Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

UMI Zero

 

http://content.myphone.gr/photo/full/30980/umi-zero-hands-on-myphone-gr.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 70.5 x 146 x 6.4 mm
  • Weight: 145 g
  • SoC: MediaTek MT6592T
  • CPU: ARM Cortex-A7, 2000 MHz, Cores: 8
  • GPU: ARM Mali-450 MP4, 700 MHz, Cores: 4
  • RAM: 2 GB
  • Storage: 16 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 5 in, Super AMOLED, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 2780 mAh, Li-Ion
  • OS: Android 4.4.2 KitKat
  • Camera: 4128 x 3096 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Micro-SIM, Nano-SIM
  • Wi-Fi: b, g, n, Wi-Fi Hotspot
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS

 

UMI Zero hands on @ myphone.gr

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά στο επίπεδο του ανταγωνισμού αλλά με τιμή πολύ ενδιαφέρουσα. Νομίζω είναι απ'τις must επιλογές
Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα copy - paste στο ποστ σου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχουν και το καλύτερο όνομα από θέμα ποιότητας και αξιοπιστίας, ίσως με τη συγκεκριμένη συσκευή να θέλουν να το ανατρέψουν αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

UMI X3

Δε ξέρω τι παίζει, αν και αυτό έχω...

Δεν χαίρω και τόσο λόγω μπαταρίας κυρίως. Κατα τ'άλλα ακόμα πάει καλά.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει όμως(για τη συζυγο που με ζαλισε για δικαρτο και όμορφη-οχι πλαστικη συσκευη),προκειμενου να πάρει κανενα i phone μια χαρά συσκευουλα είναι..μάλλον αργότερα με βλέπω να την τσιμπαω..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω αυτό το λινκ και το βιντεο παραπανω και σκέπτομαι τι σοι απατεωνιά είναι αυτή.

Αν είναι 5ιντσο δεν εχει τις διαστάσεις που λέει, και αν εχει τις διαστάσεις που λεει δεν είναι 5ιντσο.

To to2c το εβγαλε στην αναμενόμενη τιμη των 300$ ( 234 euro)

http://www.to2c.com/umi-zero-mtk6592t-octa-core-android-4-4-smartphone-5-0-1920x1080p-fhd-screen-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-6-4mm.html

 

http://umizero.net/pic/umizero-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η 5 ιντσών οθόνη έχει

110 χιλιοστά ύψος και 60 χιλιοστά πλάτος.

άρα θεωρητικά γιατι να μην χωράει στο σασί που αναφέρει η UMI?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 5ιντσο με τα πλήκτρα χειρισμού εκτος οθονης το κινητό με το μικρότερο υψος που θυμάμαι είναι το galaxy s4 με 136.6 mm , ενώ σε πλάτος το πιο στενο είναι το Honor 6 με 69.7mm

Θα ηθελα να μπορούσε καποιος να βγαλει σε αυτές τις διαστάσεις 5ιντσο αλλα μπορει να το κάνει αυτό η UMI?

Πολύ αμφιβάλω…

Link to comment
Share on other sites

μουφα τα περι διαστασεων πιο μεγαλο απο το meizu mx4 ειναι....

 

Όντως πολυ μουφα σεολα ειναι amoled οθονη αυτη? πολυ χαλια σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αν είναι πιο μεγαλο κ απο το meizu με 5,4 σχεδόν οθονη τι να πω..περιμένουμε να δουμε γιατί ομολογώ οτι μου αρέσει.και φυσικά περιμένουμε να δουμε τη super amoled οθόνη και τη δυνατότητα γρηγορης φορτισης
Link to comment
Share on other sites

Καλο η ασχημο δεν ξερω,μεγαλο η μικρο επισης δεν ξερω, το περιμενω ομως και θα μαθουμε, μιας και το κερδισα δωρεαν στον promotion διαγωνισμο του Antelife..! :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Σε 5ιντσο με τα πλήκτρα χειρισμού εκτος οθονης το κινητό με το μικρότερο υψος που θυμάμαι είναι το galaxy s4 με 136.6 mm , ενώ σε πλάτος το πιο στενο είναι το Honor 6 με 69.7mm

Θα ηθελα να μπορούσε καποιος να βγαλει σε αυτές τις διαστάσεις 5ιντσο αλλα μπορει να το κάνει αυτό η UMI?

