Jump to content

Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας 2015!


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://news.myphone.gr/my.png[/imgalign]Η φωτογραφικές ικανότητες των smartphone έχουν φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα τα τελευταία χρόνια, ενώ για έναν πολύ μεγάλο αριθμό χρηστών είναι βασικό κριτήριο επιλογής συσκευής. Μάλιστα σε σχετικά θέματα του myphone.gr φιλοξενούνται κατά καιρούς αρκετά φωτογραφικά αριστουργήματα. Κάπως έτσι το myphone.gr σας καλεί να αναδείξετε το ταλέντο σας στη φωτογραφία και διοργανώνει έναν νέο διαγωνισμό φωτογραφίας με θέμα (όπως προφανώς θα περιμένετε) τα Χριστούγεννα του 2015. Τα smartphones ανά χείρας λοιπόν και περιμένουμε τις φωτογραφίες σας με χειμερινά τοπία, τζάκια, στολισμένα δέντρα, στολισμένα κτήρια, κουραμπιέδες μελομακάρονα και ότι άλλο θέλετε, αρκεί να έχει Χριστουγεννιάτικη διάθεση! Φυσικά δεν απαιτείται κάποια εξελιγμένη συσκευή παρά μόνο το κινητό σας τηλέφωνο και εννοείται το ταλέντο σας.

 

Πως θα πάρετε μέρος:

 

  1. Κάνοντας χρήση του smartphone σας, απαθανατίζετε την επιθυμητή φωτογραφία, το θέμα της οποίας θα πρέπει να είναι κάποια Χριστουγεννιάτικη φωτογραφία (προτείνεται όχι πρόσωπα κτλ).
  2. Προαιρετικά, εφαρμόζετε σε αυτήν φίλτρα όπως αυτά που παρέχουν εφαρμογές σαν το Instagram (δεν επιτρέπεται η χρήση εφαρμογών επεξεργασίας εικόνας για υπολογιστή).
  3. Μας στέλνετε τη φωτογραφία (είτε σαν link από εκεί που την έχετε ανεβάσει είτε σαν συνημμένο) με e-mail στη διεύθυνση myphone.contests@gmail.com, έως 04/01/2016 και ώρα 23:59 αναφέροντας στο κείμενο του μηνύματος το username σας στο myphone, το κινητό που χρησιμοποιήσατε και το σημείο στο οποίο τραβήξατε την φωτογραφία.

 

Όροι συμμετοχής:

 

  • Προτιμήστε συνημμένη φωτογραφία υψηλής ανάλυσης. Στο μήνυμα θα πρέπει απαραίτητα να αναφέρονται username στο myphone και συσκευή που χρησιμοποιήθηκε. Δεν μπορούν να δοθούν απαντήσεις στο e-mail συμμετοχής, ενώ e-mails που δεν αποτελούν συμμετοχές ή δεν αναφέρουν τα προαναφερθέντα στοιχεία θα αγνοούνται.
  • Δεν επιτρέπονται, και δεν θα γίνονται δεκτές, φωτογραφίες στις οποίες θα εμφανίζονται παιδιά.
  • Εάν η φωτογραφία έχει ανέβει σε άλλη ιστοσελίδα, θα πρέπει να υπάρχει τρόπος download αυτής, έτσι ώστε να φιλοξενηθεί στο δικό μας σετ. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν θα μπορεί να μπει στο διαγωνισμό.
  • Οι φωτογραφίες θα πρέπει να έχουν απαθανατιστεί με χρήση κινητού τηλεφώνου και όχι κάποιας φωτογραφικής μηχανής, δεν θα πρέπει να έχουν υποστεί επεξεργασία μέσω σχετικών προγραμμάτων επεξεργασίας για Η/Υ ενώ επιτρέπεται η χρήση εφαρμογών για smartphones μέσω των οποίων μπορείτε να τις εμπλουτίσετε με φίλτρα κτλ, αρκεί να αναφέρετε στο σχετικό mail που θα μας στείλετε το πρόγραμμα που χρησιμοποιήσατε για την επεξεργασία στο smartphone σας.
  • Δεν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής η αντικατάστασης της φωτογραφίας εφόσον φτάσει σε εμάς. Κάθε μέλος έχει μια συμμετοχή, ενώ η φωτογραφία θα πρέπει να είναι δική σας και όχι κάποια που βρήκατε στο Internet. Τέτοιες συμμετοχές θα αποκλείονται από τη συνέχεια.
  • Στέλνοντας μας μια φωτογραφία, μας δίνετε το δικαίωμα να την παρουσιάσουμε σε δημόσιο ιστότοπο προσβάσιμο από όλους, αποκλειστικά για τις ανάγκες του διαγωνισμού. Όλες οι φωτογραφίες θα αναρτώνται στο σχετικό σετ του Flickr, ανά τακτά χρονικά διαστήματα και κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού.
  • Στο διαγωνισμό μπορούν να πάρουν μέρος και μέλη της ομάδας διαχείρισης, τα οποία φυσικά δεν θα πάρουν μέρος αργότερα στην όποια τελική επιλογή.

