Jump to content

Αυθαίρετες Αυξήσεις παγίων Cosmote


Themos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι συνδρομητής οικογενειακού πακέτου Cosmote με τρεις αριθμούς στα Cosmote Plus 45 και Cosmote Plus 65. Ανανέωσα τον 11/2015 και τους τρεις αριθμούς για 18 μήνες πετυχαίνοντας καλές εκπτώσεις. Ξαφνικά, με τον τελευταίο λογαριασμό που έλαβα στις 11.04.2016 με ενημέρωναν με ψιλά γράμματα ότι αυξάνουν μονομερώς (και αυθαιρέτως) τα πάγια κατά €2,00 αυτά των €45,00 και κατά €5,00 αυτό των €65,00, προσφέροντάς μου περισσότερα MB πλοήγησης (που ούτε τα ζήτησα, ούτε τα χρειάζομαι). Στην επικοινωνία μου με την εξυπηρέτηση πελατών που τους ενημέρωσα ότι δεν επιθυμώ να το πακέτο αυτό, με ενημέρωσαν ότι δεν έχω δυνατότητα να μην το δεχτώ και όταν τους είπα ότι θα φύγω από την Cosmote μου απάντησαν ότι θα χρεωθώ με τέλη απομείωσης διότι έχω ενεργό συμβόλαιο! Φυσικά, υπέβαλα αναφορά στην εταιρεία και ετοιμάζω αντίστοιχη αναφορά στο Συνήγορο του Καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ, διότι αυτό είναι μονομερής ουσιώδης βλαπτική μεταβολή και μου δίνει το δικαίωμα να καταγγείλω τη σύμβαση. Το επιχείρημά τους είναι ότι στους Γενικούς Όρους αναφέρουν ότι έχουν το δικαίωμα μονομερούς μεταβολής των όρων, όμως θεωρώ ότι ως Γενικός Όρος σε Δικαστήριο θα κριθεί καταχρηστικός. Εφιστώ την προσοχή σε όσους έχουν Cosmote να προσέξουν τα ψιλά γράμματα στο λογαριασμό τους και αν θέλουν να μου στείλουν pm γιατί θα κινηθώ νομικά και θεωρώ ότι θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα να κινηθούμε ομαδικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή θα πας στα δικαστήρια για 7 ευρώ Χ 12 μήνες = 84 ευρώ .

100 ευρώ έχει το παράβολο για το δικαστήριο και πολύ περισσότερα ο δικηγόρος.

Με χαρά θα περιμένω να μας κοινοποιήσεις την απόφαση του δικαστηρίου αλλά από την εμπειρεία μου σε αυτό το site 12 χρόνια τώρα δεν οίδα ποτέ καμμία απολύτως δικαστική απόφαση .

Ελπίζω να είσαι αποφασισμένος και να δώ μια τέτοια απόφαση επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι. Κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία πχ online σε f2g και θα πάρεις καλύτερη προσφορά από αυτή που έχεις πιθανόν. Εννοείται πως σε περίπτωση που φύγεις δεν πληρώνεις τίποτα καθώς τροποποίησαν το συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πας στα δικαστήρια για 7 ευρώ Χ 12 μήνες = 84 ευρώ .

100 ευρώ έχει το παράβολο για το δικαστήριο και πολύ περισσότερα ο δικηγόρος.

Με χαρά θα περιμένω να μας κοινοποιήσεις την απόφαση του δικαστηρίου αλλά από την εμπειρεία μου σε αυτό το site 12 χρόνια τώρα δεν οίδα ποτέ καμμία απολύτως δικαστική απόφαση .

Ελπίζω να είσαι αποφασισμένος και να δώ μια τέτοια απόφαση επιτέλους.

 

Με αυτό το σκεπτικό μπορούν να κάνουν ότι θέλουν οι εταιρίες γιατί κανείς δεν θα κάνει ποτέ τίποτα....κοινώς βρίσκουν και κάνουν!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα απλά να μεταφέρω την εμπειρία μου:

 

Ημουν στο Cosmote Mobile Plus 35.

Οταν είδα ότι πρόκειται να θεωρηθεί "Μη εμπορικά διαθέσιμο" και να αυξηθεί το πάγιο κατά 2 ευρώ "Eαν δεν έχω αντίρρηση :X "

μίλησα με την εξυπ.πελατων (μέσω call back) και ζήτησα να με μεταφέρουν στο Cosmote Mobile 1500-35 το οποίο είναι ακριβώς το ίδιο με το παλιό, αλλά με νέο όνομα. (Η μόνη διαφορά είναι ότι μου δίνουν 20SMS παραπάνω)

Αυτό έγινε άμεσα.

 

Τώρα... κατά τη γνώμη μου, το ότι αλλάζουν απλά το όνομα (και κάτι λίγα ψιλά) σε ένα πρόγραμμα και λένε:

"Οσοι το θέλουν με το παλιό όνομα θα πληρώσουν παραπάνω (...Αν δεν έχουν αντίρρηση...) "

ακούγεται ιδιαίτερα τυχοδιωκτική πολιτική, τύπου "θα αυξήσουμε το πάγιο και όποιοι το πάρουν χαμπάρι το πήραν"

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κάτι ?

Έχω δυο γραμμές στο cosmote απεριόριστα

65 με τιμή γύρω στα 20 ευρώ . Προχθες μαθαίνω για τις αυξήσεις και επικοινωνώ με την cosmote και μου λένε ότι ανά γραμμή η αύξηση θα είναι 6ευρω. Φυσικά κάνω αίτημα φορητότητας ώστε να σπασω το συμβόλαιο.

Εδώ αρχίζει το ωραίο γιατί με παίρνουν από την cosmote και μου λένε πως αν σπασω τώρα το συμβόλαιο θα πρέπει να πληρώσω 270 ευρώ ανα γραμμή λόγω έκπτωσης παγίου .

Τους απανταω ότι σύμφωνα με τον οδηγό καταναλωτή για τηλεφωνία και ίντερνετ της εεττ δεν μπορούνε να με χρεωσουν κάτι γιατί είμαι εντός μηνός και δεν έχω πάρει συσκευή . Ούτε λίγο ούτε πολύ η απάντηση τους ήταν ότι αν θέλω φεύγω , αυτοί θα μου στείλουν σε λογαριασμό το ποσό και από εκεί κι πέρα ας βγάλω άκρη !!!!

Τελικά ξέρει κάνει επίσημα τι ισχύει ?? Προσπαθώ να μιλήσω όλο το πρωί με εεττ και δεν μπορώ ...

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα απλά να μεταφέρω την εμπειρία μου:

 

Ημουν στο Cosmote Mobile Plus 35.

Οταν είδα ότι πρόκειται να θεωρηθεί "Μη εμπορικά διαθέσιμο" και να αυξηθεί το πάγιο κατά 2 ευρώ "Eαν δεν έχω αντίρρηση :X "

μίλησα με την εξυπ.πελατων (μέσω call back) και ζήτησα να με μεταφέρουν στο Cosmote Mobile 1500-35 το οποίο είναι ακριβώς το ίδιο με το παλιό, αλλά με νέο όνομα. (Η μόνη διαφορά είναι ότι μου δίνουν 20SMS παραπάνω)

Αυτό έγινε άμεσα.

 

Τώρα... κατά τη γνώμη μου, το ότι αλλάζουν απλά το όνομα (και κάτι λίγα ψιλά) σε ένα πρόγραμμα και λένε:

"Οσοι το θέλουν με το παλιό όνομα θα πληρώσουν παραπάνω (...Αν δεν έχουν αντίρρηση...) "

ακούγεται ιδιαίτερα τυχοδιωκτική πολιτική, τύπου "θα αυξήσουμε το πάγιο και όποιοι το πάρουν χαμπάρι το πήραν"

 

Να ρωτησω κατι...? Αφου σε μεταφεραν στο νεο προγραμμα, γλυτωσες κ την αυξηση κατα 2 ευρω? ή την πληρωνεις κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...? Αφου σε μεταφεραν στο νεο προγραμμα, γλυτωσες κ την αυξηση κατα 2 ευρω? ή την πληρωνεις κανονικα?

Τη γλύτωσα!!! Πληρώνω πάλι 35...

 

Η νέα αύξηση είναι μόνο για τα "Μη εμπορικά διαθέσιμα"

Δηλαδή για όσους δεν πουν "Δε θέλω να πληρώνω 2€, αλλάξτε μου όνομα στο πρόγραμμα"

Απλά αλλάζεις όνομα και δεν πληρώνεις...

 

Αυτός είναι και ο λόγος που το χαρακτήρισα τυχοδιωκτικό...

Πόσα διφραγκάκια θα το πάρουν χαμπάρι έγκαιρα?

Γιατί προφανώς σαν δίφραγκα μας βλέπουν αλλιώς θα το άλλαζαν αυτόματα ή θα έκαναν κάτι πιο τίμιο.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Eγινε φιλε yoda σε ευχαριστω...

Εμενα μου ειπαν πως θα πληρωσω και το παραπανω αν αλλαξω προγραμμα (γιατι λεει εχουν νεες τιμες)

και επισης μου ειπαν οτι θα χασω και τα 400ΜΒ που μου κανανε δωρο οταν πηγα το σταθερο στον ΟΤΕ...

Τι να πω... Θα τους ξαναπαρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κάτι ?

Έχω δυο γραμμές στο cosmote απεριόριστα

65 με τιμή γύρω στα 20 ευρώ . Προχθες μαθαίνω για τις αυξήσεις και επικοινωνώ με την cosmote και μου λένε ότι ανά γραμμή η αύξηση θα είναι 6ευρω. Φυσικά κάνω αίτημα φορητότητας ώστε να σπασω το συμβόλαιο.

Εδώ αρχίζει το ωραίο γιατί με παίρνουν από την cosmote και μου λένε πως αν σπασω τώρα το συμβόλαιο θα πρέπει να πληρώσω 270 ευρώ ανα γραμμή λόγω έκπτωσης παγίου .

Τους απανταω ότι σύμφωνα με τον οδηγό καταναλωτή για τηλεφωνία και ίντερνετ της εεττ δεν μπορούνε να με χρεωσουν κάτι γιατί είμαι εντός μηνός και δεν έχω πάρει συσκευή . Ούτε λίγο ούτε πολύ η απάντηση τους ήταν ότι αν θέλω φεύγω , αυτοί θα μου στείλουν σε λογαριασμό το ποσό και από εκεί κι πέρα ας βγάλω άκρη !!!!

Τελικά ξέρει κάνει επίσημα τι ισχύει ?? Προσπαθώ να μιλήσω όλο το πρωί με εεττ και δεν μπορώ ...

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6679656#post6679656

 

Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ γι αυτό το θέμα και έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου. Με ενημέρωσαν από την ΕΕΤΤ ότι έδωσαν προθεσμία στην cosmote να απαντήσει μέχρι τις 23/5. Μέχρι τότε βέβαια δε θα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία σύμβασης.

Πήγα και σε κατάστημα cosmote σήμερα να ρωτήσω και δεν γνώριζαν ούτε καν για την αύξηση.

 

 

Τη γλύτωσα!!! Πληρώνω πάλι 35...

 

Η νέα αύξηση είναι μόνο για τα "Μη εμπορικά διαθέσιμα"

Δηλαδή για όσους δεν πουν "Δε θέλω να πληρώνω 2€, αλλάξτε μου όνομα στο πρόγραμμα"

Απλά αλλάζεις όνομα και δεν πληρώνεις...

 

Αυτός είναι και ο λόγος που το χαρακτήρισα τυχοδιωκτικό...

Πόσα διφραγκάκια θα το πάρουν χαμπάρι έγκαιρα?

Γιατί προφανώς σαν δίφραγκα μας βλέπουν αλλιώς θα το άλλαζαν αυτόματα ή θα έκαναν κάτι πιο τίμιο.

 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Για παράδειγμα αυτοί που έχουν το 65plus του οποίου το αντίστοιχο είναι το mobile xl, θα χρεωθούν 5€ είτε το λένε 65plus είτε mobile xl.

Link to comment
Share on other sites

To Mobile Plus 35.

Κοστίζει 35€ +2€

Δίνει:

1500SMS προς Cosmote 40 προς άλλους

1500Λεπά ομιλία προς Cosmote 120 προς άλλους

400ΜΒ

 

Tο Mobile 1500-35

Κοστίζει 35€

Δίνει:

1500SMS προς Cosmote 60 προς άλλους

1500Λεπά ομιλία προς Cosmote 120 προς άλλους

400ΜΒ

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

To Mobile Plus 35.

Κοστίζει 35€ +2€

Δίνει:

1500SMS προς Cosmote 40 προς άλλους

1500Λεπά ομιλία προς Cosmote 120 προς άλλους

400ΜΒ

 

Tο Mobile 1500-35

Κοστίζει 35€

Δίνει:

1500SMS προς Cosmote 60 προς άλλους

1500Λεπά ομιλία προς Cosmote 120 προς άλλους

400ΜΒ

 

 

To Απεριόριστο 65 plus.

Κοστίζει 65€ +5€

Δίνει:

1500SMS προς όλους

1500Λεπτά ομιλία προς όλους

2 GB +500mb

 

Tο Mobile XL

Κοστίζει 70€

Δίνει:

1500SMS προς όλους

1500Λεπτά ομιλία προς όλους

2,5 GΒ

 

Γι' αυτό σου είπα ότι δεν είναι έτσι ακριβώς.

Γιατί για κάποια προγράμματα υπάρχει επιλογή να διαλέξεις ένα άλλο με τα ίδια χρήματα και αντίστοιχες παροχές,

ενώ για άλλα θα φας το 5ευρω χωρίς να έχεις επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6679656#post6679656

 

Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ γι αυτό το θέμα και έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου. Με ενημέρωσαν από την ΕΕΤΤ ότι έδωσαν προθεσμία στην cosmote να απαντήσει μέχρι τις 23/5. Μέχρι τότε βέβαια δε θα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία σύμβασης.

Πήγα και σε κατάστημα cosmote σήμερα να ρωτήσω και δεν γνώριζαν ούτε καν για την αύξηση.

 

Ή cosmote επίσημα μου απάντησε ότι , και καλα , η έκπτωση που έχω στα παγια προέρχεται από πόσο που κανονικά έπρεπε να πάρω συσκευή και γιαυτό δεν μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης τώρα

 

Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει γιατί όταν την τελευταία φορά μου έκαναν προσφορά δεν μου είπαν ποτέ έχεις το χ πόσο επιδότηση και μπορείς να πάρεις ή συσκευή ή έκπτωση παγίων . Αντιθέτως είχα κάνει αίτηση φορητότητας και απλά με πήραν τηλέφωνο και μου εκαναν την εν λόγω πρόταση.

 

Τους απαντησα ότι θα προβώ σε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ για παραπληροφόρηση και πώς θα ζητησω την από μαγνητοφώνηση της εν λόγω συνομιλίας για περαιτερω διαδικασιες.

 

Γενικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να αφήνουμε καμία εταιρεια να κάνει ό,τι θελει.

