Jump to content

Huawei Ascend G630


memostrikas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aνοιξα αυτο το θεμα ούτως ώστε να μιλάμε εδω για διαφορα θεματα του κινητού μας!

Δεν το έχω πολλές μερες οποτε θα σας παραθέσω αυτά τα λίγα που έχω βρει μέχρι στιγμής και που αφορουν το Modding του κινητου μας!

 

Σε αυτήν την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2780667

μπορειτε να βρουμε τους τρόπους για να κάνουμε root το κινητο, να ξεκλειδώσουμε τον bootloader, να περασουμε custom recovery, και να βρουμε και αλλη rom(αν υπάρχει) για να φλασαρουμε!

Εγω μόνο root έχω κάνει με το towelroot (πανεύκολα) , αλλά γινεται και με το v root! Ισως και με άλλα one click root applications να γίνεται, οποτε και όποιος κάνει root εκτός αυτών των 2 που ανέφερα μας το λέει! Άλλος τρόπος ειναι με unlocked bootloader και μετα με root genius! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον είμαι ο δεύτερος που έχω το κινητό.Η συσκευή είναι τουμπανο θα τα πούμε αλλη στιγμη αναλυτικα.Εκανα root με το towelroot και εξαφανίστηκε η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Δεν την αναγνωρίζει ουτε αποθηκεύει κάτι.Εχει συμβεί σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο δεύτερος που έχω το κινητό.Η συσκευή είναι τουμπανο θα τα πούμε αλλη στιγμη αναλυτικα.Εκανα root με το towelroot και εξαφανίστηκε η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Δεν την αναγνωρίζει ουτε αποθηκεύει κάτι.Εχει συμβεί σε άλλον;

 

Ναι και σε μενα το ιδιο συνέβη! Αλλα παρόλο που για αλλο λόγο ξαναπερασα την rom και εκανα root με άλλο πρόγραμμα (genius root) και δεν έχω θεμα πλεον με την μνήμη..., η ελευθερη που μου δείχνει ειναι 899mb, οποτε ειτε υπαρχει ειτε οχι ειναι το ιδιο! Αυτο που θα κάνεις ειναι να πας στις ρυθμίσεις/ αποθηκευτικός χωρος, και εκεί που λέει προεπιλεγμένος χώρος αποθήκευσης να ορίσεις την καρτα μνήμης!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα έβαλα προεπιλεγμένη την εξωτερική κάρτα μνήμης και όλα καλά. Απο ενα ψάξιμο που εκανα στο ίντερνετ είδα οτι συμβαίνει γενικά στα huawei να χάνεται η εσωτερική μνήμη όταν γίνεται root με towelroot.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα έβαλα προεπιλεγμένη την εξωτερική κάρτα μνήμης και όλα καλά. Απο ενα ψάξιμο που εκανα στο ίντερνετ είδα οτι συμβαίνει γενικά στα huawei να χάνεται η εσωτερική μνήμη όταν γίνεται root με towelroot.

 

Με οτι και αν εκανα root χάθηκε η εσωτερική μνημη εκτος απο το genius root! Παντως για εμενα εχει λιγη μνήμη (150+εφαρμογές) και δυσκολεύομαι!

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγω για την κοπελιά μου. Σε κάρτα οι εφαρμογές περνάνε κανονικά έ?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγω για την κοπελιά μου. Σε κάρτα οι εφαρμογές περνάνε κανονικά έ?

 

Κανονικότατα εφόσον το υποστηρίζει και η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Για πέστε μου σας παρακαλω επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, αξιζει ή οχι ?

Εκεινο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι α) να μη εχει κολυματα β) να τραβαει καλο βιντεο ( δηλαδη ανεχτο να μπορεις να κανεις την δουλεια σου ) γ) το πιο βασικο να δουλευει καλα το GPS.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Για πέστε μου σας παρακαλω επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, αξιζει ή οχι ?

Εκεινο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι α) να μη εχει κολυματα β) να τραβαει καλο βιντεο ( δηλαδη ανεχτο να μπορεις να κανεις την δουλεια σου ) γ) το πιο βασικο να δουλευει καλα το GPS.

 

1) Δεν εχει κολλήματα καθόλου, αλλά με 4πυρηνο στα 1.2 μην περιμένεις τρελά πράγματα!

2) Το βιντεο του είναι σχετικα καλό στα 1280χ720p και εχει και δυνατό φλας για το βράδυ, αλλά χωρις φωτισμο θα δυσκολευτείς!

