Jump to content

Tablet δωρο απο wind και bonus SIM 120'/1GB


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Σημερα το πρωι με πηραν απο την wind για μια προσφορα αν γινω νεος πελατης τους. Ως τωρα ειμαι σε vodafone και hol τηλεφωνια μετρια ευχαιστημενος γιατι κινητο δεν εχω καλο σημα στο σπιτι μου μεσα και ιντερνετ hol εχω σχετικα χαμηλες ταχητητες. Τελος παντων να μην σας κουραζω μου εδωσαν πολυ συμφερουσα προσφορα, χαμηλοτερη απο την vodafone κατα 10 ευρω περιπου, με δωρο τελη ενεργοποθσηση και ενα ταμπλετ δωρο αξιας 100 ευρω. Ξερει κανεις τι ταμπλετ ειναι; Οτι οτι καιγομαι, εχω ταμπλεταρα ipad air, απλα λεω να το δωσω στην κοπελια μου που ψαχνει για φτηνο ταμπλετ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Σημερα το πρωι με πηραν απο την wind για μια προσφορα αν γινω νεος πελατης τους. Ως τωρα ειμαι σε vodafone και hol τηλεφωνια μετρια ευχαιστημενος γιατι κινητο δεν εχω καλο σημα στο σπιτι μου μεσα και ιντερνετ hol εχω σχετικα χαμηλες ταχητητες. Τελος παντων να μην σας κουραζω μου εδωσαν πολυ συμφερουσα προσφορα, χαμηλοτερη απο την vodafone κατα 10 ευρω περιπου, με δωρο τελη ενεργοποθσηση και ενα ταμπλετ δωρο αξιας 100 ευρω. Ξερει κανεις τι ταμπλετ ειναι; Οτι οτι καιγομαι, εχω ταμπλεταρα ipad air, απλα λεω να το δωσω στην κοπελια μου που ψαχνει για φτηνο ταμπλετ. Ευχαριστω

 

Δίνουν κατά καιρούς διάφορα, λογικά κάποιο Huawei ή φθηνό LG, για κανά σερφάρισμα καλό θα είναι.. Αν σε συμφέρει και η τιμή μην το συζητάς καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν κατά καιρούς διάφορα, λογικά κάποιο Huawei ή φθηνό LG, για κανά σερφάρισμα καλό θα είναι.. Αν σε συμφέρει και η τιμή μην το συζητάς καθόλου.

 

Ναι 7ρι ειπαν απο το τηλεφωνο,για σερφαρισμα αντε και για κανα παιχνιδι δεν θα ειναι για κατι παραπανω. Απλα ελεγα μην εχει καποιος καμια εμπειρια τι πηρε. οποιος εχει παρει ταμπλετακι ας μου πει τι πηρε και αν αξιζει εστω για 100 ευρω

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

Οταν το παρω στα χερια μου, αν το παρω, θα σας πω λεπτομεριες να ξερετε. Αλλη μια ερωτηση. Εχω κανει σημερα μια προσυμφωνια με την wind, ακομα δεν με εχει παρει η vodafone για αντιπροταση. Μεχρι ποτε υπαρχει περιθωριο για προσφορα απο τον παροχο μου; Εαν υπογραψω στον κουριερ που θα ερθει τοτε ειμαι οριστικα και αμετακλητα στην wind? η υπαρχει περιθοριο και μερικες μερες μετα;
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε κ το σημα της wind σε κινητο να δεις αν ειναι καλυτερο πρωτα. Αν ειναι οκ να ξερεις οτι θα παρεις και δωρο ενα f2g με 120' το μηνα δωρο για οσο εχεις το double play και + μια sim με broadband internet 1gb το μηνα
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε κ το σημα της wind σε κινητο να δεις αν ειναι καλυτερο πρωτα. Αν ειναι οκ να ξερεις οτι θα παρεις και δωρο ενα f2g με 120' το μηνα δωρο για οσο εχεις το double play και + μια sim με broadband internet 1gb το μηνα

 

Εχω τσεκαρει με το κινητο του αδερφου μου, σε διαφορα σημεια του σπιτιου, εχει μια με δυο παυλες καλυτερο σημα...οσο για την καρτα, δεν μου ειπαν κατι στο τηλεφωνο, τι να κανω; Μηπως δεν ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ισχυει πας σε ενα μαγαζι wind και θα σου δωσουν τις 2 sim τσαμπε!!!! Προσοχη δε μπορεις να εχεις στην ιδια sim και τις δυο παροχες... Στο f2g τα 120 λεπτα και στην αλλη sim μονο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ισχυει πας σε ενα μαγαζι wind και θα σου δωσουν τις 2 sim τσαμπε!!!! Προσοχη δε μπορεις να εχεις στην ιδια sim και τις δυο παροχες... Στο f2g τα 120 λεπτα και στην αλλη sim μονο ιντερνετ.

