Αντιπροσωπεία / Service Samsung

Απάντηση

tigio13

tigio13's Avatar: Samsung GTN7000 Galaxy Note
HSCSD Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Παράθεση από nebtios >
Για τι κινητό θελεις ? Κοιτα να βρεις κατι εκτος gold και τέτοια γιατι ειναο μουφα .
μια καλη και σωστη εταιρια για μπαταριες ειναι η anker.εχω παρει 2 μαζι με εξωτερικο φορτιστη για note 1 και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!

aragorn77

aragorn77's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
Mobile Member
Περιοχή: Minas Tirith
Παράθεση από nebtios >
Για τι κινητό θελεις ? Κοιτα να βρεις κατι εκτος gold και τέτοια γιατι ειναο μουφα .
Ειναι για το Samsung Galaxy Sii. Το περιεργο ειναι οτι σημερα που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπε οτι η συσκευη δεν μπορει να παρει εργοστασιακα, μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς !! Και λεω τωρα, μηπως ειναι κανενα κολπο της εταιρειας για να μην παιρνουμε μπαταριες απο αλλου? Τοτε δεν θα πουλαγαν μεγαλυτερες...
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.

LORD OF THE RINGS !!

Sol_Ballads

Sol_Ballads's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
Moderator
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από aragorn77 >
Ειναι για το Samsung Galaxy Sii. Το περιεργο ειναι οτι σημερα που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπε οτι η συσκευη δεν μπορει να παρει εργοστασιακα, μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς !! Και λεω τωρα, μηπως ειναι κανενα κολπο της εταιρειας για να μην παιρνουμε μπαταριες απο αλλου? Τοτε δεν θα πουλαγαν μεγαλυτερες...
Η μεγαλύτερη official Samsung μπαταρία για s2 είναι 2000 πάντως..
Νικος

nebtios

nebtios's Avatar: ZTE V967
HSCSD Member
Περιοχή: Ναύπλιο
Παράθεση από aragorn77 >
Εχω ακούσει καλα λόγια στο νετ για τις Polarcell Γερμανικές μπαταρίες.
Κοίτα μία εδώ το λινκ : http://www.ebay.com/itm/Po...item5ae2126b8e

Ειναι 1800 ma.

nebtios

HSCSD Member
Εχουμε το τηλ. της smartec ;

diver86

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Παράθεση από nebtios >
Εχουμε το τηλ. της smartec ;
Google for ever

Smartec Α.Ε.
Φειδιππίδου 7, Χαϊδάρι
T.K. 12461
Tηλ: 210 58 20 000
Fax: 210 58 20 030

nebtios

HSCSD Member
Ευχαριστώ.
Εχω ενα e2252. Στο ebay ψαχνω προσοψη και οθόνη αλλα γιοκ.
Θα ρωτήσω και απο κει μεριά.

orestis50

orestis50's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
Mobile Member
Περιοχή: Χανια - Κρητη

