Jump to content

Ulefone Be One


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

thumb_2252_default_big.jpeg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Operating System: Android 4.4
  • Display Size(Inch): 5.5
  • Screen Resolution: 1280x720px
  • Screen Type: LG IPS OGS
  • Camera: SONY 13 MP
  • Front Camera: 8 MP
  • GSM850/900/1800/1900, WCDMA850/1900/2100
  • SIM Card Slotual SIM
  • Connectivity: Bluetooth4.0, 3G
  • GPS:GPS
  • 2350MAh Battery

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει απο χτες και εγω, φαινεται ωραιο σαν κινητο, απλα την μάρκα δεν την ξέρω, έχει εμπειρία κανείς απο την ulehone?
Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα κι εγώ, τώρα είμαι στο chat του geek και ρωτάω μεχρι ποια μέρα θα είναι στην προνομιακή τιμή. Επίσης ρωτάω και αλλα 2 πράγματα: αν ειναι gorilla glass και αν υποστηρίζει OTG.. Μήπως τα ξέρετε εσείς αυτά για να τα διασταυρώσουμε? Απο κει και πέρα, δυο ενδοιασμοί: η χαμηλή μπαταρία και η ψιλοάγνωστη μάρκα..

 

Επίσης, μέχρι αύριο ισχύει η προνομιακή τιμή?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν κρατηθηκα αλλο...το πηρα στα 93ευρω απο geekbuying με το κουπονι ulefone..αντε να δουμε Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν κρατηθηκα αλλο...το πηρα στα 93ευρω απο geekbuying με το κουπονι elefone..αντε να δουμε

 

Το χεις κανει λαθος και δω και στο επισημο του Geek.Μπερδευεις την Ulefone με την ακατανομαστη.:lol:

Επι τη ευκαιρια,η Ulefone εχει ενα μικρο παρελθον.Δεν ειναι τελειως αγνωστη μιας και εχει βγαλει 2-3 ψιλοκαλες συσκευες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το χεις κανει λαθος και δω και στο επισημο του Geek.Μπερδευεις την Ulefone με την ακατανομαστη.:lol:

Επι τη ευκαιρια,η Ulefone εχει ενα μικρο παρελθον.Δεν ειναι τελειως αγνωστη μιας και εχει βγαλει 2-3 ψιλοκαλες συσκευες.

χαχα σωστος το διορθωσα..παντως οσο εψαξα και εδω και σε ξενα sites τα ulefone γενικως δεν εχουν προβληματα και ειδικα απο τα τελευταια μοντελα τους ειναι ολοι ευχαριστιμενοι.πιστευω πως τα αξιζει τα λεφτα του.κατι σαν το leagoo lead 1.ιδωμεν...αλλα 5.5 inch hd 720 - 13mp sony exmor rs - octa core A7 1.4 - 1gb ram - 16 gb rom ΜΕ 93ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..

Link to comment
Share on other sites

Το χεις κανει λαθος και δω και στο επισημο του Geek.Μπερδευεις την Ulefone με την ακατανομαστη.:lol:

Επι τη ευκαιρια,η Ulefone εχει ενα μικρο παρελθον.Δεν ειναι τελειως αγνωστη μιας και εχει βγαλει 2-3 ψιλοκαλες συσκευες.

 

φίλε Άρη, επειδή κι εγώ τεινω προς να το πάρω, πιστεύεις οτι η ule ειναι καλύτερη από την ele?

Για την μπαταρία τι έχεις να πεις, θα φτάνουν αυτά τα mah για καθημερινή μετρια-βαρια χρήση?

Τέλος, ισχύει οτι ο 6592M είναι κατά πολύ πιο οικονομικός (προς την μπαταρία) αλλά και πιο αποδοτικός (παρα τα λιγοτερα ghz) από τον 6592?

Η όλα αυτά ειναι μπαρουφες για να πουλησει η εταιρία?

 

Τέλος η κάμερα, αξιόλογη?

 

PS: Smart Clear Motion technology λέγεται αυτό που εχει και το κάνει να εχει 87% βελτιωμένη επίδοση και 30% καλύτερη μπαταρία..

PS2: επειδή gorilla glass και OTG ειναι must για εμένα, μήπως θα μπορούσε κανείς να μου πει αν υπάρχουν?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

φίλε Άρη, επειδή κι εγώ τεινω προς να το πάρω, πιστεύεις οτι η ule ειναι καλύτερη από την ele?

Για την μπαταρία τι έχεις να πεις, θα φτάνουν αυτά τα mah για καθημερινή μετρια-βαρια χρήση?

Τέλος, ισχύει οτι ο 6592M είναι κατά πολύ πιο οικονομικός (προς την μπαταρία) αλλά και πιο αποδοτικός (παρα τα λιγοτερα ghz) από τον 6592?

Η όλα αυτά ειναι μπαρουφες για να πουλησει η εταιρία?

 

Τέλος η κάμερα, αξιόλογη?

 

PS: Smart Clear Motion technology λέγεται αυτό που εχει και το κάνει να εχει 87% βελτιωμένη επίδοση και 30% καλύτερη μπαταρία..

PS2: επειδή gorilla glass και OTG ειναι must για εμένα, μήπως θα μπορούσε κανείς να μου πει αν υπάρχουν?

gorilla σε τετοια λεφτα δεν παιζει με τιποτα..ο 6592m οντως ετσι ειναι..καμερες και μπαταρια θα δειξει..απο φακο παντως φοραει της sony

Link to comment
Share on other sites

gorilla σε τετοια λεφτα δεν παιζει με τιποτα..ο 6592m οντως ετσι ειναι..καμερες και μπαταρια θα δειξει..απο φακο παντως φοραει της sony

 

μην το λες οτι δεν παίζει, νομίζω έχω δει αρκετά με gorilla γύρω στα 140 $...Οσον αφορά το OTG το δέχεται? Η λογική απάντηση ειναι ΝΑΙ αλλά δεν αναφέρεται πουθενά..

 

Για σήμερα τέλος το κουπόνι, αύριο αν ισχύει ίσως το αγοράσω..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καμερα της sony, θα ειναι αξιολογότατο στις φωτογραφίες.

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-be-one

sony exmor rs..αλλα λογικα το φλας θα ειναι το κλασικο κινεζικο κερακι

Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-be-one

sony exmor rs..αλλα λογικα το φλας θα ειναι το κλασικο κινεζικο κερακι

 

Λες να βαζουν καμερα sony και το φλας να ειναι της πλάκας? Ελπίζω με βάση την λογική πως η απάντηση θα είναι όχι. Το site Που γράφεις δεν το ήξερα, πολύ καλό, thank you

Link to comment
Share on other sites

Η νεκροψια δα δειξει κυριοι:lol:

Παραγγειλα ενα για τον γιο μου απο efox στα 53 ευρω συνολο 61 με τα μεταφορικα και μολις ερθει θα γινει ενα μικρο review

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Η προσφορά του efox στα €53 είναι εξαιρετική. Λέτε να ισχύει και για αύριο;

http://en.efox-shop.com/ulefone-be-one-mtk6592-17ghz-octa-core-55-zoll-ips-ogs-hd-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-297404

edit: Άκυρο προς το παρόν η προσφορά λέει ότι έληξε. Να δούμε αν θα το έχει πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Η προσφορά του efox στα €53 είναι εξαιρετική. Λέτε να ισχύει και για αύριο;

http://en.efox-shop.com/ulefone-be-one-mtk6592-17ghz-octa-core-55-zoll-ips-ogs-hd-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-297404

edit: Άκυρο προς το παρόν η προσφορά λέει ότι έληξε. Να δούμε αν θα το έχει πάλι.

