Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η νεα συσκευη της Cubot,που κανει γερο μπασιμο στην αγορα με την κυκλοφορια πολλων συσκευων,η οποια παραπεμπει στο iPhone 6.Αυτο που απετυχε να κανει η Lenovo,με την τραγικη τιμολογηση (300$ για 1GB ram),το κανει με επιτυχια η Cubot δινοντας MTK6592M και 2GB ram στα 150$.

Λογικα θα κινηθει στην ιδια ποιοτητα με τις υπολοιπες συσκευες της,ξεφευγοντας απο τα ορια του κακης ποιοτητας κλωνου.

Mε 5 ιντσες HD oθονη,8πυρηνο ΜΤΚ6592Μ στα 1.4Ghz,2GB ram,8GB rom,καμερες 5 και 13ΜΡ,με Android 4.4 και μη αποσπωμενη μπαταρια 2200mAh.

Ερχεται ειτε με μια SIM και καρτα SD ειτε με 2 SIM,ακολουθοντας τη νεα μοδα που ειδαμε σε UMI Zero και Doogee DG900.

Στα 150$ σε 2 χρωματα,μαυρο και χρυσο.

http://ru.comebuy.com/media/catalog/product/cache/6/image/0c9d38bf24f8c9fbf9e7a311e0b6c8bf/i/m/img_0431.jpg

http://www.1949deal.com/catalogsearch/result/?q=+cubot+x9

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλοι έχουμε φαγωθεί με το cubot s200.Άμα βγεί καλό και με καλή μπαταρία,θα είναι το απόλυτο value for money. :D
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή…Η Cubot φτιάχνει όνομα. Μάλλον θα τη χτυπήσω και εγώ για δεύτερη από εδώ

efox-shop

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή…Η Cubot φτιάχνει όνομα. Μάλλον θα τη χτυπήσω και εγώ για δεύτερη από εδώ

efox-shop

 

Τι κουπονι σου υποσχεθηκε το μαγαζι για να το προμοταρεις ετσι σε ολα τα θεματα των συσκευων?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τι κουπονι σου υποσχεθηκε το μαγαζι για να το προμοταρεις ετσι σε ολα τα θεματα των συσκευων?

 

Πεστα! Εχει γεμισει ολες τις σελιδες ! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενδιαφέρουσα πρόταση, το θέμα είναι τι λέει η κάμερα του, το φλας του και δεν μπορώ να καταλάβω από τα βίντεο που είδα αν τα nav κουμπιά είναι φωτιζομενα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό σε όλα του φαίνεται...στα συν του η εμφάνιση του, ο αποθηκευτικός χώρος, η κάμερα, η μνήμη ram...στα μείον του η μπαταρία ( που αν ήταν μεγαλύτερη θα ήταν πιο χοντρό το κινητό άρα θα έχανε από εμφάνιση), και οι launcher του αλλά και αυτό διορθώνεται !!! Δεν πρέπει όμως να γίνεται καμιά σύγκριση με το iphone 6...είδα βιντεάκια που έπαιζαν και τις διαφορές των δύο κινητών του...εντάξει δεν πρέπει να το θεωρήσουμε μίμο του iphone γιατί έτσι νομίζω χάνει πολύ το κινητό από την μοναδικότητα του. Τέλος η τιμή του είναι πάρα πολύ τίμια !!!
Link to comment
Share on other sites

Στα 140$ που εχει τωρα με Octa Core Android 4.4 OS 2G RAM νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογη.

Τωρα στην πραξη θα δειξει.

http://vifocal.com/cubot-x9-smartphone-5-0-inch-hd-screen-octa-core-android-4-4-os-2g-ram-metal-body.html

 

Το συγκεκριμενο καταστημα τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά δεν το ξέρω το κατάστημα αλλά πρόσεξε να ρωτήσεις αν είναι σε stock γιατί κατα 99% κανείς ακόμα δεν το έχει διαθέσιμο. Επομένως καλό θα ήταν να περιμένεις να δεις ποτε θα γίνει διαθέσιμο και μετά να πάρεις για να μην βρεθείς να έχεις πληρώσει και να στο στείλουν το λιγότερο μετά από κανένα μήνα :)

 

Ήδη κυκλοφορούν πολλά βιντεάκια που μπορείς να δεις πολλά από τα χαρακτηριστικά του κινητού...φαίνεται όντως πολύ καλό !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Στα 140$ που εχει τωρα με Octa Core Android 4.4 OS 2G RAM νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογη.

Τωρα στην πραξη θα δειξει.

http://vifocal.com/cubot-x9-smartphone-5-0-inch-hd-screen-octa-core-android-4-4-os-2g-ram-metal-body.html

 

Το συγκεκριμενο καταστημα τι λεει?

 

 

Η τελική τιμή με τα μεταφορικά είναι 149.9$όσο δηλαδή και στα υπόλοιπα και σαφώς ποιο δοκιμασμένα minideal(δώρο 16GB micro sd card),1949deal,coolicool,vickmall

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα οτι ημερομηνία διάθεσης ειναι 15η Δεκεμβρίου.

Θα ρωτησω βεβαια

Κανε μια ερώτηση γιατί σε άλλα sites φαίνεται in stock σε άλλα λένε οτι αναμένεται στις 22/12/14 και άλλα για 31/12/14 .

 

edit , έκανα μια αναζήτηση στο net .

Λοιπον εχουμε και λεμε :

 

minideal $149.99 preorder 20/12/2014 δώρο memory card 16GB

geekbuying $149,99 presale 22/12/2014

efox €114.99 presale 22/12/2014

coolicool $149.99 presale 22/12/2014

gearbest $149.99 presale 31/12/2014 $130.00 με κουπόνι

vickmal $149.99 preorder ?

vifocal $139.99 in stock

1449deal $149.99 in stock

Edited by metalergr

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

όποιος πετύχει κανένα τεστάκι από κάμερα ( φωτό και βίντεο ) ας ποστάρει link :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όποιος πετύχει κανένα τεστάκι από κάμερα ( φωτό και βίντεο ) ας ποστάρει link :)

 

Αυτο περιμενω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

από ότι φαίνεται έχει αρχίσει η διάθεση και στοκάρουν τα μαγαζιά..................

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-cubot-x9

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο θέλω να πάρω για δεύτερο κινητό, μιας και ναυάγησε η αγορά του s200, αλλά σε όσα βίντεο είδα, όλοι το χρυσαφένιο ή τεσπα τι χρώμα είναι δείχνουν !!!Κατά τις 10/01 θα προβώ στην αγορά του ελπίζω να είναι αντάξιο των προσδοκιών μου :)
Link to comment
Share on other sites

Iphone κλώνος? :shifty: Cubot X9 8-Core Android smartphone - Κύρια Χαρακτηριστικά

 

5 inch Screen, 1280 x 720 pixels

MT6592M 1.4GHz 8 core SoC

Supports 3G networks: GSM 850/900/1800/1900 & WCDMA 850/1900/2100 MHz

2GB RAM + 16GB ROM

13MP back camera + 8MP front camera

Android 4.4 OS

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407228

 

http://img.gearbest.com/gb/2014/201412/source-img/1417976203436-P-2249414.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο το Gearbest στα 130$.Απλα προσεξε γιατι ειναι σε περιοδο προπωλησης.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα σε αυτό και το coolpad f1 plus.Aν βγεί ότι έχει καλή μπαταρία,σίγουρα θα το τσιμπίσω....:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...