Συμπεριφορα εταιριας

Μπορει να βγαινω λιγο εκτος θεματος αλλα η συμπεριφορα μια εταιριας απεναντι στον πελατη ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας για πολλους καταναλωτες. Περυσι τον Αυγουστο αγορασα ενα Samsung Galaxy S III και απο την πρωτη ερα μου εμφανισε το εξης προβλημα: οταν θερμαινεται λιγο κανει reboot. Στις αρχες το προβλημα δεν ηταν καθολου εντονο, μιας και εκτος του οτι θερμαινοταν πολυ μεχρι να το κανει, γινοταν και πολυ σπανια. Μεσα στον Οκτωβριο-Νοεμβριο μου εσπασε η οθονη και αναγκαστηκα να το παω στο service της εταιριας στα Χανια. Και τα δυο προβληματα τα εντοπισα στους αντιπροσωπους. 1-1,5 μηνα μετα (για μια σπασμενη οθονη) το κινητο επεστρεψε με νεα οθονη και με λιγοτερες απο το κανονικο βιδες (πιθανη παραλειψη). Το προβλημα με τα reboot εκτοτε ενταθηκε και εφτασε σε σημειον οπου το κινητο επεφτε σε σειρα απο reboot για 5 λεπτα ή μεχρι να αποφασισει οτι ηρθε η ωρα να λειτουργησει μονο και μονο επειδη ανοιγα τον browser ή καποια εφαρμογη για πανω απο 5 λεπτα. Του εκανα ενα factory reset και τιποτα δεν αλλαξε οποτε αποφασισα οταν θα γυρνουσα στον τοπο μονιμης κατοικιας μου να το αφησω στο service της Πατρας. Ετσι και εγινε πριν 15 μερες οπου μετα απο την μονοωρη διαδικασια που ακολουθειται, στο κινητο εγινε ενα software upgrade & διαγραφη ολων των αρχειων και μου επεστραφη. 20 λεπτα περασαν μεχρι να υποτροπιασει. Αμεσως το επεστρεψα στο καταστημα απο οπου εσταλη Αθηνα. Μετα απο μπαραζ τηλεφωνηματων και στην αντιπροσωπεια της Αθηνας (80-111-SAMSUNG) και στο καταστημα της Πατρας, το κινητο μου επεστρεψε παλι με ενα software upgrade και τιποτα παραπανω, ενω οι τεχνικοι στην Πατρα μου ειχαν πει οτι θελει αντικατασταση και αφου εγω ειχα μεταφερει την αποψη στην εταιρια. Φυσικα το προβλημα δεν λυθηκε και παλι μιση ωρα αργοτερα ξαναεμφανιστηκε. Η Samsung βλεπετε συνεργαζεται με 2 εταιριες που κανουν service στις συσκευες της, τις Arvato & Smartech. Αυτο που συμπερανα εγω ειναι οτι η ιδια η εταιρια δεν εχει **καμια** επικοινωνια περαν ενος mail με αυτες. Η συσκευη δεν φαινεται να εχει παει ποτε για επισκευη με σπασμενη οθονη, ενω για να συνεννοηθω επρεπε να παιρνω απειρα τηλεφωνα απο τη μια εταιρια στην αλλη και μετα στο καταστημα της Πατρας για να δω τι απεγινε το κινητο μου. Αφου μετα την επιστροφη απο τις 15 ημερες διακοπες που εκανε η συσκευη επεστραφη παλι στην Πατρα οι εργαζομενοι εκει με παροτρυναν να παρω τηλεφωνο στην εταιρια επι τοπου. Πληρως αγανακτισμενος, το μονο που καταφερα ηταν να μου πουν οτι θα με παρει τηλεφωνο **καποια στιγμη** ο προισταμενος, ισως την Παρασκευη ισως την Δευτερα ισως σε μια ωρα ή επι λεξει **οποτε αυτος γουσταρει** γιατι **δεν μιλαει με οποιον να 'ναι** και **μπορει να κανει διαλειμμα ή να τρωει** οπως μου ειπε το ατομο με το οποιο μιλησα στο τηλεφωνικο κεντρο. Μαλιστα μου ειπαν να ξανασταλει η συσκευη στην Αθηνα και οταν ρωτησα ποιος μου λεει εμενα οτι θα γινει αντικατασταση ή οντως επισκευη αυτη την φορα, αλλο ατομο απο το τηλεφωνικο κεντρο της εταιριας μου απαντησε **Κανεις. Παλι στο service θα παει και οτι γινει**. Αποτελεσμα? Αγορασα ενα κινητο προς 669 ευρω πριν 12 μηνες και τους 2 μηνες απο αυτους κοβει βολτες και κανει διακοπες σε 3 διαφορετικες πολεις ενω, στην παρουσα φαση συμβιβαζομαι με κατι που πληρωσα και υπολειτουργει χωρις να βλεπω λυση στα προβληματα που παρουσιαζει. Κατα την διαρκεια αυτη οχι μονο η εταιρια δεν μου παρειχε αλλη συσκευη για να εξυπηρετω τις αναγκες μου αλλα οι εκπροσωποι της μου απαντουσαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι. Η απαθεια, το θρασος αλλα και η ελλειψη οργανωσης που παρατηρουσα καθε φορα που ερχομουν σε επαφη με εναν αντιπροσωπο της εταιριας (τουλαχιστον οι εργαζομενοι στο καταστημα της Πατρας ηταν φιλικοι και εδειχναν κατανοηση) αλλα και ο ωχαδερφισμος που κατ' εμε ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, με εκανε να μετανοιωσω για την αγορα μου και να κουραστω οσο δεν παει με την ολη διαδικασια. Φιλικη συμβουλη σε ολοις οσους σκεφτονται να αγορασουν μια νεα συσκευη: Προσοχη. Αλιμονο σε οποιον μπλεξει οπως εγω.

εταιρος καταναλωτης.

venoos

venoos's Avatar: LG E975 Optimus G
3G Member
Περιοχή: πειραιας
Δε βγαινεις καθολου εκτος θεματος.
Καλο ειναι αυτα να δημοσιοποιουνται και να λεγονται για να βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.
Καλη τυχη την επομενη φορα που θα παρεις κινητο ευχομαι
δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας.
Lg optimus G,Nokia lumia 620,Ipad mini 1

agiorgitis

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Μάλλον έπρεπε από την αρχή να το στείλεις μόνος σου στην Αθήνα χωρίς να πάλευες με μεσάζοντες που σε καθυστερούσαν...

orestis50

orestis50's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
Mobile Member
Περιοχή: Χανια - Κρητη
Δεν ειναι παντα εφικτο αυτο μιας και μενω 3 ωρες μακρια απο την Αθηνα στην καλυτερη των περιπτωσεων ή 9+ στη χειροτερη.

agiorgitis

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Δεν είπα να το πας μόνος σου.
Παίρνεις τηλέφωνο και το στέλνεις με κουριερ...

Έτσι κάνουμε όλοι όσοι είμαστε εκτός Αθήνας. (γενικά εννοώ)

savvas68

savvas68's Avatar: Samsung GT-I8750 Ativ S
Mobile Newbie
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και εστειλαν μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?.........επισης ειδα και ενα μικρο χτυπηματακι στο πλαισιο και μια μικρη αμυχη στην οθονη που παρα πολυ δυσκολα μπορεις να τη διακρινεις αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου με αυτα.....
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 20 Αύγ. 2013, 16:45.

KostasGre

KostasGre's Avatar: Apple iPhone 5s
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα
Έχω ένα S3 mini το οποίο πήρε υγρασία στο βύσμα φόρτισης και τα έχει παίξει.
Πού μπορώ να το στείλω για service;
Currently Using: iPhone 5S - iPad Mini Retina @ Tp Link M5350

Superuser

Superuser's Avatar: LG V500 G Pad
Super Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Στην Smartec.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης