Jump to content

Galaxy J5 ή Moto G ?


janpap08
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για κινητό για την γυναίκα μου και μετά από αρκετό διάβασμα είμαι μεταξύ των 2.Μπάτζετ +- 150€.

 

Τα κύρια χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι:

  • Εμφάνιση
  • Κάμερα
  • Μπαταρία
  • Οθόνη
  • Υλικά κατασκευής

 

 

Η χρήση θα είναι αρκετά απλή,τηλέφωνο/fb-utube/κάμερα/ξυπνητήρι...αυτά.

 

Σε κινέζικο δεν πάω γτ θα μου αρχίσει τα "τι μάρκα είναι αυτή",δεν θα την βολέψει το λογισμικό κτλ.

 

Τέλος αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην κολλάει και να έχει καλή αίσθηση στην αφή...το προηγούμενο κινητό που είχε ήταν το samsung core και με χαλούσε πολύ αυτή η πλαστικίλα που είχε η οθόνη.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μοτο...

Αν και εχει χειροτερη οθονη νικαει στην καμερα, βεβαια ειναι λιγο χοντροκομενο και μπορει να μην αρεσει σε γυναικα και να μην εκτιμησει το στοκ ανδροιδ το οποιο ειναι πιο futureproof απο το j5 με το touchwiz

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για γυναίκα...:p

Το j5 εχει φλας στην μπροστινή κάμερα για σελφι, είναι 4 ολοκληρα χιλιοστά λεπτότερο από το moto g (!!), έχει πολύ καλή μπαταρία, πολυ καλη καμερα και ελάχιστο bloatware για samsung!

Πληροί σχεδόν όλες τις προδιαγραφές που τέθηκαν...;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι 'οντως το samsung έιναι πιο κοντά στις ανάγκες μου,απλά με προβληματίζουν κάποιες κριτικές που διαβάζω για κολλήματα.

 

Και το P8 πάντως που προτείνει ο φίλος δείχνει αρκετά κομψό και καλό vfm...

Link to comment
Share on other sites

J5 ή P8 Lite η δική μου γνώμη. Το P8 Lite το πρότεινα σε κοπέλα και έμεινε αρκετά ευχαριστημένη. Το μόνο που θα έλεγα ότι το J5 είναι καλύτερο είναι η οθόνη λόγω τεχνολογίας amoled.

 

Υ.Γ. Όταν της πρωτοείπα για το Χουάγουεϊ με κοιτούσε περίεργα(το ίδιο και με την Μοτορόλα).. τώρα της καλάρεσε και είναι όλο σέλφι (με το φανταστικό, για γυναίκες, σέλφι mode της Huawei...)

Link to comment
Share on other sites

janpap08 κ να γνωριζομασταν δεν θα ειχαμε τετοιο συγχρονισμο:lol:

Τελικα εσενα ποιο σου φαινεται καλυτερο;

Προσωπικα κλινω προς το j5 αν κ το moto g φαινεται πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Moto τελικά όχι γτ δεν θα εκτιμήσει το pure android...ανάμεσα σε samsung και huawei είμαι αν και μάλλον θα καταλήξω στο πρώτο γτ έχει ήδη samsung οπότε και η μετάβαση θα είναι ευκολότερη.
Link to comment
Share on other sites

K εγω βλεπω να καταληγω στο j5 γιατι η μπαταρια ειναι σημαντικη για μενα

Κ επισης εχω διαβασει καλες κριτικες για το κινητο

Καλη αγορα ευχομαι κ τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και γω ακριβώς στο ίδιο δίλημμα και τελικά επέλεξα το moto g ενώ ή μάνα μου το J5. Απίστευτη οθόνη και μπαταρία το J5 που νομίζω ότι ή γυναίκα σου θα εκτιμήσει πολύ. Τα moto είναι πάντα για τους.... gadgetακηδες :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...