Jump to content

P8 lite - m4 aqua- samsung j5


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Πήρα στην δικιά μου το p8 lite όλα καλά αλλα είχε θέμα δεν την άκουγα μια δυνατά μια χαμηλά. Το πήγα πισω 10 ημερών τηλέφωνο. Λέμε για άλλο το m4 aqua δεν διαβάζω καλά λόγια όλο θέματα. Για το j5 μερικοί αντιμετωπιζουν προβλήματα με τις ειδοποιήσεις του viber. Έχω βρεθεί σε αδιέξοδο. Να παρω ξανά το p8 lite? Είμαι σιγουρος οτι πάλι δεν θα την ακούω καλά γιατί και κάποιοι άλλοι εχουν τέτοιο θέμα. Τηλεφωνο από Ελλάδα θέλουμε να πάρουμε. Κατι5 αξιόπιστο δεν υπάρχει μεχρι 200 ευρω?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω για εκεί ήμουν αλλά με προβλημάτισε το θεμα με το βιμπερ που έχουν μερικοί
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Vodafone Smart Ultra 6.Για την ιστορία και μόνο η vodafone απλα το σχεδιάζει ενω κατασκευαστής είναι η ΖΤΕ.Λοιπον έχουμε και λέμε.199€ , τρομερή οθόνη 5.5" Full Hd, Αρκετά καλη μπαταρία 3000mah η οποία βγάζει 7+ ώρες το τηλέφωνο με ανοιχτή οθονη,16gb rom,2gb ram κτλπ.Γενικά πολυ καλό και value for money με μοναδικό αρνητικό για εμένα οτι βγάζει μετριες φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό αλλιως κατά τα αλλά μια χαρά.Τσεκαρε το οπωσδήποτε.
Link to comment
Share on other sites

To vf ειναι καλη περιπτωση οντως, απλα απο πρωσοπικη εμπειρια ξερω πως δεν ειναι καλο σε βαρια παιχνιδια, αν και δεν νομιζω να παιζει παιχνιδια η συζυγος. Επεισης μπορειτε να δειτε meizu m2 note η moto g 3.

Απο αυτα που αναφερεις θα εμενα μακρια απο Μ4 για διαφορους λογους, αναμεσα σε j5 και p8 lite δεν ξερω ποιο θα επελεγα... κανενα απο τα δυο δεν με εντυπωσιαζει προσωπικα. Αν το προβλημα στις κλησεις λες οτι το εχουν κι αλλοι τοτε μαλλον ειναι θεμα του μοντελου και οχι του συγκεκριμενο που σας ετυχε. Εγω θα πηγαινα σε j5 προσωπικα, αλλα αυτο επειδη μ αρεσουν τα παιχνιδια, και το j5 ειναι καλο σε αυτον τον τομεα. Για γυναικα ισως το ρ8 να ειναι καλυτερη επιλογη, κυριως επειδη εχει 2γκιγκα ραμ και υποθετω πως θα εχει εφαρμογη fb k messenger τα οποια τωρα πια τρωνε μισο γκιγκα ολη την ωρα δουλευοντας στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω με το 1.5 gb ram να έχει θέμα.

ΒACK οι εφαρμογές που ειπες όντως πιάνουν τόσο ραμ?Σε εμένα πιάνουν ελάχιστα. http://imgur.com/ZaWi3pY

Link to comment
Share on other sites

.....επιλογη, κυριως επειδη εχει 2γκιγκα ραμ και υποθετω πως θα εχει εφαρμογη fb k messenger τα οποια τωρα πια τρωνε μισο γκιγκα ολη την ωρα δουλευοντας στο παρασκηνιο.

 

Το j5 τα παει πολύ καλά με τη διαχείριση της μνήμης, παρότι 1.5GB και επίσης έχει μπαταριαρα, πολύ καλη κάμερα , αναλογικά με την τιμή που το βρίσκεις, ελάχιστο bloatware...γενικά πολύ καλή συσκευή.

το p8 lite καλή συσκευή επίσης, μόνο η μπαταρία του ισως είναι λίγο οριακά...;)

Το vf λιιιιιιγο μεγάλο δεν πέφτει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεγάλο είναι για αυτό δινω άκυρο. Μάλλον για j5 πάμε αλλά ελπίζω να μην είμαστε από τους άτυχους με θέμα στις ειδοποιήσεις του βιμπερ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το j5 τα παει πολύ καλά με τη διαχείριση της μνήμης, παρότι 1.5GB και επίσης έχει μπαταριαρα, πολύ καλη κάμερα , αναλογικά με την τιμή που το βρίσκεις, ελάχιστο bloatware...γενικά πολύ καλή συσκευή.

το p8 lite καλή συσκευή επίσης, μόνο η μπαταρία του ισως είναι λίγο οριακά...;)

Το vf λιιιιιιγο μεγάλο δεν πέφτει?:blink:

Ειναι οντως καλο το j5, θα συμφωνησω στην καμερα και την μπαταρια, ομως κυκλοφορει μονο μισο χρονο, κανεις δεν ξερει πως θα ειναι μετα απο 1 η 1,5 χρονο, ενω οι απαιτησεις συνεχως ανεβαινουν και βαλε και τα 8γκιγκα μνημη που ειναι αλλο ενα προβλημα. Για αυτο δεν θα το προτιμουσα σε σχεση με αλλες επιλογες.

Και εχεις δικιο για την μπαταρια του ρ8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το για γυναίκα....

 

Από την στιγμή που όλες έχουν τσάντες ίσα ίσα τις επηρεάζει λιγότερο μια μεγάλη συσκευή. Δεν είναι και λίγες αυτές που έχουν note κοκ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το για γυναίκα....

 

Από την στιγμή που όλες έχουν τσάντες ίσα ίσα τις επηρεάζει λιγότερο μια μεγάλη συσκευή. Δεν είναι και λίγες αυτές που έχουν note κοκ...

 

Μην το παίρνεις ως σεξιστικό σχόλιο αλλά ως κοινη λογική μιας και οι γυναίκες εχουν σαφώς μικρότερες παλάμες.Εγω για παράδειγμα έδωσα το κινητό μου στην αδερφή μου και δεν μπορούσε με τιποτα να το συνηθίσει ενω πρόσφατα αγόρασε κινητό με 4.3". Σαφώς όμως δεν ισχύει το ίδιο για όλες αλλά σπάνια εχω δει να προτιμούν κάτι μεγαλο (5"+).

Link to comment
Share on other sites

Μην το παίρνεις ως σεξιστικό σχόλιο αλλά ως κοινη λογική μιας και οι γυναίκες εχουν σαφώς μικρότερες παλάμες.Εγω για παράδειγμα έδωσα το κινητό μου στην αδερφή μου και δεν μπορούσε με τιποτα να το συνηθίσει ενω πρόσφατα αγόρασε κινητό με 4.3". Σαφώς όμως δεν ισχύει το ίδιο για όλες αλλά σπάνια εχω δει να προτιμούν κάτι μεγαλο (5"+).

Επ ουδενί δεν το βλέπω σαν σεξιστικό σχόλιο.

 

Απλά ούτως η άλλως από τις 5" και πάνω και πάλι με τα 2 χέρια θα το χειριστούν και οι γυναίκες και πολλοί άνδρες λόγω καλύτερου χειρισμού. Έχω δει πολύ περισσότερες γυναίκες με 6 plus παρά με 6. Μεγαλύτερο θεωρώ το θέμα της μεταφοράς παρά του χειρισμού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...