Jump to content

[S5] Προβλήματα με την κάμερα


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εδω μπορείτε να κατεβάσετε την έκδοση 5.0.0 του viber, στην οποία σύμφωνα με αρκετές αναφορές χρηστών, δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα της κάμερας στο s5

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=JGs

https://www.dropbox.com/s/zvcxk9rr3c4qoqe/Viber%205.0.0.apk?dl=0

Edited by truckman

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με clear cache πάντως η συχνότητα του bug μειώνεται αισθητά.

 

Εγώ πάντως έκανα format από recovery menu και τώρα 6 μέρες δεν μου ξανά έκανε πρόβλημα.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα Samsung galaxy s5 και έχω 2 σοβαρά θέματα. Το πρώτο είναι ότι η μπαταρία κρατάει με το ζόρι 6 ώρες χωρίς καθόλου χρήση του κινητού και είδα ότι κάτι με τίτλο

mm-camera daemon την καταπίνει. Γνωρίζει μήπως κάποιος τι είναι αυτό και τι μπορώ να κάνω; Και το δεύτερο είναι ότι όταν ανοίγω την κάμερα δεν ανοίγει και μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "η κάμερα δεν ανταποκρίνεται", αυτό διορθώνεται κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό αλλά και πάλι δεν νομίζω να είναι λύση αυτή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα Samsung galaxy s5 και έχω 2 σοβαρά θέματα. Το πρώτο είναι ότι η μπαταρία κρατάει με το ζόρι 6 ώρες χωρίς καθόλου χρήση του κινητού και είδα ότι κάτι με τίτλο

mm-camera daemon την καταπίνει. Γνωρίζει μήπως κάποιος τι είναι αυτό και τι μπορώ να κάνω; Και το δεύτερο είναι ότι όταν ανοίγω την κάμερα δεν ανοίγει και μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "η κάμερα δεν ανταποκρίνεται", αυτό διορθώνεται κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό αλλά και πάλι δεν νομίζω να είναι λύση αυτή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6103201#post6103201

Θα δεις ότι στις τελευταίες σελίδες με αυτό ασχολόυνται οι κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα format από recovery menu και τώρα 6 μέρες δεν μου ξανά έκανε πρόβλημα.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

 

 

Μέσω odin η kies; με viber κανονικά και με ανοιχτή κανερα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6103201#post6103201

Θα δεις ότι στις τελευταίες σελίδες με αυτό ασχολόυνται οι κάτοχοι.

 

Και η samsung περα βρεχει.πηραμε μια υποτιθετε κορυφαια συσκευη η οποια εδω και ενα χρονο εχει αυτο το σοβαρο bug και αδιαφορει.και σε λιγο περνανε και οι 18 μηνες υποστηριξης σε software και ετσι μια χαρα δεν θα ειναι υποχρεωμενη για λυση στο προβλημα δηλ.κατω απο το χαλακι.Εγω περιμενω ακομα απαντησεις απο την σαμσουγκ Ελλας αφου εστειλα την συσκευη για σερβις και την γυρισαν πισω χωρις επιλυση προβληματος και χωρις να μπορουν να δικαιολογησουν γιατι υπαρχει αυτο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin η kies; με viber κανονικά και με ανοιχτή κανερα;

 

Απο την συσκευή έκανα format απο το boot recovery,επισης κανονικά εχω το viber και την καμερα την ανοίγω πιο πολλές φορες και ευτηχώς δεν μου το ξανα εκανε μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά το 1 απο τα 2 S5 το παρουσιάζει το πρόβλημα!

Αλλά αυτό που μου συμβαίνει στο δικό μου,είναι ότι εμφανίζει το mm-qcamera daemon στην κατανάλωση της μπαταρίας όση ώρα ακριβώς εμφανίζει και το viber, αλλά χωρίς να ζεσταίνεται το τηλέφωνο και χωρίς να έχει τρελή κατανάλωση ενέργειας!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το λες πρόβλημα? Αν δεν σου καταναλώνει μπαταρία, δεν σου ζεσταίνεται και δεν φαίνεται να κολλάει το process, δεν βλέπω να έχεις κάποιο θέμα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το λες πρόβλημα? Αν δεν σου καταναλώνει μπαταρία, δεν σου ζεσταίνεται και δεν φαίνεται να κολλάει το process, δεν βλέπω να έχεις κάποιο θέμα!

 

Μα δεν το λέω για να πώ ότι έχω πρόβλημα!

Απλά το αναφέρω!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα ξένο forum ότι κάποιος έστειλε mail στην υποστήριξη της Samsung για το γνωστό bug daemon και η απάντηση τους ήτανε να κάνει update and initialization μέσω kies. Μας δουλεύουν κανονικά και με το νόμο. Αντε να βγει το G4
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα ξένο forum ότι κάποιος έστειλε mail στην υποστήριξη της Samsung για το γνωστό bug daemon και η απάντηση τους ήτανε να κάνει update and initialization μέσω kies. Μας δουλεύουν κανονικά και με το νόμο. Αντε να βγει το G4

 

Να τους πει καποιος οτι δε μπορεις να εισαι καλος σε ολα,μονο σε ενα πραμα!εχουν ενα καρο μοντελα και απο λογισμικο ειναι σαπιλα.δηλαδη οσοι εχουν προβλημα ειναι @@κες που δωσαν ενα σκασμο λεφτα για την ταχα ναυαρχιδα και πρασινα αλογα.Την αλλη φορα μας εχει κερδισει ηδη η apple που προσωπικα ειχα 3 χρονια χωρις κανενα προβλημα και μετα παμε σε nexus + htc

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,

Το προβλημα με το mm-qcamera-daemon το εχουν μονο τα Samsung S5 ή εχει παρουσιαστει και σε αλλο μοντελο ειτε της σαμμυ ειτε αλλης εταιρειας?

Ψιλοκοιταζω στο Forum σε αλλες ενοτητες αλλα δεν εχω δει κατι!

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,

Το προβλημα με το mm-qcamera-daemon το εχουν μονο τα Samsung S5 ή εχει παρουσιαστει και σε αλλο μοντελο ειτε της σαμμυ ειτε αλλης εταιρειας?

Ψιλοκοιταζω στο Forum σε αλλες ενοτητες αλλα δεν εχω δει κατι!

 

 

σε ΝΟΤΕ 3 και ΝΕΧUS 5 σιγουρα εχει παρουσιστει

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιαστηκε και μενα για 3η φορα το προβλημα με την καμερα!Στις 2 τελευταιες φορές παρατήρησα οτι οταν μαυρίζει η καμερα κολάει και η εφαρμογή της cosmote my acount.Δε λειτουργει καν.Ειναι δηλαδη σαν να κολλάει ολο το τηλεφωνο.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οταν εμφανιστει το προβλημα,θελει επανεκκινηση οπωσδηποτε. Οταν δε χρησιμοποιω την καμερα,την κλεινω με αυτη την εφαρμογη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manyera.simplecameradisable . Δηλ. θελω δυο βηματα οταν ειναι να την ανοιξω. Ωστοσο ,το προβλημα δε μου εχει εμφανιστει παλι απο τοτε που κανω αυτη τη διαδικασια,εδω και δυο βδομαδες περιπου. Ειναι μη αποδεκτο workaround για τέτοια ναυαρχιδα,αλλα λυθηκε το ζήτημα για μενα τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

Οταν εμφανιστει το προβλημα,θελει επανεκκινηση οπωσδηποτε. Οταν δε χρησιμοποιω την καμερα,την κλεινω με αυτη την εφαρμογη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manyera.simplecameradisable . Δηλ. θελω δυο βηματα οταν ειναι να την ανοιξω. Ωστοσο ,το προβλημα δε μου εχει εμφανιστει παλι απο τοτε που κανω αυτη τη διαδικασια,εδω και δυο βδομαδες περιπου. Ειναι μη αποδεκτο workaround για τέτοια ναυαρχιδα,αλλα λυθηκε το ζήτημα για μενα τουλαχιστον

 

 

αυτο το λες λυση???? Λυση πρεπει να βρει η samsung....

