Jump to content

myphone #tbt: Όταν το myphone.gr είχε (μόλις) 7.000 μέλη


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν το καλοκαίρι του 2003, όταν το myphone.gr άνοιξε τις (διαδικτυακές) πόρτες του σε όλους εσάς. Η στήριξη ήταν μεγάλη και μέσα σε λίγους μήνες, και συγκεκριμένα μέχρι τον Νοέμβριο του ίδιου έτους το αγαπημένο μας forum είχε φτάσει στα 7.000 μέλη.

 

Με την ευκαιρία της εγγραφής περισσοτέρων από 7.000 μελών, αλλά και τη δημιουργία 104.000 μηνυμάτων, θεωρώ ότι είναι η καλύτερη ευκαιρία για μια μικρή ανάλυση των στοιχείων, που έχουν έως τώρα συγκεντρωθεί. Έτσι, μετά την επεξεργασία των στοιχείων, κατά το χρονικό διάστημα 1 έως 31 Οκτωβρίου 2003, το myPhone.gr δέχτηκε 137.826 επισκέψεις (visits) από χρήστες του Διαδικτύου, από τις οποίες οι 68.482 αναφέρονται ως μοναδικές (unique). Τον Οκτώβριο τα hits έφθασαν τα 19.045.922, ενώ εμφανίστηκαν 1.934.041 σελίδες.

 

 

-------------------------

 

Τα αντίστοιχα στατιστικά, 12 χρόνια μετά είναι απλά καθηλωτικά - και το οφείλουμε αποκλειστικά σε εσάς: Για το χρονικό διάστημα 1 και 30 Ιουνίου, το myphone.gr δέχτηκε 1,203,502 επισκέψεις (visits) από χρήστες του Διαδικτύου, με 539.097 μοναδικούς (unique) επισκέπτες σε αυτό το χρονικό διάστημα. Τον Ιούνιο (παρά τον... καλοκαιρινό καιρό και την έναρξη των διακοπών για πολλούς) τα hits έφθασαν τα 48,999,153, ενώ εμφανίστηκαν 8,988,510 σελίδες! :up:

 

Έτσι, 12 χρόνια μετά, η μεγαλύτερη τεχνολογική κοινότητα της χώρας έχει ξεπεράσει πλέον τα 200 χιλιάδες μέλη! 5.133.939 μηνύματα σε 157.883 θέματα τη στιγμή που γράφεται αυτό το άρθρο και φυσικά οφείλουμε να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς, εκ μέρους της διαχειριστικής και συντακτικής ομάδας!

 

12 χρόνια myphone.gr, 200 χιλιάδες μέλη, και η unwired ®evolution συνεχίζεται!

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικη κοινοτητα, με πολλα ενεργα μελη. Κυριως περνας καλα οταν συμμετεχεις στις συζητησεις, και αυτο ειναι το πιο σημαντικο :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

12 χρόνια... και εάν έχουν αλλάξει οι σελιδοδείκτες του browser μου (και ο browser ο ίδιος) ουκ ολίγες φορές, μόνο του myphone παραμένει σταθερός! Εύχομαι να συνεχίσουμε, πάντα με την ίδια αγάπη και μεράκι για την τεχνολογία!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την ευτυχια και την τιμη να ειμαι μεσα στους πρωτους που γραφτηκαμε μετα την μεταβαση απο το unwired.

Host

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και εις ανώτερα!!

πώς μπορούμε να δούμε στατιστικά για τα μέλη και το σάιτ;

Edited by gr234567
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Θυμάμαι ότι για πολλά χρόνια ειχα "καρφωμένη" την αρχική σελίδα στο myphone.gr...

κάποια στιγμή οταν ανακάλυψα το fastdial στον mozilla άλλαξα αρχική σελίδα, αλλά στο νούμερο ένα του fastdial παρέμεινε το myphone.... περιμένω πολλά από το site μας, και αυτός είναι ο λόγος που μερικές φορές γίνομαι ...γκρινιάρης.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε αυτό το θέμα θα έχουμε την τιμή να δούμε όλους τους παλιούς το forum μαζεμένους, ίσως και άτομα που δεν σχολιάζουν πλέον τόσο συχνά.

Όπως είπε και ο mythozz, ένα μεγάλο ευχαριστώ αξίζει σε όλα τα μέλη που κρατάνε ζωντανό το forum και δείχνουν καθημερινά την στήριξή τους!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακομα σχετικα νεος στο forum…

 

Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που ειναι πισω απο αυτο το Ελληνικο εξαιρετικο forum,

που παντα μας κρατουν παρεα στα ευκολα και στα δυσκολα της καθημερινης μας ρουτινας.

 

Τι να πω… μακαρι να (αντεξουμε-αντεξετε), να διαβαζουμε νεα εδω μεσα… ακομα οταν φτασει το iPhone38 !!! :D:lol:

 

Μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Unwired πριν το 2003 και εδω και 12 χρονια Myphone.gr

και εγω σαν παλιο μελος του φορουμ εξακολουθω να δινω το παρων καθημερινα. :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το bookmark μου άλλαξε από το Νοέμβρη της ίδιας χρονιάς, από απλό έγινε live bookmark στον Firefox :)

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω παρατήσει λίγο την ενασχόληση με την αιχμή στα κινητά, αν θελήσω κάτι... αμέσω myphone!!

Χρήστης από το unwired με Siemens SL45. Αξέχαστες εποχές :p

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Σταθερή αξία! Αν και προσωπικά έχω περιόδους απουσίας, πάντα επιστρέφω myphone :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι της λογικής να αλλάζω κινητό κάθε 3 και λίγο, είμαι λάτρης της τεχνολογίας και των εξελίξεων της και δύσκολα θα περάσει έστω και μια μέρα που δεν θα επισκεφτώ το myphone για την ενημέρωση μου :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ελληνικό forum που οχι απλα ενημερώνει αλλα με εξαιρετικό δυναμικό απο ενεργά μέλη που εχουν πολλα να πούν σε πάμπολα topic.Και στο εκατομύριο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πιο παλιος και απο το unwired.gr (gsm.eos.gr) :lol:

 

Και στα επομενα με το καλο!!!

 

:thanks:

Edited by mavrios
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ελληνικό forum. Οργανωμένο, αξιόπιστο με τεράστιο υλικό από γνώσεις των μελών του! Κάθε μέρα μπαίνω για την ειδησεογραφία :up:
Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

Άντε και στο εκατομμύριο παιδιά, πάντα στην πρώτη επιλογή μας για ενημέρωση! Τρομερή κοινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Άντε και με στόχο τα 500.000 μέλη γιατί το αξίζει το site, οι άνθρωποί του και όλοι εμείς οι χρήστες του. Έχω τη χαρά να είμαι μέλος από την αρχή σχεδόν, μάλιστα από την εποχή unwired :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MsK λειπει το ηθος σου

Γενικώς μας λέιπει.. :'(

 

Ειμαι πιο παλιος και απο το unwired.gr (gsm.eos.gr) :lol:

Και στα επομενα με το καλο!!!

:thanks:

Πώωωω μιλάμε για τρελό total recall, τι πήγες και θυμήθηκες :D :cool:

 

Μπράβο Νίκο, #MyphoneTeam και σας εύχομαι τα καλύτερα και μόνο! :)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ποιό ήταν το πρώτο post?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...