Jump to content

Doogee TITANS2 DG700


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναμένεται από τη Doogee η κυκλοφορία του TITANS2 DG700, στην κατηγορια των βαριας χρησης συσκευων, στα μεσα Δεκεμβρη, σε τιμες απο 129-155 $.

 

Highlights

  • Military grade exterior, style and durability in one fine smartphone, rugged front and crocodile style leather back, customization layer.
  • Waterproof and dustproof IP67, anti-vibration, anti-shock, anti-scratch, low temperature resistant. Good for the desert or a stroll through the jungle.
  • OV 8MP camera, take pictures in mere seconds, just take your phone point and press, the best software and hardware are to assist you in doing so.
  • Guest account keep your personal information protected, such as conversations, contact, you can lend your mobile without any worries.
  • 3 fingers fast screenshot, put 3 fingers on the screen and draw them down and you will have a screenshot in just one gesture.
  • Ultra effctive power saving mode, it will shuts down applications that you are not using. Extending your time as much as possible.
  • Fast charging 4000mAh battery life, it charges at 50% of capacity in just about one hour, 3 times faster than most phones.
  • Support OTG charging, it's able to recharge other devices through standard USB, your DG700 turns into a power bank. USB devices can be connected to DG700 with OTG cable.
  • IP67 Waterproof Dustproof Shockproof
  • 4.5 inch Touch screen smart phone, OGS IPS capacitive touch screen
  • MTK6582, Cortex A7 quad core, 1.3GHz processor
  • Android 4.4.2 OS, Storage: 1GB RAM+8GB ROM
  • Dual Cameras Front 2.0MP/ Rear 5.0MP support video record
  • Dual SIM Card Dual Standby, standard SIM + Micro SIM
  • Networking: 2G:GSM 850/900/1800/1900 MHz 3G:WCDMA 850/1900/2100MHz

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201411/20141126182652137.jpg

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201411/20141126182652137.jpg

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201411/20141126182716371.jpg

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201411/20141126182725226.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το aliexpress που το εχει στα 108 ευρω ειναι αξιοπιστο ?? Επισης υπαρχουν αλλα τετοια κινεζικα κινητα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρτο καλύτερα από τα άλλα γνωστά καταστήματα, πλέον το έχουν σχεδόν όλοι σε παραπλήσιες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει κυκλοφορήσει ευρέως η συσκευή ακόμα και δεν θα βρεις κάποιο αξιόλογο review, αλλά αν η κάμερα είναι σημαντικός παράγοντας για εσένα... καλύτερα να πας σε άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για αυτά τα χρήματα για υποβρύχιες photo θα ήταν ότι έπρεπε αλλά αν δεν βγάζει καλές photo έξω από την θάλασσα τότε τι να τις κάνεις και τις υποβρύχιες

βέβαια είναι και λίγο ρίσκο η θάλασσα αν και δεν έχω δει στα πόσα μέτρα αντέχει την πίεση

όντως θέλω καλή κάμερα ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
IP67 υποστηρίζει η συσκευή... δεν είναι και για πολύ υποβρύχιες, για αυτούς που κάνουν ο μπάνιο τους είναι ουσιαστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

IP67 υποστηρίζει η συσκευή... δεν είναι και για πολύ υποβρύχιες, για αυτούς που κάνουν ο μπάνιο τους είναι ουσιαστικά.

 

ζήτησα από μαγαζί που το έχει stock να μου στείλει φωτογραφίες για να δω ποιότητα σε θέμα κάμερας αλλά δεν μου στέλνουν

στα πόσα μέτρα είναι αδιάβροχο;

από ότι κατάλαβα IP67 είναι μέχρι το 1 μέτρο σωστά ή κάνω λάθος;

μέχρι το 1 μέτρο είναι μόνο για την αμμουδιά

βεβαία η χρήση του είναι για μάστορες αγρότες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ζήτησα από μαγαζί που το έχει stock να μου στείλει φωτογραφίες για να δω ποιότητα σε θέμα κάμερας αλλά δεν μου στέλνουν

 

Ποιο κατάστημα και πόσο το έχουν κοστολογήσει;

στα πόσα μέτρα είναι αδιάβροχο;

από ότι κατάλαβα IP67 είναι μέχρι το 1 μέτρο σωστά ή κάνω λάθος;

 

Στο IP certification μιλάνε για ένα (1) μέτρο αλλά ανάλογα την υλοποίηση του εκάστοτε κατασκευαστή μπορεί να φτάσει τα τρία (3) μέτρα. Ωστόσο δεν θα το ρίσκαρα με το συγκεκριμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα και πόσο το έχουν κοστολογήσει;

 

το minideal.Δεν μου είπε τιμή

 

 

Στο IP certification μιλάνε για ένα (1) μέτρο αλλά ανάλογα την υλοποίηση του εκάστοτε κατασκευαστή μπορεί να φτάσει τα τρία (3) μέτρα. Ωστόσο δεν θα το ρίσκαρα με το συγκεκριμένο.

 

Εννοείτε ούτε εγώ μόνο αν το διαφήμιζε η ίδια εταιρεία με video σε βυθό.Αλλά οk κόλλησα εκεί αν θες photos στο νερό πάρε κάμερα αδιάβροχη..

