Jump to content

Blackview A8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η BLACKVIEW μεχρι τωρα μας εχει τιμησει με πολλα μοντελα ειδικα στη μικρη κατηγορια. Με μια μικρη αναζητηση στο φορουμ μας, ομως, βλεπω οτι εκτος απο το BV2000 και το μικροτερο αδελφακι του BV2000s, τα αντιστοιχα νημα τους, δεν εχουν μεγαλη κινηση. Αυτο σημαινει ειτε οτι δεν βρηκαν μεγαλη ανταποκριση ειτε οτι ειναι απροβληματιστα!

Σημερα εγω παρελαβα ακομα ενα μοντελο της στην χαμηλη κατηγορια και ο λογος που ανοιγω νημα ειναι με εντυπωσιασε για την εικονα που παρουσιαζει σαν συσκευη. Επισης να σημιωθει οτι στην συσκευασια του περιλαμβανεται μια πολυ ομορφη θηκη και ακουστικα!

Προκειται για το Blackview A8 στις 5.0inch που φορα Android 5.1 και εχει 1GB RAM και 8GB ROM, φορα τον MT6580A Quad Core στα 1.3GHz.

Ενα τυχαιο λινγκ

http://www.geekbuying.com/item/Blackview-A8-5-0inch-HD-Screen-3G-Smartphone-Android-5-1-1GB-RAM-8GB-ROM-MT6580A-Quad-Core-1-3GHz-8-0MP-WIFI-GPS---Gold-366308.html?source=ShareAsale

 

http://image4.geekbuying.com/content_pic/201604/geekbuying-eaad6a73-5081-4c95-ac63-9c5590a70acb.jpg

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γαι πες πως πάει απο κάμερα - gps - μπαταρία κτλπ.

Αφού το έχεις κάνε μια παρουσίαση για τι το έβλεπα και εγώ πριν κάποιες μέρες και σκεπτόμουν την αγορά για την μάνα μου , η μπαταρία πάντως λογικά δεν θα πρέπει να βγάζει την μέρα με κάπως εντατική χρήση λίγο απο όλα.Πάντως η σχεδίαση του είναι πολύ όμορφη.

Καλοδούλευτο !!!

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου, μην βαρας!:p

 

Να πω λοιπον λιγα λογια για αρχη.

Συσκευασια, κουτι που προδιαθετει για ακριβοτερο κινητο.

Μεσα εχει μια εξαιρετικη θηκη, με θηκη και οχι αυτοκόλλητο, κατι που πολλοι οπως κι εγω το προτιμουν. Επισης περιεχονται ακουστικα!!!!!!!

Εμφανιση συσκευης αρκετο ομορφο χωρις κατι υπερβολικο.

Ομορφα χρωματα οθονης και δεν ειδα καποια εφαρμογη περιττη.

Καμερα καλη για την κατηγορια, δεν εχω κανει ακομα πολλες δοκιμες.

Ακουστικο και μικροφωνο πολυ δυνατο (ισως υπερβολικα)

Wifi πιανει στο δωματιο που λιγα πιανουν στις δοκιμες μου.

Σημα κινητης κανονικα. πιανει 3g ευκολα.

Αυτα για τωρα.

 

Παρηγγειλα ηδη και δευτερο να ερχεται!:D

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σορέος οπως θα λέγαμε και στο χωριό μου (Κάτω Παρτάλι) , όταν μπορέσεις κάνε ένα τεστ πλοήγησης με εναν πλοηγό και βάλε καμιά φωτογραφία να δουμε τι τραβάει , το Breeze που έχω ακόμα για 8αρα κάμερα είναι πολύ καλό, ελπίζω να μας πεις μετά από κάποιες φορτίσεις τι παίζει με τη μπαταρία !

Απο πιο κατάστημα που τα τσίμπησες ?

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Σορέος οπως θα λέγαμε και στο χωριό μου (Κάτω Παρτάλι) , όταν μπορέσεις κάνε ένα τεστ πλοήγησης με εναν πλοηγό και βάλε καμιά φωτογραφία να δουμε τι τραβάει , το Breeze που έχω ακόμα για 8αρα κάμερα είναι πολύ καλό, ελπίζω να μας πεις μετά από κάποιες φορτίσεις τι παίζει με τη μπαταρία !

Απο πιο κατάστημα που τα τσίμπησες ?

 

Καμια σχεση με το Μπριζ. Το ειχα και ξερω! (καλο εργαλειο). Αλλα απο φωτο..... μαπα!

Για την πλοηγηση και μπαταρια προσεχως νεωτερα.

Για το καταστημα σου στελνω πμ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου έβαλες φιτιλιές τώρα με την κάμερα , στα δικά μου μάτια η φωτογραφίες που τράβαγε ήταν αρκετά καλές και τώρα έρχεσαι και μου λες πως σε σχέση με το Α8 είναι μάπα ? Επιβεβαίωσε το και το τσιμπάω σήμερα απο το μαγαζί που το πήρες (απο που ?)

