Jump to content

myphone.gr @ Versus: H τιτανομαχία των ναυαρχίδων του 2016


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά είναι η αγαπημένη σας ναυαρχίδα για το 2016  

721 members have voted

  1. 1. Ποιά είναι η αγαπημένη σας ναυαρχίδα για το 2016

    • HTC 10
      199
    • Huawei P9
      44
    • LG G5
      31
    • Samsung Galaxy S7
      232
    • Sony X Performance
      26
    • Xiaomi Mi5 Plus
      121
    • Καμία από τις παραπάνω δεν με ενθουσίασε
      43
    • Άλλη
      25


Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του Myphone.gr καλώς ήλθατε στο σημερινό μας.... τιτάνιο versus!

 

Η συντακτική ομάδα του αγαπημένου μας φόρουμ περίμενε πως και πως αυτό το versus. Από την ημέρα που παρουσιάστηκε το Samsung Galaxy S7 μέχρι προχθές που η HTC έδωσε στην δημοσιότητα την δική της ναυαρχίδα, το HTC 10, πέρασαν σχεδόν δύο μήνες. Εντωμεταξύ είδαμε όλες τις προτάσεις από τις μεγαλύτερες εταιρείες κατασκευαστών Android smartphones να παρελαυνουν, η κάθεμία με μια διαφορετική προσέγγιση. Το πλεονέκτημα ως τώρα έχει σίγουρα η Samsung μια και είναι η μοναδική συσκευή που έχουμε δει από κοντά, όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να βγάλουμε μια πρώτη γνώμη για το τι μας επιφυλάσσει το 2016.

 

Η Samsung λοιπόν, βαδίζοντας στα πετυχημένα χνάρια του S6 επέστρεψε με μια συσκευή κορυφαίας ποιότητας κατασκευής, οθόνης και φωτογραφικής, το Galaxy S7. Η LG με το G5 παρουσίασε το πρώτο modular smartphone μαζικής παραγωγής, θέλοντας να μπει πρώτη σε αυτή την ανεξερεύνητη περιοχή των smartphones.

 

H Sony άλλαξε το όνομα στην ναυαρχίδα της, παρουσιάζοντας μια ολοκληρωμένη πρόταση με το Χ Performance, ενώ η Xiaomi εντυπωσίασε με την πιο δυνατή (κατά τα benchmark) και οικονομική ναυαρχίδα Μi5 Pro.

 

H Κινέζικη Huawei παρουσίασε μια ιδιαίτερα ποιοτική συσκευή, το P9 εγκαινιάζοντας την συνεργασία με την Leica στον τομέα της φωτογραφικής, ενώ τέλος, η HTC μας παρουσίασε πριν λίγες μέρες το HTC 10 με κορυφαία χαρακτηριστικά.

 

Αυτοί είναι λοιπόν οι διεκδικητές του φετινού θρόνου για το καλύτερο smartphone του 2016. Εσείς ποιος πιστεύετε πως θα είναι ο νικητής του 2016; Περιμένουμε τις ψήφους σας και ένα σχόλιό σας!

 

P.S. Σε συνεργασία με τον charlie_pace4[/member] προσπαθήσαμε να φτιάξουμε εικόνα για το συγκεκριμένο versus. Η κεντρική είναι αυτή που τελικά επιλέχτηκε ανάμεσα από τρεις, όμως δεν θέλαμε να αφήσουμε παραπονεμένες τις άλλες δύο προτάσεις. Σας τις παραθέτουμε παρά κάτω.

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω το κορυφαίο κινητο ειναι το σαμσουνγκ,αλλα ψηφισα το htc,γιατι μας ρωτατε ποια ειναι η αγαπημενη μας ναυαρχιδα. Το s7 ειναι μια εξελιξη του περσινου,ενω το htc διορθωνει πολλα λαθη των τελευταιων ετων,θελουμε κατι νεο και γιατι η htc ειναι παλιος και πρωτος έρωτας και την αγαπαμε :-)
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω το κορυφαίο κινητο ειναι το σαμσουνγκ,αλλα ψηφισα το htc,γιατι μας ρωτατε ποια ειναι η αγαπημενη μας ναυαρχιδα. Το s7 ειναι μια εξελιξη του περσινου,ενω το htc διορθωνει πολλα λαθη των τελευταιων ετων,θελουμε κατι νεο και γιατι η htc ειναι παλιος και πρωτος έρωτας και την αγαπαμε :-)

