Jump to content

Αλλαγη ονοματος


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με αλλαγη ονοματος. Μπορει να γινει με καποιον τροπο χωρις ομως να δημιουργησω καινουργιο απο την αρχη; Γινεται αυτο; Ευχαριστω πολυ και πιστευω να καταλαβατε... :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηλία δυστυχώς δεν γίνεται αυτό. Θα πρέπει να μείνεις στο παλιό σου Nick μιας και δεν επιτρέπεται να έχουμε διπλά και τριπλά nicknames.

 

Το forum άλλωστε δεν επιτρέπει την αλλαγή του ονόματός σου, ή του δικού μου κλπ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι δεν θα ήταν ωραίο να υπήρχε τέτοια δυνατότητα και για να αποφευγονται μπερδέματα να έγραφε απο κάτω απο το καινουριο όνομα κάτι σαν "Πρώην χχχχχχχ" όπου χχχχχχχ το παλιο nick και απλά να υπηρχε κάποιο όριο πχ δυνατότητα αλλάγης nickname όχι συχνότερα απο μια φορά το εξάμηνο/τετράμηνο/τρίμηνο ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle (30 Σεπ. 2004 , 22:48)

 

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι δεν θα ήταν ωραίο να υπήρχε τέτοια δυνατότητα και για να αποφευγονται μπερδέματα να έγραφε απο κάτω απο το καινουριο όνομα κάτι σαν "Πρώην χχχχχχχ" όπου χχχχχχχ το παλιο nick και απλά να υπηρχε κάποιο όριο πχ δυνατότητα αλλάγης nickname όχι συχνότερα απο μια φορά το εξάμηνο/τετράμηνο/τρίμηνο ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων;

 

 

Όχι δεν θα ήταν καλό σε καμία περίπτωση, αφού θα δημιουργούσε προβλήματα στην αντιστοίχηση των μηνυμάτων... με τα μέλη. Στη συνέχεια το μπάχαλο θα επεκτείνετε και στα quotes και παντού στο forum, με αποτέλεσμα να μην ξέρει κανείς σε ποιον απευθύνεται εκείνη τη στιγμή και πριν από το Χ χρονικό διάστημα που ανέφερες. Το nickname είναι η μοναδική μας ταυτότητα σε αυτό το forum και το μόνο που δεν μεταβάλλεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικαιο ;) Καλυτερα ετσι :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (30 Σεπ. 2004 , 22:53)

 

Όχι δεν θα ήταν καλό σε καμία περίπτωση, αφού θα δημιουργούσε προβλήματα στην αντιστοίχηση των μηνυμάτων... με τα μέλη. Στη συνέχεια το μπάχαλο θα επεκτείνετε και στα quotes και παντού στο forum, με αποτέλεσμα να μην ξέρει κανείς σε ποιον απευθύνεται εκείνη τη στιγμή και πριν από το Χ χρονικό διάστημα που ανέφερες. Το nickname είναι η μοναδική μας ταυτότητα σε αυτό το forum και το μόνο που δεν μεταβάλλεται.

 

Το πιάσα το υπονοούμενο Μάνο :D

 

Οκ forget it plz :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (29 Σεπ. 2004 , 01:04)

 

Φίλε Ηλία δυστυχώς δεν γίνεται αυτό. Θα πρέπει να μείνεις στο παλιό σου Nick μιας και δεν επιτρέπεται να έχουμε διπλά και τριπλά nicknames.

 

Το forum άλλωστε δεν επιτρέπει την αλλαγή του ονόματός σου, ή του δικού μου κλπ.

 

 

Εγω νομιζω οτι γινεται το αντιθετο. Επιδιωκεται να εχουμε διπλα και τριπλα ωστε να εμφανιζονται πολοι οι χρηστες. Αποδειξη το οτι, παρα τις επανελλειμενα μηνυματα μου το παλιο μου id παραμενει κλειδωμενο. Επισης συναδελφος που γνωριζω ξεχασε τον κωδικο του και ειχε αλλαξει email και σε ερωτηση να του ξεκλειδωθει δεν πηρε ποτε απαντηση και αναγκαστηκε να κανει αλλο λογαριασμο. Η εν λογω τακτικη ειναι στην κατευθυνση δημιουργιας πολλων κωδικων απο τον ιδιο χρηστη αντι να ειναι στη κατευθυνση του ξεκαθαρισματος των λογαριασμων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon ( 1 Οκτ. 2004 , 09:10)

 

Εγω νομιζω οτι γινεται το αντιθετο. Επιδιωκεται να εχουμε διπλα και τριπλα ωστε να εμφανιζονται πολοι οι χρηστες. Αποδειξη το οτι, παρα τις επανελλειμενα μηνυματα μου το παλιο μου id παραμενει κλειδωμενο. Επισης συναδελφος που γνωριζω ξεχασε τον κωδικο του και ειχε αλλαξει email και σε ερωτηση να του ξεκλειδωθει δεν πηρε ποτε απαντηση και αναγκαστηκε να κανει αλλο λογαριασμο. Η εν λογω τακτικη ειναι στην κατευθυνση δημιουργιας πολλων κωδικων απο τον ιδιο χρηστη αντι να ειναι στη κατευθυνση του ξεκαθαρισματος των λογαριασμων.

 

 

Αληθεια ε;Δηλαδη εγω αν στειλω ενα μηνυμα στον admin και του πω να μου ανοιξει τον παλιο σου λογαριασμο χωρις να εχω το email χωρις κωδικο,αυτος θα πρεπει να μου τον δωσει ετσι;Θα σ'αρεσε αυτο; :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 1 Οκτ. 2004 , 12:30)

 

Αληθεια ε;Δηλαδη εγω αν στειλω ενα μηνυμα στον admin και του πω να μου ανοιξει τον παλιο σου λογαριασμο χωρις να εχω το email χωρις κωδικο,αυτος θα πρεπει να μου τον δωσει ετσι;Θα σ'αρεσε αυτο; :worry: :confused:

 

 

Μη βιαζεσαι. Εγω για τον δικο μου λογαριασμο εχω και email και password και τα παντα. Γιατι παραμενει κλειδωμενος δεν ξερει κανεις και ποτε δεν μου απαντησε κανεις. οπως ωφειλε. Και φυσικα αν σε κανουν μπαν για 10 πχ μερες την 11η ωφειλουν να σε ξεκανουν.

Ο δε φιλος ειχε λογαριασμο αλλα αλλαξε email και δεν μπορουσε να κανει ανακτηση του password. Η δε ταυτοποιηση 2 λογαριασμων ειναι πολυ ευκολη υποθεση. Εσυ δεν μπορεις να ανοιξεις τον παληο λογαριασμο μου διοτι δεν ξερεις το email μου που ειχα δηλωσει εκει ουτε το password.

To ζουμι της υποθεσης που δεν εχεις καταλαβει (η δεν θελεις) ειναι οτι δεν υπαρχει καμμια ανταποκριση, ενω για μια κακη πχ λεξη πεφτουν ολοι να σε φανε.

Τα πυρα σου λοιπον να τα στρεψεις αλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon ( 1 Οκτ. 2004 , 09:10)

 

Εγω νομιζω οτι γινεται το αντιθετο. Επιδιωκεται να εχουμε διπλα και τριπλα ωστε να εμφανιζονται πολοι οι χρηστες. Αποδειξη το οτι, παρα τις επανελλειμενα μηνυματα μου το παλιο μου id παραμενει κλειδωμενο. Επισης συναδελφος που γνωριζω ξεχασε τον κωδικο του και ειχε αλλαξει email και σε ερωτηση να του ξεκλειδωθει δεν πηρε ποτε απαντηση και αναγκαστηκε να κανει αλλο λογαριασμο. Η εν λογω τακτικη ειναι στην κατευθυνση δημιουργιας πολλων κωδικων απο τον ιδιο χρηστη αντι να ειναι στη κατευθυνση του ξεκαθαρισματος των λογαριασμων.