Πολύ αμφιβάλω…

 

To 5ιντσο idol x έχει παρόμοιες διαστάσεις (140.4 x 67.5 x 6.9 mm) και σαφώς πιο στενό από το Honor 6. Κι όμως γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Απο πλευράς ομορφιάς σχεδιασμού και αν ισχυουν τα χαρακτηριστικα που δινει στην τιμη του θα κανει και αυτο πάταγο.

Και η UMI και η Doogee με τα τελευταία τους μοντελα πανε να σπασουν λιγο τα μεγαθήρια .

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

To 5ιντσο idol x έχει παρόμοιες διαστάσεις (140.4 x 67.5 x 6.9 mm) και σαφώς πιο στενό από το Honor 6. Κι όμως γίνεται..

 

Τι αρκιβως γινεται;

Οι διαστασεις που αναφέρει η umi ειναι 137.3 Χ 66.3 ( θα θελαν βεβαια).

Σε σύγκριση με το 140,4Χ67,5 η διαφορά μπορει στο πλατος να μην ειναι τοσο αισθητή αλλα στο υψος ειναι πολυ μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

Καλο η ασχημο δεν ξερω,μεγαλο η μικρο επισης δεν ξερω, το περιμενω ομως και θα μαθουμε, μιας και το κερδισα δωρεαν στον promotion διαγωνισμο του Antelife..! :rotfl:

Ωραίος φιλε μου, παντα τυχερός να είσαι.Μόλις το παραλάβεις φυσικά και περιμένουμε εντυπώσεις, φωτογραφίες και οτι άλλο μπορείς φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλε μου, παντα τυχερός να είσαι.Μόλις το παραλάβεις φυσικά και περιμένουμε εντυπώσεις, φωτογραφίες και οτι άλλο μπορείς φυσικά.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,κι οτι εχω δυο μηνες που πουλησα το Xiaomi Μi3 και ηθελα να παρω το Xiaomi Mi4,για αυτα τα 2 χαρακτηριστικα Sony Imx214 φακος στην καμερα και fast charging.Τωρα που κερδισα το Umi δεν χρειαζεται πλεον,τα εχει αυτα που θελω,οποτε μου μειναν και τα λεφτα στο χερι..! :lol:

Εννοειται μολις ερθει θα το καστομαρω με xposed installer ,gravity box και miui launcher..!!

Και επισης εννοειται θα σας πω οτιδηποτε απο εντυπώσεις, φωτογραφίες και οτι άλλο....!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι αρκιβως γινεται;

Οι διαστασεις που αναφέρει η umi ειναι 137.3 Χ 66.3 ( θα θελαν βεβαια).

Σε σύγκριση με το 140,4Χ67,5 η διαφορά μπορει στο πλατος να μην ειναι τοσο αισθητή αλλα στο υψος ειναι πολυ μεγάλη

 

Το idol x το έχει φίλη και είναι 5 ιντσών. Παρατηρώντας το υποθέτω πως "γίνεται" (που είπα,εννοώντας πως υπάρχει το περιθώριο) να κόψουν κι'άλλο ύψος από πάνω κι από κάτω με μια 5αρα οθόνη και να είναι λειτουργικό. Τώρα αν η UMI το πέτυχε ή μας κοροϊδεύει δε το ξέρω,αλλά θα αποδειχτεί σύντομα. Από τη μια δύσκολο να ρισκάρει να εκτεθεί τόσο,αλλά από την άλλη με προβλημάτισε η σύγκριση του ZERO σε ένα βίντεο που παρέθεσαν παραπάνω με το ΜΧ4. Ενώ το MX4 έχει στα χαρτιά μεγαλύτερο ύψος,φαινόταν πιο ψηλό το zero. :lol: Πως γκένιν αυτόν;; :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...