Jump to content

myphone BEST OF 2015: Οι αναγνώστες ψήφισαν. And the winner is...


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του Myphone.gr καλώς ήλθατε στα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τις καλύτερες συσκευές του 2015 όπως τις ψηφίσατε εσείς!!

 

Η ψηφοφορία τελείωσε με τον ανταγωνισμό να είναι και φέτος πολύ μεγάλος. Το 99% της ομάδας του Myphone.gr δέχτηκε με ιδιαίτερη χαρά αυτό το αποτέλεσμα (το υπόλοιπο 1% ήταν αυτοί που έπρεπε να κάνουν την καταμέτρηση) και ελπίζουμε και στο μέλλον η συμμετοχή σας να είναι εξίσου θερμή.

 

Μετά από την καταμέτρηση λοιπόν, πάμε γρήγορα γρήγορα να δούμε ποιοι ήταν οι νικητές όπως τους επιλέξατε εσείς. Να θυμίσουμε για άλλη μια φορά τις κατηγορίες:

[*]Καλύτερο Smartphone για το 2015

[*]Καλύτερο Tablet για το 2015

[*]Καλύτερη Value for Money συσκευή για το 2015

[*]Μεγαλύτερη απογοήτευση του 2015

 

Μεγαλύτερη απογοήτευση 2015

 

HTC M9

http://content.myphone.gr/photo/full/35655/htc-one-m9.jpg

 

Η HTC περνάει κρίση και αυτό φαίνεται. Smartphones που δεν έχουν το κάτι το διαφορετικό να δώσουν στο ευρύ κοινό, λίγα μοντέλα και σχεδόν όλα ίδια, κάτι που φανερώνει έλλειψη ιδεών, έχουν γεμίσει προβλήματα την άλλοτε πρωτοπόρο εταιρεία. Αυτό φαίνεται και στην ναυαρχίδα της που παρουσιάστηκε τον Μάρτιο του 2015. Το Μ9 φαινόταν ως η τελευταία ελπίδα της ταϊβανέζικης εταιρείας, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερε να συγκινήσει κανέναν. Τα καλά τεχνικά χαρακτηριστικά δεν βοήθησαν στο να δώσουν ώθηση στο Μ9, ενώ ο σκληρός ανταγωνισμός και η «τσιμπημένη» τιμή σήμαναν την αρχή του τέλους του πριν ακόμα βγει στα ράφια των ιντερνετικών και μη καταστημάτων. Αν συνεχίσει σε αυτή την πορεία η κατά τα άλλα συμπαθής HTC θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα. Προς το παρόν κέρδισε, και με διαφορά, το βραβείο της απογοήτευσης της χρονιάς 2015.

 

Καλύτερη Value for Money συσκευή για το 2015

 

LG G4

http://content.myphone.gr/photo/full/48220/2015-12-30-2.jpg

 

Έκπληξη έτσι; Και για εμάς το ίδιο, μια και είναι λίγο παράξενο μια ναυαρχίδα να είναι στην πρώτη θέση της κατηγορίας value for money. Και όμως, φαίνεται ότι τα κορυφαία χαρακτηριστικά, η απαράμιλλη ποιότητα κατασκευής σε συνδυασμό με την ιδιαίτερα χαμηλή τιμή για ναυαρχίδα έγυραν την πλάστιγγα προς την μεριά του LG G4 και όχι προς την μεριά των δύο προτάσεων από την Xiaomi, Redmi Note 2 και 3 που ήταν και οι κυριότεροι ανταγωνιστές. Άξιος νικητής λοιπόν!

 

Καλύτερο Tablet για το 2015

 

Microsoft Surface Pro 4

http://content.myphone.gr/photo/full/48219/2015-12-30-1.jpg

 

Ενώ η κατηγορία των tablet φαίνεται να ατονεί τα τελευταία 1-2 χρόνια, φέτος παρουσιάστηκαν δύο συσκευές που άλλαξαν τα δεδομένα στην κατηγορία. Μιλάμε φυσικά για το Surface Pro 4 και την απάντηση από την Apple, iPad Pro. Και ενώ πιστεύαμε ότι θα έχουμε ντέρμπι μέχρι τέλους, οι αναγνώστες ανέδειξαν την σαρωτική νίκη της συσκευής της Microsoft σε σχέση με τον αντίπαλο της Apple. Καθαρή επικράτηση λοιπόν για το υπερtablet της αμερικάνικης εταιρίας, που φαίνεται να έκανε το κορυφαίο ακόμα πιο καλό. Λίγο να πέσει η τιμή του και μας βλέπω να τρέχουμε να το αγοράζουμε!

 

Καλύτερο Smartphone για το 2015

 

LG G4

http://content.myphone.gr/photo/full/48218/2015-12-30.jpg

Σάρωσε το LG G4 φέτος στο Myphone.gr μια και μετά το βραβείο για το καλύτερο VFM του 2015, μάζεψε και το βραβείο για το καλύτερο smartphone του 2015! Εδώ ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος, μια και οι δύο προτάσεις της Samsung S6 Edge και S6 Edge + έφτασαν πολύ κοντά αλλά δεν κατάφεραν να περάσουν τον αντίπαλό τους.

