Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LG G5

 

http://content.myphone.gr/photo/full/50051/lg-mwc16-paroysiase-g5-proto-arthroto-smartphone-einai-gegonos.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Οθόνη: 5.3-inch IPS quad-HD quantum display (2560x1440, 554 dpi)
  • Επεξεργαστής: Qualcomm Snapdragon 820
  • RAM: 4GB LPDDR4
  • Αποθηκευτικός χώρος: 32GB UFS ROM, microSD έως 2TB
  • Πίσω κάμερα: 16MP κύρια, 8MP wide-angle (135 degrees)
  • Μπροστινή κάμερα: 8MP
  • Συνδεσιμότητα: Wifi 802.11a/b/g/n/ac, USB Type C, NFC, Bluetooth 4.2
  • Δίκτυα: LTE/3G/2G
  • Αισθητήρες: Rear mounted fingerprint scanner
  • Μπαταρία: 2800mAh removable με quick charging μέσω Type-C USB
  • Λειτουργικό: Android 6.0.1 Marshmallow with LG UI
  • Διαστάσεις: 149.4 x 73.9 x 7.7mm
  • Βάρος: 159 grams
  • Χρώματα: Pink, Gold, Titan (Charcoal) & Silver
  • Modules: LG Cam Plus (camera grip with 1100 mAh) & LG Hi-Fi Plus with B&O Play

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμφανιστηκε στο gsmarena το G5 :D λενε θα κυκλοφορησει στο 2ο τριμηνο του 2016

http://www.gsmarena.com/lg_g5-7815.php

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τι μια χαρά τούμπανο είναι αν θα παίξει σε σωστή τιμή όπως το G4 θα βγει καλύτερη συσκευή του 2016 στο myphone οπως το g4 φέτος Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

το εχω για λιγες ωρες αλλα δεν ανοιγω το επισημο γιατι δεν ειναι η εκδοση η ευρωπαικη.

 

το πρωτο πραγμα που νιωθεις ειναι ΠΩΣ ειναι δυνατον να νομιζουν οτι δεν ειναι μεταλλικο.

εντελως ασχετο....ειναι και φωναζει μεταλλο.

 

το αλλο πραγμα που ,μου αρεσει ειναι η αυτονομια...

ειλικρινα δεν ξερω πως τα καταφεραν.

ομως ειναι στα επιπεδα s7.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το εχω για λιγες ωρες αλλα δεν ανοιγω το επισημο γιατι δεν ειναι η εκδοση η ευρωπαικη.

 

το πρωτο πραγμα που νιωθεις ειναι ΠΩΣ ειναι δυνατον να νομιζουν οτι δεν ειναι μεταλλικο.

εντελως ασχετο....ειναι και φωναζει μεταλλο.

 

το αλλο πραγμα που ,μου αρεσει ειναι η αυτονομια...

ειλικρινα δεν ξερω πως τα καταφεραν.

ομως ειναι στα επιπεδα s7.....

 

Αντε βρε παιδί μου και ένας που το έχει στο χέρι του περιμένουμε εντυπώσεις έγω πάντως αυτή την εβδομάδα πάω για αγορά δεν περιμένω άλλο γιατί μου αρέσει πολύ,τον μόνο ενδοιασμό που έχω είναι η οθόνη και η φωτεινότητα της περιμένουμε περισσότερα απο σένα

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα μου ηρθε και εμενα!! Το κινητο τα σπαει δεν εχω να πω κατι αλλο.

 

Καλύτερα όμως να πεις και κάτι άλλο γιατί το "τα σπάει" δεν λέει τίποτα επί της ουσίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και απο που το πήρατε :p

 

Μέχρι στιγμής, bestprice.gr

Μετά από 24ωρες από 699 πήγε 661ευρω. Και δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα ακόμα. Φαντάσου. Μετά το Πάσχα το βλέπω 500ευρω

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

μερικα πραγματα για το G5

 

~αυτονομια σε καλα επιπεδα 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη με 45% μπαταρια ακομα σε wifi και λιγο 4g.Ειμαστε σε πολυ καλα επιπεδα και ειναι ωραιο με ενα κλικ να αλλαζεις μπαταρια με την μια.

~καμερα πολυ καλη,πραγματικα μαλλον εχουμε την τοπ καμερα.Αυτο φαινεται στο zoom.Οταν κανω zoom φωτο απο το S7 χανει,εδω ΟΧΙ...

