Jump to content

Οι Πύλες του Ανεξήγητου (Alter)


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο σημερα ξεκίνησε στο alter, με παρουσιαστη τον Κώστα Χαρδαβέλα μια νεα εκπομπη με θέμα τα ανεξηγητα φαινομενα. στην πρώτη εκπομπη αναφέρετε στον Geller (ας με διορθώσει κάποιος πως γράφετε.)

την είδε κανένας;

το κουταλάκι το λυγήσατε; :confused:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το δικό μου άρχισε και χοροπήδαγε στην οθόνη και βγήκε από το παράθυρο! Το κυνηγούσα ένα τέταρτο στο μπαλκόνι!

Συγκεντρώθηκα καλά να φτιάξω κι ένα ρολόι, αλλά εστίασα κατα λάθος στο μηχανισμό του ξυπνητηριού και άρχισε να χτυπάει συνέχεια!

Έχω υπερδυνάμεις τελικά :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (19 Σεπ. 2004 , 00:41)

 

Το δικό μου άρχισε και χοροπήδαγε στην οθόνη και βγήκε από το παράθυρο! Το κυνηγούσα ένα τέταρτο στο μπαλκόνι!

Συγκεντράθηκα καλά να φτιάξω κι ένα ρολόι, αλλά εστίασα κατα λάθος στο μηχανισμό του ξυπνητηριού και άρχισε να χτυπάει συνέχεια!

Έχω υπερδυνάμεις τελικά :eek:

 

 

Σοβαρα μιλας οταν λες για το κουταλι? :confused: :eek:

Εγινε κατι τετοιο?Μιλαγα στο τηλε και δεν μπορουσα να το δοκιμασω γμτ!!! :mad:

 

Γ@μω τις εκπομπες,θα φαμε καλα φετος.

Link to comment
Share on other sites

more oute koutalaki ligise oute to roloi mpire mprosta... ti na po isos den exo ypardunameis akoma ego... :wacko:
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα ξυλινη κουτάλα αλλα δυστιχως δε λυγησε! :(

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop (19 Σεπ. 2004 , 00:43)

 

Σοβαρα μιλας οταν λες για το κουταλι? :confused: :eek:

 

Όχι! :!:

 

Κανονικά θέλει πολύ συγκέντρωση. Περίμενες να συγκεντρωθείς σε 10-15 δευτερόλεπτα και με το βλάκα να μιλάει συνέχεια; Ειδικά εκεί που είπε στον Χαρδαβέλλα "κοίτα το κουτάλι" και το κοίταξε αυτός με ένα ηλίθιο βλέμμα, έλιωσα στα γέλια κι έχασα τελείως την αυτοσυγκέντρωσή μου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αναμενομενο ελπιζω στην συνεχεια της εκπομπης τα θεματα να ειναι πιο "προσγειωμενα".
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειδα την εκπομπη (μποικοταρω το αλτερ :p)

ειναι λογικο να κανει τετοιες εκπομπες,γιατι περυσι εκανε 2-3 και η τηλεθεαση ανεβηκε....δηλαδη ελεος. . .

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (19 Σεπ. 2004 , 09:28)

 

δηλαδή υπάρχει κόσμος που παρακολουθεί Χαρδαβέλα;

 

 

Σαν δημοσιογράφος έχει περγαμηνές αλλά γέρασε κι'αυτός και άρχισε τις μ@@@@@ες!!

Α ρε Κούλογλου που τους χρειάζεται!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (19 Σεπ. 2004 , 09:28)

 

δηλαδή υπάρχει κόσμος που παρακολουθεί Χαρδαβέλα;

 

Εγω. ;) Πριν γραψεις κατι,καλυτερα ειναι να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν ανθρωποι που ενδιαφερονται να ''ψαξουν''...Δεν πιστευω οτι λεει ο Χαρδαβελλας,αλλωστε ειμαι ορθολογιστης,αλλα μου δινει εναυσμα να ''ψαξω''.Ισως 1 % απο αυτα που πραγματευεται η εκπομπη να ειναι αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι έχει γεράσει πια για να κάνει εκπομπές με τέτοιο περιεχόμενο

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να συμβαινει το τελευταιο αλλα θα συμφωνησω με τον bomber21, μερικα ζητηματα ειναι απο αστεια εως γελοια αλλα μερικα αλλα δεν τα ακους καθε μερα, τουλαχιστον εμενα μου τραβαει το ενδιαφερον.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia (19 Σεπ. 2004 , 13:27)

 

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι έχει γεράσει πια για να κάνει εκπομπές με τέτοιο περιεχόμενο

 

 

Γιατί υπάρχει όριο ηλικίας για να κάνει κανείς τέτοιες εκπομπές. Δλδ πάνω από τα 40 ή τα 50 απαγορεύεται; Είναι σαν τους ποδοσφαιριστές που μετά τα 35 αποσύρονται; Ήμαρτον.