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να αποφύγουμε αυτήν την αύξηση ή μας κάνουν ότι θέλουν? Όπως γράφει ένα παιδί πάνω μπορούμε να ζητήσουμε να πάμε σε άλλο πρόγραμμα και να γλιτώσουμε την αύξηση. Οι εκπτώσεις όμως που έχουμε στο παρόν πρόγραμμα θα διατηρηθούν ή θα πληρώνουμε την υψηλότερη τιμή του νέου προγράμματος χωρίς εκπτώσεις? Πάντως αυτά είναι νταβατζιλικια έχω να πω... μην πω κάτι χειρότερο..ως καταναλωτές είμαστε απροστάτευτοι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να αποφύγουμε αυτήν την αύξηση ή μας κάνουν ότι θέλουν? Όπως γράφει ένα παιδί πάνω μπορούμε να ζητήσουμε να πάμε σε άλλο πρόγραμμα και να γλιτώσουμε την αύξηση. Οι εκπτώσεις όμως που έχουμε στο παρόν πρόγραμμα θα διατηρηθούν ή θα πληρώνουμε την υψηλότερη τιμή του νέου προγράμματος χωρίς εκπτώσεις? Πάντως αυτά είναι νταβατζιλικια έχω να πω... μην πω κάτι χειρότερο..ως καταναλωτές είμαστε απροστάτευτοι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

 

Ναι,απροστατευτοι ειμαστε ως καταναλωτες στα συμβολαια.Καρτα και παλι καρτα,δεν σε περιοριζει κανεις και την προσαρμοζεις στα μετρα σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απροστατευτοι ειμαστε ως καταναλωτες στα συμβολαια.Καρτα και παλι καρτα,δεν σε περιοριζει κανεις και την προσαρμοζεις στα μετρα σου.

 

Δεν νομίζω ότι στο καρτοκινητό δεν σε περιορίζει κανείς , και εκεί πάρτυ κάνουν.

 

Τεσπα , σήμερα με πήραν από το τμήμα παραπόνων της cosmote και με ενημέρωσαν ότι αν παραμείνω στο δίκτυο τους θα μου καλύψουν αυτοί με εφάπαξ πίστωση στο λογαριασμό μου , την επιβάρυνση που θα είχα από την αύξηση για τους υπόλοιπους 12 μήνες δέσμευσης.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά με τις αυξήσεις στα πάγια, επικοινώνησε η cosmote μαζί μου και μου πρότεινε είτε να απορροφήσουν την αύξηση μέχρι τη λήξη των συμβολαίων μου είτε να κανω διακοπή των συμβολαίων αζημίως, παρόλο που ειχα μεγαλες εκπτώσεις στα παγια.

Φυσικά διεκοψα τα συμβόλαια και περασα σε καρτοκινητά για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά με τις αυξήσεις στα πάγια, επικοινώνησε η cosmote μαζί μου και μου πρότεινε είτε να απορροφήσουν την αύξηση μέχρι τη λήξη των συμβολαίων μου είτε να κανω διακοπή των συμβολαίων αζημίως, παρόλο που ειχα μεγαλες εκπτώσεις στα παγια.

Φυσικά διεκοψα τα συμβόλαια και περασα σε καρτοκινητά για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο.

 

Αυτο επρεπε να γίνεται απο ολους μας για να σταματησουν οι αυθαιρεσιες

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου που εκανες καταγγελια.δυστυχως εγω δεν προλαβα να κανω .περιμενω την επομενη αυξηση για καταγγελια.και παλι μπραβο και συγχαρητηρια για αυτο που κανατε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες το απόγευμα πήρα και εγώ χαμπάρι τις αυξήσεις με τον τελευταίο λογαριασμό.

Πήρα τηλέφωνο την cosmote και με ενημέρωσαν ότι στο λογαριασμό που είχαν στείλει με ημερομηνία 6-3-2016 ανέφεραν για την αύξηση (η σύζυγος βέβαια που χρησημοποιεί το νούμερο και είναι και στο όνομά της κράτησε μόνο το έντυπο πληρωμής χωρίς να κοιτάξει τα υπόλοιπα, λόγω του ότι είναι καρτοσυμβόλαιο και η χρέωση είναι στάνταρ).

Δε γνωρίζω τι ακριβώς ανέφεραν σχετικά με την αύξηση στο έντυπό τους.

