Αντιπροσωπεία / Service Samsung

Απάντηση

riquelme

riquelme's Avatar: Nokia 3330
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
πριν 1.5 χρόνο πήρε ο αδερφός μου το galaxy s plus. εδώ και 3-4 μήνες το κινητό έκλεινε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Άλλες φορές δεν έκανε καν επανεκκίνηση. Την προηγούμενη βδομάδα το πήγαμε στο Πλαισιο Λάρισας (από εκεί είχε γίνει η αγορά). Το πήγαμε την Τετάρτη το μεσημέρι. Την παρασκευή το μεσημέρι του ήρθε μήνυμα να πάει να το πάρει.
Πήγα εγώ και το πήρα. Το κινητό πήγε στην smartech και τα χαρτιά που μου έδωσαν στο plaisio λένε πως έγινε αναβάθμιση λογισμικού και έλεγχος όπου βγήκε ΟΚ.
Την εννοούν ότι έκανα αναβάθμιση λογισμικού; Ξέρετε;
Όντως κάνουν κάτι ή την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων την ονομάζουν αναβάθμιση λογισμικού;

achillesgk

achillesgk's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: Καστοριά
Παράθεση από riquelme >
πριν 1.5 χρόνο πήρε ο αδερφός μου το galaxy s plus. εδώ και 3-4 μήνες το κινητό έκλεινε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Άλλες φορές δεν έκανε καν επανεκκίνηση. Την προηγούμενη βδομάδα το πήγαμε στο Πλαισιο Λάρισας (από εκεί είχε γίνει η αγορά). Το πήγαμε την Τετάρτη το μεσημέρι. Την παρασκευή το μεσημέρι του ήρθε μήνυμα να πάει να το πάρει.
Πήγα εγώ και το πήρα. Το κινητό πήγε στην smartech και τα χαρτιά που μου έδωσαν στο plaisio λένε πως έγινε αναβάθμιση λογισμικού και έλεγχος όπου βγήκε ΟΚ.
Την εννοούν ότι έκανα αναβάθμιση λογισμικού; Ξέρετε;
Όντως κάνουν κάτι ή την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων την ονομάζουν αναβάθμιση λογισμικού;
Θυμάσαι ποια έκδοση android είχε πριν και με ποια το πήρες;; Από το service smartech μόνο τις καλύτερες εντυπώσεις έχω.

riquelme

GSM Phase 2 Member
όχι φίλε μου, δεν ξέρω..θα ρωτήσω τον αδερφό μου μήπως θυμάται.. Κι εγώ εκεί βασίζομαι ότι αφού πήγε στην smartech κάτι θα του έκαναν.. Αλλά θα δείξει μόλις το επαναλειτουργήσει...

szax

szax's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Επειδή μάλλον θα χρειαστώ την βοήθεια του service....ποιο προτείνεται για αθήνα? ARVATO? SMARTEC? Άλλο?
Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά...

gre9

gre9's Avatar: LG D802 G2
Mobile Newbie
Εκανα δωρο το samsung nexus s στην κοπελα μου τον 8/2011. Τα Χριστουγεννα του 2011 το επεστρεψα στο πλαισιο (απ οπου εγινε η αγορα), με κιτρινισμενο το δεξι κομματι της οθονης, απο την κορυφη εως κατω.Σταλθηκε στην αντιπροσωπεια για αντικατασταση οθονης. Ιουνης 2012 ,ξανα επιστροφη στο πλαισιο , με το ιδιο προβλημα ακριβως πιο εντονο αυτη τη φορα (ειχε γινει μωβ σε καποια σημεια η κιτρινη γραμμη), συν οτι η μιση οθονη δεν ακουγε στο touch. Δευτερη αντικατασταση οθονης μεσα σε ενα χρονο, δωρεαν φυσικα. Εδω κ ενα μηνα παρουσιασε παλι το ιδιο προβλημα. Αχνη κιτρινη γραμμη που πλεον εχει γινει εντονη.Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κ ειναι παντα με την θηκη του. Αγανακτησα πλεον . Να το ξαναπαω στο πλαισιο ή να επικοινωνησω απευθειας με το service της samsung ,να ακουσουν τα "παραπονακια" μου?

Superuser

Superuser's Avatar: LG V500 G Pad
Super Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις απευθείας με το Service και να μιλήσεις μαζί τους για να δεις τι θα σου πούνε και μπορεί να βρεθεί λύση στο πρόβλημά σου.

dimitris15

dimitris15's Avatar: LG G3
3G Member
Περιοχή: Καστορια
παιδια παρελαβα χθες ενα galaxy xcover 2 (S7710) εχει ομως προβλημα οταν το εβγαλα απο το φορτιστη εδειχνε οτι συνεχιζε να φορτιζει και εκανε συνεχεια τον ηχο που κανει οταν το βαζεις /βγαζεις απο το φορτιστη αμα βγαλεις την μπαταρια φτιαχνει αν το ξανασυνδεσεις στον φορτιστη κανει παλι τα ιδια. τωρα δικαιουμαι DOA? απο το καταστημα μου ειπαν οτι πρεπει να το δει η samsung και αυτη να πει τι θα γινει απο την smartec μου ειπαν οτι πρεπει να το δει το καταστημα και ο τεχνικος εκει απο το καταστημα λενε θα το δει η samsung
υπογραφή εκτός ορίων

boombastic

boombastic's Avatar: Sony Ericsson T66
GPRS Member
Γνωρίζει κάποιος να μας πει πόσα είναι τα επίσημα καταστήματα service της samsung στη Θεσσαλονίκη και να μας πει που βρίσκονται ?? Ευχαριστώ.

riquelme

GSM Phase 2 Member
φίλε δες εδώ ,έχει αρκετά σημεία εξυπηρέτησης εξουσιοδοτημένα από την samsung. Αλλά καθαρά service samsung δεν πρέπει να έχει

Thou_Bou

no avatar
EDGE Member

πανευρωπαικη εγγυηση samsung ?

Καλησπερα σε ολους,

Γνωριζει κανεις εαν η samsung εχει πανευρωπαικη εξασφαλιση εγγυησης, με βαση το ΙΜΕΙ της συσκευης μας samsung ?
αγορασα αυτες τις μερες ενα μεταχειρισμενο samsung από Αγγλία, αλλα δυστυχως ο πωλητης δεν εχει αποδειξη. ειμαι εξασφαλισμενος σε περιπτωση (μακρια απο μας) βλαβης της συσκευης εντος 2 χρονων ?

Ξερω/εχω ακουσει οτι η νοκια εχει παρομοια λογικη εξυπηρετησης.

ΥΓ.Αν οι διαχειριστες νομιζουν οτι γραφω σε λαθος σημειο, ευχαριστως να μετακινηθει καταλληλα.
Εχθρός του καλού, το καλύτερο.

Superuser

Superuser's Avatar: LG V500 G Pad
Super Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Αν το τηλέφωνο είναι από χώρα της Ευρώπης ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς.
Μία φορά που χρειάστηκε να πάω στην Smartec (επίσημο Service της Samsung) ένα Ελληνικό τηλέφωνο για service δεν μου ζήτησαν απόδειξη και απλώς έλεγξαν το barcode.
Δεν γνωρίζω όμως αν αυτό συμβαίνει παντού οπότε για να είσαι εξασφαλισμένος καλό θα ήταν να είχες και την απόδειξη αγοράς.

Thou_Bou

no avatar
EDGE Member
Παράθεση από Superuser >
Αν το τηλέφωνο είναι από χώρα της Ευρώπης ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς.
Μία φορά που χρειάστηκε να πάω στην Smartec (επίσημο Service της Samsung) ένα Ελληνικό τηλέφωνο για service δεν μου ζήτησαν απόδειξη και απλώς έλεγξαν το barcode.
Δεν γνωρίζω όμως αν αυτό συμβαίνει παντού οπότε για να είσαι εξασφαλισμένος καλό θα ήταν να είχες και την απόδειξη αγοράς.
καταλαβα.

ελπιζω να μην χρειαστω επισκευη εντος 2 χρονων λοιπον, καθως μου το στελνει χωρις αποδειξη αγορας και το τηλεφ. λογικα βασει ΙΜΕΙ θα προοριζόταν για την αγορα της Αγγλίας.
Εχθρός του καλού, το καλύτερο.

boombastic

boombastic's Avatar: Sony Ericsson T66
GPRS Member
Πλέον νομίζω πως καλύτερα δεν γίνετε

1 Hour Service Samsung
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ

kage

kage's Avatar: Samsung SGH-i900 Omnia
3G Member
Περιοχή: 'Aγνωστη

ποιες εταιριες αναλαμβανουν σερβις εγγυησης

και τυχον εμπειριες που εχετε απο σερβις.
https://www.skroutz.gr/s/3...505-16GB.html# (ειναι down η σελιδα προς το παρον)
θελω να παρω s4 μου την χαλαει που καθε μερα η τιμη πεφτει απο 2 εως 5ε αλλα να δουμε και στο σερβις τι παιζει.
διαβαζω σε φορουμ υπαρχει η αρβατο(no comments ξερω την καταντια),μια smartec-χαιδαρι και αλλη μια πλ.αμερικης.
πειτε μου για τις τελευταιες αν εχουν τιποτα θεματα υγρασια,χτυπημα=εκτος εγγυησης

alkis87

no avatar
Mobile Newbie

Σπασμενο γυαλι οθονης

Καλησπερα σ ολους,
Πριν λιγο εσπασε το μπροστινο γυαλι απο το galaxy nexus που εχω. Η οθονη και το digitizer λειτουργουν κανονικα. Ξερει κανεις σας ποσο περιπου θα κοστισει η αντικατασταση ?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης