Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ULEFONE BE PRO MTK6732 1.5GHz Quad Core 5.5 Inch IPS OGS HD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone

 

Hands on παρουσίαση στο myphone.gr

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55175&stc=1&d=1420629351

- 5.5 Inch IPS OGS Screen, 1280*720 Pixels

- MTK6732 1.5GHz Quad Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900/2100MHz, FDD-LTE B1/B3/B7/B20, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 2GB RAM + 16GB ROM

- 13 MP Back Camera + 8 MP Front Camera

- Android 4.4 System

 

 

Επίσης στο FB λένε ότι " It's still for presell and open to booking on Jan. 10th "

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55176&stc=1&d=1420629517

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι κλωνος ρε παιδια.Καμια σχεση.Πολυ καλο vfm.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τι κλωνος ρε παιδια.Καμια σχεση.Πολυ καλο vfm.

 

Για εμφανισιακά έλεγα. Αλλιώς έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, θα πάρει και γλυφιτζούρι, τι άλλο και όλα με 171$!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι Κινέζοι έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν...Κάποτε ψώνιζες από Κίνα και δεν ήξερες τι θα σου τύχει και τώρα έρχονται συσκευές με πάρα πολύ καλά specs και εξαιρετικές τιμές..

Εκτός των παραπάνω θα έχει μπαταρία 2600mAh η οποία θεωρητικά θα προσφέρει:

4G πλοήγηση:12 ώρες,Αναπαραγωγή Βίντεο: 15 ώρες,Κλήσεις: 38 hours,Αναμονή: 700 ώρες

Εμφανίστηκε και στο

efox-shop

για προπαραγγελία στα 127,99 ευρώ!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ulefone elephone ktlp απο ποιοτητα σκιζει ε?

 

Μια χαρά είναι... γιατί, τα άλλα τα ακριβότερα είναι πιο ποιοτικά νομίζεις;

 

Anyway, ας μη μπούμε σε αυτή την κουβέντα και βγαίνουμε εκτός θέματος, συνεχίζουμε στα της συσκευής...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι Κινέζοι έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν...Κάποτε ψώνιζες από Κίνα και δεν ήξερες τι θα σου τύχει και τώρα έρχονται συσκευές με πάρα πολύ καλά specs και εξαιρετικές τιμές..

Εκτός των παραπάνω θα έχει μπαταρία 2600mAh η οποία θεωρητικά θα προσφέρει:

4G πλοήγηση:12 ώρες,Αναπαραγωγή Βίντεο: 15 ώρες,Κλήσεις: 38 hours,Αναμονή: 700 ώρες

Εμφανίστηκε και στο

efox-shop

για προπαραγγελία στα 127,99 ευρώ!

Μην ξεχνάμε όμως ότι το efox έχει και έξοδα αποστολής 8.55€ για την Ελλάδα, οπότε βγαίνει στο τέλος 136.5€!

περιεργο δε βρισκω το be pro στη σελιδα τους http://www.ule-fone.com/product-category/ulefone-5-3-inch/

Αυτό είναι αλήθεια, ούτε και εγώ βρίσκω. Ίσως επειδή είναι pre-sale. Πάντως αναφέρεται στο επίσημο blog της εταιρείας εδώ -> http://ulefoneblog.wordpress.com/2014/12/24/the-first-pre-installed-android-5-0-ulefone-new-product-exposure/

Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε προσφορά στο Coolicool. Με κουπόνι-κωδικό ( ulefoneCIC ), η τιμή πάει 156$ από 170.99$!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55287&stc=1&d=1420802773

Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε προσφορά στο Coolicool. Με κουπόνι-κωδικό ( ulefoneCIC ), η τιμή πάει 156$ από 170.99$!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55287&stc=1&d=1420802773

 

Ωραιος!!

Ήμουν έτοιμος να προσθέσω το κουπόνι ( DELMY07 ,για αγορές 129ευρώ -7ευρώ) για παραγγελία απο efox-shop.com που ειναι πανω κάτω ίδιο με coolicool (απλά το 1ο χρεώνει μεταφορικά ενω το δεύτερο πουλάει ελαφρώς ακριβότερα) .

Σαφώς με το κουπόνι του coolicool αξίζει απο εκεί για την ώρα.Δεν γνωρίζω μήπως το gearbest βγάλει κάτι (με το αντίστοιχο της elephone είχε βγάλει για το site -25$,για όποιον ψάξει ισχύει ακόμη)

 

Πάντως ΠΡΟΣΟΧΗ!Χωρίς να έχω προσωπική πείρα απο αναφορές σε forums (ή fora δε θα τα χαλασουμε) και η ulefone και η elephone πάσχουν απο quality control.Απλά να τα έχετε λάβει όλα υπ'οψιν.

