Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Έχει γίνει αρκετό θέμα τον τελευταίο καιρό με τις ξαφνικές απενεργοποιησεις της συσκευής και από ότι φαίνεται πρέπει να είναι αρκετά μαζικό το πρόβλημα .

Δημιούργησα αυτή την ψηφοφορία, για να πάρουμε μια ιδέα για το ποσοστό των προβληματικών συσκευών αλλα και να συζητήσουμε για την εξέλιξη του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1η μέρα χρήσης. Έσβησε μόνο του στο 48%. (Με βάση το ιστορικό της μπαταρίας)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα για το G3. Καλύτερα σε όσους συμβεί τις πρώτες μέρες αγοράς της συσκευής να πάνε άμεσα για DOA..
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα για το G3. Καλύτερα σε όσους συμβεί τις πρώτες μέρες αγοράς της συσκευής να πάνε άμεσα για DOA..

 

 

Δεν εχει νόημα το doa αφού ειναι σε όλες τις συσκευές το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νόημα το doa αφού ειναι σε όλες τις συσκευές το συγκεκριμένο θέμα.

 

Αν πρόκειται για ολόκληρες παρτίδες, ναι έχεις δίκιο..

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθήσει και το πότε κατασκευάστηκε,το δικό μου ελληνικό 16άρι ακόμα δεν μου παρουσίασε τίποτα από την Κυριακή που το πήρα.

406ΚΡUU..Ιουνίου υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

16άρι cosmote 406KPT...

Είχατε knock code οι υπόλοιποι που σας σβήνει;

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

16άρι ελληνικό από πλαίσιο (..406KPSL..)

..κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα (..από 1/7 που το πήρα).

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα. Έχω ένα κλείσιμο κάθε βράδυ
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μερες τιποτα.. Μονο μια φορα στην τσεπη αλλα μαλλον το κουμπι πατηθηκε.. Γιατι μολις το βαλα το βγαλα σε 15 δευτερα..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μερες τιποτα.. Μονο μια φορα στην τσεπη αλλα μαλλον το κουμπι πατηθηκε.. Γιατι μολις το βαλα το βγαλα σε 15 δευτερα..

 

Έτσι νόμιζα και εγώ στην αρχή άλλα δυστυχώς δεν είναι έτσι. Να φανταστείς πέφτω να ξαπλώσω το βράδυ κοιτάω την ώρα , ξαπλώνω στο κρεβάτι βάζω τον φορτιστή στην πρίζα , πάω νο το φορτίσω και το κινητό είχε κλείσει . Όλοι η διαδικασία λιγότερο από 10 δεύτερα

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιωντας το thermal control έχω κλείσει έσιως 48 ώρες χωρίς κλείσιμο. Φτου μην το ματιασο. Αν και άυτο μου λέει ότι τελικά μάλλον είναι hardware πρόβλημα κάποιου αισθητήρα που δείχνει υπερθέρμανση στο κινητό.

Άκυρο τελικά εκλεισε πάλι

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις όμως την εγγύηση αν το πας για σέρβις με τον διακόπτη κλειστό;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιωντας το thermal control έχω κλείσει έσιως 48 ώρες χωρίς κλείσιμο. Φτου μην το ματιασο. Αν και άυτο μου λέει ότι τελικά μάλλον είναι hardware πρόβλημα κάποιου αισθητήρα που δείχνει υπερθέρμανση στο κινητό.

 

Φίλε μου γιατί δεν το πας πίσω? Σίγουρα θα σου δώσουν καινούρια συσκευή. Για να μην το κάνει σε όλους πάει να πει ότι είναι προβληματική παρτίδα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί δεν το πας πίσω? Σίγουρα θα σου δώσουν καινούρια συσκευή. Για να μην το κάνει σε όλους πάει να πει ότι είναι προβληματική παρτίδα...

