Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το Galaxy Note 4 στα από το fastcardtech, από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω αγοράσει άλλη μια φορά και έμεινα ευχαριστημένος.

Θα ήθελα όμως αν υπάρχει κάποιος από το φόρουμ όπου το έχει αγοράσει από εκεί να μου πει κάποια γνώμη γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα, πχ ανακατασκευές, μεταχειρισμένα parts και άλλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρηγειλα μολις ενα νοτε 3 απο κει..

g2 παρελαβα,καλο

αυτα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το Galaxy Note 4 στα από το fastcardtech, από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω αγοράσει άλλη μια φορά και έμεινα ευχαριστημένος.

Θα ήθελα όμως αν υπάρχει κάποιος από το φόρουμ όπου το έχει αγοράσει από εκεί να μου πει κάποια γνώμη γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα, πχ ανακατασκευές, μεταχειρισμένα parts και άλλα...

 

4 xiaomi και ένα LG που έχω πάρει εως τώρα, μια χαρά ευχαριστημένο με άφησαν. Καινούργιες οι συσκευές και στην εντέλεια όλα εκτός από τον χρόνο αποστολής τους και στα 5.

Τώρα έχω παραγγείλει και ένα note 4 κι εγώ. :)

Link to comment
Share on other sites

4 xiaomi και ένα LG που έχω πάρει εως τώρα, μια χαρά ευχαριστημένο με άφησαν. Καινούργιες οι συσκευές και στην εντέλεια όλα εκτός από τον χρόνο αποστολής τους και στα 5.

Τώρα έχω παραγγείλει και ένα note 4 κι εγώ. :)

 

Οταν λες για χρονο αποστολης τι εννοεις? Παρηγγειλα και εγω ενα xiaomi mi4 απο εκει γι αυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

Αργούν λίγο να τα στείλουν...από κει και μετά ο χρόνος που θα κάνεις να παραλάβεις είναι ο ίδιος.
Link to comment
Share on other sites

Αργούν λίγο να τα στείλουν...από κει και μετά ο χρόνος που θα κάνεις να παραλάβεις είναι ο ίδιος.

Δηλαδη ποσο αργουν να το στειλουν?εμενα μου ειπαν οτι το εστειλαν τουλ. μια εβδομαδα πριν αλλα δεν μπορω να το εντοπισω..γι αυτο υποπτευομαι οτι δεν το εχουν στειλει!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο αργουν να το στειλουν?εμενα μου ειπαν οτι το εστειλαν τουλ. μια εβδομαδα πριν αλλα δεν μπορω να το εντοπισω..γι αυτο υποπτευομαι οτι δεν το εχουν στειλει!

1η παραγγελία μου 19 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 7 ημέρες το είχα.

2η 14 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 8 ημέρες το είχα.

3η 14 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 5 ημέρες το είχα.

4η 10 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 7 ημέρες το είχα.

Η 5η ήταν σχετικά καλά μόνο μια εβδομάδα μέχρι να εμφανιστεί και άλλη μία να το παραλάβω.

Απλά από την μία αργούν να στείλουν κι από την άλλη έχουν πολύ αργή μεταφορική.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο αργουν να το στειλουν?εμενα μου ειπαν οτι το εστειλαν τουλ. μια εβδομαδα πριν αλλα δεν μπορω να το εντοπισω..γι αυτο υποπτευομαι οτι δεν το εχουν στειλει!

έχουν καβαντζωμένα tracking numbers χωρίς να το χουν στείλει στην πραγματικότητα.

μην ανησυχείς, μια βδομάδα πάνω, μια βδομάδα κάτω, από τη στιγμή που παίρνεις το "ρίσκο" να κάνεις αγορά από Κίνα, μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά...;)

1η παραγγελία μου 19 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 7 ημέρες το είχα.

2η 14 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 8 ημέρες το είχα.

3η 14 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 5 ημέρες το είχα.

4η 10 ημέρες μέχρι να εμφανιστεί, με το που εμφανίστηκε σε 7 ημέρες το είχα.

Η 5η ήταν σχετικά καλά μόνο μια εβδομάδα μέχρι να εμφανιστεί και άλλη μία να το παραλάβω.