 

*Δεν είδα αν αναφέρθηκε ότι σε efox-shop.com και coolicool.com δίνουν και backcover δωράκι

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!

Ήμουν έτοιμος να προσθέσω το κουπόνι ( DELMY07 ,για αγορές 129ευρώ -7ευρώ) για παραγγελία απο efox-shop.com που ειναι πανω κάτω ίδιο με coolicool (απλά το 1ο χρεώνει μεταφορικά ενω το δεύτερο πουλάει ελαφρώς ακριβότερα) .

Σαφώς με το κουπόνι του coolicool αξίζει απο εκεί για την ώρα.Δεν γνωρίζω μήπως το gearbest βγάλει κάτι (με το αντίστοιχο της elephone είχε βγάλει για το site -25$,για όποιον ψάξει ισχύει ακόμη)

 

Πάντως ΠΡΟΣΟΧΗ!Χωρίς να έχω προσωπική πείρα απο αναφορές σε forums (ή fora δε θα τα χαλασουμε) και η ulefone και η elephone πάσχουν απο quality control.Απλά να τα έχετε λάβει όλα υπ'οψιν.

 

*Δεν είδα αν αναφέρθηκε ότι σε efox-shop.com και coolicool.com δίνουν και backcover δωράκι

Το γράφει η φωτό που έβαλα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπέστατο! Αν είχε και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία θα ήταν άψογο .

Στα υπόψιν για την επόμενη αγορά μου. :)

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

WARNING!! (ισχύει μέχρι 11/1/15)

 

Νέος νικητής στη χαμηλότερη τιμή απόκτησης efox-shop.com ,αγορά μέχρι αύριο:

€126.54 (με τα μεταφορικά μέσα) με χρήση του κουπονιού ( DMNABP )

 

Αύριο μεθαύριο όλο και από κάπου αλλού θα "σκάσει" κάτι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα για αλλη μια φορα,η χαμηλοτερη τιμη στο απιστευτο Gearbest!

Στα 151.99$ με το κουπονι UBFPROHF.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα για αλλη μια φορα,η χαμηλοτερη τιμη στο απιστευτο Gearbest!

Στα 151.99$ με το κουπονι UBFPROHF.

Είπα να δοκιμάσω και εγώ το gearbest και πήρα 2 ψιλοπράγματα και με χρέωσε 1$ για να έρθουν με NL Post και 2$ για tracking number! :mad:

Επειδή δεν έχω ξαναπάρει από αυτούς, στην τιμή που αναφέρεις, είναι τελική τελική ή έχει ακόμα έξτρα χρεώσεις!?

Link to comment
Share on other sites

Τελική είναι η τιμή.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελική είναι η τιμή.

 

Αυτό το free ποια εταιρεία είναι?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55433&stc=1&d=1421062753

Link to comment
Share on other sites

Έχουν νήμα στο forum, ρώτησέ τους . http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871

Ας ασχοληθούμε με το τηλέφωνο εδώ.

Sorry για το off topic .

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το free ποια εταιρεία είναι?

 

NL Post.Μονο μ αυτη στελνουν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει κλλλλλικ το ουλλλλλεφον (wannabe σαλονικιος για... :p ) να το παρω δωρακι στη γυναίκα, περιμένω τα πρώτα ρηβιού και αν είναι καλά το παραγγέλνω πάραυτα... ;)
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... δεν ξέρω η απόψή σας ποιά είναι.... αλλά σε αυτήν την τιμή.... δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι πιο πλήρες!!! 127ε για αυτά που προσφέρει.... δεν είναι απλά τίμια..... αλλά τρομερά καλή προσφορά!!!

 

Αν πάραυτα κάποιος φίλος έχει να προτείνει και κάποια άλλη συσκευή στην ίδια τιμή.... είναι ευπρόσδεκτος να το κάνει.

 

Το μόνο που δεν βρίσκω να υποστηρίζει είναι NFC.

Επίσης, αν γνωρίζει κανείς, αν έρχετε με την "γνήσια" έκδοση android (multi?) και όχι με κάποια custom ας μας ενημερώσει.... γιατί είμαι ένα, μπ@.... μισό βήμα, πριν την παραγγελία!! :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...