Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LeEco Le 2

 

leeco-le2-banner.jpg

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 74.2 x 151.1 x 7.5 mm
  • Weight: 153 g
  • SoC: MediaTek Helio X20 (MT6797)
  • CPU: 2x 2.3 GHz ARM Cortex-A72, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 10
  • GPU: ARM Mali-T880 MP4, 700 MHz, Cores: 4
  • RAM: 3 GB, 933 MHz
  • Storage: 32 GB
  • Display: 5.5 in, LCD, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • Camera: 4608 x 3456 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

 

Χρήσιμα:

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω πως οποιοσδήποτε αγόρασε με custom multilanguage rom έχει ήδη TWRP;

Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως οποιοσδήποτε αγόρασε με custom multilanguage rom έχει ήδη TWRP;

Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν το έχω στα χέρια μου.

εμενα το le max 2 ηρθε με custom multilanguage αλλα φοραγε ΜΑΜΑ RECOVERY ΤΗΣ LETV..........

Link to comment
Share on other sites

εμενα το le max 2 ηρθε με custom multilanguage αλλα φοραγε ΜΑΜΑ RECOVERY ΤΗΣ LETV..........

 

Και σε μένα το ίδιο συνέβη με το Le 2 μου...

Πέρασα τη rom του Ιταλού & όλα ok!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

απο καμερες πως τα παει?και ωρες οθονης?

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

απο καμερες πως τα παει?και ωρες οθονης?

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από κάμερα μου φαίνεται ότι είναι πολύ καλή στο φως της ημέρας ή σε συνθήκες επαρκούς φωτισμού, με λεπτομέρειες & ωραία φυσικά χρώματα (αρκετά ανώτερη του μέσου όρου!)

Η ποιότητα δεν είναι το ίδιο καλή τη νύχτα ή σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, με αρκετό θόρυβο.

Η μπαταρία βγάζει σχετικά άνετα το 24ωρο, με περίπου 4,5 ώρες οθόνη σε προσεκτική χρήση & περίπου 4 ώρες οθόνη σε βαριά χρήση.

Πολύ καλή η λειτουργία της ταχείας φόρτισης.

Ποιότητα κατασκευής & fingerprint sensor εκπληκτικά, όπως & ο ήχος από το ηχείο & ιδιαίτερα από το usb c port!

Οι υπέρυθρες & το remote control μου θύμισαν τα νιάτα μου, τη Nokia & το 3650 μου! :D

Μοναδικό μείον ίσως είναι η έλλειψη κάρτας μνήμης....

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το έχω και εγώ πολύ καλή συσκευή αφού πέρασα την ρομ του Ιταλού με τη βοήθεια του οδηγού που έγραψε ένα μέλος μας. Με την ρομ που είχε το κινητό κρασαρε στα πάντα και στην φόρτιση ζεματαγε. Πολύ καλό σε όλα του η μπαταρία του μου φάνηκε ότι έπεσε γρήγορα αλλά ήταν 1 φόρτιση και πολύ πείραγμα σε αναμονή η δοκιμή του GPS
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το έχω και εγώ πολύ καλή συσκευή αφού πέρασα την ρομ του Ιταλού με τη βοήθεια του οδηγού που έγραψε ένα μέλος μας. Με την ρομ που είχε το κινητό κρασαρε στα πάντα και στην φόρτιση ζεματαγε. Πολύ καλό σε όλα του η μπαταρία του μου φάνηκε ότι έπεσε γρήγορα αλλά ήταν 1 φόρτιση και πολύ πείραγμα σε αναμονή η δοκιμή του GPS

 

που βρισκεται αυτος ο περιφημος οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Και από GPS τα πάει τέλεια και μέσα στην πόλη. Η μπαταρία σήμερα με την 2 φόρτιση τα πάει πολύ καλά. Η κάμερα εντός σπιτιού δεν μου άρεσε στο ζουμ δεν είχε καλή ποιότητα θα δοκιμάσω και μέρα., νυχτερινή το xiaomi note 3 νομίζω τα πήγαινε καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαφνικα χωρις να εχω πειραξει τιποτα οταν παω να κανω κληση μου παρουσιαζει το εξης προβλημα :ενω κανει την κληση μου πεταει ενα παραθυρο κατω που γραφει Δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες google paly εχει σταματησει μηπως γνωριζει καποιος τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαφνικα χωρις να εχω πειραξει τιποτα οταν παω να κανω κληση μου παρουσιαζει το εξης προβλημα :ενω κανει την κληση μου πεταει ενα παραθυρο κατω που γραφει Δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες google paly εχει σταματησει μηπως γνωριζει καποιος τι να κανω