Απλά από την μία αργούν να στείλουν κι από την άλλη έχουν πολύ αργή μεταφορική.

Με τέτοιους χρόνους παράδοσης, μετά την εμφάνιση, μάλλον γρήγορη μεταφορική έχουν! china express ένα πράμα!!! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχουν καβαντζωμένα tracking numbers χωρίς να το χουν στείλει στην πραγματικότητα.

μην ανησυχείς, μια βδομάδα πάνω, μια βδομάδα κάτω, από τη στιγμή που παίρνεις το "ρίσκο" να κάνεις αγορά από Κίνα, μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά...;)

 

Με τέτοιους χρόνους παράδοσης, μετά την εμφάνιση, μάλλον γρήγορη μεταφορική έχουν! china express ένα πράμα!!! :p :lol:

 

Ο χρόνος παράδοσης είναι αφού εμφανιστεί στην SG. Άρα αυτή τα στέλνει γρήγορα.

Η quantium πρέπει να έχει τους κινέζους με κάτι μηχανάκια με ''μπαταρίες'' λογικά και τους στέλνει να παραδώσουν :p

 

 

έχουν καβαντζωμένα tracking numbers χωρίς να το χουν στείλει στην πραγματικότητα.

μην ανησυχείς, μια βδομάδα πάνω, μια βδομάδα κάτω, από τη στιγμή που παίρνεις το "ρίσκο" να κάνεις αγορά από Κίνα, μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά...;)

 

Στο μεταξύ την πατάνε και το δείχνουν φανερά αυτο, CN post διάλεξα για πρώτη μου φορά τώρα και SG tracking μου έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν είχα καταλάβει τι εννούσες...έχεις δίκιο... είτε η μεταφορική τους είναι πολύ αργή, είτε αργούν να τα διώξουν μετά την παραγγελία (που είναι και το πιο πιθανό), γι αυτό θέλουν μπόλικο χέσιμο, καθημερινά!

Για ρώτα τους για το SG Tracking κ γράψε μας τι θα σκαρφιστούν να απαντήσουν...Αν το δεις από άλλη σκοπιά έχει μεγάλη πλάκα!!

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν είχα καταλάβει τι εννούσες...έχεις δίκιο... είτε η μεταφορική τους είναι πολύ αργή, είτε αργούν να τα διώξουν μετά την παραγγελία (που είναι και το πιο πιθανό), γι αυτό θέλουν μπόλικο χέσιμο, καθημερινά!

Για ρώτα τους για το SG Tracking κ γράψε μας τι θα σκαρφιστούν να απαντήσουν...Αν το δεις από άλλη σκοπιά έχει μεγάλη πλάκα!!

 

Μπα το αφήνω όπως έχει. Και την πρώτη φορά μου είχαν δώσει NL ενώ είχα διαλέξει SG και ήρθε κανονικά.

CN διάλεξα έτσι κι αλλιώς γιατί δεν έφταναν τα χρήματα του balance μιας και το SG ήθελε +2$, ενώ το CN τσάμπα :p

Αν δε βιάζεσαι πολύ, μια χαρά επιλογή είναι πάντως, για να δούμε πότε θα εμφανιστεί κι αυτό το tracking.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επίγνωση της αγοράς από το εν λόγω μαγαζί και να είσαι έτοιμος για ολα, τότε προχώρα. Μή κινεζικο επώνυμο θα είναι κατα 99% refurbished ή δείγμα από μαγαζιά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα που τα έχουν τα επώνυμα δεν υπάρχει περιπτωση να βρεις ουτε μεταχειρισμένο σπασμένο απο Ελλάδα.

Κ εγώ πήρα το ρίσκο και αναμενω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σιγουριά που σκοτώνει πάλι....

Ο άλλος έχει πάρει 20 και βαλε συσκευές τζι τζι, ο άλλος 5-6, αλλά κατά τα άλλα υπαρχει 99% σιγουριά ότι είναι refubrished ή δείγμα από μαγαζιά...:blink:

Link to comment
Share on other sites

παρηγειλα μολις ενα νοτε 3 απο κει..

g2 παρελαβα,καλο

αυτα

Χαχαχαχ χάρη σου κάνανε ποια samsung?? :D:D:D

Πως το χειριστηκες και ποια η αντιμετώπιση?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα παραγγελία το Samsung Galaxy Note 4 σήμερα.

