Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συζητάμε γενικότερα σε ότι έχει να κάνει με τα πειράγματα και τις κάθε είδους τροποποιήσεις που μπορούμε να κάνουμε στο G3.

 

 

Οδηγός αναβάθμισης και επιστροφής σε stock frimware

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασε κανένας AndroidNow rom ...? Ακούω καλά λόγια και ψήνομαι ....
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εγώ την AndroidNow 1,3 , παει πολυ σφαιρα και δευτερη μερα τωρα παει καλα και η μπαταρια του
Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα και εγώ τούμπανο είναι ..;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

πως ρουταρετε?και ποιος ο καλυτερος τροπος?το ρουτ stump δεν μου δουλεψε,και του purple drake δεν τον καταλαβαινω πως γινετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι νομίζω έχει και βίντεο στο youtube αν θες για να δεις πως το κάνουν.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Η Version 1.4 v10L στην AndroidNow rom βγήκε ....;-) Εγώ κατεβάζω και φλασάρω ....;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι νομίζω έχει και βίντεο στο youtube αν θες για να δεις πως το κάνουν.

ρουταρα,twpr θα περασω τωρα,αλλο καρο με πατατες,nexus τιποτα άλλο.:)

το περασα με flashify...

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Η Version 1.4 v10L στην AndroidNow rom βγήκε ....;-) Εγώ κατεβάζω και φλασάρω ....;-)

 

Την έβαλα χτες και εχω να πω μονο καλά λογια !! και πρώτη φορα αν και δεν εχει και πολύ σημασία έπιασα στο antutu 37572

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την android now πρέπει να έχω custom recovery?

Πως βρίσκω και πως περνάω?

Αυτό παίζει στο δικό μας?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την android now πρέπει να έχω custom recovery?

Πως βρίσκω και πως περνάω?

Αυτό παίζει στο δικό μας?

 

Νομιζω πως ολες οι custom θελουν custom recovery...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ολες οι custom θελουν custom recovery...

 

Λογικό.

Κάνει όμως αυτό πού ανέβασα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα χτες και εχω να πω μονο καλά λογια !! και πρώτη φορα αν και δεν εχει και πολύ σημασία έπιασα στο antutu 37572

 

αν και όντως δεν εχει σημασια ετσι απλά για ενημέρωση :

"Μαμά" το τηλ. ακόμη (θυμιζω 16ρι ,σειρά 409 με V10j ) πρώτα "εκκαθάριση μνήμης" και μετά τρέξιμο anTuTu : 37826

:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι με αλλαγή keyboard από της LG σε κάποιο άλλο γίνεται πολύ smooth η απόκριση της συσκευής γενικά, ισχύει το χει δοκιμάσει κανείς; επειδή το βράδυ θα μπορώ να το τεστάρω λέω μήπως το έχει δει κανείς..
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να βαλω την androidnow 1.5 αλλα το κινητο μ φοραει την 4.4.2 V10j και απ'οτι διαβασα πρεπει να φορας την L εκδοση λεει για να την περασεις θα εχω προβλημα αμα την flashαρω κατευθειαν με την εκδοση που φοραω?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι με αλλαγή keyboard από της LG σε κάποιο άλλο γίνεται πολύ smooth η απόκριση της συσκευής γενικά, ισχύει το χει δοκιμάσει κανείς; επειδή το βράδυ θα μπορώ να το τεστάρω λέω μήπως το έχει δει κανείς..

 

ποσο πιο smooth θες να γινει δηλ; πιο smooth πεθαινεις :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ποσο πιο smooth θες να γινει δηλ; πιο smooth πεθαινεις :lol:

 

μαλλον δεν εχεις δοκιμασει αλλο κινητο

 

απο τα λιγοτερο smooth κινητα που εχω δοκιμασει ακομα και με την τελευταια εκδοση και με την android now.πιστευω πως η οθονη κανει ολη τη ζημια

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχεις δοκιμασει αλλο κινητο

 

απο τα λιγοτερο smooth κινητα που εχω δοκιμασει ακομα και με την τελευταια εκδοση και με την android now.πιστευω πως η οθονη κανει ολη τη ζημια

 

 

νταξ μπορει να μην ειναι οπως το nexus 5 αλλα οχι οτι εχουν τεραστια διαφορα. δε φταιει η οθονη αλλα ο launcher με nova η συσκευη δεν εχει καθολου lag.

 

p.s. η πιο smooth συσκευη που εχω δοκιμασει ειναι Ζ1C με mokee rom και pimped kernel ρυθμισμενο στο full :D

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Να σου γυρίσω ένα βίντεο με νοβα πραιμ που σέρνεται? Κρίμα γιατί είναι πολύ δυνατό οπότε ενισχύεται το σκεπτικό μου για την οθόνη
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να αλλάξω το χρωματικό φόντο στο πληκτρολόγιο κ τις επαφές; από άσπρο θέλω να το κάνω μαύρο κ στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Ούτε στο g3 tweaksbox κατάφερα να βρω κάτι τέτοιο. ( είμαι rooted).

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο xda στο themes ίσως έχει βγάλει κάτι κάποιος και φλασάρεις το θέμα και είσαι κομπλέ ..;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα παιδιά εδώ

να ρωτήσω .. αν κατεβάσω και εγκαταστήσω το nova από google η απεγκατάσταση του είναι η κλασική χωρίς να υπαρχή περίπτωση για πρόβλημα στο τηλ? (άσχετος )

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να αλλάξω το χρωματικό φόντο στο πληκτρολόγιο κ τις επαφές; από άσπρο θέλω να το κάνω μαύρο κ στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Ούτε στο g3 tweaksbox κατάφερα να βρω κάτι τέτοιο. ( είμαι rooted).

 

Το πληκτρολόγιο έχει ρύθμιση και το αλλάζεις κανονικά σε μαύρο... Για επαφές αυτό που λες δε το καταλαβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα στα παιδιά εδώ

να ρωτήσω .. αν κατεβάσω και εγκαταστήσω το nova από google η απεγκατάσταση του είναι η κλασική χωρίς να υπαρχή περίπτωση για πρόβλημα στο τηλ? (άσχετος )

ευχαριστώ

 

Κανένα απόλυτος προβλημα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να αλλάξω το χρωματικό φόντο στο πληκτρολόγιο κ τις επαφές; από άσπρο θέλω να το κάνω μαύρο κ στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Ούτε στο g3 tweaksbox κατάφερα να βρω κάτι τέτοιο. ( είμαι rooted).

Αυτό που λες βρίσκεται στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, additional settings, keyboard theme .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες βρίσκεται στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, additional settings, keyboard theme .

 

στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου -> υψος κ διαταξη πληκτρολογιου -> θεμα πληκτρ. -> black :bow:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...