~ UI και ταχυτητα...εδω μισο κλικ πανω απο το S7 με ανεση,δεν υπαρχει συγκριση.Δυνατο,σαν βουτυρο τρεχει και παει σφαιρα.Σαν να εχω Nexus 6P

~οθονη,λοιπον μην πει κανεις οτι εχει μαπα οθονη γιατι θα τραβηξω τις κοτσιδες μου. :lol:

εχει ισως την καλυτερη IPS που εχω δει μεχρι σημερα και ειναι απιστευτα φωτεινη στον ηλιο χωρις να χανει σε χρωματα οπως στο S7 που κατω απο τον ηλιο ναι μεν φαινεται αλλα αλλαζουν τα χρωματα πολυ.

 

αυτα που ελεγαν ολοι οτι θα ηταν τα μειονεκτηματα του δεν υπαρχουν.

σαν σημα ειναι επισης ανωτερο του S7.

 

εχει FM Radio.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μερικα πραγματα για το G5

 

~αυτονομια σε καλα επιπεδα 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη με 45% μπαταρια ακομα σε wifi και λιγο 4g.Ειμαστε σε πολυ καλα επιπεδα και ειναι ωραιο με ενα κλικ να αλλαζεις μπαταρια με την μια.

~καμερα πολυ καλη,πραγματικα μαλλον εχουμε την τοπ καμερα.Αυτο φαινεται στο zoom.Οταν κανω zoom φωτο απο το S7 χανει,εδω ΟΧΙ...

~ UI και ταχυτητα...εδω μισο κλικ πανω απο το S7 με ανεση,δεν υπαρχει συγκριση.Δυνατο,σαν βουτυρο τρεχει και παει σφαιρα.Σαν να εχω Nexus 6P

~οθονη,λοιπον μην πει κανεις οτι εχει μαπα οθονη γιατι θα τραβηξω τις κοτσιδες μου. :lol:

εχει ισως την καλυτερη IPS που εχω δει μεχρι σημερα και ειναι απιστευτα φωτεινη στον ηλιο χωρις να χανει σε χρωματα οπως στο S7 που κατω απο τον ηλιο ναι μεν φαινεται αλλα αλλαζουν τα χρωματα πολυ.

 

αυτα που ελεγαν ολοι οτι θα ηταν τα μειονεκτηματα του δεν υπαρχουν.

σαν σημα ειναι επισης ανωτερο του S7.

 

εχει FM Radio.

 

Δημήτρη σε συγχαίρω για το ποστ σου το οποίο περιβάλλεται απο την άκρα αντικειμενικότητά σου χωρίς παρωπίδες. Χίλια μπράβο. Χαίρομαι πραγματικά να διαβάζω τέτοια συγκριτικά απο άτομα που όντως έχουν τις τοπ συσκευές στα χέρια τους και να προβαίνουν σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Pik να σ κανω κ γω καποιες ερωτησεις τωρα που το πηρες γιατι το σκεφτομαι κ γω σοβαρα..καταρχην καλοριζικο!!ισχυει οτι εχει επιλογη να ενεργοποιησεις app drawer;;με ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο.επισης ισχυει οτι στην καρτα sd μπορεις να μεταφερεις καποιες εφαρμογες οπως στο g4 και g3;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα...και το κυριοτερο..ισχυει οτι ειναι μεταλλο;;δεν εννοω να το ξυσεις προς θεου!!αλλα αν η υφη του ειναι μεταλλικη κ αν υπαρχει πουθενα πλαστικο;;γιατι λενε οτι εχει σημεια που υπαρχει πλαστικο..

Link to comment
Share on other sites

την εμπειρια μας καταγραφουμε και μοιραζομαστε το παθος μας,δεν εχω μετοχες σε κανενα κατασκευαστη ισα ισα τα δοκιμαζουμε ολα.

εξαλλου σε εναν χωρο οπως αυτον των κινητων μια αλλαγη λογισμικου μπορει να μεταμορφωσει συσκευες προς το καλυτερο ή το χειροτερο.

 

πχ το S7/S7edge ναι εχουν καλυτερη οθονη σε χρηση indoors και γενικα,ομως τα χρωματα τους δεν ειναι πιστα στην πραγματικοτητα outdoors

Το G5 αληθεια,εχει την καλυτερη iPS που εχω δει,ενω φαινεται και πιο ξεκουραστη.

Το S7edge εχει ανωτερη μπαταρια απο το G5,ομως το δευτερο δεν ειναι κακο ισα ισα.

 

αν μου ειχε φτασει και το HTC 10 θα εκανα συγκριτικο με ολα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μερικα πραγματα για το G5

 

~αυτονομια σε καλα επιπεδα 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη με 45% μπαταρια ακομα σε wifi και λιγο 4g.Ειμαστε σε πολυ καλα επιπεδα και ειναι ωραιο με ενα κλικ να αλλαζεις μπαταρια με την μια.

~καμερα πολυ καλη,πραγματικα μαλλον εχουμε την τοπ καμερα.Αυτο φαινεται στο zoom.Οταν κανω zoom φωτο απο το S7 χανει,εδω ΟΧΙ...

~ UI και ταχυτητα...εδω μισο κλικ πανω απο το S7 με ανεση,δεν υπαρχει συγκριση.Δυνατο,σαν βουτυρο τρεχει και παει σφαιρα.Σαν να εχω Nexus 6P

~οθονη,λοιπον μην πει κανεις οτι εχει μαπα οθονη γιατι θα τραβηξω τις κοτσιδες μου. :lol:

εχει ισως την καλυτερη IPS που εχω δει μεχρι σημερα και ειναι απιστευτα φωτεινη στον ηλιο χωρις να χανει σε χρωματα οπως στο S7 που κατω απο τον ηλιο ναι μεν φαινεται αλλα αλλαζουν τα χρωματα πολυ.

 

αυτα που ελεγαν ολοι οτι θα ηταν τα μειονεκτηματα του δεν υπαρχουν.

σαν σημα ειναι επισης ανωτερο του S7.

 

εχει FM Radio.

 

[Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες πάω για αγορά

Link to comment
Share on other sites

Pik να σ κανω κ γω καποιες ερωτησεις τωρα που το πηρες γιατι το σκεφτομαι κ γω σοβαρα..καταρχην καλοριζικο!!ισχυει οτι εχει επιλογη να ενεργοποιησεις app drawer;;με ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο.επισης ισχυει οτι στην καρτα sd μπορεις να μεταφερεις καποιες εφαρμογες οπως στο g4 και g3;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα...και το κυριοτερο..ισχυει οτι ειναι μεταλλο;;δεν εννοω να το ξυσεις προς θεου!!αλλα αν η υφη του ειναι μεταλλικη κ αν υπαρχει πουθενα πλαστικο;;γιατι λενε οτι εχει σημεια που υπαρχει πλαστικο..

 

δεν ειναι επιλογη ,μπορεις να κατεβασεις το παλιο UX.

http://i.imgur.com/AHZQZSs.jpg

πιστεψε με ομως δεν θα σου χρειαστει.Προφανως μπορεις να βαλεις google/nova

για το μεταλλο μην ανησυχεις,ειναι ενα ειδος σαν ζεστο μεταλλο σαν να πιανεις το αμαξι σου.Εννοειται εχει πολυ καλο feeling.

για την sd δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν εχω βαλει καμμια sd

 

δεν ανοιγει καποιος το official να περασουμε τα ποστs εκει;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ανοιγει καποιος το official να περασουμε τα ποστs εκει;

 

Θα γίνει και αυτό πολύ σύντομα, θα το κανονίσω εγω αυτό μη σας νοιάζει. ;)

 

Προς το παρόν δώσε στον κόσμο πληροφορίες γιατί πολλοί κρέμονται από τα χείλη σου... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και αυτό πολύ σύντομα, θα το κανονίσω εγω αυτό μη σας νοιάζει. ;)

 

Προς το παρόν δώσε στον κόσμο πληροφορίες γιατί πολλοί κρέμονται από τα χείλη σου... :rolleyes:

 

το ξερω οτι εισαι ο αφανης ηρωας που βαζει ταξη... ;)

δεν με ρωταει κανεις και τιποτα ,μαλλον τους ελυσα τις αποριες.

:D

 

να μιλησω για κατι για οσους εχουμνε παθος με το φινιρισμα.

μπορει σε καποια κομματια να μην ταιριαζει απολυτα το κομματι που κουμπωνει με την μπαταρια στο υπολοιπο σωμα

Σιγουρα δεν κουναει,δεν τριζει και οσο και να προσπαθω να το κουνησω δεν κανει κιχ,ομως απο την μια πλευρα εχει αποκλιση μισο χιλιοστο η γραμμη στο πλαι.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα εντασης ειναι αλουμινενια;;μηπως ειναι πλαστικο το πληκτρο που αφαιρειται το κατω μερος;;το κατω μερος που λες δεν κουμπωνει καλα μηπως ειναι πλαστικο απο την πανω μερια που γραφει το lg;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...