Jump to content

[S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S6. Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο (win) italy. firmware περασα μεσο odin το ελλ firmware και γραφει αυτο..δειτε τησ φωτο.και πείτε μου ολα οκ; ειναι σαν να ειναι ελληνικο;θα εχω κανονικα update΄;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6095933#post6095933

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο (win) italy. firmware περασα μεσο odin το ελλ firmware και γραφει αυτο..δειτε τησ φωτο.και πείτε μου ολα οκ; ειναι σαν να ειναι ελληνικο;θα εχω κανονικα update΄;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6095933#post6095933

 

Για τις αναβαθμίσεις δεν είμαι σίγουρος από πού θα παίρνεις (λογικά όμως από χώρα προέλευσης), πάντως έχεις κανονικά εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πολυ ψυχραιμια ρε παιδια , δεν περασε κανεις τιποτα? εγω ειμαι ετοιμος να περασω την XtreStoLite αλλα το εχω ξεχασει λιγο το αθλημα και με βλεπω να το κανω τουβλο και αυτο για κανενα 12ωρο μεχρι να ξαναπαρω τα πανω μου :P:lol:
Link to comment
Share on other sites

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω για το edge το ειχαν κανει σιγουρα πριν μερες οποτε ισως ειναι και για το απλο τωρα .

εγω παντως τα εβαλα ολα root , recovery , custom rom παναλαφρη και adblock ... νομιζω οτι ειμαι στην εποχη Tou s2 . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το S6 και θέλω να μάθω αν μπορώ να βάλω άλλη official rom της Samsung χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με την εγγύηση και στο θέμα του knox,έχω να πάω σε Samsung από την εποχή του S2 και μόλις 3 μηνών περίπου του S4 όταν είχε πρωτοβγεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το S6 και θέλω να μάθω αν μπορώ να βάλω άλλη official rom της Samsung χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με την εγγύηση και στο θέμα του knox,έχω να πάω σε Samsung από την εποχή του S2 και μόλις 3 μηνών περίπου του S4 όταν είχε πρωτοβγεί.

Μπορείς χωρίς να έχεις πρόβλημα με τον knox!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

:)
Παιδιά θέλω να αγοράσω το S6 και θέλω να μάθω αν μπορώ να βάλω άλλη official rom της Samsung χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με την εγγύηση και στο θέμα του knox,έχω να πάω σε Samsung από την εποχή του S2 και μόλις 3 μηνών περίπου του S4 όταν είχε πρωτοβγεί.
Υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox, μικρή περίπτωση αλλά υπαρκτή. Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552
Link to comment
Share on other sites

 

what the hell? τόσο απλό έχει γίνει το root? O_O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αν και δεν είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής πριν απο λίγο διάβασα οτι βγήκε root χωρίς να γράψει ο Knox στο xda με την ονομασία ping pong.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αν και δεν είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής πριν απο λίγο διάβασα οτι βγήκε root χωρίς να γράψει ο Knox στο xda με την ονομασία ping pong.

παιδια γιασας εχω ενα προβλημα με τον γαλαξυ s6 μου εχει μπλοκαρει η οθονη και δε ν ανοιγει...τι γινετε σε τετιεσ περιπτοσης?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιασας εχω ενα προβλημα με τον γαλαξυ s6 μου εχει μπλοκαρει η οθονη και δε ν ανοιγει...τι γινετε σε τετιεσ περιπτοσης?

 

το φορτιζεις ... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ροοτ έχει κάνει κανείς;; Ισχύει κανονικά ο τρόπος για να μη γράφει ο knox!?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

έχει ρουταρει κάνεις ελληνική συσκευή χωρίς να γράψει knox? έχω από cosmote.

 

Ναι, το έκανα με συσκευή από Vodafone με το ping pong κα δεν έγραψε το Knox.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να το ρουταρο αλλά τίποτα δεν γίνεται.

 

Τι εννοείς; Ακολούθησες τις οδηγίες από το http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/root-pingpongroot-s6-root-tool-t3103016 ;

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που δεν έκανα ήταν να εγκαταστήσω αυτό Kinguser.λες να θέλει και αυτό?

 

Εγώ το έκανα root χωρίς αυτό. Τι ακριβώς συμβαίνει; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους η εφαρμογή PingPong; Πώς κατάλαβες ότι δεν δουλεύει; Δοκίμασες να το βάλεις σε Airplane mode πριν ξεκινήσεις το root;

Edited by jar76
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το έβαλα σε airplane mode.δεν μπορεί να εγγαταστησει το supersu.θα δοκιμάσω και μια σε λειτουργία πτήσης και σου Λεό.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και μου δείχνει αυτό.[ATTACH]61492[/ATTACH]

 

Το supersu προσπαθείς να το εγκαταστάσεις μόνος σου ή αυτόματα από το ping pong; Όταν εγκατασταθει αυτόματα από το pingpong πάτα close και κλείσε την εφαρμογή. Μετά ξανατρέξε το pingpong και πάτα το κουμπί για root.

Edited by jar76
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και αυτόματα και χειροκίνητα.τιποτα το ίδιο μήνυμα βγάζει.δεν το πολύ δοκιμάζω μην γράψει ο knox.

είδα και πολλά video sto YouTube την διαδικασία αλλά τίποτα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...