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνίσω περισσότερο...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Samsung s7 edge και απο εμενα. Κερδιζει στα σημεια στις λεπτομεριες αλλα κι στην ουσια.εχει ολο το πακετο. Σαφως κ οι υπολοιπες υλοποιησεις ειναι αξιοσεβαστες!
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα επρεπε να εχουν ερθει και καποια για να τα δουμε ζωντανα? διοτι αλλο απο βιντεο και φωτο και αλλο ζωντανο να το δεις να το χρησιμοποιησεις λιγο.
Link to comment
Share on other sites

HTC 10 είναι η επιλογή. Πλήρες. Όμορφο, καινοτόμο. Σίγουρα όλα είναι κορυφαία. Στην ουσία δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Μόνο η τιμή είναι το μέτρο σύγκρισης. Όλα έχουν τα πάντα να σου προσφέρουν για να κάνεις τη δουλειά σου άριστα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη μου ναυαρχίδα για το 2016 είναι το Note 6 αλλά ψήφισα το S7 λόγω amoled και επειδή το Edge έχει 5,5 ίντσες από τις οποίες δεν μπορώ να πάω παρακάτω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ νομίζω πως είναι νωρίς για να απαντηθεί το ερώτημα. Πρέπει να έρθουν να πάρουμε πληροφορία από χρήστες και μέλη.

Τώρα ψηφίζουμε με βάση τα βίντεο των παρουσιάσεων (και προφανώς τις κρυφές μας επιθυμίες και τα "κολλήματα" μας).

Link to comment
Share on other sites

Παροτι κανενα δεν ειναι ολοκληρωμενο δινω μια ψηφο στο g5.φοραει το καλυτερο δυνατο επεξεργαστη,εχει πολυ καλη οθονη,εχει ισως την καλυτερη καμερα μαζι με το s7 και αποτι φαινεται θα εχει πολυ καλη τιμολογηση περιπου στα 600ε(παρολα αυτα μου εχει ξενισει η εμφανιση δεν πολυθυμιζει lg και περιμενω να το δω απο κοντα)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, που είναι το Lumia 950xl? Γεναρη δεν κυκλοφορησε?Παλι η ΜΣ απεξω?

 

'Οπως γράφει και η συντακτική ομάδα 'είδαμε όλες τις προτάσεις από τις μεγαλύτερες εταιρείες κατασκευαστών Android smartphones να παρελαυνουν'.... οπότε μιλάμε μόνο για Android συσκευές... σε διαφορετική περίπτωση θα έλειπε και το iPhone...

Life without music would be a mistake...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, που είναι το Lumia 950xl? Γεναρη δεν κυκλοφορησε?Παλι η ΜΣ απεξω?

 

 

. Εντωμεταξύ είδαμε όλες τις προτάσεις από τις μεγαλύτερες εταιρείες κατασκευαστών Android smartphones να παρελαυνουν, η κάθεμία με μια διαφορετική προσέγγιση. .

 

Νοεμβριο του 15 αν δεν απατωμαι...

Link to comment
Share on other sites

S7 edge εργαλείο που κάποιος θα μπορούσε να αράξει για Χρόνια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρις ακομα παιδια.το sony ας πουμε ειναι αφαντο ,το htc αδοκιμαστο.εγω παντος αν κ samsung κατοχος κ οπαδος της amoled θα πω htc.γιατι αυτη εχει αναγκη μια επιβεβαιωση γιατι αυτος ο ποιοτηκος παιχτης πρεπει να υπαρχει γιατι το φουλ αλουμινιο ειναι μακραν το πιο ωραιο σε σχεση με το γυαλι γιατι ειναι το πιο all around κινητο απο killer επιδοσεις multitasking (παντα ηταν) εχει καμερα καλη κ ηχο δεν χανει αξια σαν τα sammy κ βγαζει ενα τηλ οχι παλι σαν sammy με δυο επεξεργαστες κ βαση βιντεο απο youtube στον snap εχει κανει πατατα.επισης σεβομαι lg αλλα ειναι ασχημο τηλεφωνο κ sony το οποιο δεν εχουμε καν δει σε χρηση.απο τους δυο κινεζους δεν εχω ασχοληθει κ ειδικα ηλεκτρονικη συσκευη χωρις εγγυηση κοντα μου δεν δεχομαι.
Link to comment
Share on other sites