 

Καθε μερα αλλαζουν τα κινητα. Η προσφορα ειναι καθημερινη εως 15-12 στις 13:00 ωρα ελλαδας και για 50 κομματια μονο, οποιος προλαβει προλαβε δηλαδη. Δοκιμασε την τυχη σου αυριο αν ειναι, εχει αλλα κινητα ομως. Ως τωρα δεν εχω προσπαθησει να σου πω την αληθεια, αλλα απο οτι διαβαζω εδω στο myphone αρκετοι προλαβαν, οποτε δεν ειναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ιδεά από efox αλλά μήπως ξέρετε αν θα είναι και αύριο το συγκεκριμένο κινητό στα 60 ευρώ? η μηπως καθε μέρα αλλάζουν τα κινητά? Μέχρι και πριν λίγες ωρες ήμουν έτοιμος να το πάρω στα 93 ευρώ (116$) από Geek.

 

PS: αν υπάρχει και κανένας που το πήρε αλλα δεν τρελένεται και θα ήθελε να μου το πουλήσει (σε ψηλότερη τιμή βέβαια) με το που το παραλάβει, ας με ενημερώσει.. :P

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το efox ειναι ο ευρωπαικος κλωνος του coolincool αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Επισης το efox δεν μου ειχε επιλογες αποστολης αλλα μονο μια 7-14 ημερες αρα μαλλον μιλαμε για Γερμανια

Το καλο ειναι οτι ελεγε οτι ειναι σε στοκ αλλα με τους κινεζους ποτε δεν ξερεις:X

aggelos αλλαζουν καθε μερα οι προσφορες πχ προχθες ειχε το no1 M4 στα 50και κατι ευρω αλλα πρεπει να εισαι ετοιμος 1μμ η ωρα να το χτυπησεις αμεσα:shoot: γιατι βαζουν λιγα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το efox ειναι ο ευρωπαικος κλωνος του coolincool αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Επισης το efox δεν μου ειχε επιλογες αποστολης αλλα μονο μια 7-14 ημερες αρα μαλλον μιλαμε για Γερμανια

Το καλο ειναι οτι ελεγε οτι ειναι σε στοκ αλλα με τους κινεζους ποτε δεν ξερεις:X

aggelos αλλαζουν καθε μερα οι προσφορες πχ προχθες ειχε το no1 M4 στα 50και κατι ευρω αλλα πρεπει να εισαι ετοιμος 1μμ η ωρα να το χτυπησεις αμεσα:shoot: γιατι βαζουν λιγα

 

Κάθε μέρα 1 το μεσημέρι ή αλλάζουν οι ώρες? Δυστυχώς σήμερα ήταν η μόνη μέρα που είχα υποχρέωση μέχρι τις 2 οπότε δεν το πήρα χαμπάρι. Το ευχάριστο (ίσως δυσαρεστο για μενα) είναι ότι δήλωσαν πολλοί εδώ μέσα ότι πήραν το ulefone σε αυτή την προνομιακή τιμή...

 

( Να υπενθυμίσω ότι αν κανείς αυτές τις μέρες βρει καμιά άλλη προσφορά και του ξεμείνει το ulefonακι, εδώ είμαι εγώ :p :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάθε μέρα 1 το μεσημέρι ή αλλάζουν οι ώρες? Δυστυχώς σήμερα ήταν η μόνη μέρα που είχα υποχρέωση μέχρι τις 2 οπότε δεν το πήρα χαμπάρι. Το ευχάριστο (ίσως δυσαρεστο για μενα) είναι ότι δήλωσαν πολλοί εδώ μέσα ότι πήραν το ulefone σε αυτή την προνομιακή τιμή...

 

( Να υπενθυμίσω ότι αν κανείς αυτές τις μέρες βρει καμιά άλλη προσφορά και του ξεμείνει το ulefonακι, εδώ είμαι εγώ :p :D )

 

ποιο κατάστημα το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι η ulephone θα διαθεσει και αναβαθμιση σε android 5 μεσα στο 2015, λεω να το παραγγειλω και εγω, στο focalprice ομως ειναι 139$ αλλα αποστολη με netherlands post και free shipping, στα site που λετε με τι ταχυδρομειο το στελνουν?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιχτηκε στο αεροδρομιο το δικο μου.Οποτε υπολογιζω την ερχομενη Τεταρτη-Πεμπτη να το χω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...