 

Ο νικητής θα λάβει, μεταξύ άλλων, το σχετικό τίτλο κάτω από τα avatar του και επιπλέον χώρο για Προσωπικά Μηνύματα.

 

Περισσότερες πληροφορίες γύρω από τον τρόπο ανάδειξης του νικητή και τα δώρα θα ανακοινωθούν στο επόμενο χρονικό διάστημα.

 

Από αυτήν τη στιγμή λοιπόν και μέχρι 8 Ιανουαρίου 2016, ώρα 23:59, περιμένουμε τις συμμετοχές σας στο myphone.contests@gmail.com, τις οποίες θα βλέπετε και στο σετ μας στο Flickr!

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

πρωτο σχολιο, πρωτη φωτογραφια !!! καλα χριστουγεννα σε ολους !!! αγιε βασιλη ενα s6 απλο θελω .... ευχαριστω:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

έχουμε λάβει τις πρώτες συμμετοχές, θα αρχίσουν να ανεβαίνουν από αύριο ;)

 

Παίδες, μην ξεχνάτε να αναφέρετε τα στοιχεία που γράφονται στο πρώτο ποστ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η προσπάθεια μετράει! Για να δούμε τι θα δουμε..... :D δεν μπορώ να φανταστώ χριστουγεννιάτικη φωτογραφία που να μην είναι ωραία! Η επιλογή θα είναι δύσκολη!
Link to comment
Share on other sites

καλά βρε σεις, έναν κουραμπιέ, ένα μελομακάρονο γιατί δεν έχετε στείλει ακόμα;;;;;; :P

 

δείτε τις μέχρι τώρα συμμετοχές εδώ: https://flic.kr/s/aHskqbeSaN

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι 15 φωτογραφιες ειναι οι φιναλιστ απο ολες οσες εχουν δηλωσει συμμετοχη ? Γιατι και γω εχω στειλει και δεν βλεπω ουτε καν την δικη μου
Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι 15 φωτογραφιες ειναι οι φιναλιστ απο ολες οσες εχουν δηλωσει συμμετοχη ? Γιατι και γω εχω στειλει και δεν βλεπω ουτε καν την δικη μου

 

Λέει οτι αν έχουν περάσει 4 μέρες και δεν έχει εμφανιστεί η φωτογραφία που έχεις στείλει να επικοινωνήσεις με τον διαχειριστή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι 15 φωτογραφιες ειναι οι φιναλιστ απο ολες οσες εχουν δηλωσει συμμετοχη ? Γιατι και γω εχω στειλει και δεν βλεπω ουτε καν την δικη μου

Όχι δεν είναι οι φιναλιστ. Αυτές οι 15 έχουν σταλεί για συμμετοχή μόνο. Γι αυτό και λένε ότι φέτος δεν έχει κίνηση.... Εκτός κ αν είναι Κ Άλλες σε αναμονη που δεν έχουν ανέβει ακομα στο flickr

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περιμένω λίγο, θα χιονίσει χαλαρά στην Ορεστιάδα μέχρι τις 29/12. Anyway... :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Aπο καθαρη περιεργια και μονο, ασχολειται κανεις απο εδω με φωτογραφια; :)

Εγώ!!!!!!!!