HTC 10 δαγκοτο υπερτερη σε πολλα σημια και αν δεν προκεται να αγορασω ποτε κινητο πανω απο 200 ευρω ! η HTC εκανε την διαφορα για μενα !
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολυτα! Ακριβώς όπως τα πες. Ίσως στα σημεία να κερδίζει η Samsung με το S7 ειδικά με την edge έκδοση αλλά επιτέλους η αγαπημένη HTC από ότι φαίνεται παρουσίασε κάτι ολοκληρωμένο. Και αυτή η αίσθηση που αφήνει το μεταλο στο χέρι δεν συγκρίνεται, παρόλο που είμαι κάτοχος S6 edge..
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Όσο και φαίνεται περίεργο το Xperia X Performance είναι πολύ καλό αλλά δεν θεωρείται η ναυαρχίδα της εταιρείας, θα παρουσιαστεί άλλος αντικαταστάτης της σειράς Ζ υπό την κατηγορία της σειράς Χ.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ακροβατώ ανάμεσα σε P9 & H10 αλλά διάλεξα το Huawei γιατί προσφέρει καλά specs χωρίς να χρειάζεται να ξοδέψεις μια μικρή περιουσία για να το αποκτήσεις. Όχι ότι είναι φθηνό και αυτό αλλά νομίζω ότι είναι μια τίμια πρόταση και με δυνατή κάμερα! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πιο ομορφο το Ρ9, αλλα επειδη τα κινητα δεν ειναι μονο ομορφια HTC 10 θεωρω οτι ειναι το καλυτερο. Αν δεν ειχαν αυτο το εμετικο κουμπι(reader ειναι το ξερω) μπροστα τοτε θα θεωρουσα οτι κερδιζει και σε εμφανιση το 10...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παντως η samsung εχει ακρως επιθετικη τιμολογιακη πολιτικη.....αυτη τη στιγμη το s7 εχει στο σκρουτζ 560€ με διετη ελληνικη εγγυηση..

το θεμα ειναι πως ειναι δυνατον να υφισταται συγκριση οταν g5 και htc10 δεν κυκλοφορουν ακομα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως η samsung εχει ακρως επιθετικη τιμολογιακη πολιτικη.....αυτη τη στιγμη το s7 εχει στο σκρουτζ 560€ με διετη ελληνικη εγγυηση..

το θεμα ειναι πως ειναι δυνατον να υφισταται συγκριση οταν g5 και htc10 δεν κυκλοφορουν ακομα!!!!!

 

Αυτή τη στιγμή πραγματική εικόνα έχουμε ουσιαστικά μόνο από το S7. Θεωρώ οτι θα βγει 1ο στην ψηφοφορία το Htc για λόγους που έγραψα σε άλλο τόπικ. Ο μεγάλος χαμένος της χρονιάς φαίνεται να είναι η Lg αν και θα σώσει τα προσχήματα με κατακόρυφη πτώση της τιμής του G5, ίσως πιο ραγδαίας και από την πτώση του G4.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ψηφισα htc 10.ομως αγαπημενα μου ειναι τα nexus 7p ,note 7 και iphone 7 plus.( και πριν σχολιασετε εμενα να δω σχολια σε αλλους που εγραψαν)

 

Εδώ έχει η ψηφοφορία συσκευές που δεν έχουν πιάσει ακόμα πολλοί καταναλωτές στα χέρια τους για να δούμε αν κουβαλάνε κουσούρια, το Note 6 σε πείραξε; Κι αυτό τούμπανο θα είναι στα χαρτιά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη μου ναυαρχίδα για το 2016 είναι το Note 6 αλλά ψήφισα το S7 λόγω amoled και επειδή το Edge έχει 5,5 ίντσες από τις οποίες δεν μπορώ να πάω παρακάτω.

 

Φίλε πάλι πρόλαβες να γράψεις αυτά που ήθελα να γράψω εγώ.

Η πραγματική ναυαρχίδα του '16 θα είναι το Note 6.

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...