Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LeTV Le One (X600)

 

http://www.grossoshop.net/image/cache/data/1_Smart/LeTV/X600-Le-1/white/letv-x600-white-1a_0_1_600x600_3b590.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 74.2 x 147.8 x 9.5 mm
  • Weight: 170 g
  • SoC: MediaTek Helio X10 (MT6795)
  • CPU: ARM Cortex-A53, 2000 MHz, Cores: 8
  • GPU: PowerVR G6200, 700 MHz
  • RAM: 3 GB, 933 MHz
  • Storage: 16 GB, 32 GB, 64 GB
  • Display: 5.5 in, IPS, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 5.0 Lollipop
  • Camera: 4160 x 3120 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Micro-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

 

Χρήσιμα:

Edited by navi55

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://en1.data.coolicool.com/images/MHALTLE1/MHALTLE1_ac882f76dc5f672f9dedbb72896098e9.images.400x400.jpg

 

LETV LE1 MTK6795 2.0GHz Octa Core 5.5 Inch FHD Screen Android 5.0 4G LTE Smartphone

- 5.5 Inch Screen, 1920*1080 Pixel

- MTK6795 2.0GHz Octa Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900/2100, FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B34/B39, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 3GB RAM + 16GB ROM

- 13 MP Back Camera + 5 MP Front Camera

- Android 5.0 System

- SIM Card Dual SIM Dual Standby

- Battery Capacity 3000mAh

 

 

Η εταιρεία LeTV είναι μία εταιρεία κολοσσός στην Κίνα που ασχολείται με streaming video. Πρόσφατα ανακοίνωσε την κατασκευή 3 τηλεφώνων, Le 1, Le 1 Pro and Le Max. Μάλιστα ανάφεραν ότι στο τέλος του χρόνου θα μπούνε και στην αμερικάνικη αγορά. Πρώτος σταθμός της εταιρείας θα είναι η Ινδία. Φαίνεται η Xiaomi έκανε πολλές εταιρείες να κινηθούν και αυτές αναλόγως.

 

Το μοντέλο αυτό έχει οθόνη στα 5.5-inch FHD με πλαστικό και γυαλί, που περιέχει ένα επεξεργαστή στα 2.2GHz MediaTek Helio X10, 3GB of RAM, και με χωρητικότητα στα 16GB, 32GB ή 64GB. Η κάμερα του είναι 13MP/5MP, υποστηρίζει 4G LTE, είναι Dual-SIM και έχει μία 3,000mAh μπαταρία. Η πίσω κάμερα έχει OIS, IR Filter, Flash και IR Blaster.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι κινέζοι με το όνομα ποτέ σχεδόν δεν το είχαν. Τις προάλλες έβλεπα ένα bluboo χαχαχα.

 

Στο θέμα μας τώρα αν τι ψήνει κανείς έχει τι efox κουπόνι €10: efoxletv

Ισχύει το ίδιο και για τα άλλα δύο LETV

 

http://www.efox-shop.com/letv-le1-mtk6795-20ghz-octa-core-55-zoll-fhd-bildschirm-android-50-4g-lte-smartphone-g-301598

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσης ξέχασα να γράψω ότι θα έχουν USB Type-C

Επίσης ορίστε και ένα συγκεντρωτικό και των τριών για να δείτε τι έχει άμεσα τι έχει το καθένα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60091&stc=1&d=1430076936

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο efox shop λέει card type :microsd και NFC :yes.

Στο kimovil λέει SD slot:No NFC: No

Τελικά ξέρουμε τι ισχύει???

 

Το http://www.vopmart.com το ξέρει κανείς σαν κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το ψηνω παρα πολυ..πολυ εντυπωσιακο φαινεται..ειδικα στο gizchina ξετρελαθηκε στο hands on.μενει να δουμε το review και πως συμπεριφερεται η μπαταρια κ.τ.λ.απλα θα προτιμουσα μαυρο και την 32gb εκδοση.και σε λιγο καιρο που θα πεσει γυρω στα 280 θα ειναι πολυ καλο πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μαζεμενο οπως λες αξιζει τοτε .Αυτο δεν το χα προσεξει .