 

Απο κάρτες παίρνει 2 σιμ + κάρτα μνήμης ή 1σιμ και 1 κάρτα μνήμης ?

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου, μην βαρας!:p

 

Να πω λοιπον λιγα λογια για αρχη.

Συσκευασια, κουτι που προδιαθετει για ακριβοτερο κινητο.

Μεσα εχει μια εξαιρετικη θηκη, με θηκη και οχι αυτοκόλλητο, κατι που πολλοι οπως κι εγω το προτιμουν. Επισης περιεχονται ακουστικα!!!!!!!

Εμφανιση συσκευης αρκετο ομορφο χωρις κατι υπερβολικο.

Ομορφα χρωματα οθονης και δεν ειδα καποια εφαρμογη περιττη.

Καμερα καλη για την κατηγορια, δεν εχω κανει ακομα πολλες δοκιμες.

Ακουστικο και μικροφωνο πολυ δυνατο (ισως υπερβολικα)

Wifi πιανει στο δωματιο που λιγα πιανουν στις δοκιμες μου.

Σημα κινητης κανονικα. πιανει 3g ευκολα.

Αυτα για τωρα.

 

Παρηγγειλα ηδη και δευτερο να ερχεται!:D

 

Notification led ? (Λέμε τώρα)

Φωτιζόμενα capasitive ?

Link to comment
Share on other sites

Notification led ? (Λέμε τώρα)

Φωτιζόμενα capasitive ?

 

Δυστυχως οχι και στα δυο, πλεονεκτη! :p

Στην κληση αναβοσβηνει και το πισω φλας. (μαλλον θα ρυθμιζεται).

Εχει φλας και στην εμπρος καμερα.

Φωτογραφιες ειναι στο μεσο της κατηγοριας και λιγο πιο πανω.

Το περιεργο ειναι οτι τραβα καλο βιντεο και μπορεις να κανεις και ζουμ.

GPS με βρηκε αμεσως και σωστα, διατηρω ομως επιφυλαξεις αν θα διατηρει σωστα το στιγμα κατα την πλοηγηση σε πολη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψαχνω για την γυναίκα μιας και το λενοβο της έσπασε μετά από δυομιση χρόνια.... Ήθελα να ρωτήσω αν ρολαρει άνετα χωρίς κολλήματα και γενικά για την εμπειρία χρήσης του, μιας και σε αυτά τα λεφτά είναι επιφοβο να κολλάει με αυτόν τον επεξεργαστή. Παρατηρησατε κάτι τέτοιο? Είναι πάντως προκλητικα καλό σε αυτήν την τιμή
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πως είναι μέχρι τώρα οι εντυπώσεις σου ? Απο gps τι λέει ?

 

Φιλε δεν το δουλευω. Στο ντουλαπι ειναι παρεα με αλλα αδελφακια του.

Gps με εβρισκε ευκολα αλλα δεν το δοκιμασα σε πλοηγηση και διατηρω επιφυλαξεις.

Η απαντηση μου για οποιον σκεφτει να το αγορασει, ειναι να το κανει με κλειστα ματια.

Επισης η θηκη με την οποια συνοδευεται, ειναι πολυ .... μουρατη.

Μια καλη αγορα σε χαμηλη τιμη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα.

Εχω κανει δυο παραγγελιες και τα δυο μαγαζια(everbuying και gearbest) ειναι μαλλον out of stock.

Καμια προταση κανεις απο που να το παρω?

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχω κανει δυο παραγγελιες και τα δυο μαγαζια(everbuying και gearbest) ειναι μαλλον out of stock.

Καμια προταση κανεις απο που να το παρω?

 

Κοιταξε σε μερικα καταστηματα του Αλι. Το εχουν ακομα σε χαμηλη τιμη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με το Geekbuying με ενημέρωσαν πως έχει σταματήσει η παραγωγή του και ακύρωσα την παραγγελία αφού περίμενα 2 εβδομάδες να παραλάβουν από το εργοστάσιο .

 

My order was made 12/05/2016 and you have not wrote anywhere that the product is not in stock ! What is the matter with you people it’s been more than 15 days and you haven’t get the phone in stock ???? When are you going to deliver it ??? If I knew it I wouldn’t make the order , its very sad from a respective e-shop like yours to do such things ….

 

Hi dear,

Thanks for your order.

We are sorry to tell you that the item you have purchased "366310" has stopped production.

For the case ,would you like to change into another product that you want ?Or have you any opinion?

Looking forward to your earlier reply.we apologize for this inconvenience .

We apologize for the inconvenience.

If you have any question, please let us know.

Have a nice day.

