Jump to content

Alcatel One Touch Pop D5


Christyy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι μου.εχω το alcatel one touch pop D5 και αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το wifi. Οταν συνδεομαι στο wifi μετα απο 20 λεπτα τουλαχιστον διακοπτεται η συνδεση αλλα στο status bar δειχνει οτι ειναι ακομα συνδεδεμενο και αναγκαζομαι να το κλεινω και να το ξανα ανοιγω. Οποιος μπορει να μου απαντησει να με βοηθησει. Ευχαριστω

 

Κανεις βοηθεια

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο κάνει μόνο στο δικό σου wifi ή και σε άλλο όταν π.χ. συνδεθεις σε μια καφετέρια; Αν είναι μόνο το δικό σου τοτε θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του μόντεμ και να πας στο μενού για το wifi και να αλλάξεις το κανάλι μετάδοσης (είναι συνήθως απο το 1-11). Αν δεν ξέρεις ή δεν είσαι σίγουρος πως γίνεται πάρε την εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου να σε καθοδηγήσουν σχετικά. Αν το πρόβλημα είναι γενικό όπου και αν πας να συνδεθεις τότε στειλτο στο σέρβις γιατί μάλλον έχει πρόβλημα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έπεσε στην αντίληψή μου το POP D5 5038D με αφορμή το newsletter του eshop (το δίνει 90€). Για πρώτο smartphone χρήστη που δεν έχει μεγάλη επαφή με το αντικείμενο, αλλά θέλει να βγάζει και φωτογραφίες πώς το βλέπετε?

 

Για τη συγκεκριμένη θέση κονταροχτυπιέται με κανένα φτηνό Windows Phone ή κάποιο feature phone με καλή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έπεσε στην αντίληψή μου το POP D5 5038D με αφορμή το newsletter του eshop (το δίνει 90€). Για πρώτο smartphone χρήστη που δεν έχει μεγάλη επαφή με το αντικείμενο, αλλά θέλει να βγάζει και φωτογραφίες πώς το βλέπετε?

 

Για τη συγκεκριμένη θέση κονταροχτυπιέται με κανένα φτηνό Windows Phone ή κάποιο feature phone με καλή κάμερα.

 

Με 119 ευρώ υπάρχει και το Microsoft Lumia 535 που έχει 5" οθόνη, 1GB Ram και καλύτερες κάμερες μπρος και πίσω. Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά τα χαρακτηριστικά το D5 φαίνεται καλό απ' ότι έχω δει στο σαιτ της Alcatel. Οτι πληρώνεις παίρνεις συνήθως σε αυτό το είδος...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά σας. Θέλω και εγώ βοήθεια. Εχω το c9 και στο wifi μετα απο λίγο χάνει την επικοινωνία αλλά στο status bar δείχνει να είναι οκ. Πρέπει να το ανοιγωκλεινω για να ξανασυνδεθει. Το κάνει και στο σπίτι και στο μαγαζί μου. Ολα τα άλλα 4 κινητά μας είναι οκ. ΑΛΛΑ πήγα διακοπές και στο wifi τους για 10 μέρες δεν έκανε τίποτα....... Τι να κάνω ????? Εκτός από το να παω μόνιμα διακοπές......

Π. Σ. Έκανα διαγραφή ολων το δικτύων και ξαναπέρασα τους κωδικούς αλλά τα ίδια. Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...