 

Γνωριζεται αν ειναι διαθεσιμο κανονικα γιατι μαλλον θα το παραγγειλω το σκεφτομαι ή αυτο ή ενα αλλο.Απο εμφανιση ειναι φοβερο δε το συζητω το θεμα ειναι να εμπιστευτεις μια καινουρια εταιρια παρολο που ειναι γνωστη σε αλλο τομεα , στα κινητα ειναι νεα οποτε ολο και καποιες επιφυλαξεις υπαρχουν.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται αν ειναι διαθεσιμο κανονικα γιατι μαλλον θα το παραγγειλω το σκεφτομαι ή αυτο ή ενα αλλο.Απο εμφανιση ειναι φοβερο δε το συζητω το θεμα ειναι να εμπιστευτεις μια καινουρια εταιρια παρολο που ειναι γνωστη σε αλλο τομεα , στα κινητα ειναι νεα οποτε ολο και καποιες επιφυλαξεις υπαρχουν.

Ναι ειναι διαθεσιμο αλλα καλυτερα να περιμενεις λιγο καιρο να δουμε πως συμπεριφερεται η συσκευη καιβτυχον προβληματα..μη βιαστεις περιμενε, θα πεσει και η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεμεινει εδω και ενα μηνα που πουλησα το note με ενα windows phone και δεν τη παλευω αλλο γι αυτο βιαζομαι λιγο αλλιως θα περιμενα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεμεινει εδω και ενα μηνα που πουλησα το note με ενα windows phone και δεν τη παλευω αλλο γι αυτο βιαζομαι λιγο αλλιως θα περιμενα.

 

τοτε δες εδω αν ειναι τοσο αναγκη:https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-1-X600-Android-Phone.html

Link to comment
Share on other sites

Μια παραφωνια παχος 9,9 λιγο παχυ δεν ειναι;και ημουν ετοιμος να παραγγελω .

Εντωμεταξυ ο κουμπαρος μου που ηταν σενζεν λεει σχεδον σε καθε γειτονια ειχε καταστημα Letv ,πολυ γνωστη εταιρεια κατω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Link to comment
Share on other sites

Μια παραφωνια παχος 9,9 λιγο παχυ δεν ειναι;και ημουν ετοιμος να παραγγελω .

Εντωμεταξυ ο κουμπαρος μου που ηταν σενζεν λεει σχεδον σε καθε γειτονια ειχε καταστημα Letv ,πολυ γνωστη εταιρεια κατω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9.4-9.5mm παχος βρηκα εγω και δεν ειναι πολυ..απο οτι διαβασα η letv ειναι κολοσσος οσον αφορα tv-audio συνδρομητικες υπηρεσιες..1η φορα βγαζει κινητο γι αυτο καλυτερα να περιμενεις..τωρα αν ο κουμπαρος μπορει να το παρει στα 242us που διατιθεται στην κινα εγω θα το ρισκαρα..αλλιως περιμενεις για κανενα review.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τωρα δεν ειναι σενζεν αλλα καταρ οποτε δεν παιζει να μου το φερει.Μαλλον θα περιμενω σε λιγες μερες ερχεται ελπιζω συντομα το mi4i του κουμπαρου και θα παρω το δικο του προσωρινα runbo x5 .

Μεχρι τοτε βλεπουμε παντως μεγαλη ταλαιπωρια να μενεις χωρις τηλ.

Μαλλον σε καποια φαση θα παρω κι ενα φτηνο vfm να βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τωρα δεν ειναι σενζεν αλλα καταρ οποτε δεν παιζει να μου το φερει.Μαλλον θα περιμενω σε λιγες μερες ερχεται ελπιζω συντομα το mi4i του κουμπαρου και θα παρω το δικο του προσωρινα runbo x5 .

Μεχρι τοτε βλεπουμε παντως μεγαλη ταλαιπωρια να μενεις χωρις τηλ.

Μαλλον σε καποια φαση θα παρω κι ενα φτηνο vfm να βρισκεται.

 

Το παχος νομιζω δεν είναι ιδιο σε ολο το πλατος του κινητου παρα μόνο στη μέση. Είναι τυπου arc το σχέδιο. Οπότε δε νομίζω να ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

πληρες review gizchina.it

πολυ ωραιο φαινεται παιδια πολυ γρηγορο ωραιες καμερες σφαιρατα ολα

ρωτησα vickmall εχει ελληνικα και μαρκετ..