3) Το GPS του είναι το δυνατότερο σημείο του! Κλείδωμα δορυφόρων σε λιγότερο από 10' second! Από ακρίβεια είναι φοβερό και δοκιμασμένο με όλα σχεδόν τα προγράμματα (navigon-copilot-route66-sygic-don't panic-igo-κ.α) και με κανένα δεν είχα θέμα συμβατότητας (αγορασμένα η trial και οχι από το θείο...)!

 

Γενικά είναι καλό τηλεφωνάκι και χωρίς bug και δεν έχει κολλήματα, και είναι πολύ καλό σε σχέση ποιότητας - τιμής!:)

 

 

Υ.Γ: Αν θελήσεις να κάνεις root κανε με το genius root και μόνο!;)

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες να εισαι καλα

και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι στιβαρο τηλεφωνακι και παλι ευχαριστω.

 

 

**** Ξεχασα να ρωτησω πως παει απο μπαταρια και αν εχει δυνατο ηχειο για τις εισερχομενες κλησεις.

Edited by magos13

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Της κοπελιας μου δρν κραταει τους κωδικους wifi? Υπαρχει καμια ρυθμιση?

μπα σκαλοσε θέλει λογικά factory reset

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες να εισαι καλα

και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι στιβαρο τηλεφωνακι και παλι ευχαριστω.

 

 

**** Ξεχασα να ρωτησω πως παει απο μπαταρια και αν εχει δυνατο ηχειο για τις εισερχομενες κλησεις.

Από μπαταριά τα πάει πολύ καλά, αλλά από ηχείο μέτρια πράγματά!:)

 

Της κοπελιας μου δρν κραταει τους κωδικους wifi? Υπαρχει καμια ρυθμιση?

Όχι δεν υπάρχει! Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εχθές κάτοχος του Huawei G 630

Πολλά δεν εχω ψαξει ακομη, αλλά προς το παρόν μου αρεσει πολυ η συσκευη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Οτι απορια έχεις ρώτα μας!

 

Ευχαριστω, να εισαι καλα.

Μια απλη ερωτηση εχω εκδοση την G630-U20V100R001COOB127

και προσαρμοσμενη εκδοση την CUSTC432D001

 

Ειναι οτι τελευταιο υπαρχει ή οχι. :happy:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, να εισαι καλα.

Μια απλη ερωτηση εχω εκδοση την G630-U20V100R001COOB127

και προσαρμοσμενη εκδοση την CUSTC432D001

 

Ειναι οτι τελευταιο υπαρχει ή οχι. :happy:

 

Ναι αυτη είναι η μια και μοναδική μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Περασα στον υπολογιστή το Hisuite για το κινητο,στην αρχη μολις συνδεσα το κινητο φοβηθηκα, αρχισε να κανει κατι τρελλα, μετα ομως οταν αφαιρεσα το hub switch usb, εστροσαν ολα, εκανε την συνδεση με το τηλεφωνο, οπως επισης εγκατασταθηκε αυτοματα και στο τηλεφωνο η αντιστοιχη εφαρμογη ( οταν το συνδεεις ), οπου μπορεις να επιλεξεις συνδεση μεσω usb ή με wifi.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Είχα σβήσει απο την αρχική οθόνη ενα widget που ηταν για την μουσική.

Τωρα δεν το βρίσκω και μαλιστα δεν βρισκω μεσα στο μενού του τηλεφώνου καποια εφαρμογή με την οποία να μπορείς να παίζεις τα αρχεία μουσικής.

Ξέρει κανείς τίποτα ? μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή, για να παίζω την μουσική μου ?

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή, διότι το τηλέφωνο απο μόνο του δεν εχει!
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή, διότι το τηλέφωνο απο μόνο του δεν εχει!

 

Εχεις να προτείνεις καμια εφαρμογή ?:worry:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτείνεις καμια εφαρμογή ?:worry:

 

Rocket player! Και ειναι πλήρως μεταφρασμένο το πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελικά με το πρόγραμμα Kingo Root γινεται πιο γρηγορα και πιο εύκολα το root του τηλεφώνου.

Το λεω αυτό επιδή εχθές δοκιμασα να κανω root με genius root, αλλά μετα οταν εβαζα καποιον root cheker δεν μου το αναγνωριζε σαν ρουταριασμενο.

Μολις ετρεξα το Kingo, αμεσως εψαξε το προγραμμα και κατεβασε drivers για να λειτουργήσει με το συγκεκριμενο προγραμμα και σε 3 λεπτα ηταν ετοιμο.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...