυλικο αποτυπωμα και στο μπροστα μερος... μα γτ τετοιες ********???
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι και copy paste του Redmi Pro. Όπως λένε θα είναι μία κάμερα πιο κοντά στο P9. Θα το δούμε στην πράξη παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...