το μονο που δεν μ αρεσει ειναι οτι στην κεντρικη οθονη το μεσεο εικονιδιο δεν ανοιγει μενου αλλα ανοιγει μια υπηρεσια της λετβ με κινεζικη τηλεοραση αχρηστο σε εμας δηλαδη..

επισης εχει μια αντιστοιχα ''siri'' απο τα iphone αλλα εειναι επισης μονο στα κινεζικα οποτε και αυτο αχρηστο.

Τελος ιδεα μου ειναι οτι η οθονη ενω εχει πολυ καλη αποκριση , χρωματα δε την βλεπω ιδιαιτερα φωτεινη .

Το κινητο παντως μου φαινεται πολυ ενδιαφερον ομορφο και μαζεμενο για 5 μιση ιντσες( εχει μεγεθος σονυ ζ1 ) και σε δυο μηνες που σιγουρα θα εχει πεσει η τιμη και θα εχει αγοραστει και απο αλλους ωστε να φανουν τυχον θεματα θετει μεγαλη υποψηφιοτητα για την επομενη συσκευη μου!

Link to comment
Share on other sites

πληρες review gizchina.it

πολυ ωραιο φαινεται παιδια πολυ γρηγορο ωραιες καμερες σφαιρατα ολα

ρωτησα vickmall εχει ελληνικα και μαρκετ..

το μονο που δεν μ αρεσει ειναι οτι στην κεντρικη οθονη το μεσεο εικονιδιο δεν ανοιγει μενου αλλα ανοιγει μια υπηρεσια της λετβ με κινεζικη τηλεοραση αχρηστο σε εμας δηλαδη..

επισης εχει μια αντιστοιχα ''siri'' απο τα iphone αλλα εειναι επισης μονο στα κινεζικα οποτε και αυτο αχρηστο.

Τελος ιδεα μου ειναι οτι η οθονη ενω εχει πολυ καλη αποκριση , χρωματα δε την βλεπω ιδιαιτερα φωτεινη .

Το κινητο παντως μου φαινεται πολυ ενδιαφερον ομορφο και μαζεμενο για 5 μιση ιντσες( εχει μεγεθος σονυ ζ1 ) και σε δυο μηνες που σιγουρα θα εχει πεσει η τιμη και θα εχει αγοραστει και απο αλλους ωστε να φανουν τυχον θεματα θετει μεγαλη υποψηφιοτητα για την επομενη συσκευη μου!

Ακριβως τα ιδια παρατηρησα και εγω..η φωτεινοτητα ειναι καπως χαμηλη..μπορει να φτιαχτει σε καποιο udate.το μεσαιο κουμπι θα μας ζορισει αλλα συνηθιζεται..αν δεν εχει προβληματα με τις 2 σιμ και ιδιαιτερα με την αυτονομια θα το χτυπησω και εγω και ας μην το εχω αναγκη..περιμενω να δω μερικα ακομα review και θα το ρισκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher λογικά θα λύνεται το πρόβλημα καθώς θα έχει σε όλα την εμφάνιση lollipop.

Όσο για τις τύπου Siri κινεζικές εφαρμογές τις απενεργοποιείς.(τουλάχιστον έτσι γίνεται στα meizu και xiaomi )

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher λογικά θα λύνεται το πρόβλημα καθώς θα έχει σε όλα την εμφάνιση lollipop.

Όσο για τις τύπου Siri κινεζικές εφαρμογές τις απενεργοποιείς.(τουλάχιστον έτσι γίνεται στα meizu και xiaomi )

 

Πιθανον ναι αλλα μενει να δουμε μπαταρια,gps και τυχον παιδικες ασθενειες..πιστευω οτι θα ειναι ενταξει.βεβαια στα 270 βρισκω και το iuni u3 το οποιο εχει φοβερο hardware αλλα μαπα software.περιμενω να βγει android 5.0 μεχρι τελη ιουνιου και μετα θα αποφασισω.

Link to comment
Share on other sites

εδω η οθονη φαινεται πιο φωτεινη :p

τουμπανο δειχνει παιδια πραγματικα..

 

http://www.gizmochina.com/2015/06/09/letv-one-s1-review-bezel-less-le-superphone/

εδω πληρες review. εχει θεματακια η καμερα κυριως λεει πολλα και αναλυτικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...