Best regards,

Debbie

 

Erimitis ελπίζω να σε βοήθησα μην φας και εσύ φόλα σαν εμένα.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με το Geekbuying με ενημέρωσαν πως έχει σταματήσει η παραγωγή του και ακύρωσα την παραγγελία αφού περίμενα 2 εβδομάδες να παραλάβουν από το εργοστάσιο .

 

My order was made 12/05/2016 and you have not wrote anywhere that the product is not in stock ! What is the matter with you people it’s been more than 15 days and you haven’t get the phone in stock ???? When are you going to deliver it ??? If I knew it I wouldn’t make the order , its very sad from a respective e-shop like yours to do such things ….

 

Hi dear,

Thanks for your order.

We are sorry to tell you that the item you have purchased "366310" has stopped production.

For the case ,would you like to change into another product that you want ?Or have you any opinion?

Looking forward to your earlier reply.we apologize for this inconvenience .

We apologize for the inconvenience.

If you have any question, please let us know.

Have a nice day.

Best regards,

Debbie

 

Erimitis ελπίζω να σε βοήθησα μην φας και εσύ φόλα σαν εμένα.

 

Έχω κάνει και εγώ μια παραγγελία από aliexpress για το A8, το παρήγγειλα στις 13/05, είχε μεγάλο processing time(δεν το είχα προσέξει) και ο πωλητής το έστειλε χτες με SG.

 

Γνωρίζει κανείς γιατί σταμάτησε η παραγωγή? Τι παίχτηκε? Λέτε να έχουμε κανένα θέμα όσοι το έχουν παραλάβει/παραγγείλει

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και εγώ μια παραγγελία από aliexpress για το A8, το παρήγγειλα στις 13/05, είχε μεγάλο processing time(δεν το είχα προσέξει) και ο πωλητής το έστειλε χτες με SG.

 

Γνωρίζει κανείς γιατί σταμάτησε η παραγωγή? Τι παίχτηκε? Λέτε να έχουμε κανένα θέμα όσοι το έχουν παραλάβει/παραγγείλει

 

πολυ απιθανο μου φαινεται.

Ισως θελει επιβεβαιωση. Αλλα και αν ακομα ειναι αληθεια, αυτο σε τιποτα δεν επειρεαζει τους ηδη κατοχους. Για μενα το κινητο ειναι απο τα καλυτερα στη χαμηλη κατηγορια που εχω αγορασει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη .Δεν διαβασα το νημα και μολις το παρηγγειλα απο Minideal.

Ελπιζω να εχει αποθεμα και να στειλει.Ειναι το τριτο μαγαζι που κανω παραγγελια οποτε πολυ πιθανον το geek να λεει αληθεια και να φαμε τζαμπα χρονο.

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

πολυ απιθανο μου φαινεται.

Ισως θελει επιβεβαιωση. Αλλα και αν ακομα ειναι αληθεια, αυτο σε τιποτα δεν επειρεαζει τους ηδη κατοχους. Για μενα το κινητο ειναι απο τα καλυτερα στη χαμηλη κατηγορια που εχω αγορασει.

Συμφωνώ!

Έχω πάρει 2 για δώρο και είναι σούπερ ευχαριστημένες ;)

 

Το μόνο "κακό" ή έλλειψη αισθητήρα... :cool:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη .Δεν διαβασα το νημα και μολις το παρηγγειλα απο Minideal.

Ελπιζω να εχει αποθεμα και να στειλει.Ειναι το τριτο μαγαζι που κανω παραγγελια οποτε πολυ πιθανον το geek να λεει αληθεια και να φαμε τζαμπα χρονο.

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

 

Τελικά σου στείλανε tracking Number ? Αν είναι να το παραγγείλω και εγώ .

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω.Θα τους δωσω και το 3 ημερο και μετα θα ανοιξω στο paypal

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ένα από τα 3 Α8 μας έβγαλε πρόβλημα στο ακουστικό.......

 

Τα άλλα 2 ακόμα είναι ΟΚ αλλά ρωτώντας τα κορίτσια πως τα πάνε οι συσκευές μου είπαν και οι 2 πολύ κατανάλωση μπαταρίας ακόμα και στην αναμονή....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στειλει το minideal παμε για λενοβο η asus

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

 

Ριξε μια ματιά και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436861

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δςν κοιτας το blackview omega, ξεκιναει απο 80 ευρω και εχει 2gb. Ξερω οτι ειναι ισως λιγο ασχετο το μηνυμα μου αλλα μιας και ψαχνεις αυτο και δεν το βρισκεις. Ψαχνω και εγω ξανα για blackview και κοιταω αρκετα μοντελα τους στο kimovil, μιας και το bv5000 μετα απο απειρες πτωσεις καποια στιγμη εσπασε η οθονη του :(
Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο λυσεις ειναι καλες.Λεω μετα απο τοσα κινεζικα να παω σε κατι ποιο επωνυμο γιατι οπως εγραψα το τελευταιο 3μηνο εχω 3 κινητα κατεστραμενα

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...