 

Η κοπελια μου εχει βονταφον καρτα, μπορει να το αλλαξει κρατωντας τον αριθμο της και να εποφεληθει και το διωρακι που ειναι δωρο καθε μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω τσεκαρει με το κινητο του αδερφου μου, σε διαφορα σημεια του σπιτιου, εχει μια με δυο παυλες καλυτερο σημα...οσο για την καρτα, δεν μου ειπαν κατι στο τηλεφωνο, τι να κανω; Μηπως δεν ισχυει;

 

Ισχύει το δώρο στάνταρντ. Οπότε αφού έχεις και καλύτερο σήμα, είσαι τζετ

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το δώρο στάνταρντ. Οπότε αφού έχεις και καλύτερο σήμα, είσαι τζετ

 

Λοιποναιδες το ταμπλετ ειναι ενα tourbo x rubik 7' ετσι λεει το δελτιο που μου εφερε ο κουριερ, φανταζομαι δεν θα ειναι 3g αλλα μικρο το κακο. Φτηνιαρικο, αλλα αφου ειναι τσαμπα δεν με νοιαζει θα το δωσω στην κοπελα μου για σερφαρισμα θα ειναι μια χαρα, αντε και για κανα παιχνιδι. Θα το παρω στα χερια μου αφου συνδεθω στην wind λεει. Οποτε υπομονη και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Λοιπόν φίλοι σχετικά με την προσφορά της wind.... Το tablet ειναι ενα bit more της τάξης των 60€ Ανάλυσης μικρότερης απο 1200/800. Οι τύποι ειναι απαράδεκτοι σε παραπέμπουν απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο με αναμονές 30 λεπτών και κόστος κλησης και το tablet δεν έρχεται ποτε. Θα τους έλεγα γυφτους αλλα δεν μου έχουν κάνει κατι οι φίλτατοι ρομα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Τα ιδια και εδω, με ταλαιπωρουν απο το Σεπτεμβριο. Ουτε ρουτερ ουτε ταμπλετ, η wind μου λεει δεν εχει καμμια δουλεια με τα δωρα αλλα τα δινει μια εταιρια που συνεργαζονται. Το τηλεφωνο δεν απανταει ποτε και μια φορα που το σηκωσαν μου ειπαν οτι την επομενη εβδομαδα θα το εχω το 7ιντσο. Εχουν περασει 6 εβδομαδες και ακομα ερχεται ο κουριερ... Μολις τελειωσει το δωρεαν διμηνο και η προθεσμια πληρωμης (+1 μηνα δηλαδη) θα κανω φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εδω, με ταλαιπωρουν απο το Σεπτεμβριο. Ουτε ρουτερ ουτε ταμπλετ, η wind μου λεει δεν εχει καμμια δουλεια με τα δωρα αλλα τα δινει μια εταιρια που συνεργαζονται. Το τηλεφωνο δεν απανταει ποτε και μια φορα που το σηκωσαν μου ειπαν οτι την επομενη εβδομαδα θα το εχω το 7ιντσο. Εχουν περασει 6 εβδομαδες και ακομα ερχεται ο κουριερ... Μολις τελειωσει το δωρεαν διμηνο και η προθεσμια πληρωμης (+1 μηνα δηλαδη) θα κανω φορητοτητα.

 

Με πρόστιμο.......

 

Λες να μην ξέρουν τι κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

η wind τα δινει τα ταμπλετ.

τουλαχιστον το δικο μου το πηρα απο καταστημα της wind. το 7ιντσο (μουφα ειναι αλλα για τζαμπα οκ)

επισης ρουτερ ΔΕ δινουν πλεον.

ή χρησιμοποιεις το παλιο σου ή αγοραζεις νεο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τώρα είμαι forthnet και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σταθερό internet, με πήραν τηλέφωνο από wind για την προσφορά που συζητάτε, με ενδιαφέρουν οι κάρτες σιμ που δίνουν με τον δωρεάν χρόνο και το mobile internet και το σκέφτομαι. Καταρχήν την κάρτα με το mobile internet μου λένε οτι θα την πάρω μετά από δυο μήνες αφού γίνω συνδρομητής, επίσης από ταχύτητες το σταθερό internet της wind πως είναι;

 