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα, ειναι αυτο που εκανα εγω για να λύσω το προβλημα μου. Οι software αναβαθμισεις που εκανα ηταν ματαιες,το προβλημα υπαρχει σε kit kat και lollipop, παλιες και νεες συσκευες. Δεν πιστευω οτι θα φτιαξει ουτε με νεα αναβαθμιση, αν ηταν θα το ειχαν φτιαξει καιρο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μπαινω καθε βδομαδα και βλεπω οτι το θεμα κανει κυκλο

υπαρχει λυση

και ειναι μηχανικη επισκευη και αναβαθμιση μαζι

προσπαθω να ανεβασω και την πικ απο την αποδειξη αλλα δεν ξερω πως(δεν πολυνιωθω-αν θελει κανεις να του την στειλω να την ανεβασει)

 

 

με viber-swiftkey- δεκαδες προγραμματα βασικα(πλοηγο-es)ως οτι πιο ακυρο απο (emulator-τορρεντ) μεχρι οτιδηποτε

 

ενα μηνα καθημερινη χρηση με kamia 100αρα πικ-δεν κολλησε ποτε

ενω πριν ανα ημερα ειχα 2 κολληματα

 

(απλανα αναφερω, δεν ξερω αν παιζει ρολο και αυτο-εχω το nova για touchwiz και ειμαι χωρις sd)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ειναι καλυτερη λογω περισσοτερων mega pixel αλλα αυτο στην ουσια δεν φαινεται μιας και ο αλγοριθμος μετραει πιο πολυ στην καμερα και οχι τα ΜΡ, παρε παραδειγμα της σονυ τις 20,7 που ειναι αισχος. Ναι αυτο με το camera fail λενε

 

Λίγο που διαβασα λενε οτι δενισχυει σε ολες τις συσκευες και δινουν αρκετες λύσεις για διόρθωση. Δεν γινεται τιποτα?σε ολες τις συσκευές παρουσιάζετε?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που διαβασα λενε οτι δενισχυει σε ολες τις συσκευες και δινουν αρκετες λύσεις για διόρθωση. Δεν γινεται τιποτα?σε ολες τις συσκευές παρουσιάζετε?

Σ εμενα δεν εχει τυχει οχι, και σε κατι γνωστους μου που ετυχε μ ενα φλασαρισμα την ρομ με οντιν φτιαχνεται. Για καποιους δεν διορθωνεται ομως, τωρα δεν ξερω τι παιζεται ακριβως. Ειναι γενικο θεματακι παντως, και το νοτε 4 το εμφανιζει και το νοτε 3

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα δεν εχει τυχει οχι, και σε κατι γνωστους μου που ετυχε μ ενα φλασαρισμα την ρομ με οντιν φτιαχνεται. Για καποιους δεν διορθωνεται ομως, τωρα δεν ξερω τι παιζεται ακριβως. Ειναι γενικο θεματακι παντως, και το νοτε 4 το εμφανιζει και το νοτε 3

 

Παντως προς ενημερωση, μπορει και να μην ισχυει ,πολλα παιδια ειπανε οτι σβυνοντας το viber εξαφανιστηκε το bug. Σε ευχαριστώ φιλε μου για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως προς ενημερωση, μπορει και να μην ισχυει ,πολλα παιδια ειπανε οτι σβυνοντας το viber εξαφανιστηκε το bug. Σε ευχαριστώ φιλε μου για τις πληροφορίες.

Εγω δεν εχω τετοιο bug κι ας χρησιμοποιω viber γι αυτο δεν το χω ψαξει και πολυ πως λυνεται. Να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαζω ενα παλιο μου ποστ.για οσους δε διαβαζουν αρκετα πισω...<<Δε φταιει απο μονο του το viber...δοκιμασμενο..καποιος συνδιασμος ειναι.Δοκιμαστε μονο ανοιχτο το viber και στειλτε απο κει (βγαλτε μια φωτο) και στειλτε τη απ την εφαρμογη viber.Μετα απο λιγο δειτε τι γινετε αν το δαιμονιο ξυπνησε....Επισης σβυστε το clean master.Με εμφανιση κρυφων αρχειων απ τον ES exlorer βρειτε στο φακελο viber εικονες με μηδενικο μεγεθος και διαγραψτε τες..γιατι οτι τραβατε με την καμερα του viber αποθηκευονται, εγω τις σβυνω μετα...για καντε μια δοκιμη..

Ετσι ενημερωτικα Εκανε κανεις τη δοκιμη?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα μου συναίβει κάτι κουφό. Λοιπόν έκανα upgrade μέσω kies και εδώ και 7 ημέρες δεν έχω δαίμονα και με viber. Τι να πω δε ξέρω. Απλά τελικά δε ξέρουμε πότε θα σου βγει και γτ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Προβλήματα με την κάμερα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...