Άλλωστε αυτό που κυρίως κάνει είναι να συντονίζει τη κουβέντα. Ούτε ρεπορτάζ κάνει, ούτε αναλύει τα παραφυσικά φαινόμενα. Το πρώτο το κάνουν οι "συνεργάτες" και το δεύτερο οι καλεσμένοι.

 

Και στην τελική μπορεί να είναι ντοπέ... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γουσταρω να βλεπω χαρδαβελα.Αντι να παρω ενα dvd επιστημονικης φαντασιας βλεπω χαρδαβελα και γλυτωνω και 1,5 ευρωπουλο.........Δες χαρδαβελα γιατι συμφαιρει
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.Αλλος ένας μεγάλος δημοσιογράφος που ξεφτιλίζεται ενώ δεν το έχει ανάγκη.

Ακολουθεί και αυτός το παράδειγμα του Κουίκ,με διαφορετικό όχημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BASSstarlet (20 Σεπ. 2004 , 02:53)

 

Κρίμα.Αλλος ένας μεγάλος δημοσιογράφος που ξεφτιλίζεται ενώ δεν το έχει ανάγκη.

Ακολουθεί και αυτός το παράδειγμα του Κουίκ,με διαφορετικό όχημα.

 

Γιατι ξεφτιλιζεται? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να με πείσει οτι είναι σοβαρός δημοσιογράφος (πόσο μάλλον για παρουσιαστής).

Απο την όλη πορεία του μέχρι τώρα έχει δείξει οτι στοχεύει και προσπαθεί να συμβαδίζει μ'αυτά που πιστεύει ή θέλει να ακούει ο κόσμος άσχετα αν λέει ανακρίβειες. Αφού αυτό ανεβάζει νούμερα!

 

Έτσι έκανε πάντα, απο τα πρώτα του βήματα.

Γι'αυτό... μάυρο στον Μαυρογιαλούρο!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενδιαφέρον ως εκπομπή καθώς υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούμε να εξηγήσουμε είτε λόγο τρέχουσας επιστημονικής ανεπάρκειας είτε διότι απαιτούν μια εντελώς διαφορετική κοσμολογική αντίληψη, στα πλαίσια αυτά έχει την αξία της..

 

Το πιο σημαντικό είναι να μην είμαστε αφοριστικοί υπάρχει βλακεία αλλά υπάρχει και αλήθεια σε αυτά τα θέματα..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Directx (20 Σεπ. 2004 , 20:08)

 

Έχει ενδιαφέρον ως εκπομπή καθώς υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούμε να εξηγήσουμε είτε λόγο τρέχουσας επιστημονικής ανεπάρκειας είτε διότι απαιτούν μια εντελώς διαφορετική κοσμολογική αντίληψη, στα πλαίσια αυτά έχει την αξία της..

 

Το πιο σημαντικό είναι να μην είμαστε αφοριστικοί , υπάρχει βλακεία αλλά υπάρχει και αλήθεια σε αυτά τα θέματα..

 

Aκριβώς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε τωρα?Δεν ειναι σοβαρος δημοσιογραφος ο Χαρδαβελλας?Δεν το πιστευω οτι φτασατε στο σημειο να τον κρινετε απο μια εκπομπη,ενω στο παρελθον εχει κανει πολλα ρεπορταζ που εκαναν αισθηση...προσωπικα τον θυμαμαι απ'τη δεκαετια του '90 στο "Χωρις Μονταζ" στο Μεγκα,αλλα & περυσι καμια φορα εβλεπα τις εκπομπες του & ειχε θιξει πολυ ενδιαφεροντα θεματα,κοινωνικα,θρησκευτικα,ακομα & τα λεγομενα "ανεξηγητα"...Και δε νομιζω να το κανει για την τηλεθεαση γιατι ειναι απ'τους λιγους που δε δισταζει να βγαλει στην επιφανεια θεματα οπως πχ. οι εκτρωσεις(περυσι αν θυμαμαι καλα),οι "μαφιες" των λυκειων που διαχειριζονται τα λεφτα της 5ημερης & τελευταια το θεμα με τα αναβολικα στα γυμναστηρια.Θεματα που ολοι ξερουμε & συζηταμε καμια φορα αλλα ποτε δεν τα εχουμε δει στην τηλεοραση,γιατι συνηθως οι δημοσιογραφοι φοβουνται το (πολιτικο) κοστος.Οσο για το προχτεσινο,αν ειναι γελοιος ο Χαρδαβελλας που εβγαλε στον αερα αυτον τον "πνευματιστη",αλλο τοσο γελοιο ειναι & το BBC που του αφιερωσε μαλιστα 3 εκπομπες :eek:

 

Υ.Γ.Ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει ή να μη πιστευει στο καθε ειδους "ανεξηγητο"...ειναι ομως υποχρεωση του να σεβεται & καποιον που θελει ν'ασχοληθει & να μην αποκλειει δογματικα τα παντα,γιατι η επιστημη εξελισσεται & μπορει αυτα που σημερα θεωρουμε απιθανα να γινουν πραγματικοτητα αυριο... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...