Sent from my Surface Pro 4 using mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ το εχω αυτο το πακετο εδω και ένα χρονο (της Wind) και θελω να παω στην Vodafone (ήμουν HOL παλιά και όλα ήταν οκ!). Πήγα και γω για τις sim αλλά η εξυπηρέτησή τους ειναι χαλια! Εδω και 2 μηνες περίπου προσπαθω να μιλησει καποιος μαζι μου για μια παροχη που μου ειχαν ταξει και την εκοψαν χωρις να μου εξηγησουν γιατι και χωρις να μου προτεινουν κατι άλλο! Η κάθε sim έχε υπόψιν ότι θελει καθε 3μηνο τουλαχιστον 5€ να βαζεις για να μην σου παρουν τη γραμμη! Και σε αυτη του ίντερνετ! Οποτε υπολογισέ τα και αυτά στο πάγιο! Δεν τα λένε φυσικά! Οπως επισης οτι τον 2ο απο τα 2 χρονια το παγιο αυξανεται! Ουτε αυτο το λενε παντα στην αρχη! Θα σου ελεγα να το σκεφτεις πολύ καλά! Καλες γιορτες!!!
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim που σου δίνει τα 120' είναι καρτοκινητό και είναι λογικό να λήγει στο 3μηνο πλέον όπως όλα. Η κάρτα δεδομένων με το 1GB ωστόσο είναι διαφορετική και λήγει στο χρόνο. Αν πετύχεις προσφορά που είναι φθηνότερη τον πρώτο χρόνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην αναγράφει ότι στο 2ο θα διαφοροποιηθεί. Εκτός αν η σύνδεση έγινε με προσφορά από το τηλέφωνο που ο πωλητής σκόπιμα ίσως το απέκρυψε ή δεν το πήρε χαμπάρι ο πελάτης. Εγώ πάντως που έκανα την αίτηση καλώντας ο ίδιος τη Wind μου το είχε πει ξεκάθαρα πως τον πρώτο χρόνο θα πληρώνω 25€/μήνα ενώ το 2ο 30€.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με την αύξηση το 2ο χρόνο, σε πολλές περιπτώσεις οι προσφορές της είναι τόσο καλές που τελικά και μακροπρόθεσμα σε συμφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η κάρτα sim που σου δίνει τα 120' είναι καρτοκινητό και είναι λογικό να λήγει στο 3μηνο πλέον όπως όλα. Η κάρτα δεδομένων με το 1GB ωστόσο είναι διαφορετική και λήγει στο χρόνο. Αν πετύχεις προσφορά που είναι φθηνότερη τον πρώτο χρόνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην αναγράφει ότι στο 2ο θα διαφοροποιηθεί. Εκτός αν η σύνδεση έγινε με προσφορά από το τηλέφωνο που ο πωλητής σκόπιμα ίσως το απέκρυψε ή δεν το πήρε χαμπάρι ο πελάτης. Εγώ πάντως που έκανα την αίτηση καλώντας ο ίδιος τη Wind μου το είχε πει ξεκάθαρα πως τον πρώτο χρόνο θα πληρώνω 25€/μήνα ενώ το 2ο 30€.

Γειά σε ολους , είσαι σίγουρος οτι η κάρτα με το 1GB ιντερνετ θέλει ανανέωση κάθε χρόνο? Θεωρητικά θα μου βάζουν κάθε 1η του κάθε μήνα 1GB γίνεται να το πάρω αν δεν εχω χρηματικό υπόλοιπο?

Η αλλη sim με τα 120 λεπτά θέλει ανανέωση κάθε 3 μήνες το ελάχιστο ειναι 5€ αυτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν δεν τα καταναλώσω? η στο τέλος του τριμήνου?

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους , είσαι σίγουρος οτι η κάρτα με το 1GB ιντερνετ θέλει ανανέωση κάθε χρόνο? Θεωρητικά θα μου βάζουν κάθε 1η του κάθε μήνα 1GB γίνεται να το πάρω αν δεν εχω χρηματικό υπόλοιπο?

Η αλλη sim με τα 120 λεπτά θέλει ανανέωση κάθε 3 μήνες το ελάχιστο ειναι 5€ αυτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν δεν τα καταναλώσω? η στο τέλος του τριμήνου?

Ξέρει κανείς;

 

 

Κανείς δεν είναι σιγουρος για το πρώτο, ο καθένας λέει το δικό του οι μισοί λένε ότι τους έληξε στο τρίμηνο οι άλλοι μισοί στο χρόνο τώρα αν δε το έχεις δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα (σε κατάστημα που ρώτησα πρόσφατα μου είπαν πάντως τρίμηνο και μακάρι να κάνουν λάθος). Σε αυτή τη κάρτα δεν υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο είναι κάρτα ιντερνετ αν βάλεις δηλ. χρήματα παίρνεις MB όχι λεφτά.

