Jump to content

Doogee Turbo Mini F1


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Doogee Turbo Mini F1 (

)

αναμενεται φεβρουαριο 2015. εκτιμηση €105

 

οθονη 4.5" (qHD 960x540) (5 σημειων αφης)

2G/3G/4G (δικαρτο: microsim+minisim) (με εκδοση για ευρωπη)

android 4.4 (υποσχεση για lollipop update)

τετραπυρηνος επεξεργαστης 1.5 mtk6732 (64bit) (antutu 24.000)

γραφικα mali t760

1gb ram, 8gb rom, card slot (64gb)

καμερες 5mp (2mp interpolated) & 8mp (5mp interpolated) (picture-in-picture)

ραδιοφωνο / gestures (wake, camera, ...) / guest account / hotknot / 3-finger screenshot

μεταλλικο-αλουμινενιο πλαισιο

μπαταρια 2000mah

διαστασεις: 133 x 66 x 7.9 mm / βαρος: 112g

 

υπο διευκρινιση:

- notification led

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε προς πώληση! Μπορεί να μην είναι εντυπωσιακό, αλλά νομίζω πως είναι τα λιγότερα specs που θα ήθελε κάποιος power user
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Πανακριβο,οταν υπαρχει το Ulefone Be X στα 80$.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλώνει αυτοπεποίθηση εκτός και αν το έχεις δοκιμάσει το ουλεφον... Έχοντας δοκιμάσει τα doogee εκτός του f1 έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν είναι πανάκριβο για τα χαρακτηριστικά του και την υποστήριξη που παρέχει η doogee στις συσκευές της με την σταθερότητα και τις αλλεπάλληλες αναβαθμίσεις που προσφέρει σε όλα της τα μοντέλα.

 

Θα σε συμβούλευα να έχεις περισσότερες αμφιβολίες για τα "φθηνότερα" μοντέλα... Γιατί όπως και να το κάνουμε και τα doogee φθηνά είναι.

 

:)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Πανακριβο,οταν υπαρχει το Ulefone Be X στα 80$.

 

Διορθωση.

Απστευτα ακριβο οταν υπαρχει το Ulefone Βe X στα 68.99$ στο coolicool με κουπονι ULFBEX.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό δηλώνει αυτοπεποίθηση εκτός και αν το έχεις δοκιμάσει το ουλεφον... Έχοντας δοκιμάσει τα doogee εκτός του f1 έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν είναι πανάκριβο για τα χαρακτηριστικά του και την υποστήριξη που παρέχει η doogee στις συσκευές της με την σταθερότητα και τις αλλεπάλληλες αναβαθμίσεις που προσφέρει σε όλα της τα μοντέλα.

 

Θα σε συμβούλευα να έχεις περισσότερες αμφιβολίες για τα "φθηνότερα" μοντέλα... Γιατί όπως και να το κάνουμε και τα doogee φθηνά είναι.

 

:)

 

Δεν ειναι φθηνα για την ποιοτητα τους και την εμπειρια χρησης τα Doogee.Ουτε καν VFM δεν θα τα λεγα.Μοναδικο vfm το DG310 για 1 μηνα,μεχρι να βγουν Landvo L200,Cubot S168,THL 4000.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Λοιπόν μετά απο ένα μήνα αναμονή και αφου το πακέτο πέρασε αναίμακτα από ελεγχο τελωνειου, το μικρο και παναλαφρο κινητάκι εφθασε στα χέρια μου. Το πηρα με κουπόνι 98.5€ τιμή πιστεύω καλή. Οταν το παρήγειλα ο γνώμονας για να το πάρω ήταν ότι ηθελα ενα κινητάκι 64bit και σχετικά επώνυμο. Το doogee turbo f1 mini ηταν απο τα πρώτα που ξεπήδησαν στην αγορά (βεβαια τωρα γινεται χαμος)