 

δοκιμασε να διαγραψεις την data της εφαρμογης και κανε ρισταρτ να δουμε αν βγει κατι

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι

 

Ισως καποιος με περισσοτερες γνωσεις βοηθησει,εγω οποτε βγαζει μυνηματα το google services αυτο εκανα,ειδικα οταν κολλουσε το google play,εχω το Χ600

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια εβδομαδα περιπου χρησης ας κανω και εγω ενα μινι review..

να τονισω οτι οι γνωσεις μου δεν ειναι εξειδικευμενες

η επιλογη μου ηταν το τριανταφυλλι/χρυσο μιας και δεν υπηρχε αλλο διαθεσιμο..επιβεβαιωνω και αλλου φιλου την αποψη οτι ειναι το πιο ωραιο χρωμα που εχω δει σε κινητο,δεν ειναι γυναικειο αλλα αυτα ειναι κ γουστα..

σε οτι αφορα το design και την ποιοτητα κατασκευης το κινητο ειναι πραγματικα εργο τεχνης,ειναι σαν κοσμημα,ελεγκαντ...θυμιζει φιλοσοφια iphone με εντονα μεταλλικα στοιχεια αλλα με πιο καλη αισθητικη..σαυτο το κομματι ενθουσιαστηκα,ειναι οτι πιο ομορφο εχω πιασει στο χερι μου και εχω αλλαξει πανω απο 100 κινεζικα κινητα συν των αιφοουν...μονο σαμσουνγκ δεν ειχα ποτε..πιο εξειδικευμενα τωρα

1)οθονη ωραια χρωματα,ωραιο το μαυρο,εντονη κατω απο τον ηλιο,παρα πολυ καλη αποκριση,αρκετη φωτεινοτητα..νομιζω οτι με ικανοποιει απολυτα ξεροντας σαφως οτι δε μπορει να πλησιασει τις σαμσουνγκ οθονες βαθμολογια 8/10

2)ταχυτητα απο ενα σημειο κ μετα νομιζω οτι ειναι υπερβολη οι πυρηνες,η διαθεσιμη ραμ κλπ για τη χρηση που εγω το κανω παντα..κανενα παραπονο στη ταχυτητα αλλα δε μπορω να πω οτι τρελαθηκα με τις διαφορες που εχει σε σχεση με το honor 3c 2gb ram που δουλευα αρκετο καιρο βαθμολογια 8/10

3)καμερα πεντακαθαρες φωτο με φωτισμο μερας αρκετα καλο σε πιο σκοτεινα σημεια αλλα εχει διαφορα με τις πραγματικα καλες καμερες κινητων...ειναι ομως παρα πολυ καλη...φλας δυνατο οχι ομως κορυφαιο,το honor ειχε πιο λευκο κ πιο εντονο βαθμολογια 7/10

4)μπαταρια παρα πολυ καλη σαν διαρκεια,γρηγορη φορτιση οταν δεν λειτουργεις ταυτοχρονα το τηλ κατα την φορτιση,αν το χρησιμοποιεις φορτιζει με πολυ αργο ρυθμο βαθμολογια 8/10

5)ποιοτητα ηχειων παρα πολυ καλη,ικανοποιητικο ηχειο κατα την κληση οχι ομως απο τα πολυ δυνατα βαθμολογια 7/10

6)gps δε δοκιμασα

 

απο την εμπειρια μου ολα τα παραπανω μπορουν να εκτοξευθουν με μια καλη ρομ γιατι εδω αρχιζουν κ τελειωνουν τα θεματακια του,ειναι αγορασμενο απο ταινιντιλ

τι εννοω θεματακια?καταρχην μπασταρδεμενη ρομ,με αγγλικα στο 70% των ρυθμισεων

μολις πεσει η μπαταρια στο 15% κολλαει βγαζοντας το μηνυμα eui stopped η καπως ετσι...αρα στο 20% θελει φορτιση...