Η άλλη σιμ είναι κανονικό καρτοκινητό f2go, ανανέωση κάθε τρίμηνο, τα 120 λεπτά χάνονται με το που θα μπουν του νέου μήνα, τα χρήματα μένουν κανονικά στη κάρτα και λήγουν στο τριμηνο αν δεν ανανεώσεις αλλιώς παραμένουν στη κάρτα (σαν οποιοδήποτε καρτοκινητό σκέψου το)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμαι σίγουρος για το πρώτο σε 2 βδομάδες. Αφού μου έβαλαν το 1gb Δεκέμβρη, Γενάρη και Φλεβάρη, αν μπει και το Μάρτη δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Αυτό περιμένω έτσι κι αλλιώς. Οτιδήποτε γίνει θα αναφέρω.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι σιγουρος για το πρώτο, ο καθένας λέει το δικό του οι μισοί λένε ότι τους έληξε στο τρίμηνο οι άλλοι μισοί στο χρόνο τώρα αν δε το έχεις δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα (σε κατάστημα που ρώτησα πρόσφατα μου είπαν πάντως τρίμηνο και μακάρι να κάνουν λάθος). Σε αυτή τη κάρτα δεν υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο είναι κάρτα ιντερνετ αν βάλεις δηλ. χρήματα παίρνεις MB όχι λεφτά.

Η άλλη σιμ είναι κανονικό καρτοκινητό f2go, ανανέωση κάθε τρίμηνο, τα 120 λεπτά χάνονται με το που θα μπουν του νέου μήνα, τα χρήματα μένουν κανονικά στη κάρτα και λήγουν στο τριμηνο αν δεν ανανεώσεις αλλιώς παραμένουν στη κάρτα (σαν οποιοδήποτε καρτοκινητό σκέψου το)

 

Γειά ξανά εγραψα λίγα γιατί δεν ηξερα αν το νήμα παρακολουθείται.

Αύριο αλλάζω πάροχο με φορητότητα από ΟΤΕ γι αυτό ρωτώ.

Δηλαδή οσον αφορά το F2G ( Δέν ειχα ποτέ καρτοκινητό εχω 2 συμβόλαια Cosmote χωρίς πάγιο ), οταν θα παραλάβω τίς κάρτες μεθαύριο θα βάλω 5€ στην καθε μια η οτι γίνει θα γίνει μετά την πάροδο του τριμήνου?

Τώρα είπες οτι τα 120 λεπτά δεν μεταφέρονται στον αλλο μήνα, λογικό αυτό , 1 ημέρα πρίν την λήξη του τριμήνου βάζω 5€ ας πούμε οτι τα 120 κάθε μήνα με φτάνουν και στο τέλος του τριμήνου εχω 5€ αν βάλω 5€ λίγο πρίν την λήξη του επόμενου τριμήνου μεταφέρονται στο παραεπόμενο ? ( ο φίλος που το εχει λίγο καιρό ισως ξέρει ).

Τώρα αν στείλω SMS θα καταναλώσει από τα 5€? ( δεν εχω δωρεάν SMS ούτε Data ) με τα DATA αυτής τίς κάρτας τι παίζει ( ειδικά με το πολιοσυζητημένο 1€ ημερίσια πλοήγηση κατά λάθος? Μπορώ να κόψω τα DATA?

Τώρα με την αλλη κάρτα ( DATA ) θα μας πεί ο φίλος οταν εχει νέα αραγε πλήρωσες οταν πήρες τίς 2 κάρτες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για να είμαι προετοιμασμένος για μεθαύριο.

Πήρα καλή προφορά γραπτή 21,50€ για 2 χρόνια (+ 5% το φέσι ) φορητότητα δωρεάν, και 1 Tablet θα τό πάρω σε 10 ημέρες ( δεν ξέρω πόσο μάπα είναι ) Double Play με τα 300 πρός κινητά + 300 πρός WIND καί τίς 2 SIM.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα το πρωι με πηραν απο την wind για μια προσφορα αν γινω νεος πελατης τους. Ως τωρα ειμαι σε vodafone και hol τηλεφωνια μετρια ευχαιστημενος γιατι κινητο δεν εχω καλο σημα στο σπιτι μου μεσα και ιντερνετ hol εχω σχετικα χαμηλες ταχητητες. Τελος παντων να μην σας κουραζω μου εδωσαν πολυ συμφερουσα προσφορα, χαμηλοτερη απο την vodafone κατα 10 ευρω περιπου, με δωρο τελη ενεργοποθσηση και ενα ταμπλετ δωρο αξιας 100 ευρω. Ξερει κανεις τι ταμπλετ ειναι; Οτι οτι καιγομαι, εχω ταμπλεταρα ipad air, απλα λεω να το δωσω στην κοπελια μου που ψαχνει για φτηνο ταμπλετ. Ευχαριστω

Δυστυχώς εμείς δεν το πήραμε ποτε ...εδώ και 6μηνες τους παρακαλαμε ....

 

Στάλθηκε από το Vodafone_SU6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...