Αλλά τις καλές μου φωτογραφίες τις κρατάω για μένα.... Δεν δημοσιεύντε πουθενά και σε κανέναν διαγωνισμό.

 

Την φωτο την έστειλα Έτσι απλά για την συμμετοχή να πω κ εγώ ότι κάτι έκανα :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περιμένω λίγο, θα χιονίσει χαλαρά στην Ορεστιάδα μέχρι τις 29/12. Anyway... :)

 

Με το πως εξελίσσεται ο φετινός χειμώνας από πλευράς διατάξεων μην έχεις πολλές ελπίδες για τον φετινό Δεκέμβριο. Εκτός από τρολ, ασχολούμαι και με μετεωρολογία ερασιτεχνικά. Μακάρι να κάνει κάτι βέβαια, μέχρι τις 20/12 πάμε γι άλλα.:p Αν έβγαιναν οι τωρινές προβλέψεις για Χριστούγεννα πάμε για 20άρια σε πολλές περιοχές της χώρας και ηλιούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

χριστουγεννιατικες φωτο πως θα βγαλουμε χωρις χιονια βρε παιδια;;;

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περιμένω λίγο, θα χιονίσει χαλαρά στην Ορεστιάδα μέχρι τις 29/12. Anyway... :)

 

Μια απ'τα ίδια σε λίγες ημέρες πετάω για Νορβηγία, τότε θα στείλω μία :)

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

χριστουγεννιατικες φωτο πως θα βγαλουμε χωρις χιονια βρε παιδια;;;

 

διάλεξε άλλο christmas theme, γιατί αν περιμένουμε από χιόνι φέτος.... :P

 

Μια απ'τα ίδια σε λίγες πετάω για Νορβηγία, τότε θα στείλω μία :)

 

καλό ταξίδι! περιμένουμε φώτο από Νορβηγία λοιπόν ;)

 

Ρε παιδες!!!

Μπορω να στειλω 2 φωτο…… γιατι με επιασε το καλλιτεχνικο μου!!!! :lol::lol::lol:

 

δυστυχώς όχι, αλλά μπορείς να μας στείλεις την μια και να ποστάρεις την άλλη εδώ για να την δούμε ;)

 

Μήπως θα έπρεπε να είναι επισημασμένο κάπου το άρθρο; Λίγες συμμετοχές βλέπω ή περιμένουν όλοι τα Χριστούγεννα;

 

όσο διάστημα τρέχει ο διαγωνισμός θα μπαίνει sticky συχνά πυκνά, δεν γίνεται να είναι συνέχεια επισημασμένο.

 

Αυτες οι 15 φωτογραφιες ειναι οι φιναλιστ απο ολες οσες εχουν δηλωσει συμμετοχη ? Γιατι και γω εχω στειλει και δεν βλεπω ουτε καν την δικη μου

 

Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε το ανέβασμα όσων φωτογραφιών έχουν σταλεί μέχρι τώρα. Δικιά σου φωτογραφία ΔΕΝ μας έχει έρθει. Σου στέλνω pm για λεπτομέρειες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok και απο μενα….. καλες γιορτες να εχουμε!!!!

Και αφου δεν μπορουμε τελικα να ανεβασουμε δευτερη φωτο…την μοιραζομαι εδω, μαζι σας !!!!

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i66.tinypic.com/2cz64y8.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

χριστουγεννιατικες φωτο πως θα βγαλουμε χωρις χιονια βρε παιδια;;;

 

Στα διάφορα χριστουγεννιάτικα event έχουν τεχνητό χιόνι :p

Link to comment
Share on other sites

και εγω εστειλα μια το βραδυ. μου ηρθε αυτοματη απαντηση οτι μπορει να παρει και 4 μερες να αναιβει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω εστειλα μια το βραδυ. μου ηρθε αυτοματη απαντηση οτι μπορει να παρει και 4 μερες να αναιβει...

 

Γενικά να ξέρετε συνήθως όι φωτογραφίες ανεβαίνουν ή αργά το βράδυ, ή το μεσημεράκι της επόμενης ;)

 

η δικιά σου ανέβηκε μόλις.. ζεματάει ακόμα!

 

Δείτε εδώ Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας myphone.gr! τις μέχρι τώρα συμμετοχές :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...