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολυ καλές και γενικά μου αρεσε πολύ για τα λεφτά του. Είναι ελαφρύ, κρατιεται άνετα στο χερι (μιας και το κυριο τηλεφωνο μου ειναι ενα 5,5'') και πολυ γρήγορο χωρίς να μου εχει αφησει εντυπώσεις υστέρησης σε δύναμη. Βεβαια να πω οτι παιχνιδια δε παίζω αλλά το angry birds παιζει κανονικά χωρίς την παραμικρή ανωμαλία. Οσο αφορά την μνήμη RAM ναι μεν ειναι λίγη αλλα εγω δεν παρατήρησα καποιο σκαλωμα. Εκανα και εγκατάσταση ένα από τα γνωστά ram cleaner και πάντα το κινητάκι εχει ελεύθερα 500 με 580mb. Wifi στο δικό μου δικτυο κανένα πρόβλημα σημα καμπανα ταχυτητα συνδεσης γρηγορη, gps teleio εκανε 2 λεπτα την πρωτη φορά αλλα μετα οσες φορες το ανοιξα και αφου εκανα επανεκκινησεις δουλευε ρολοι, με HERE MAPS kai SYGIC. Bluetooth ok κανενα προβλημα, HOT KNOT που το δοκίμασα με ενος φιλου κινητο οκ δουλευει γρηγορα αλλα τα κινητα δεν πρεπει να ειναι μακρυτερα απο 7-10 εκατοστα. Ηχείο και ηχος μια χαρα για τα δεδομένα του, αρκετα δυνατο ηχείο, ηχος σωστός που παραμετροποείται και από τις ρυθμίσεις. Δεν το περιμενα να πω την αλήθεια....

Φωτογραφιες καλες αρκει το αντικειμενο να μην κουνιέται. Όμως καλής ποιότητας, ενταξει ηταν αναμενόμενο όμως η δουλεια σου γινεται και με το παραπάνω. Εγω αυτο που λέω, είναι οτι για την παραλία πολυ καλες φωτο θα βγαζω που χρειάζομαι ενα κινητο ευχρηστο και να μητ το έχω αγχος να μην παθει τιποτα. Αυτο που με χαροποίησε ειναι η μπροστινή κάμερα που αν και είναι 2αρα μια χαρά ευδιάκριτες selfie βγάζει. Τέλος μην περιμένετε το τέλειο για βραδυνές φωτο, ναι έχει φλας και δυνατο αλλα ο φακος και ο αισθητήρας δείχνουν αδυναμίες.

Για το τέλος άφησα την ποιότητα κατασκευής που πιστεύω ειναι τέλεια για την κατηγορία της το κινητό χαίρεσαι να το κρατάς έχει πολυ καλά πλαστικά το καπακι πισω δεν κάνει κανενα τρίξιμο και κουμπώνει πολυ καλά. Τα πλαινα πλήκτρα παιζουν λίγο αλλα νομίζω δεν θα προκαλέσουν ενόχληση σε κανέναν. Η οθόνη τέλεια απεικόνηση αν και εγω θα ηθελα λιγο παραπάνω ανάλυση, χρωματα ζωηρά και κάτω απο τον ήλιο δεν ειχα ιδιαίτερο προβλημα... αυτό βεβαια στα ματια του καθενος ειναι σχετικό.

Συμπερασμα: Έμεινα ευχαριστημένος ενα κινητο που μπορεις να το χαρείς και να μην το λυπηθεις. Ουτε θηκη δε χρειάζεται. Οσο σου κρατήσει, που απο την εμπειρία μου θα κρατησει πολύ γιατι εχει καλή ποιότητα....

Τι θα ήθελα παραπανω; Δεν θα ελεγα όχι σε μνήμη, χωρητικοτητα δηλ. απο 8GB se 16GB για να μη βαζω μνημη (Εδω να πω οτι 2GB χρησιμοποιει το συστημα και 6GB ως αποθηκευτικό χώρο), ανάλυση οθόνης 1280x720 ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αγορασα εδω και 1 μηνα το doogee turbo f1 το οποιο ομολογω οτι νε εξεπληξε με τις δυνατοτητες του σε σχεση με την χαμηλη τιμη του. Το μονο προβλημα που αντινετωπιζω τις τελευταιες ημερες ειναι οτι οταν ανοιξω το wireless μετα δεν μου ανοιγει την καμερα και υποχρεωτικα το κανω επανεκκινηση για να λειτουργισει ξανα η καμερα. Υποψη οτι του εκανα και τις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν εγινε τιποτε. Γνωριζεται τι μπορω να κανω για να λυσω το προβλημα μου Ευχαριστω Κυριακος - Κυπρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...