Jump to content

myphone meeting @ Athens: Βροχή, καφές και δώρο έκπληξη


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο ένα myphone meeting ολοκληρώθηκε με επιτυχία χθες, στην Αθήνα. Ο καιρός βροχερός, αλλά αυτό δεν μας εμπόδισε να αρχίσουμε από τις 6 να μαζευόμαστε στο Gasoline Cafe-Bar, το οποίο ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την ζεστή φιλοξενία και την άριστη εξυπηρέτηση. Σε μια συνάντηση για μέλη από 9 ετών μέχρι 99 ετών, ήπιαμε τον καφέ μας και συζητήσαμε για το αγαπημένο μας ενδιαφέρον, τα κινητά τηλέφωνα. Apple είχαμε, Samsung είχαμε, HTC και LG είχαμε, Sony και πολλά Κινέζικα είχαμε και έτσι ανταλλάξαμε απόψεις για τα smartphones, τα mobile λειτουργικά, τις εταιρείες και την κατάσταση που επικρατεί στον χώρο.

 

Μαζευτήκαμε πάνω από 40 άτομα, και για να μην ξεχάσουμε κανέναν δεν θα κάνουμε ιδιαίτερες αναφορές. Σας ευχαριστούμε όλους που μας τιμήσατε με την παρουσία σας και ευχόμαστε να σας δούμε στο επόμενο meeting. Όσοι δεν τα καταφέρετε μην στενοχωριέστε1 -η αλήθεια είναι ότι πρέπει να στενοχωριέστε γιατί περάσαμε πολύ ωραία :p -, καθώς θα το επαναλάβουμε σύντομα και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας γνωρίσουμε την επόμενη φορά.

 

Το Χριστούγεννα έφτασαν νωρίς για τους Αθηναίους myphonerzz πάντως καθώς είχαμε και μια έκπληξη. Ο Mythozz[/member] από την Πάτρα, ως άλλος Άι Βασίλης, όχι μόνο ταξίδεψε για να παρευρεθεί στη συνάντηση, αλλά έφερε και ένα δώρο το οποίο κληρώθηκε. Έτσι, ο truckman[/member] μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε, είναι ο νικητής του Doogee DG750, το οποίο είναι μια ευγενική προσφορά της Ο.Ε.Β.Ε Electric Hellas, την οποία και ευχαριστούμε πολύ. Το γεγονός ότι τον κλήρο τράβηξε ο γιος του μπροστά σε όλους τους παρευρισκόμενους θεωρήθηκε ως συμπτωματικό από την εφορευτική επιτροπή, αλλά από τον στενό κύκλο του impreza_sti[/member] διαρρέει ότι ο γνωστός Super Moderator από την Θεσσαλονίκη (που αντιπαθεί θανάσιμα τον truckman :p ) θεωρεί ότι η κλήρωση ήταν παράνομη, μη νόμιμη, απεχθής, επονείδιστη και μη βιώσιμη. :X

 

Ελπίζουμε να περάσατε και εσείς τόσο καλά όσο εμείς και να τα ξαναπούμε σύντομα ;)

 

ΣΟΚ! Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από τον Muck Smith[/member]. Δείτε τι έγινε στο myphone meeting πριν το κατεβάσουν!

(οκ, δεν θα το κατεβάσει κανείς, αλλά πάντα ήθελα να γράψω κάτι τέτοιο :p )

 

1 Εκτός αν είστε moderator που είχατε πει ότι θα έρθετε - StratosGR[/member] - αλλά τελικά δεν ήρθατε και αυτή τη στιγμή διαβάζετε το κείμενο αυτό χωρίς να είστε logged in γιατί ο λογαριασμός σας έχει γίνει banned προς παραδειγματισμό. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι τον κλήρο τράβηξε ο γιος του μπροστά σε όλους τους παρευρισκόμενους θεωρήθηκε ως συμπτωματικό από την εφορευτική επιτροπή, αλλά από τον στενό κύκλο του impreza_sti[/member] διαρρέει ότι ο γνωστός Super Moderator από την Θεσσαλονίκη (που αντιπαθεί θανάσιμα τον truckman :p ) θεωρεί ότι η κλήρωση ήταν παράνομη, μη νόμιμη, απεχθής, επονείδιστη και μη βιώσιμη. :X

 

Ελπίζουμε να περάσατε και εσείς τόσο καλά όσο εμείς και να τα ξαναπούμε σύντομα ;)

 

ΣΟΚ! Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από τον Muck Smith[/member]. Δείτε τι έγινε στο myphone meeting πριν το κατεβάσουν!

(οκ, δεν θα το κατεβάσει κανείς, αλλά πάντα ήθελα να γράψω κάτι τέτοιο :p )

 

1 Εκτός αν είστε moderator που είχατε πει ότι θα έρθετε - StratosGR[/member] - αλλά τελικά δεν ήρθατε και αυτή τη στιγμή διαβάζετε το κείμενο αυτό χωρίς να είστε logged in γιατί ο λογαριασμός σας έχει γίνει banned προς παραδειγματισμό. :lol:

Κλαίω :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φτου, δεν το πήρα χαμπάρι και μπορούσα... Next time!

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

1 Εκτός αν είστε moderator που είχατε πει ότι θα έρθετε - StratosGR[/member] - αλλά τελικά δεν ήρθατε και αυτή τη στιγμή διαβάζετε το κείμενο αυτό χωρίς να είστε logged in γιατί ο λογαριασμός σας έχει γίνει banned προς παραδειγματισμό. :lol:

 

Απαράδεκτο αυτό που έγινε στον StratosGR[/member]! Ποιος θα τολμούσε να του κάνει κάτι τέτοιο;:shifty:

 

Πραγματικά περάσαμε πολύ ωραία και θα φροντίσουμε να επαναληφθεί σύντομα!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επικό κείμενο Χρήστο... Μπράβο παιδιά...

 

EDIT

Ρε σεις μπανάρατε το Στράτο?? Χαχαχαχα... Κλαίω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ήταν παρά πολύ ωραία. Ήταν το πρώτο μου μυτηng και ήταν τρομερά ευχάριστο να γνωρίσω άτομα με τα οποία μιλάω διαδικτυακά χρόνια ολόκληρα.

Δυστυχώς επειδή η προσέλευση ήταν αρκετά μεγάλη και επειδή έπρεπε να φύγω σχετικά νωρίς, δεν μπόρεσα να τα πω με όλα τα παιδιά αλλά καλά να είμαστε να ξαναβρεθούμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ προλάβατε και βγάλατε τις φωτο και δεν με βλέπω? :lol:

Ωραία η παρέα και περάσαμε καλά. Άντε και στο επόμενο σύντομα. :rolleyes:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ωραία στιγμές, μια ωραία συνεύρεση και συνάντηση να το επαναλάβουμε σύντομα πάλι!

 

Α και αυτόν εκεί στην γωνία που όπως έμπαινες τον έβλεπες και τρομάζεις τον S3 τον S300 τον σουμπαρου, δεν ξέρω πως τον λέγανε να τον πετάξεις και από το σιτε και δεν χρειάζεται να ξανάρθει σε συνάντηση! :p:D:p

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Με το καφεδάκι μας, καλή παρέα, χαλαρή κουβέντα σε ένα όμορφο περιβάλλον, περάσαμε ένα ωραίο απόγευμα. Να ευχαριστήσω όλους όσους ήρθαν. Χάρηκα που είδα νέες αλλά και παλιές γνώριμες φάτσες. Ελπίζω να περάσατε όλοι καλά. :)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μπανάρατε μόνο τον Στράτο που είπε πως θα έρθει αλλά τελικά δεν ήρθε. Σαν μέλος της Συγγραφικής Ομάδας, τη γλύτωσα. :p

Εξαιρετικό άρθρο Χρήστο και πρέπει να περάσατε πολύ ωραία. Περιμένω τα Χριστούγεννα την επόμενη που θα είμαι σίγουρα Αθήνα!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους εμπνευστές και διοργανωτές του meeting!

Eίχε πράγματι, απ' όλα! Και ενδιαφέρον και καλό ηλικιακό mix και κλήρωση και πολύ καλό κλίμα και εξαιρετική επιλογή του χώρου και και και ...

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά τους mythouzzzzz του myphone.gr, που κουβέντιασα χαλαρά μαζί τους, που μου ρούταρε το καινούργιο μου Mi4 ο νεαρός που τράβηξε τον τυχερό λαχνό, που είδα ανθρώπους με γνώσεις και με ενδιαφέρον γιά την τεχνολογία!

Ήταν επιτυχημένο από πάσης πλευράς και περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο ! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συνάντηση για μέλη από 9 ετών μέχρι 99 ετών, ήπιαμε τον καφέ μας και συζητήσαμε για το αγαπημένο μας ενδιαφέρον, τα κινητά τηλέφωνα.:

 

χαχαχα ****** κείμενο. Αν και είμαι περίεργος γιατί δεν έχουμε φωτογραφίες του 9χρονου και του 99χρονου!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μπανάρατε μόνο τον Στράτο που είπε πως θα έρθει αλλά τελικά δεν ήρθε. Σαν μέλος της Συγγραφικής Ομάδας, τη γλύτωσα. :p

 

Τι είπατε...; Τι είπατε...;:p

 

EDIT: Άντε, συγχωρείσαι επειδή βρίσκεσαι μακριά.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι είπατε...; Τι είπατε...;:p

 

EDIT: Άντε, συγχωρείσαι επειδή βρίσκεσαι μακριά.

 

Εσύ το έκανες; Ντροπή σου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους εμπνευστές και διοργανωτές του meeting!

Eίχε πράγματι, απ' όλα! Και ενδιαφέρον και καλό ηλικιακό mix και κλήρωση και πολύ καλό κλίμα και εξαιρετική επιλογή του χώρου και και και ...

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά τους mythouzzzzz του myphone.gr, που κουβέντιασα χαλαρά μαζί τους, που μου ρούταρε το καινούργιο μου Mi4 ο νεαρός που τράβηξε τον τυχερό λαχνό, που είδα ανθρώπους με γνώσεις και με ενδιαφέρον γιά την τεχνολογία!

Ήταν επιτυχημένο από πάσης πλευράς και περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο ! :D:D:D

Αυτό που έκανε πραγματικά επιτυχημένο το event και ειλικρινά το χάρηκα, ήταν ακριβώς το ηλικιακό mix :happy: Θα χαρούμε να είσαι και πάλι μαζί μας :)

 

υ.γ Στην επόμενη συνάντηση πμ me γιά το μπλουζάκι που ήθελες ;)

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω :lol::lol::lol::lol:

Άιντε βρε που κλαις κιόλας. :p

Ευτυχώς μπανάρατε μόνο τον Στράτο που είπε πως θα έρθει αλλά τελικά δεν ήρθε. Σαν μέλος της Συγγραφικής Ομάδας, τη γλύτωσα. :p

Χμμμμμ!!!!!!!!!!!! Είσαι σίγουρος; Το λέω γιατί με τρώει το δάχτυλο μου. :lol: :p

 

@alkis_7, γιατί κοιτάς βρε το προφίλ σου; :ninja: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για το πολύ όμορφο event!! Περάσαμε υπέροχα και την επόμενη ακόμα καλύτερα

 

Υγ. Πιστεύω ότι θα ήταν όμορφο να φοραγαμε όλοι μπλουζάκια myphone!! Έστω οι περισσότεροι!!! Νικολά κρατά ενα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι τα περάσαμε περίφημα! Είχαμε πάνω από 40 άτομα μαζί μας, 43 συμμετοχές στο mini διαγωνισμό του Doogeee DG750 και άλλα 4-5 μέλη ήρθαν αργότερα (1-2 ώρες μετά τις 6) :p

 

