Jump to content

Alias (ABC)


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς σχετικά με την προβολή του "Alias" στην Ελλάδα? Προχθές είδα στον ΑΝΤ1 ένα trailer της σειράς, αλλά δυστυχώς προς το τέλος κι έτσι δεν έμαθα και πολλά, παρά μόνο σε ποιο κανάλι θα παίζεται.. ;)

 

Η σειρά σαρώνει στο εξωτερικό! Μου είχαν μιλήσει για αυτή κάτι φιλαράκια που σπουδάζουν στον Καναδά και στην Αμερική. Έψαξα κάτι λίγα και μου άρεσε κι εμένα! Πρωταγωνιστεί η Jeniffer Garner (Electra@Daredevil) ως μια πράκτορας της CIA και η σειρά έχει πολύ δράση και προκαλεί μεγάλη πόρωση!

 

Το καλοκαίρι είχα ρωτήσει για τους 2 πρώτους κύκλους σε DVD, αλλά παντού είχαν εξαντληθεί! :wacko: Τελικά τους βρήκα πριν από 2 εβδομάδες, αλλά πλέον είχε στερέψει το ρευστό... :p Οπότε αναμένουμε στις TV μας (ή στα TV tuner μας... :p ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εαν δεν κανω λαθος την σειρα την δειχνει το Filmnet καθε σαββατοκυριακο - απογευματινες ωρες
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε μια απο τις αγαπημένες μου σειρές...

Έχω δει και τον πρώτο και τον δεύτερο κύκλο σε DVD και περιμένω να έρθει ο τρίτος (νομίζω βγήκε πριν μερικές ημέρες)

Ναι το έδειχνε το Filmnet αλλά δεν γνωρίζω αν συνεχίζει ακόμα (έδειχνε τον 2ο)

Καλά αν το δείξει τελικά ο Αντ1 τέλεια...ελπίζω να μην καταντήσει όμως σαν το 24 που το θάψανε εντελώς...

Flamenerve...και που είσαι ακόμα..νομίζεις οτι είναι CIA ε? Ε ρε τι έχει να γίνει :D

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.alias-media.com

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Kαι να το δειξει ο αντενας,παλι μαλλον θα το καταστρεψει οπως το 24

 

Παντως η σειρα ειναι ολα τα λεφτα :) :up:

το εβλεπα στο γερμανικο, το Pro7

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (28 Σεπ. 2004 , 11:35)

 

Flamenerve...και που είσαι ακόμα..νομίζεις οτι είναι CIA ε? Ε ρε τι έχει να γίνει :D

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.alias-media.com

 

 

Μη μου λες τέτοια και χαλάσει το πληκτρολόγιο από τα σάλια!!! :p

 

Πρώτο το site που ανέφερες! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flamenerve (28 Σεπ. 2004 , 22:17)

 

Μη μου λες τέτοια και χαλάσει το πληκτρολόγιο από τα σάλια!!! :p

 

Πρώτο το site που ανέφερες! :)

 

 

Έχω πάαααααρα πολλά site μιας και είναι ένα απο τα αγαπημένα μου show

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ειναι πολυ καλη σειρα (εεεε, αφου παιζει η Jennifer Garner... ;-) ), εχω δει μονο την season 1... αλλα οπου να ναι θα χω την season 2 kai 3 (πρεπει να εχει βγει και 4η season σωστα?)

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, η σειρά είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :up: :up:

 

Η Τζένιφερ είναι Η ΚΟΥΚΛΑ και η background υπόθεση με τα χαμένα artifacts του Ιταλού οραματιστή-εφευρέτη Rambaldi (αλά Λεονάρντο Νταβίντσι) έχει πολύ μυστήριο και απίστευτη φάση...

 

Εχω στα χέρια μου και τις τρεις πρώτες σαιζόν (η τρίτη από Αμερική αγορά σε NTSC) και είναι απίστευτες ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ (η δεύτερη πάντως σκίζει στην κυριολεξία :D ) !!!!

 

Τώρα παίζεται η τέταρτη στις ΗΠΑ και ήδη το ABC έχει τα ψηλότερα ratings με κόντρες μόνο από Joey και LOST :p :p

 

Στην Αθήνα θα τη βρείτε σε DVD στο μικρό μαγαζί δίπλα στο METROPOLIS στην Πανεπιστημίου...