 

 

Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία σου τα μέλη του myphone.gr είναι περίπου 10.000 και έχουν από τρεις λογαριασμούς ο καθένας. Στην πραγματικότητα πάντως τα στατιστικά δείχνουν ~150.000 μοναδικούς επισκέπτες κάθε μήνα, γεγονός το οποίο αποδεικνύει την πραγματική κίνηση στο myphone.gr. Ενημερώνω λοιπόν ότι όσοι διπλοί λογαριασμοί έχουν γίνει αντιληπτοί, τότε πάντα αποστέλλεται προειδοποιητικό μήνυμα στο χρήστη, που τον καλούμε να επιλέξει ποιον από τους δύο θέλει να κρατήσει...

 

Η δε ταυτοποιηση 2 λογαριασμων ειναι πολυ ευκολη υποθεση. Εσυ δεν μπορεις να ανοιξεις τον παληο λογαριασμο μου διοτι δεν ξερεις το email μου που ειχα δηλωσει εκει ουτε το password.

To ζουμι της υποθεσης που δεν εχεις καταλαβει (η δεν θελεις) ειναι οτι δεν υπαρχει καμμια ανταποκριση, ενω για μια κακη πχ λεξη πεφτουν ολοι να σε φανε.

Τα πυρα σου λοιπον να τα στρεψεις αλλου.

 

Δεν νομίζω ότι σε πυροβόλησε ο Βασίλης. Έχω δεχθεί μηνύματα που γράφουν απλά... ξέχασα τον κωδικό μου και στις περισσότερες φορές δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα γι αυτό. Στο ... πολύ παρελθόν υπήρξαν τουλάχιστον δύο περιστατικά κλοπής λογαριασμού, που ευτυχώς έγιναν εύκολα αντιληπτά.

 

Μη βιαζεσαι. Εγω για τον δικο μου λογαριασμο εχω και email και password και τα παντα. Γιατι παραμενει κλειδωμενος δεν ξερει κανεις και ποτε δεν μου απαντησε κανεις. οπως ωφειλε. Και φυσικα αν σε κανουν μπαν για 10 πχ μερες την 11η ωφειλουν να σε ξεκανουν.

 

Σχετικά με αυτό, η απάντηση βρίσκεται στους Ο.Π.Χ., που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή και των δύο σου ( ; ) λογαριασμών.

 

Το myPhone.gr διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιεί ή/και να διακόπτει προσωρινά ή μόνιμα μέρος ή το σύνολο των υπηρεσιών του με ή χωρίς προειδοποίηση προς τους χρήστες/μέλη. Ο χρήστης/μέλος κατανοεί και αποδέχεται ότι το myPhone.gr διατηρεί το αποκλειστικό δικαίωμα να διακόψει τη χρήση του/των κωδικών πρόσβασης στις υπηρεσίες του ή/και να διακόψει τη διάθεση του περιεχομένου του στους χρήστες/μέλη που πιστεύει ότι έχουν παραβιάσει το γράμμα και το πνεύμα των παρόντων όρων χρήσης.

 

Ο δε φιλος ειχε λογαριασμο αλλα αλλαξε email και δεν μπορουσε να κανει ανακτηση του password.

 

Εφόσον ο φίλος σου ... άλλαξε e-mail, δεν μπορεί να γίνει απολύτως τίποτα για να εξακριβωθεί η ηλεκτρονική του ταυτότητα. Αν υπάρχει και άλλος τρόπος για να γίνει αυτό, τότε θα σε παρακαλούσα να μου τον γνωστοποίησεις.

 

Ανέφερες επίσης ότι κάποιος τρίτος δεν μπορεί να γνωρίζει το email με το οποίο έκανες μια εγγραφή. Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που εσύ χρησιμοποιείς αυτό το email για να επικοινωνήσεις με έναν "φίλο" και αυτός ο "φίλος" ποντάρει στο να στείλει ένα email και να λέει... "άλλαξα email, δώστε μου τον κωδικό μου πίσω"... (ΝΑΙ, έχει συμβεί - και αυτο)...