σε χρηση και σε φορτιση ζεσταινεται αρκετα εντονα ...φοραει την 3s...και γενικα λιγο αντιεργονομικη ρομ πχ αν κατεβαζεις το δακτυλο απο το πανω μερος της οθονης δεν εχει συντομευση ρυθμισεων,την εχει με αλλο τροπο αλλα πολυ ελλιπης λιστα...γενικως κανει μπαμ οτι ειναι κακη εκδοση χωρις να σημαινει οτι δεν δουλευεται ευχαριστα σαν κινητο..πιστευω οτι θα βελτιωθει πολυ στη συνεχεια...

 

αλλα επαναλαμβανω ποιοτητα απτη,σχεδιαση κλπ παιρνει το απολυτο δεκα...

Edited by ggkrizio
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει το κινητο μπορει να μου πει καποιος κατοχος ποσο ακριβως ροζιζει το χρωμα του κινητου.Κολλαω μονο στο χρωμα αν μην φαινεται τελειως ροζ και με δουλευουν ολοι.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την 3σ είχα στην αρχή αλλά μου πέταξε πολλα μηνύματα για σφάλματα και κρασαρε συχνά και έτσι πέρασα του ιταλού καιεδώ και αρκετές μέρες δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα

όσο για τον φίλο που ρωτάει για το χρώμα δεν είναι τόσο ανοιχτό ροζ όσο φενετε σε πολλές φωτογραφίες στο ίντερνετ ανησυχούσα και εγώ μέχρι να το δω από κοντά

κάποια θήκη σαν αυτή έχετε δοκιμάσει? http://www.ebay.com/itm/Luxury-Aluminum-Slim-Mirror-Metal-PC-Hard-Back-Case-Cover-For-Letv-Le-2-Max-2-/222122766190?var=&hash=item33b78c6f6e:m:mXbfbH_-H31QEZq7fvdlw1g

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την 3σ είχα στην αρχή αλλά μου πέταξε πολλα μηνύματα για σφάλματα και κρασαρε συχνά και έτσι πέρασα του ιταλού καιεδώ και αρκετές μέρες δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα

όσο για τον φίλο που ρωτάει για το χρώμα δεν είναι τόσο ανοιχτό ροζ όσο φενετε σε πολλές φωτογραφίες στο ίντερνετ ανησυχούσα και εγώ μέχρι να το δω από κοντά

κάποια θήκη σαν αυτή έχετε δοκιμάσει? http://www.ebay.com/itm/Luxury-Aluminum-Slim-Mirror-Metal-PC-Hard-Back-Case-Cover-For-Letv-Le-2-Max-2-/222122766190?var=&hash=item33b78c6f6e:m:mXbfbH_-H31QEZq7fvdlw1g

 

Οι θήκες σε μαύρη και ασημί είναι πολύ ωραίες . Σε χρυσό μοιάζει λίγο γύφτικη . Γούστα είναι αυτά (τις έχω και τις τρεις) . Αν θέλεις φώτο πες μου που να τις ανεβάσω , εδώ μπλοκάρει (είναι 4-5 Mb η κάθε μια) . Τις πήρα από εδώ : http://www.aliexpress.com/item/1PCS-New-Luxury-Plating-Aluminum-Metal-Frame-Mirror-Acrylic-Back-Case-For-Letv-Le-2-Le/32667937022.html

Δες τα feedback είναι δικά μου .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες σε μαύρη και ασημί είναι πολύ ωραίες . Σε χρυσό μοιάζει λίγο γύφτικη . Γούστα είναι αυτά (τις έχω και τις τρεις) . Αν θέλεις φώτο πες μου που να τις ανεβάσω , εδώ μπλοκάρει (είναι 4-5 Mb η κάθε μια) . Τις πήρα από εδώ : http://www.aliexpress.com/item/1PCS-New-Luxury-Plating-Aluminum-Metal-Frame-Mirror-Acrylic-Back-Case-For-Letv-Le-2-Le/32667937022.html

Δες τα feedback είναι δικά μου .

