Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pestaola.gr/wp-content/uploads/lg-g4-leak.jpg

 

Χαρακτηριστικα

Βάρος (γραμμάρια) : 155

Χρόνος αναμονής (ώρες) : Eως 4375 (3G)

Υποδοχή για κάρτα μνήμης : micro-SD

Λειτουργικό σύστημα : Android 5.1 (Lollipop)

Τύπος κάρτας SIM : Micro-SIM

MobileType : Touch

Επεξεργαστής : 1.8 GHz Hexa Core (64 Bit)

Οθόνη - χρώματα : IPS Quad HD 5,5" - 16 εκατ.

SAR number - κεφάλι : 0,618 W/kg (10 g)

Eγγύηση κατασκευαστή : 2 χρόνια

Δίκτυο : GSM / HSDPA (3,5G) / LTE+ (4G+)

Διάστασεις (ύψος - μήκος - πλάτος) : 148,9 x 76,1 x 9,8 χιλ.

Χρόνος ομιλίας (ώρες) : Eως 10 (3G)

Εσωτερική μνήμη : 3GB RAM / 32GB eMMC (22GB διαθέσιμη για τον χρήστη)

Χωρητικότητα extra μνήμης : 128 GB

SAR number - σώμα : 0,460 W/kg (10 g)

Κάμερα - ανάλυση φωτογραφίας : 5312x2988 (16MP)

Κάμερα : 16 MPixels (κύρια) / 8 MPixels (μπροστινή)

 

 

 

 

Έγινε η παρουσίαση του LG G4 στο Λονδίνο. http://www.techgear.gr/lg-g4-live-streaming-97977/ Προσωπικά το βρίσκω υπερμέγιστο και θεωρώ ότι νικάει άνετα το Galaxy S6! Οι τύποι το έχουν πάει σε άλλη διάσταση! 6πύρηνος επεξεργαστής 3 GB RAM κάμερες 16 και 8 MP μ'εχει πορώσει!

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Το δερμάτινο καπάκι στο πίσω μέρος νομίζω του δίνει κύρος! Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι πρακτικό βεβαια, αλλά άνετα το έπαιρνα...! Δεν εέχω κ άλλη επιλογή εδώ που τα λέμε αφού το πλαστικό δεν θα βγει Ελλάδα.. Και δεν κατάλαβα και γιατί...!
Link to comment
Share on other sites

Το δερμάτινο καπάκι στο πίσω μέρος νομίζω του δίνει κύρος! Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι πρακτικό βεβαια, αλλά άνετα το έπαιρνα...! Δεν εέχω κ άλλη επιλογή εδώ που τα λέμε αφού το πλαστικό δεν θα βγει Ελλάδα.. Και δεν κατάλαβα και γιατί...!

 

Για μένα πάντως καλύτερα που δεν έρχεται Ελλάδα το πλαστικό, είναι πολύ αδιάφορο... Στο G3 τουλάχιστον είχε αυτή την τριμμένοη όψη που πρόσθετε κάτι... Πάντως από χαρακτηριστικά έχει ότι ζητάς από ένα smartphone κι έχει και διάφορες έξυπνες λειτουργίες που αν και λέμε καμιά φορά ότι είναι άχρηστες, όταν τις χρησιμοποιούμε βολεύουν απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Να φύγουν οι πρώτες παρτίδες πρώτα να δούμε πως τα πάει και μετά βλέπουμε...:D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με τιμή 749 ευρώ, όχι ευχαριστώ. θα περιμένω την επόμενη περίοδο εκπτώσεων (σε 2 μήνες) για να το πάρω στα 300 ευρώ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι χρυσος κανονας για οποιαδηποτε νεα συσκευη. Ποτε δεν αγοραζουμε απο τις πρωτες παρτιδες, κανενας δνε ξερει τι προβλημα μπορει να βγει :lol:

 

Να φύγουν οι πρώτες παρτίδες πρώτα να δούμε πως τα πάει και μετά βλέπουμε...:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι χρυσος κανονας για οποιαδηποτε νεα συσκευη. Ποτε δεν αγοραζουμε απο τις πρωτες παρτιδες, κανενας δνε ξερει τι προβλημα μπορει να βγει :lol:

 

Υπερβολές, ειδικά όσον αφορά στις ναυρχίδες της LG... :rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Με τιμή 749 ευρώ, όχι ευχαριστώ. θα περιμένω την επόμενη περίοδο εκπτώσεων (σε 2 μήνες) για να το πάρω στα 300 ευρώ.

 

 

Λες να παιξει αντιςτοιχη προσφορα οπως στο flex 2;;

Δεν θα ειναι άσχημα χα χα!!

Εδω που τα λεμε μονο η LG συνηθίζει να βγάζει "μπομπα" προσφορές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

LG confirmed today that it will begin selling its new flagship G4 Android phone across the globe this week. The device will first become available in Hong Kong, followed by Turkey, Russia and Singapore.

 

Κοιτα να δεις που η Τουρκια ειναι στη λιστα!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

LG confirmed today that it will begin selling its new flagship G4 Android phone across the globe this week. The device will first become available in Hong Kong, followed by Turkey, Russia and Singapore.

 

Κοιτα να δεις που η Τουρκια ειναι στη λιστα!!

 

Και γιατί να μην είναι; Μιλάμε για μία πολύ μεγάλη αγορά εάν αναλογιστούμε ότι απαριθμεί πληθυσμό περίπου 90.000.000 πολιτών.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες κατα πρωτη αποψη φενεται καλο το μηχανακι το κινητακι θα εχει και το Android Lollipop 5.1.1 απο οσο ακουσα αν πεσει η τιμη του στα 300Ευρω κατι στην Κυπρο και μετα απο ενα χρονο θα το τσιμπισω. Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες κατα πρωτη αποψη φενεται καλο το μηχανακι το κινητακι θα εχει και το Android Lollipop 5.1.1 απο οσο ακουσα αν πεσει η τιμη του στα 300Ευρω κατι στην Κυπρο και μετα απο ενα χρονο θα το τσιμπισω.

 

τοτε ομως τοσο θα εχει και το S6...;)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τοτε ομως τοσο θα εχει και το S6...;)

Δεν μου αρεσει το S6 φιλε μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα μαζί του. Ωραία κινητό και το μαύρο δέρμα που είχε ως καπάκι, φοβερό. Lag ευτυχώς δε διαπίστωσα, φυσικά όμως και δε το έκαψα σε βαριές εφαρμογές ή παιχνίδια. Από μπαταρία, δείχνει να έχει καλές επιδόσεις εάν αναλογιστεί κάποιος ότι λειτουργούσε σε 4g με 1 ώρα και 25 λεπτά sot και 3.3 ώρες λειτουργίας και είχε υπόλοιπο 69% ακόμα. Κάμερα φοβερή με αρκετές παραμέτρους. Γενική εικόνα θετική.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

@walkera82 που το ειδες??

Το είδα μέσω πωλητή της Lg, ο οποίος το παρουσίαζε σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στη περιοχή μου. Αρκετά καλό κινητό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό πού δεν μου αρέσει είναι το μέγεθος,σχεδόν όμοιο με του note 4.έχασε η lg κατά την γνώμη μου εκεί πού διακρινόταν,μεγάλη οθόνη σε φυσιολογικό μέγεθος πλαισίου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό πού δεν μου αρέσει είναι το μέγεθος,σχεδόν όμοιο με του note 4.έχασε η lg κατά την γνώμη μου εκεί πού διακρινόταν,μεγάλη οθόνη σε φυσιολογικό μέγεθος πλαισίου.

 

Πίστεψε με ότι το αυξημένο μέγεθος δε του φαίνεται λόγω της ελαφριάς κυρτότητας της οθόνης του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε μέγεθος ίδιο με g flex 2.

Μια χαρά θα είναι.

Αφού βελτίωσε σημαντικά την οθόνη(νούμερο 1 παράγοντας ενός smartphone)είναι σημαντική πρόοδο συν την κάμερα.

Αυτονομία πάνω κάτω στα ίδια κι εφόσον δεν έχει παιδικές ασθένειες και πάει στα 450-500 θα είναι πολύ καλή πρόταση.

To g3 DOA ήταν από το πρώτο διάστημα για να το συγκρίνουμε με το g4 που τουλάχιστον φαίνεται η LG να διόρθωσε αρκετά κακώς κείμενα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε μέγεθος ίδιο με g flex 2.

Μια χαρά θα είναι.

Αφού βελτίωσε σημαντικά την οθόνη(νούμερο 1 παράγοντας ενός smartphone)είναι σημαντική πρόοδο συν την κάμερα.

Αυτονομία πάνω κάτω στα ίδια κι εφόσον δεν έχει παιδικές ασθένειες και πάει στα 450-500 θα είναι πολύ καλή πρόταση.

To g3 DOA ήταν από το πρώτο διάστημα για να το συγκρίνουμε με το g4 που τουλάχιστον φαίνεται η LG να διόρθωσε αρκετά κακώς κείμενα.

 

Η μόνη ένσταση μου, είναι ο 808 και η QHD. Γνωρίζω το λόγω για τον οποίο χρησιμοποιήθηκε αλλά σου δίνει την εντύπωση ότι ήθελε και άλλο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένσταση μου, είναι ο 808 και η QHD. Γνωρίζω το λόγω για τον οποίο χρησιμοποιήθηκε αλλά σου δίνει την εντύπωση ότι ήθελε και άλλο.

Αναγκαστικά δεν ειχε άλλη επιλογή όπως και όλοι που έχουν εξάρτηση από Qualcomm.

Από το 16 θα υπάρξει ομαλοποίηση των πραγμάτων

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά δεν ειχε άλλη επιλογή όπως και όλοι που έχουν εξάρτηση από Qualcomm.

Από το 16 θα υπάρξει ομαλοποίηση των πραγμάτων

 

Θα πεταξει κανενα prime μοντελο με οκταπυρηνο επεξεργαστη στάνταρ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...