Προσωπικά έχω πάρει από εκεί το Lg G Pro 2 για τον αδερφό μου.

Λίγες μέρες πριν βάλω την παραγγελία του αδερφου μου είχα παραγγείλει απο vickmall το Xiaomi Redmi Note 3, μπορώ να πω οτι του αδερφου μου ήρθε σε λιγότερες μέρες ενώ και τα δύο κινητά ηταν instock και στα δύο μαγαζιά.

Πράγμα που μου έκανε τρομερή εντύπωση σύμφωνα με αυτα που είχα διαβάσει.

 

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο βέβαια δεν μου έστειλαν το tempered glass και δεν είχαν κάνει root ενω είχα πληρώσει extra για αυτά τα δύο (11.10€) έχω έρθει σε επικοινωνία μαζί τους και ελπίζω να μου τα πιστώσουν...

 

Ο λόγος που άνοιξα το συγκεκριμένο thread ηταν για να μάθω αν κάποιος έχει αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό απο το συγκεκριμένο μαγαζι για να ακούσω μια γνώμη παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που άνοιξα το συγκεκριμένο thread ηταν για να μάθω αν κάποιος έχει αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό απο το συγκεκριμένο μαγαζι για να ακούσω μια γνώμη παραπάνω.

 

Κι εμένα δεν μου έχουν στείλει σε καμία από τις παραγγελίες μου EU adapter

και σε αυτήν που έκανα τώρα κι εγω ( note 4 ) έβαλαν 5 επιπλέον μέσα και 2 tempered και θήκες ως δώρο για την αναστάτωση.

Οπότε λογικά θα στα πιστώσουν απλά ενημέρωσε πριν την παραγγελία για το θέμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σιγουριά που σκοτώνει πάλι....

Ο άλλος έχει πάρει 20 και βαλε συσκευές τζι τζι, ο άλλος 5-6, αλλά κατά τα άλλα υπαρχει 99% σιγουριά ότι είναι refubrished ή δείγμα από μαγαζιά...:blink:

Μιλάω για επώνυμα μή κινέζικα. Αν αυτό το θεωρείς καινούργιο, όπου για την εν λόγω μάρκα πωλούνταν ως καινούργια κινητά, άσχετα αν μετά θυμήθηκαν ότι ήταν refurbished, τότε πάω πάσο. Πάντως, κατά τα άλλα όπως λες και εσύ είναι τζι τζι.

https://www.dropbox.com/sh/6evqoqtjq35wtk1/AAAJrP3ZMrHptKpx7O1h7Jaxa?dl=0#f:IMG_20151231_145128.jpg

Αν θες και περίπτωση με διαφορετικά serial numbers σε κουτιά και κινητό, πάλι που πωλούνταν ως καινούργιο, ευχαρίστως. Εκτός και αν πετύχαμε στην περίπτωση. Αλλά όπως είπα, ξαφνικά μετά θυμήθηκαν ότι ήταν τελικά refurbished.

Δεν είπα ποτέ να μην αγοράσει από το εν λόγω μαγαζί, ούτε το κατηγόρησα, ούτε το υποστήριξα, αλλά να ξέρουμε τι αγοράζουμε. Όχι να μας περνάν και για μ.... οι Κινέζοι. Λίγο λογική θέλει, τέτοιες τιμές σε αυτές τις μάρκες δεν παίζουν.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνεις ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι ανάλογα με τις δικές μας εμπειρίες ε;
Link to comment
Share on other sites

@zananiro, βράζει το αίμα μας και τζογάρουμε....αν μας κάτσει? :lol: :p

Εγώ το διασκεδάζω προσωπικά με τα Κινεζάκια...έχουν πλάκα....

Έχω κρατήσει στοιχεία, link και φωτογραφίες από τη συσκευή που περιέγραφαν, την τιμή, καμιά 10-ριά emails που ρωτάω και επιβεβαιώνουν ότι είναι αυθεντικό και όχι refubrished ή κάτι άλλο...