 

Τι κριτήρια λοιπόν θα έθετες εσύ για να εξυπηρετήσεις αυτές τις περιπτώσεις και πως θα αξιολογούσες τα email που θα σου στέλνονταν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ολοι εχουν 2-3 λογαριασμους. Και ουτε γνωριζω τι εχετε στο μυαλο σας. Εκ των παραδειγματων κρινω. Το προβλημα με τον φιλο ειναι οτι κανεις δεν μπηκε στο κοπο να του απαντησει 2-3 πραγματα, οπως εκανες εσυ εδω τωρα. Ισως φορτος εργασιας. Αλλα και σε εμενα επισης κανεις δεν απαντησε ποτε. Επι της ουσιας λοιπον, πως μπορω να επανελθω στον παλαιο μου λογαριασμο και να απαλλαγω απο τον τρεχοντα? Ειχα το akatsim και τωρα το redcon. Δεν το εκρυψα ποτε οτι εχω δευτερο κωδικο σε αντικατασταση του πρωτου. Αν δεν επιθυμει το myphone να συμμετεχω η να εχω προσβαση στις υπηρεσιες του, μπορειτε να μου στειλετε ενα ΡΜ και να το κανω μονος μου. Δεν επιθυμω το ρολο του «κλεφτη». Διαφορετικα ας με ρωτησει καποιος ποιον λογαριασμο επιθυμω να εχω και θα του απαντησω. Εντελως φιλικα και απο την εμπειρια μου θα σου ελεγα οτι η ξερη αναφορα στους ΟΧΠ δεν λεει τιποτα, αυτο που μετραει ειναι η αντιμετωπιση του συμμετεχοντος σε προσωπικο επιπεδο οταν εχει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εκρυψα ποτε οτι εχω δευτερο κωδικο σε αντικατασταση του πρωτου. Αν δεν επιθυμει το myphone να συμμετεχω η να εχω προσβαση στις υπηρεσιες του, μπορειτε να μου στειλετε ενα ΡΜ και να το κανω μονος μου. Δεν επιθυμω το ρολο του «κλεφτη». Διαφορετικα ας με ρωτησει καποιος ποιον λογαριασμο επιθυμω να εχω και θα του απαντησω.
Πάντως εμένα αν με κλείνανε έξω από ένα φόρουμ, δεν θα το σκεφτόμουν και πολύ για να καταλάβω ότι είμαι ανεπιθύμητος. Πόσο μάλλον αν είχα προκαλέσει και αν είχα προειδοποιηθεί :whistle:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια. Δεν θελω αντιπαραθεσεις γιατι θα το κλειδωσω το θεματακι!!! :D :lol: Πολλα offtopic βλεπωωω :worry: :lol:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (10 Οκτ. 2004 , 18:36)

 

Πάντως εμένα αν με κλείνανε έξω από ένα φόρουμ, δεν θα το σκεφτόμουν και πολύ για να καταλάβω ότι είμαι ανεπιθύμητος. Πόσο μάλλον αν είχα προκαλέσει και αν είχα προειδοποιηθεί :whistle:

 

 

Κατ' αρχη δεν απευθυνομαι σε εσενα. επισης ειδικα εσυ δεν θα με κρινεις αν ειμαι ανεπυθυμητος. Μου ειναι γνωστο απο πρωτο χερι το στυλακι σου και η παντελης ελλειψη σεβασμου. Εσυ ρωτησες σε ποσο κοσμο εισαι ανεπιθυμητος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ MsK κλειδωστο το κ...θεμα. Γιατι παιρνει αγριες διαστασεις :down:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ... ναι θα το κλειδώσω. Redcon, σε φιλοξενούμε σε ένα σπίτι το οποίο μάλλον δεν το σέβεσαι. Σίγουρα, το να επιτίθεσαι σε αυτούς που σε φιλοξενούν δεν είναι η καλύτερη τακτική. Καλή διασκέδαση λοιπόν :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...