1. Μπορώ να ζητήσω ακύρωση του συμβολαίου παρότι η ενημέρωση έγινε με το λογαραριασμό της 6-3;

2. Αν κάνω αίτηση για μετατροπή σε κάρτα της cosmote ή άλλης εταιρίας γνωρίζετε τι μπορεί να μου ζητήσουν σαν ποινή λόγω πρόωρης διακοπής συμβολαίου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες το απόγευμα πήρα και εγώ χαμπάρι τις αυξήσεις με τον τελευταίο λογαριασμό.

Πήρα τηλέφωνο την cosmote και με ενημέρωσαν ότι στο λογαριασμό που είχαν στείλει με ημερομηνία 6-3-2016 ανέφεραν για την αύξηση (η σύζυγος βέβαια που χρησημοποιεί το νούμερο και είναι και στο όνομά της κράτησε μόνο το έντυπο πληρωμής χωρίς να κοιτάξει τα υπόλοιπα, λόγω του ότι είναι καρτοσυμβόλαιο και η χρέωση είναι στάνταρ).

Δε γνωρίζω τι ακριβώς ανέφεραν σχετικά με την αύξηση στο έντυπό τους.

1. Μπορώ να ζητήσω ακύρωση του συμβολαίου παρότι η ενημέρωση έγινε με το λογαραριασμό της 6-3;

2. Αν κάνω αίτηση για μετατροπή σε κάρτα της cosmote ή άλλης εταιρίας γνωρίζετε τι μπορεί να μου ζητήσουν σαν ποινή λόγω πρόωρης διακοπής συμβολαίου;

 

Η ενημερωση εφοσον εχει περασει ενας μηνας απο την κοινοποιηση της αυξησης δεν μπορει να γινει.Καταγγελια εχεις εναν μηνα ... εφοσον περασει το διαστημα αυτο σημαινει οτι αποδεχεσαι τις αλλαγες στο συμβολαιο και συνεχιζει ως εχει....

Στην δευτερη ερωτηση δεν γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση εφοσον εχει περασει ενας μηνας απο την κοινοποιηση της αυξησης δεν μπορει να γινει.Καταγγελια εχεις εναν μηνα ... εφοσον περασει το διαστημα αυτο σημαινει οτι αποδεχεσαι τις αλλαγες στο συμβολαιο και συνεχιζει ως εχει....

Στην δευτερη ερωτηση δεν γνωριζω...

 

ΟΚ φίλε μου ευχαριστώ. Με βλέπω να το μετατρέπω σε κάρτα δική τους ή άλλης εταιρίας και ας ζητήσου ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και σε εμενα, στην γυναικα μου που ειναι 10 χρονια στο δικτυο τους. Ειχε συμβολαιο στο cosmote 65 για 18 μηνες με ειδικη τιμη 25 ευρω τελικο τα παντα μεσα επειδη εκανε αιτηση προς wind και κλασσικα εδωσαν λοκο για να μεινει. Ληγει προσφατως αλλα δεν χρειαστηκε να εκβιασουμε ξανα, ανανεωσε πριν αλλο ενα μηνα για 18μηνο αλλα στα 30.. Και τωρα τσουπ το + 5 ευρω επειδη το προγραμμα δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο και επειδη εβαλαν και 500 mb ακομη. Διαβαζω διαφορετικους τροπους διαχειρισης του θεματος. Για δικαστηρια το ξεχναμε. Καταγγελια θα χασουμε χρονο και θα παρελθει ο μηνας του ατελως. Προτεινα στην συζηγο να παει wind σε κατι πιο χαλαρο και να το βαλει στην εταιρεια της, αλλωστε το 65 ηταν underutilized για αυτην απλα στα 30 ευρω καλη η τιμη. Και αν ψαρωσουν και παρουν στην φορητοτητα και στηθουν ξανα μενουμε σε καλη τιμη. Win win strategy, τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...