 

 

 

P.S. Εχει μήπως κανείς μαζέψει κανά επεισόδιο από τέταρτη σαιζόν σε CD ή DVD ???? (με το αζημίωτο φυσικά για το κόπο του και το δισκάκι) Ας στείλει ένα ΡΜ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αρχίσει να κατεβάζω 4ο κύκλο, έχουμε καιρό

Να σημειώσω οτι έχει ανανεωθεί και για 5ο κύκλο η σειρά

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα παραπάνω ότι έχει βγει και σε pcgame

http://www.gamespot.com/pc/action/alias/index.html

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι δεν ειναι σπουδαιο...Η σειρα ειναι καλη αλλα το παιχνιδι καλητερα να μην το χαν βγαλει.

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 10 πρώτα επεισόδια του 4ου κύκλου.

Δυστυχώς καμία σχέση με τους 3 πρώτους κύκλους, όπου δεν υπάρχει καμία συνέχεια(στον 4ο) ...σαν να μην υπήρξαν ποτέ.

Στο επεισόδιο 9, 10 έχει αρχίσει να φτιάχνει κάπως.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για όσους δεν είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν αυτή την καταπληκτική σειρά :love: σε DVD ή στο Filmnet τώρα μπορούνε

Απο Παρασκευή 8 Απριλίου και κάθε Παρασκευή στις 11:00 ο Αντέννα θα μας μεταδώσει τον 1ο κύκλο :love:

I love Alias

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Mόνο μην το κάνουν σαν το "24" στον ANT1 με αλλαγές ημέρας κτλ.

GreekCharmed: Δεν σε ξέχασα. Θα το κανονίσουμε για μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Απορώ πάντως αν όντως τα ratings είναι υψηλά για το 4ο season. Μιλάμε για ΚΑΜΙΑ σχέση με τους προηγούμενους κύκλους. Ούτε Ramaldi ούτε τίποτα.....:Eνα κοινό spy series πια. (Έχω δει τα 12 πρώτα επεισόδια του 4ου κύκλου)

Link to comment
Share on other sites

Ε-ΠΙ-ΤΕ-ΛΟΥΣ !!!! Ο ΑΝΤ1 ΞΕΚΟΥΝΗΘΗΚΕ !!!! 24 και ALIAS ΜΑΖΙ !!!!! :up: :up:

 

Φτου, να μη το ματιάσουμε :p :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το θέμα εδώ αποφάσισα και νοίκιασα τις 3 πρώτες σεζον του Alias ελπίζω να μην απογοητευτώ :O .

@greekcharmed Με ελληνικούς υπότιτλους τα βλέπεις τα επεισόδια?

 

Κάτι off topic τώρα τη σειρά Dark angel την έχει δεί κανείς και αν ναι λέει τίποτα?

Παίζει και η Jessica Alba :O

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το θέμα εδώ αποφάσισα και νοίκιασα τις 3 πρώτες σεζον του Alias ελπίζω να μην απογοητευτώ :O .

@greekcharmed Με ελληνικούς υπότιτλους τα βλέπεις τα επεισόδια?

 

Κάτι off topic τώρα τη σειρά Dark angel την έχει δεί κανείς και αν ναι λέει τίποτα?

Παίζει και η Jessica Alba :O

 

Έχω δει κάποια επεισόδια. Καλή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 DVD συλλογές (τρεις πρώτοι κύκλοι) που έχουν κυκλοφορήσει, δυστυχώς δεν έχουν ελληνικά... Μόνο αγγλικούς υπότιτλους... Πάντως κάτι είναι κι αυτό :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο video club της γειτονιάς μου ο πρώτος κύκλος Alias έχει ελληνικούς υπότιτλους. Οι άλλοι όχι.

(To Dark Angel το έχω και το λατρεύωωωωωωωωωωωωωωω και οι 2 σεζόν είναι απίστευτες!!! :D)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο video club της γειτονιάς μου ο πρώτος κύκλος Alias έχει ελληνικούς υπότιτλους. Οι άλλοι όχι.

(To Dark Angel το έχω και το λατρεύωωωωωωωωωωωωωωω και οι 2 σεζόν είναι απίστευτες!!! :D)

Ωραία αυτό είναι καλό γιατί τις έχω και εγώ και τις 2 σεζόν (ας είναι καλά η Jessica :p ) αυτό δεν ήταν να έχει 3 σεζόν?

και για να είμαστε εντός θέματος και τις τρείς σεζόν του Alias τις πήρα με αγγλικούς υπότιτλους,όχι οτι με χαλάει :D .

Link to comment
Share on other sites

Γαμάτη είναι η σειρά,επιτέλους και στον Αντ-1,ας ελπίσουμε να μην έχει την κατάληξη του 24 πέριση μισή σεζόν και σε ακατάλληλες ωρες
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο seven δεν εχω δει ουτε την 1η season ακομα!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...