Από την 4 ωρη παραμονή μου στο meeting επιβεβαιώθηκε για μία ακόμα φορά, οτι το myphone.gr είναι κάτι παραπάνω από η μεγαλύτερη τεχνολογική κοινότητα της χώρας. Είναι ένας κοινός τόπος στον οποίο «τέμνονται» ηλικιακά, εμπειρικά και τεχνολογικά κάθε λογής άνθρωποι. Όλοι τους όμως αγαπούν αυτό το δικτυακό τόπο, μου εξέφρασαν την εκτίμηση προς την δουλειά της Ο.Δ. που γίνεται ανιδιοτελώς εδώ και χρόνια και ανταλλάξαμε πολλές απόψεις σχετικά με το πως μπορούμε να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο :up:

 

Και πάλι ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που αυτό το βροχερό Σάββατο ήρθαν στην παρέα μας και πλέον στοχεύουμε στο επόμενο meeting στην Αθήνα σύντομα! Μου φαίνεται οτι έπρεπε να έρθει Πατρινός να οργανώσει τους Αθηναίους, γιατί ήδη αν συνεχίσουμε έτσι θα πιάσουμε τους πρωταθλητές της Θεσσαλονίκης. :p

 

Υ.Γ. Δεν ξεχνώ και τους Πατρινούς μου φίλους που ήδη έχουμε κάνει 2 δυνατά meeting (στα οποία ήμουν παρών) και κάνουν και ΠΟΛΛΑ άλλα ανεπίσημα. Θα οργανώσουμε κάτι σύντομα, ήδη η ομάδα των Πατρινών μαζεύει εύκολα 20-25 άτομα ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Δεν ξεχνώ και τους Πατρινούς μου φίλους που ήδη έχουμε κάνει 2 δυνατά meeting (στα οποία ήμουν παρών) και κάνουν και ΠΟΛΛΑ άλλα ανεπίσημα. Θα οργανώσουμε κάτι σύντομα, ήδη η ομάδα των Πατρινών μαζεύει εύκολα 20-25 άτομα ;)

 

Spoiler Alert :lol: :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Spoiler Alert :lol: :p

 

Εμείς να βρεθούμε :p You've got package :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν παρά πολύ ωραία. Ήταν το πρώτο μου μυτηng και ήταν τρομερά ευχάριστο να γνωρίσω άτομα με τα οποία μιλάω διαδικτυακά χρόνια ολόκληρα.

Δυστυχώς επειδή η προσέλευση ήταν αρκετά μεγάλη και επειδή έπρεπε να φύγω σχετικά νωρίς, δεν μπόρεσα να τα πω με όλα τα παιδιά αλλά καλά να είμαστε να ξαναβρεθούμε!

Κωστή όταν Ρώτησα που είσαι είχες φύγει!! Εμείς ποτέ δεν θα μπορέσουμε να τα πούμε με την άνεση μας

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ!!!!!!!!!!!! Είσαι σίγουρος; Το λέω γιατί με τρώει το δάχτυλο μου. :lol: :p

 

@alkis_7, γιατί κοιτάς βρε το προφίλ σου; :ninja: :p

 

Σε πρόλαβαν άλλοι Γιώργο. Μη παίρνεις χαρά. :p

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι έπρεπε να έρθει Πατρινός να οργανώσει τους Αθηναίους, γιατί ήδη αν συνεχίσουμε έτσι θα πιάσουμε τους πρωταθλητές της Θεσσαλονίκης. :p

 

Ήσυχα εσύ, γιατί θα παραδώσω πινακίδες μόνο για 9 μήνες. Εκτός αν κάνετε κάθε μήνα meetings μπας και μας φτάσετε... :p:p:p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε πολύ όμορφα και ειλικρινά χάρηκα που σας ικανοποίησε ο χώρος (φαντάζομαι και το σέρβις :whistle:)

 

Ζητώ συγγνώμη αν σας δημιούργησε πρόβλημα "κάποιο" άτομο. Δυστυχώς το μαγαζί μάς είχε δώσει συγκεκριμένα τραπέζια και δεν μπορούσαμε να τον τοποθετήσουμε αλλού.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...