 

Συγχαρητήρια λοιπόν στην LG που κατάφερε να παρουσιάσει μια τόσο αξιόλογη συσκευή, δείχνοντας πως το καλό μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο. Από εμάς, πολλές ευχές για ένα χαρούμενο 2016 με υγεία, και πολλές καινούργιες συσκευές. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας σε... ένα χρόνο περίπου για τα People's Choice 2016. Μέχρι τότε, καλή συνέχεια στις σελίδες του αγαπημένου μας Myphone.gr!

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Lg G4 έκανε την διάφορα όλοι κάτι κάλο είχαν να πούνε,γενικά φέτος βγήκαν αρκετά καλές συσκευές για όλα τα βαλάντια
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικη συσκευη το g4, με εκανε να σταματησω μετα απο πολλα χρονια να σκαλιζω την συσκευη μου με root,custom roms κτλ.Το πληρεστερο κατα την γνωμη μου smartphone για το 2015
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα μου φαινόταν αφύσικο. Ένα τηλέφωνο που από οποία πλευρά κι αν το δεις δεν του λείπει τίποτα. Το έχω εδώ και κάνα 5μηνο, ρεκόρ για μένα, εδώ και 2 μήνες έχω μπει σε σκέψεις να το αλλάξω λόγω αποκλειστικά και μόνο βαρεμάρας, τελικά όσο κι αν προσπαθώ να βρω άξιο αντικατάσταση, δεν βρίσκω. Μόνο το V10 αλλά αυτό δεν έρχεται καν εδώ... Τελικά έχω αποφασίσει να περιμένω το G5 κι αυτό μόνο αν δεν αλλάξει τίποτα από τα μεγάλα ατού η LG. Αποσπώμενη μπαταρία, επεκτάσιμη μνήμη, manual ρυθμίσεις στην καλύτερη κάμερα της αγοράς. Αν τα αλλάξει πάμε άλλου. Το που είναι ένα θέμα... Καλή χρόνια σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόση αγάπη για το G4? Καλά ευτυχώς δεν είδα πουθενά ψηφοφορία αλλά είμαι ο μόνος που ακόμα θα θελα με βάση αυτά που διαβάζω z3 compact? Well done LG
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον φέτος δεν βγήκε Samsung για αλλαγή ... :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Φυσικά αυτό δεν αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα γιατί σε κάθε site Ελλάδας και εξωτερικού έχει άλλη συσκευή σαν την καλύτερη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Ξέρεις πόλους άσχετους και απλούς χρήστες που γνωρίζουν όλα αυτά τα smartphone και ειδικά εκτός Ελλάδας συσκευές?Το τερμάτισες από πολλές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόση αγάπη για το G4? Καλά ευτυχώς δεν είδα πουθενά ψηφοφορία αλλά είμαι ο μόνος που ακόμα θα θελα με βάση αυτά που διαβάζω z3 compact? Well done LG

 

Ναι και όμως, τόση αγάπη...ειδικά όταν μπορούσες να το αποκτήσεις με 370€.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Εεε δεν υπάρχει επιτροπη σοφών... ολες οι ψηφοφορίες, πάντα έτσι ειναι. Ο καθένας ψηφίζει οτι καταλαβαίνει και φυσικά τα σπεκς απο μονα τους δεν λενε τιποτα αν δεν συνοδευονται απο το τιμημα. Πολλες φορές αυτού του ειδους τα βραβεία ουτως η αλλως ειναι βαριά άκυρα γιατι δεν συνοδευονται απο το σκεπτικο, την αιτιολόγηση της ψηφου.

 

Οπως επίσης δεν έχει και νόημα ιδιαιτερο να διαφωνίσεις μιας και υπάρχουν fanboyισμοι και τεχνολογικές αγκυλώσεις (που δεν αρμοζουν σε χρηστες απο τεχνολογικο site) οποτε δεν θα ειναι παραγωγικη διαφωνία. Ο καθένας λοιπον με την γνώμη του...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Ήταν ψηφοφορία, τι θες.... Επίσης ποιός είναι κατά την άποψή σου ο έμπειρος και ψαγμένος ?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

δηλαδή όποιος δεν ψηφίζει σύμφωνα με τα γούστα σου είναι άσχετος????:dash:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Οι ψαγμένοι είναι 1 και οι υπόλοιποι 99. Έτσι έπρεπε σαφώς να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς γέλασα πολύ με το δυσαρεστημενο 1% που έκανε την καταμέτρηση! :lol:

 

Το G4 κινητό της χρονιάς τελικά ε?! Την έβλεπα την μάχη ανάμεσα στα s6 και αυτό! Όπως και στις ψήφους που σκορπιστηκαν ανάμεσα στα κινέζικα για καλύτερο v4m!

Αλλά δεν μπορώ να διαφωνίσω και ας ψήφισα αλλα!

 

Ενδιαφέρον θα ήταν να μας λέγατε και 2η θεση σε καθε κατηγορία! Τον runner up που λένε!

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικο το αποτέλεσμά.

Εγώ σαν ψείρας δεν το βρήκα και τόσο εντάξει το g4.

Η οθόνη μέτριο το touch.λαχείο αν κάτσει σωστό.

Για το bleeding ok,ίσως στα πρώτα μοντέλα.

Ποιότητα κατασκευής πού σίγουρα δεν με ενθουσίασε.

Επεξεργαστής για ναυαρχίδα???χμ...

Γούστα είναι αυτά.

Καλή κάμερα πάντως και ηχείο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα Είναι ότι για την Samsung ήταν 3 κινητά ναυαρχίδες s6/edge/edge+ μοιράστηκαν δια του 3 οι ψήφοι. Και δεν Δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος γι'αυτό....Όπως και να εχει το εχω ααναφέρει και σε αλλα ποστ μου το g4 είναι ένα εκπληκτικό κινητό.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

To σημαντικό είναι να διαβάζουμε πριν γράψουμε, διαφορετικά γράφουμε ασυναρτησίες, για να μην πω τπτ άλλο μια και ο impreza παραμονεύει πάντα στην γωνία :lol:

 

Ήταν ψηφοφορία των χρηστών ΚΑΙ καταναλωτών, και εννοείτε ο καθένας ψηφίζει ότι θέλει. Αν εσύ την βλέπεις άκυρη, εμείς την βλέπουμε δημοκρατική.

 

Κράτα την χολή σου, έρχονται και τα βραβεία των έμπειρων και ψαγμένων. Των editors του Myphone.gr (axaxaxa καλό αυτό, γέλασα με τον έμπειρο εαυτό μου)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Την άλλη φορά που θα κάνουμε ψηφοφορία για το καλύτερο αυτοκίνητο της χρονιάς, θα φωνάξουμε τον Χάμιλτον ως έμπειρο οδηγό και το τρίο του Top Gear ως ψαγμένους για να κάνουμε την ψηφοφορία...

 

Υ.Γ. Για διαφώτισέ με λιγουλάκι. Γράφεις των ασχετων και μη καταναλωτων.

Οι άσχετοι, το καταλαβαίνω. Οι και μη όμως, δηλαδή οι σχετικοί, βάσει των όσων αναφέρεις, μήπως παραπέμπουν στους έμπειρους και ψαγμένους;

Θεωρώ πως βρίσκεσαι σε πλήρη σύγχυση...

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Δικαια βγηκε το G4 νικητης κατα τη γνωμη μου, καθως -αν εξαιρεσει κανεις την ασχημια του και τη μετρια αυτονομια του- αποτελει την καλυτερη υλοποιηση στην καλυτερη δυνατη τιμη.

Μακαρι να συνεχισει ετσι και στο G5.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα Είναι ότι για την Samsung ήταν 3 κινητά ναυαρχίδες s6/edge/edge+ μοιράστηκαν δια του 3 οι ψήφοι. Και δεν Δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος γι'αυτό....Όπως και να εχει το εχω ααναφέρει και σε αλλα ποστ μου το g4 είναι ένα εκπληκτικό κινητό.

 

Αν μοιράστηκαν οι ψήφοι ανάμεσα σε S6 και edge (άλλο το plus) τότε νίκησε το S6. :P

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζουμε μια συσκευή και μια επωνυμία! Άλλη συσκευή το S6 και άλλη το S6 Edge! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο VFM θα διαφωνήσω μόνο, όταν με 130€ παίρνεις Xiaomi Note 2 δεν υπάρχει ανταγωνισμός όταν μιλάμε για VFM! ;)

 

Κατά τα άλλα καλά να ήμαστε και του χρόνου να ψηφίζουμε τα Best!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τα βγαλατε συμφωνα με τους ψηφους των ασχετων και μη καταναλωτων και δεν τα βγαλατε συμφωνα με χαρακτηριστικα και την αποδοση των τηλεφωνων. Οποτε την βρισκω ακυρη αυτη την ψηφοφορια απο την στιγμη που ψηφιζει ο απλος χρηστης και οχι ο εμπειρος και ψαγμενος.

 

Εισαι για ban αγόρι μου και μόνο που μας προσβάλλεις. Αντε για σχετικε...να γράψεις σε κάνα άλλο forum

 

Στο θέμα μας,

Το G4 το πήρα με την προσφορά που έβγαλε η Cosmote - 475 Δωροεπιταγή με την επιδότηση μου τελικη τιμή με 16% ΦΠΑ 160€! Είναι άψογο από κάθε άποψη. Πολλα μπράβο στην LG.

Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...