Και έχω μεγάλη πίστη στο Άγιο Paypalιους, δε θα με απογοητεύσει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνεις ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι ανάλογα με τις δικές μας εμπειρίες ε;

Αν δεν βασιστώ πρωτίστως στις προσωπικές εμπειρίες που θα βασιστώ? Όταν 2 κινητα, διαφορετικής μάρκας, με διαφορά παραλαβής 2 εβδομάδων δεν είναι τελικα καινουργια, αν και στο ένα ήταν δύσκολο να το καταλαβεις, όταν οι ίδιοι μετά σου λένε ότι τόσο καιρό πούλησαν 2000 κινητά της εν λόγω μαρκας που είναι δείγματα από μαγαζιά και είναι "like new" ενώ δεν αναφέρονταν πουθενά και τα πουλούσαν σαν καινουργια, όταν λίγες μέρες μετά τα disputes το έβαλαν εν τέλη στο site οτι είναι refurbished, την άποψη μου πλεον την έχω σχηματίσει. Anyway, για την τιμη τους fair enough, αλλά τουλάχιστον να ξέρουμε εκ των προτέρων και όχι εκ των υστερων τι αγοραζουμε. Αυτή είναι και η μόνη μου ένσταση για το εν λόγω μαγαζί. Κατά τα άλλα αψογοι. Και όπως έχω ξαναπεί εγώ θα αγοράσω ξανά από εκεί και σύντομα μαλιστα γιατί για τα επώνυμα κινητά οι τιμές είναι χωμα, αλλά θέλω να ξέρω εκ των προτέρων τι θα στείλουν. Οπότε φωτογραφίες με το κινητό που σκοπεύουν να στείλουν είναι το ελάχιστο που μπορεί να κάνει κάποιος.

Για την ιστορια, δέχτηκαν partial refund.

 

 

@demakhs πολύ σωστά έκανες. Όπως είπα εγώ την επόμενη φορά θα ζητήσω φωτογραφία με το κινητό μέσα έξω που θα στειλουν, να φαίνεται και το imei και το serial number.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βασιστώ πρωτίστως στις προσωπικές εμπειρίες που θα βασιστώ?

 

Απ'το εκφέρω την άποψη μου εως το είμαι απόλυτος, υπάρχουν και μερικές χιλιάδες στρέμματα απόσταση όμως.

Δηλαδή εσύ με 2 περιπτώσεις το έβγαλες 99.9% σίγουρο ότι είναι όλα μεταχειρισμένα ή ανακατασκευμασμένα, εγώ με την 1 ( σε μή κινέζικο ) είμαι το 00.1 κι εσύ το 99.9. Όπως βλέπεις επίσης το παιδί που άνοιξε το θέμα, έχει ξανα αγοράσει.

Τέλος πάντων μιας και το ξεφτυλίσαμε το θέμα και υπάρχεια αντίστοιχο με την σωστή θεματολογία.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη εκφέρω, δεν είμαι απολυτος, και η αποψή μου είναι αυτή που έχω γράψει. Όταν οι ίδιοι με ενημέρωσαν εκ των υστέρων ότι πούλησαν πάνω από 2000 lg τα οποία ειναι δείγματα από μαγαζιά, ενώ δεν αναφερόταν πουθενά εγώ τι παραπάνω να πω και τι άποψη να σχηματισω?Δεν χρειάζεται να πάρω μια ντουζίνα κινητά για να καταλάβω τι παιζει και μήπως και μου τύχει κάποιο καινούργιο ή σε άριστη κατάσταση. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτια, αλλιώς δεν θα ειμασταν ολοι τόσο δισπυστοι. Anyway, οπως είπες και εσυ είμαστε off topic. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που αγορασατε προσπαθησατε να κανετε flash την stock rom διαφορετικης χωρας π.χ της ελλαδας μεσω του odin για τα samsung η μεσω lg flash tool για τα lg.Aυτο ειναι το βασικο για μενα.Γιατι διαβασα π.χ στο samsung galaxy s5 g900f ενω λεει οτι ειναι το g900f στο μενου οταν. το βαζεις download mode για να το φλασαρεις γραφει g900p.Και μετα τι κανεις?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...