σκεφτόμουν για την θήκη που είναι σε ίδιο χρώμα με το τηλέφωνο αν και η μαυρη δεν θα ήταν και άσχημη

δεν μπορώ να κάνω login με το κινητό sto myphone

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας,εχω το τηλεφωνακι με τον helio x20 αλλα η rom που εχει ειναι ενα χαλι μηπως μπορω να βρω μια rom να του βαλω? η δικη του ειναι καπως χαλια σας ευχαριστω πολυ :-)
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας,εχω το τηλεφωνακι με τον helio x20 αλλα η rom που εχει ειναι ενα χαλι μηπως μπορω να βρω μια rom να του βαλω? η δικη του ειναι καπως χαλια σας ευχαριστω πολυ :-)

κοιτα εδω φιλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434839&page=9 ετσι περασα την ρομ και ειναι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω φιλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434839&page=9 ετσι περασα την ρομ και ειναι ολα καλα

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα :-) τελικα την εβαλα κ εγω :-) παιζει να βγουνε κι'αλλες rom η εδω θα μεινουμε πχ

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

περασα εχθες αυτην την rom παιδια http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/#prettyPhoto

 

ειναι πολυ καλη αλλα για ιταλικες διαβασα αρκετες διαβασα κ δεν καταλαβα ακριβως :-) εχει βγει κατι αλλο? δεν με επηγει να την αλλαξω ειναι πολυ σταθερη κ γρηγορη

 

τα προβληματακια τα δικα μου ειναι τα εξης

1)στην καμερα στην photo δεν γραφει 16Μ αλλα 8 μονο κ δεν εχει αλλη επιλογη εκτος αν δουλευει ετσι

2)στα μυνηματα τα sms που μου ερχονται δεν μπορω να τα σβησω ενω δεν τα εχω διαβασει μου λεει τα μυνηματα σταματησαν να λειτουργουν οποτε το επυχηρω απλα μπαινω στο μυνημα το διαβαζω κ απο εκει μπορω να το σβησω

3)δεν εχει καλη μεταφραση στα ελληνικα πολλα αγγλικα εχει κ λιγα ελληνικα ενω εχεις διαλεξει ελληνικα

 

Κατα τα αλλα απιστευτο τηλεφωνο απλα

Σας ευχαριστω πολυ παιδια

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

περασα εχθες αυτην την rom παιδια http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/#prettyPhoto

ειναι πολυ καλη αλλα για ιταλικες διαβασα αρκετες διαβασα κ δεν καταλαβα ακριβως :-) εχει βγει κατι αλλο? δεν με επηγει να την αλλαξω ειναι πολυ σταθερη κ γρηγορη

τα προβληματακια τα δικα μου ειναι τα εξης

1)στην καμερα στην photo δεν γραφει 16Μ αλλα 8 μονο κ δεν εχει αλλη επιλογη εκτος αν δουλευει ετσι

2)στα μυνηματα τα sms που μου ερχονται δεν μπορω να τα σβησω ενω δεν τα εχω διαβασει μου λεει τα μυνηματα σταματησαν να λειτουργουν οποτε το επυχηρω απλα μπαινω στο μυνημα το διαβαζω κ απο εκει μπορω να το σβησω

3)δεν εχει καλη μεταφραση στα ελληνικα πολλα αγγλικα εχει κ λιγα ελληνικα ενω εχεις διαλεξει ελληνικα

Κατα τα αλλα απιστευτο τηλεφωνο απλα

Σας ευχαριστω πολυ παιδια

 

να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι από που είχα κατεβάσει την ρομ αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα σε τίποτα και δεν μου έχει βγάλει κανένα σφάλμα ούτε έχω πρόβλημα με θερμοκρασίες όπως στην αρχή τα ελληνικά όσα έχει είναι σε αρκετά καλό επίπεδο

η κάμερα είναι πολύ καλή ακόμα σε χαμηλό φωτισμό βγάζει καλές φωτογραφίες χωρίς να έχεις φλας της δίχνει καλά το έχω δοκιμάσει με redmi note3 και είναι πιο καλές οι φωτογραφίες, νύχτα δεν το έχω δοκιμάσει όμως να πω την αλήθεια. κοίτα να ελέγξεις τα premision τον εφαρμογών που έχεις καθώς και τί θα μένει ανοιχτό. στο κινητό μου γράφει εμένα eui version 5.6.014s stable

moly lr11 w1539 md mp v12.2.p24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...