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στην ουσία πρόκειται για συσκευή που δεν παθαίνει τίποτα αν βραχεί... ούτε καν για θάλασσα.

 

Έχουμε και εσωτερική προσφορά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407619

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστύχως ολοκλήρωσα την απαντησή μου αλλά επειδή είμαι με usb tethering χάθηκε η σύνδεση και δεν μπαίνω στον κόπο να την ξαναγράψω από την αρχή

οπότε με λίγα λόγια

αν έχει καλή κάμερα θα το αγόράσω αλλά το κινήτο οπώς το ανέφερες πιο πάνω δεν είναι μόνο για την κάμερα αλλά για επαγγελματίες,εργάτες,αγρότες... κλπ και οχι μόνο είναι για σκληρή χρήση (εφόσον δοκιμαστει σαν κινητό πρώτα,πχ από κάποιο review για όποιον χρείαζεται το review)

θα επικοινωνήσω με το μαγαζί που μου είπες εφόσον μου στείλει φώτο από το κιν και μου αρέσει η ποιότητα της κάμερας θα το χτύπήσω γιατί έχει και παραπάνω δυνατότητες(Ιp67) και η 1gb ram με καλύπτει και οι 4 πυρήνες και φυσίκα η μεγάλη μπαταρία του 4000mah

το ξαναλέω κριτήριο γι'αυτο το κινητό δεν είναι η κάμερα

για μένα είναι γιατί θέλω και καλή κάμερα

τώρα για την εταιρεία οι απόψεις θα διίσταντε για τόν καθένα

αν μου στείλουν φώτο θα την ανεβάσω..

είναι και βολικό για την δουλειά 4,5 ίντσες έιναι κομπλέ στην τσέπη γνώμη μου

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

€111 ενδιαφερουσα και προσιτη επιλογη για οσους δουλευουν σε εξωτερικους χωρους Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερουσα και προσιτη επιλογη για οσους δουλευουν σε εξωτερικους χωρους

 

όπως το είπες για εξωτερικούς χώρους

αλλά μου ήρθε και μια σκέψη είναι καλό και για ελαιοχρωματιστές μπορείς να τo καθαρίζεις στο τέλος της δουλειάς από τις μπογιές.... η και από σκόνη αφού είναι αδιάβροχο :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση ???

ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει το doogee dg700 έχει ακούσει ή χρησιμοποιησει το συγκεκριμένο κινητό

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καινούργια συσκευή... ελάχιστοι έως κανένας την έχουν, συνεπώς μην περιμένεις από τώρα εντυπώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το κινητο το στελνουν χωρις να ειναι root λετε να εχω προβλημα???????

το παραγγειλα απο minideal

να το ακυρωσω ???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις πρόβλημα? Κανένα κινητό δεν έχω παραγγείλει root, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις πρόβλημα? Κανένα κινητό δεν έχω παραγγείλει root, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα!

δεν ξερω εαν εχει προβλημα θα δειξει οταν το παραλαβω μιλησα και με την katherine απο το minideal και μ ειπε οτι το εχουν στειλει τωρα ο θεος βοηθος:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στα χέρια μου ήδη για λογαριασμό του πατέρα μου, είναι αρκετά γρήγορο για μια απλή χρήση και το πιο εντυπωσιακό είναι ότι λειτουργεί άψογα το knock on! Φωτογραφίες δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά είναι βαρύ με αρκετά φωτεινή οθόνη. Το πίσω καπάκι δεν έχει βίδα ή κάτι τέτοιο αλλά είναι κοινό καπάκι κινητών, με φλάντζα από μέσα!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου...Σε σχέση με ένα doogee πάλι τέτοιου στυλ που είχα...είναι η μέρα με την νύχτα αλλά να έχεις υπόψη σου ότι δεν το έχω δουλέψει κ πολύ και ο πατέρας μου...δεν ασχολείται!! Όμως, στο σετάρισμα δεν παρατήρησα τίποτα το κακό!

 

Είπαμε...είναι βαρύ, μεγάλο και η οθόνη έχει αντανάκλαση (μόνο στο hands on το παρατήρησα, αλλά οφείλω να το πω) :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Χτες ενα παλικαρι εδωσε ενα λινκ (δυστυχως το ειδα και δεν μπηκα μεσα) με τιμη στα 100 δολαρια νομίζω, γιατι σβήστηκε και αν δεν μπορει να ποσταριστει, που μπορω να το βρώ για να τεσταρω και αξιοπιστία καταστήματος. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χτες ενα παλικαρι εδωσε ενα λινκ (δυστυχως το ειδα και δεν μπηκα μεσα) με τιμη στα 100 δολαρια νομίζω, γιατι σβήστηκε και αν δεν μπορει να ποσταριστει, που μπορω να το βρώ για να τεσταρω και αξιοπιστία καταστήματος. Ευχαριστώ

 

http://en.efox-shop.com/doogee-dg700-mtk6582-13ghz-quad-core-45-zoll-ogs-qhd-bildschirm-wasserdicht-stossfest-staubdichtes-g-296664

 

To κουπόνι είναι αυτό: DDG700

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα εκπροσωπείται επίσημα στο forum, συνεπώς δεν υπάρχει πρόβλημα αξιοπιστίας του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...