Γιατί δυστυχώς το doa. Μου έπεσε πάνω στις διακοπές μου και επειδή το παράγγειλα από skroutz η διαδικασία θα επαιρνε 3 Μέρες.πράγμα Που σημαίνει ότι θα πήγαινα διακοπές χωρίς κινητό

Link to comment
Share on other sites

και αυτό που είχα στα χέρια μια μέρα όσο το είχα (κάνα 20 ώρες) μου έσβησε 4 φορές

 

Ελληνικό από το πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Η lg Νορβηγίας ετοιμάζει update που λύνει το πρόβλημα

Σύμφωνα με χρήστη από το xda

 

Σκ..α μου ξανά έκλεισε,τελικά δεν είναι το thermal control.Αυτό που παρατήρησα είμαι ότι μου το κάνει άνα φόρτιση μια φορά.δηλαδή πριν που έλεγα ότι για 48 ώρες είναι εντάξει δεν το είχα φορτίσει για 48 ώρες.

 

Admin και moderator θεωρώ το θέμα πολύ σοβαρό και πρεπει να αναφερθεί στην κεντρική σελίδα του site ,έτσι ώστε οι υποψήφιοι αγοραστές να είναι ενήμεροι γι' άυτο το σοβαρό πρόβλημα.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Η lg Νορβηγίας ετοιμάζει update που λύνει το πρόβλημα

Σύμφωνα με χρήστη από το xda

 

Σκ..α μου ξανά έκλεισε,τελικά δεν είναι το thermal control.Αυτό που παρατήρησα είμαι ότι μου το κάνει άνα φόρτιση μια φορά.δηλαδή πριν που έλεγα ότι για 48 ώρες είναι εντάξει δεν το είχα φορτίσει για 48 ώρες.

 

Admin και moderator θεωρώ το θέμα πολύ σοβαρό και πρεπει να αναφερθεί στην κεντρική σελίδα του site ,έτσι ώστε οι υποψήφιοι αγοραστές να είναι ενήμεροι γι' άυτο το σοβαρό πρόβλημα.

 

ούτε ανα φόρτιση (εσένα σου έτυχε απλός ετσι) εγώ που το είχα μια μέρα το κινιτο το φόρτισα 2 φορές αλλα μου έκλεισε 4 φόρες, 3 μετά την πρώτη φόρτιση και 1 μετά την δεύτερη και μαλιστα ήμουνα και σε κλήση :lol:

 

τώρα είναι ρωσια το κινιτο, το έχει πάρει το παιδί που το έιχει αν θέλετε θα των ρωτήσω αν συνεχίζει και το κάνει και αν ναι πόσες φορές και ποιες στιγμές

Link to comment
Share on other sites

Γενικά από ότι βλέπω το κλείσιμο είναι τελείως random και συμπέρασμα δεν φαίνεται να βγαίνει.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί δεν το πας πίσω? Σίγουρα θα σου δώσουν καινούρια συσκευή. Για να μην το κάνει σε όλους πάει να πει ότι είναι προβληματική παρτίδα...

 

Τι να παει πίσω;

 

Όπως έχω αναφέρει όλοι έχουν αυτό το πρόβλημα. Όσοι δεν το έχουν πάθει είναι απλά τυχαίο γεγονός . Όπως έγραψα και στο επίσημο νήμα όταν προτοανεφερα το bug ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΕΤΕ...

 

:lol:

:lol:

:lol:

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουν 100 φορές doa ο καθένας για να σοβαρευτεί η lg και να διορθώσει το πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουν 100 φορές doa ο καθένας για να σοβαρευτεί η lg και να διορθώσει το πρόβλημα.

Συμφωνώ απόλυτα, είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό που συμβαίνει κι έπρεπε ήδη να έχουν πάρει θέση επίσημα αν όχι να το έχουν διορθωσει με update

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε μια φορά εμένα .32άρι . Καθώς έβγαζα φωτογραφία εκείνη την στιγμή χτύπησε και το τηλέφωνο .Αυτό ήταν έπαθε black out .Στην αρχή κόλλησα δεν μπορούσα να πιστέψω ότι το κινητό που αγόρασα έπαθε black out αλλά μετά διάβασα ότι πολλά παιδιά τους έχει τύχη οπότε περιμένω κάποιο update αν και δεν μου έχει ξανά τύχει από τότε .Αυτό είναι και το μόνο αρνητικό που βρήκα σε σχέση με το g2 που είχα .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...